forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-06-26, 06:41:12

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
664057 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 31 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: saymon9
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Palenie papierosów. Co o paleniu mówi dr Kwaśniewski?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 26 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Palenie papierosów. Co o paleniu mówi dr Kwaśniewski?  (Przeczytany 362615 razy)
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Palenie papierosów. Co o paleniu mówi dr Kwaśniewski?
« Odpowiedz #160 : 2016-02-15, 09:41:32 »

można tez zawinąć w skręta  Wink
Zapisane
Bobby
Go


Email
Odp: Palenie papierosów. Co o paleniu mówi dr Kwaśniewski?
« Odpowiedz #161 : 2016-02-15, 15:33:49 »

Na takie tematy to podobnież pomaga tylko witamina C i D3MK2... Wink dożylnie.

Źródło?

mo¿na tez zawin±æ w skrêta  Wink

Źródło?
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Palenie papierosów. Co o paleniu mówi dr Kwaśniewski?
« Odpowiedz #162 : 2016-02-15, 15:40:27 »

nie podam Ci źródła skręta, bo kieruję się wyłącznie zdrowym rozsądkiem. Cokolwiek on znaczy  Wink

Źródeł badań to jest wiele  i wynik wychodzi zawsze w zależności od tego kto płaci.
Zapisane
Bobby
Go


Email
Odp: Palenie papierosów. Co o paleniu mówi dr Kwaśniewski?
« Odpowiedz #163 : 2016-02-15, 19:12:16 »

nie podam Ci źródła skręta, bo kieruję się wyłącznie zdrowym rozsądkiem. Cokolwiek on znaczy  Wink

Jak będę chciał to znajdę. ale zważ co piszesz bo głodnemu chleb (albo jajka) na myśli. Ja o czym innym i ty o czym innym.


Podałem losowe przykłady, gdzie wpływ na jeden czynnik ma wpływ pośredni na drugi.



Źródeł badań to jest wiele  i wynik wychodzi zawsze w zależności od tego kto płaci.

True.
Zapisane
Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Palenie papierosów. Co o paleniu mówi dr Kwaśniewski?
« Odpowiedz #164 : 2016-02-16, 13:51:49 »

Z paleniem to się nie znam, bo palić przestałam zanim przeszłam na DO, ale jeśli chodzi o picie alkoholu, to mój mąż piwo pił pasjami, 2-3 butelki dziennie to był rytuał, żeby nie wiem co, to piwo musiało być! Różnymi sztuczkami i kombinacjami zmniejszyłam jedynie ten nałóg z 4 do 2 butelek dziennie. A teraz ŻO załatwiło to, czego ja nie potrafiłam, od dwóch miesięcy ZERO piwa!!!! Od czasu do czasu lampka wina i tyle! Ależ się cieszę!  Very Happy
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41546


Odp: Palenie papierosów. Co o paleniu mówi dr Kwaśniewski?
« Odpowiedz #165 : 2016-02-16, 13:54:19 »

Toż tego właśnie Bobby nie może pojąć. Laughing
Że właściwa dieta minimalizuje chęć na substancje psychoaktywne, bo umysł i mózg są idealnie zgrane. Very Happy
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 32268


Odp: Palenie papierosów. Co o paleniu mówi dr Kwaśniewski?
« Odpowiedz #166 : 2016-02-16, 13:58:05 »

Jak można piwko zamienić na jakieś tam ŻO co za czasy  Shocked Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41546


Odp: Palenie papierosów. Co o paleniu mówi dr Kwaśniewski?
« Odpowiedz #167 : 2016-02-16, 13:59:20 »

Można, ale nie trzeba. Very Happy
Dobrze sobie zostawiać wiele wyjść.
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 32268


Odp: Palenie papierosów. Co o paleniu mówi dr Kwaśniewski?
« Odpowiedz #168 : 2016-02-16, 14:04:24 »

Toż tego właśnie Bobby nie może pojąć. Laughing
Że właściwa dieta minimalizuje chęć na substancje psychoaktywne, bo umysł i mózg są idealnie zgrane. Very Happy
To prawda ,ale to jest tak na początku to projekt rozpoznawczy ,osiągnąć taki stan prawidłowości trwa długo , i jest to ciężka praca nad sobą ,by stało się naturalne , a nie wymuszone  Laughing
Zapisane
grenis
Go


Email
Odp: Palenie papierosów. Co o paleniu mówi dr Kwaśniewski?
« Odpowiedz #169 : 2016-02-16, 14:12:41 »

Toż tego właśnie Bobby nie może pojąć. Laughing
Że właściwa dieta minimalizuje chęć na substancje psychoaktywne, bo umysł i mózg są idealnie zgrane. Very Happy
No widzisz, a ja w towarzystwie alkoholu lubie sobie dymka puscic  Cool
Palenie rzucilem jeszcze przed ZO i wtenczas na imprezach nie palilem.  Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41546


Odp: Palenie papierosów. Co o paleniu mówi dr Kwaśniewski?
« Odpowiedz #170 : 2016-02-16, 14:29:32 »

Tego nie rozumiem, ale akceptuję rozmaite zachowania. Laughing
Ja na ten przykład lubię sobie szklanę śmietanki z lodami tuż przed snem walnąć, a przed ŻO tego nie robiłem. Wink
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Palenie papierosów. Co o paleniu mówi dr Kwaśniewski?
« Odpowiedz #171 : 2016-02-16, 14:53:29 »

moja siora ( 50 l ) też pali jak smok, i na nic większego nie choruje i nie chorowała, też pewnie myśli, że to wpływ tej nikotyny. Otyłość powoduje, że  paczka petów jest doskonałą wymówką przed porzuceniem jej.
Zapisane
Bobby
Go


Email
Odp: Palenie papierosów. Co o paleniu mówi dr Kwaśniewski?
« Odpowiedz #172 : 2016-02-16, 18:10:56 »

"Uzależnienie wynika z alternatywnego zaspokajania niedoborów w mózgu. Masz niedobór cukru to zamiast coś zjesz to sobie przy*urwisz kreske, która ci cukier momentalnie do mózgu wepcha. Masz niedobór sodu to zapalisz szluga, który ten sód do komórek wrzuci. Tutaj jest ćpanie dla fazy.

Masz tez uzależnienie które polega na przeciwdziałaniu irytacji. Taki uzależnieniem jest tytoń, a mogą być też opiaty. Ćpasz je nie dla fazy tylko przez brak fazy. Tak samo ciśnienie na szluga można zmniejszyć zwykłym wysiłkiem fizycznym, bo CO2 jest agonistą TRPA1.

Ibogaina jest tak skuteczna bo naprawia obie te rzeczy i do tego blokuje dostęp do wspomnień i uzależniona osoba nie jest w stanie sobie przypomnieć dlaczego ćpanie jest przyjemne. Jest tak dlatego, że nie ma już tych niedoborów oraz zniknęła irytacja i nie ma już przed czym uciekać. ibogaina sprowadza cię do baseline."
JohnyHa


ŻO ma taki sam mechanizm działania, prawdopodobnie.
Zapisane
Maniek
Jr. Member
**
wiadomoci: 4033


Odp: Palenie papierosów. Co o paleniu mówi dr Kwaśniewski?
« Odpowiedz #173 : 2016-02-16, 18:15:57 »



Ibogaina jest tak skuteczna bo naprawia obie te rzeczy i do tego blokuje dostęp do wspomnień i uzależniona osoba nie jest w stanie sobie przypomnieć dlaczego ćpanie jest przyjemne.

Reklama dźwignią handlu?  Shocked Confused
Zapisane
Bobby
Go


Email
Odp: Palenie papierosów. Co o paleniu mówi dr Kwaśniewski?
« Odpowiedz #174 : 2016-02-16, 18:28:47 »


Reklama dźwignią handlu?  Shocked Confused

Dałem się dźwignąć na ŻO. No, ale skoro, każdy tutaj tak reklamuje ten sposób żywienia to jak miałem się nie skusić. Shocked Jestem taki podatny na reklamy.

Nie wiem czemu żaden ćpun o niej nie słyszał.

 http://niepoprawni.pl/blog/55/ibogaina-wielkie-oszustwo-mediow-rzadow-i-korporacji - nie czytałem tego artykułu albo czytałem go kiedyś, ale wrzucam jako ciekawostkę.

http://www.ibogaine.desk.nl/alkaloids.html - trochę o farmakologii ibogainy.

Z resztą inni antagoniści nAchRs też działają antyuzależnieniowo.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41546


Odp: Palenie papierosów. Co o paleniu mówi dr Kwaśniewski?
« Odpowiedz #175 : 2016-02-16, 20:09:46 »

Uzależnienie to robota układu nagrody.
Uzależnienie jest dobre dla gatunku, bo inaczej by go nie było. Very Happy
Żadne cuda wianki nie pomogą, jesli sobie tego nie uświadomimy, potem już jest z górki.
Zapisane
Bobby
Go


Email
Odp: Palenie papierosów. Co o paleniu mówi dr Kwaśniewski?
« Odpowiedz #176 : 2016-02-16, 20:23:01 »

Uzależnienie to robota układu nagrody.

Za bardzo upraszczasz. Za uzależnienia odpowiada acetylocholina, która jest silnie powiązana z dopaminą.

Uzależnienie jest dobre dla gatunku, bo inaczej by go nie było. Very Happy

Ogólnie nieużywany układ dopaminergiczny "zanika", dlatego wszyscy ludzie sukcesu mają wysoki poziom dopaminy. Z kolei przestymulowany układ dopaminergiczny też zanika, bo ewolucyjnie euforia nie jest pożądana.


Żadne cuda wianki nie pomogą, jesli sobie tego nie uświadomimy, potem już jest z górki.

http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/0893133X95001409
http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/0091305795021639
http://jpet.aspetjournals.org/content/275/2/753.short

Pomagają. Nawet podawane jako "coś do ćpania".
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41546


Odp: Palenie papierosów. Co o paleniu mówi dr Kwaśniewski?
« Odpowiedz #177 : 2016-02-16, 20:35:27 »

Nie upraszczam, rozszerzam. Very Happy
Żaden pojedynczy czynnik nie odpowiada za cokolwiek.
Zwykle jest to skomplikowany taniec mnóstwa substancji aktywnych w organizmie, zależnych od genotypu, wpływu środowiska, oraz indywidualnej reakcji na oba te czynniki plus może (ale nie musi) towarzyszyć temu wszystkiemu substancja zewnętrzna. Smile

Powtarzasz androny za "specjalistami od uzależnień", którzy, podobnie jak lekarze, chcą leczyć, ale nie wyleczyć.
Dlatego "leczenie uzależnień" ma tak kosztowny i rozbudowany aparat, i równie mało skuteczny co modlitwa. Laughing

Uświadomienie sobie, że z własnym ciałem, którego częścią jest mechanizm uzależnienia, nie należy walczyć, ale współpracować, zmienia wszystko, ale to trudna droga, o wiele łatwiej jest się oszukiwać detoxami i powrotami ciągów, aż do smutnego końca. Sad
Zapisane
Bobby
Go


Email
Odp: Palenie papierosów. Co o paleniu mówi dr Kwaśniewski?
« Odpowiedz #178 : 2016-02-16, 20:41:26 »

Cytuj
Upregulacja receptorów dopaminowych wcale nie oznacza zwiększenia aktywności układu dopaminergicznego, gdyż autoreceptory D2 i D3 powodują zmniejszenie wyrzutu dopaminy oraz syntezy l-dopy. Taka ciekawostka, że dopamina ma różne powinowactwa do różnych receptorów. Do D3 ma powinowactwo kilka(kilkanaście?) razy większe niż do D2. Również do receptorów presynaptycznych ma dużo(bodajrze nawet do 10 razy) większe powinowactwo niż do receptorów postsynaptycznych. Łatwo można wywnioskować, że w takim razie napierdalanie dopaminergików powoduje w większym stopniu downregulację D3 niż innych receptorów dopaminergicznych oraz powoduje znacznie większą downregulację receptorów presynaptycznych niż postsynaptycznych. Desensetyzacja autoreceptorów D2 w układzie nagrody jest jedną z cech osób uzależnionych od stymulantów i opioidów. D3 mimo że, jest znacznie mocniej aktywowane przez dopaminę, ma mniejsze znaczenie gdyż jest obecne jedynie w kilku miejscach mózgu. Z kolei D2 jest wszędzie tam gdzie jest dopamina i dlatego to autoreceptor D2 jest kluczowym receptorem kontrolującym wyrzut dopaminy. Ten autoreceptor ma jeszcze jedną bardzo ważną funkcję, mianowicie odpowiada on za impulsywność(zmniejsza ją, bo stabilizuje poziom dopaminy). W ten sposób poziom dopaminy potrafi naturalnie podnosić się mocniej niż u osoby nieuzależnionej. Tzw. ciśnienie na ćpanie to nic innego jak skok dopaminy który wywołał wytworzenie pragnienia/chęci. Tak samo patologiczne ciśnienie na dojebke jest wywołane przez dopaminę.

To jeden z przykładów sensetyzacji na efekty ćpańska. Podobny proces zachodzi na receptorze alfa-2. Również pobudzenie receptorów dopaminergicznych powoduje behawioralną sensetyzację, czyli zachowania wywołane przez pobudzenie receptorów są z czasem coraz mocniej zapisane w mózgu i z czasem coraz niższa dawka dodatkowej dopaminy(lub innego agonisty rec D) jest potrzebna do wywołania danego zachowania. Może to być jakiś tik nerwowy, może być jakieś powiedzonko, a może to być czynność wstrzykiwania fuki w instalacje. Na forum ludzie opisywali uzależnienie od czynności wstrzykiwania(nieważne czego). Jak połączymy tą sensetyzację behawioralną z desensetyzacją autoreceptora D2 to otrzymujemy człeka z problemem z ciśnieniami.

Również ciekawe jest to, że osoby ze sporym doświadczeniem ze spidami mają hipersensetyzację receptora D1 w układzie nagrody.
JohnyHa

To takie uproszczenie.
Zapisane
Bobby
Go


Email
Odp: Palenie papierosów. Co o paleniu mówi dr Kwaśniewski?
« Odpowiedz #179 : 2016-02-16, 20:42:21 »

Cytuj
Antagoniści NMDA powodują poza upregulacją D2 również blokowanie sensetyzacji behawioralnej na dopaminergiki. Jednocześnie silni antagoniści NMDA powodują na samym siebie sensetyzację behawioralną, prawdopodobnie przez pośrednią inhibicję GABA-B przez antagonistów NMDA. GABA-B obok receptorów muskarynowych są głównymi receptorami inhibitującymi sensetyzację behawioralną. Przy czym GABA-B blokuje tylko ekspresję sensetyzacji, a rec. muskarynowe blokują indukcję sensetyzacji. Antagoniści dopaminy powodują w pewnym stopniu cofanie sensetyzacji.
Johny
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 26 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.276 sekund z 19 zapytaniami.