forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 05:27:22

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660339 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  ZAĆMA
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: ZAĆMA  (Przeczytany 12782 razy)
Teresa Stachurska
Go


Email
ZAĆMA
« : 2012-05-20, 13:54:19 »

http://www.stachurska.eu/?p=7137 :


"ZAĆMA
 
Witajcie optymalni!
 
Mam wielki zgryz… Przed wielu laty okuliści zauważyli rozwijającą się u mnie zaćmę. Cztery lata temu zdecydowałam się na ustawienie się w kolejce do zabiegu usunięcia soczewek (w Elblągu czeka się na zabieg 3 lata). Z terminu w marcu ub. roku zrezygnowałam, bo strach mnie obleciał. Ale widzę coraz gorzej… (katarakta, to nie jedyny mój oczny problem), poszłam więc do okulisty, aby dowiedzieć się o stan rogówki i jak bardzo rozrośnięta jest zaćma (kontroluję ja co jakiś czas).

A doktór mówi: niech pani nie zwleka tak z tą zaćmą, bo im szybciej się zabieg przeprowadza, tym jest bezpieczniejszy. Owszem, kiedyś czekało się „aż dojrzeje”, ale teraz jest całkiem odwrotnie.
 
Nogi się pode mną ugięły, bo przecież chodzę do okulisty, a dotąd nikt mi o tym nie powiedział. A ja właśnie dlatego nie mogłam sie zdecydować na operację, bo boję się komplikacji a nie samego zabiegu. A mam powód by się bać – moja mama, po której odziedziczyłam wadę wzroku i mamy podobne problemy, po operacji zaćmy stopniowo, ale dość szybko straciła wzrok całkowicie.

W każdym razie mam wyznaczoną datę zabiegu na 5 czerwca.
 Nie mogę jednak powiedzieć, że jestem spokojna – ciągle kłębią mi się pod czaszką myśli – co robić?
 
Moje oczy nie są w dobrym stanie, a w najgorszym jest siatkówka ze zmianami degeneracyjnymi.

Na forum portalu dr-kwasniewski.pl znalazłam wypowiedź dr Kwaśniewskiego, ale to za mało aby podjąć decyzję.

Czy ktoś mógłby mi wskazać gdzie, do kogo się udać, aby mi doradził w tej sprawie? Czy jest optymalny okulista?
 A może inni lekarze optymalni mają obserwacje i doświadczenie w leczeniu pacjentów z zaćmą?

To pilne!
 
Pozdrawiam niedzielnie. ElaC

 
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=1523.0 "



Zapisane
administ
Go


Email
Odp: ZAĆMA
« Odpowiedz #1 : 2012-05-20, 14:03:46 »

Teraz zaćmę ładnie robią, nie to co jeszcze kilka lat temu, to niech ElaC się nie boi, tylko idzie na ten zabieg i jak wszystko dobrze wyjdzie, to zapomni o zaćmie.
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: ZAĆMA
« Odpowiedz #2 : 2012-05-21, 09:31:00 »

Zaćma dotyczy soczewki, a nie rogówki. Zabieg polega na usunięciu zmętniałej i wszczepieniu, po uprzednim USG ( określenie parametrów wszczepianej soczewki ). Jeżeli zdegenerowana siatkówka nie upośledzała całkowicie widzenia przed zaćmą, to widzenie po zabiegu powinno być takie samo, jak przed nim.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: ZAĆMA
« Odpowiedz #3 : 2012-05-21, 11:25:56 »

Adamel, jak przed zaćmą, czy jak przed zabiegiem?
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: ZAĆMA
« Odpowiedz #4 : 2012-05-21, 12:30:32 »

nie ma innego sposobu leczenia zaćmy jak zabieg chirurgiczny i zadna dieta nie pomoze , jesli wlasna soczewka zmętniala.
Wiec tylko zabieg.
Zapisane
Gwidon
Go


Email
Odp: ZAĆMA
« Odpowiedz #5 : 2012-05-21, 12:48:50 »

nie ma innego sposobu leczenia zaćmy jak zabieg chirurgiczny i zadna dieta nie pomoze , jesli wlasna soczewka zmętniala.
Wiec tylko zabieg.


 mylisz sie, mozna sprobowac B.S.M. -u  ktore to daje fenomenalne rezultaty w  wielu dolegliwosciach,zywienie to tylko budulec i enercia dla ciala,a operacja to koniecznosc,podobnie jak przyjmowanie lekow Cool
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: ZAĆMA
« Odpowiedz #6 : 2012-05-21, 13:08:31 »

Adamel, jak przed zaćmą, czy jak przed zabiegiem?
   W zasadzie jak przed zaćmą.
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: ZAĆMA
« Odpowiedz #7 : 2012-05-21, 16:27:13 »

nie ma innego sposobu leczenia zaćmy jak zabieg chirurgiczny i zadna dieta nie pomoze , jesli wlasna soczewka zmętniala.
Wiec tylko zabieg.


 mylisz sie, mozna sprobowac B.S.M. -u  ktore to daje fenomenalne rezultaty w  wielu dolegliwosciach,zywienie to tylko budulec i enercia dla ciala,a operacja to koniecznosc,podobnie jak przyjmowanie lekow Cool
Malo wiesz na ten temat. Pewnych rzeczy nie da sie cofnac.
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: ZAĆMA
« Odpowiedz #8 : 2012-05-21, 16:51:30 »

a moze Elohim dałby rade...? A moze jest juz zbyt pozno na 'cuda' Very Happy ?!
Zawsze warto ...zawsze...
Tylko,kt 'wyjscie' jest wlaściwe? Cytujac klasyka!
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: ZAĆMA
« Odpowiedz #9 : 2012-05-21, 17:48:03 »

Wyjście jest jedno - słuchać okulisty prowadzącego, no chyba, że kto chce większych kłopotów...  Wink Very Happy
Zapisane
ElaC
Go


Email
Odp: ZAĆMA
« Odpowiedz #10 : 2012-05-22, 09:46:29 »

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Moje problemy okulistyczne to degeneracja siatkówki (wysoka krótkowzroczność obu oczu), przewlekłe suche zapalenie rogówki i spojówek (Zespół Sjogrena) i zaćma. Można powiedzieć, że siła złego... Sad

Dodam, że Zespół Sjogrena to podła choroba, oprócz dolegliwości związanych z suchością, pozbawia sił i to jest najgorsze. Zresztą nie do końca wiadomo, czy ten Sjogren u mnie to już wszystko, czy ma jakąś parę. Diagnostyka, jak to u nas, niedokończona, ale trwa "obserwacja w kierunku choroby tkanki łącznej".

Na diecie optymalnej (stosuję od świąt Bożego Narodzenia) moje zdrowie się poprawiło o tyle, że nie zapadam na infekcje dróg oddechowych. Przez kilka lat to był mój koszmar, a ostatnie 3 lata to już praktycznie nigdy nie byłam zdrowa. Można sobie wyobrazić ile zjadłam leków - antybiotyków, przeciwbólowych, przeciwzapalnych i do tego środki nasenne.

Nie miałam już siły chodzić. Czułam, że moje życie jest zagrożone. Zrezygnowałam z pracy zawodowej, bo nie dawałam czasem rady posiedzieć nawet przy komputerze, nie mówiąc już o jeżdżeniu do redakcji. Coraz częściej, z wielkim wysiłkiem pracowałam w domu.

Pracę zakończyłam z końcem grudnia 2011 r. i teraz odpoczywam i stosuję dieteędr Kwaśniewskiego.
Nie chorowałam ani razu na drogi oddechowe!
Dr Nizioł mówi, że dzięki ŻO moje śluzówki są lepiej odżywione (wit. A) a tym samym organizm jest lepiej chroniony przed infekcjami.

To już bardzo dużo, bo odstawiłam wszystkie prochy, a po prądach selektywnych (turnus w AURZE w Jastrzębiej Górze na początku maja br.) odpuściłam także lek podnoszący ciśnienie i wspomagający pracę serca. I jest w porządku, narazie nie potrzebowałam go (chociaż trzymam pod ręką Wink).

I to by było na tyle Smile

Jeśli ktoś miałby dla mnie jakieś pomocne informacje i spostrzeżenia, będę wdzięczna.
Pozdrawiam. ElaC.

Zapisane
administ
Go


Email
Odp: ZAĆMA
« Odpowiedz #11 : 2012-05-22, 09:59:47 »

Trzeba zrobić fachowo zaćmę, a reszta powinna się stopniowo poprawiać pod wpływem poprawnego odżywiania.
Zapisane
ElaC
Go


Email
Odp: ZAĆMA
« Odpowiedz #12 : 2012-05-22, 16:49:44 »

No tak, teraz zaćma. Jestem w lepszej formie niż parę miesięcy wcześniej, więc trzymam się nadziei, że wszystko dobrze pójdzie.
Dzięki za dobre słowo Smile
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.024 sekund z 18 zapytaniami.