forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-18, 16:48:41

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
659744 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  śmietanka UHT
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 28 Do dou Drukuj
Autor Wtek: śmietanka UHT  (Przeczytany 300148 razy)
wisienka
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #100 : 2012-06-24, 11:34:41 »

Smarowanie całego ciała oliwą jest najlepszym zabiegiem higienicznym po kąpieli.
Reguluje florę bakteryjną, nadaje zapach chroniący przed pasożytami, odżywia bradytroficzne warstwy skóry - przywraca młodość skórze.

PS
jeśli komu oliwa "wysusza skórę", to marna jego przyszłość!  Wink

Chodzi o oliwkę do ciała? taką np. dla niemowląt?

Ja od czasu jak jestem na ŻO nie stosuje niczego do ciała, jedynie zwykły krem do twarzy z Ziaji za 5zł  Wink oraz krem do rąk bo jednak skóra sie wysusza przy używaniu detergentów podczas sprzątania czy prania w rękach.A jakoś nie potrafię się przyzwyczaić do używania rękawiczek gumowych...  Confused Mydło używam Arko,lubię je, ale często kupuje takie naturalne, u nas jest świetne w mydlarni "U Franciszka" w Katowicach i wybieram któreś z takich:
http://www.mydlarnia.info/bajkowy-swiat-mydel-cat-144.aspx
Ostatnio miałam czekoladowe... matulu jaki zapach! aż miało się chęć je zjeść Laughing za każdym razem sobie inne kupuje.Ono jest w wielkich blokach i sprzedawca odkrawa na wagę ile sie chce.A jako dezodorantu od kilku lat używam kryształu ałunu i także tam kupiłam.Mam go już 3 lata, ale kończy mi się i niedługo znów sie tam zaopatrzę.
http://www.mydlarnia.info/dezodorant---krysztal-alunu-w-sztyfcie-cat-230-id-853.aspx
Od czasu jak jestem na ŻO mam ładna skórę , która przestała być wysuszona a na dodatek te mydła z mydlarni fajnie nawilżają ale fakt,że zimą przydałoby się smarować po kąpieli jakąś oliwką, bo w czasie tych mrozów skóra sie jednak troszkę wysusza.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70401


Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #101 : 2012-06-24, 12:39:53 »

Sądzę, że Adminowi chodzi o oliwkę z oliwek... Rolling Eyes ale głowy nie dam sobie uciąć... Laughing Laughing
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #102 : 2012-06-24, 13:16:02 »

Oleum Olivarum - po łacinie, aby wątpliwości nie było.  Cool
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55811


Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #103 : 2012-06-24, 14:42:48 »

Oliwka "Bambino" to moja ulubiona  Very Happy
Używam zawsze po kapieli i w ciagu dnia, po myciu części ciała szczególnie wrażliwych na zbyt intensywny zapach Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #104 : 2012-06-24, 15:00:33 »

"Bambino" jest dobra.
Zapisane
wisienka
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #105 : 2012-06-25, 12:08:32 »

I tak oto od śmietanki uszatej... ups - uhatej Laughing doszliśmy do smarowania sie oliwą  Laughing

A na poważnie, to muszę spróbować ta oliwę po kąpieli.Stoi u mnie w lodówce i używam dosyć rzadko, jedynie do sałatki z pomidorów, bo wszelkie inne warzywa gotuję.A pomidory bardzo lubię i usmażone z jajecznicą i w sałatce a wtedy dodaję łyżeczkę oliwy z oliwek.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70401


Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #106 : 2012-06-25, 12:15:35 »

Oliwka jest fajna ale zapach taki sobie... Rolling Eyes
Zapisane

^ToM^
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #107 : 2012-06-28, 14:15:43 »

Dzień dobry,
ponieważ zużywamy ogromne ilości śmietany od kilkunastu lat to mogę się podzielić spostrzeżeniami. Zatem jeśli chodzi o śmietanę UHT czyli sterylizowaną to generalnie odradzam, bo jest wyjałowiona z większości mikrobów, które w niej powinny się znajdować bo przyczyniają się do lepszego wchłaniania przez organizm. Jednak wiem, że w wielu regionach kraju nie ma dostępu do innej śmietany niźli tylko UHT. Więc z braku laku... Jednak ważniejsze jest by zwracać uwagę na inny dodatek - karagen. Wyjątkowe paskudztwo dla optymalnych. Nie dość że powoduje iż śmietany nie daje się normalnie ukwasić to na domiar powoduje bóle brzucha (przynajmniej w moim przypadku). Zauważyłem, że śmietana zaprawiona karagenem zamiast się skwasić to "gnije" wydzielając straszliwy smród - co każdy może łatwo samemu sprawdzić. Prawdziwa śmietana zostawiona na dzień czy dwa poza lodówką się tylko skwasi i przyjemnie pachnie i smakuje. Natomiast ta z karagenem to masakra jakaś Wink
Z mojego doświadczenia wynika, że najlepsza jest śmietana w butlach szklanych 0,5l z aluminiowym kapslem.  W Bielsku-B jest taka dostępna powszechnie,np w sklepach PSS SPOŁEM. Produkcji OSM Wieprz. Ta firma robi też śmietanę w workach foliowych - równie dobra. Z innych, to OSM Radomsko - śmietana w białych buteleczkach z zółtymi nakrętkami 0,25l. Dobra jest też OSM Pszczyna w kubkach 0,2l a także 0,45l z pomarańczowymi przykrywkami. W Tesco jest też Milkiland 0,2 i 0,5l. Wszystkie te śmietany są pasteryzowane i tylko takich należy szukać. Cała reszta UHT jest z karagenem. Dotychczas nie spotkałem śmietany UHT bez karagenu. Zwrócić należy uwagę iż sterylizacja następuje w temp. ponad 100 st C a pasteryzacja 65-85 st C zwykle co ma znaczenie dla trwałości biologicznej takiego produktu.
Pozdrawiam!
Zapisane
piosza
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #108 : 2012-06-28, 15:40:25 »

i tylko takich należy szukać.
Może zanim zaczniesz formułować tego typu kategoryczne sądy, przeczytaj, co na ten temat napisał w tym wątku admin tego forum (Tomasz Kwaśniewski).
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #109 : 2012-06-28, 15:42:49 »

Nie boisz się,że kontakt z plastikiem, folia nie jest "obojętny" chemicznie dla śmietanki którą pijasz?  Twisted Evil
Homogenizowana śmietanka nada się....? Wink Czy również odpada
Mikroby nie lepiej z sera dostarczać....? Tyż pastyryzowany, chyba że z mlyka surowego Smile

Jak dla mnie zbyt wiele zabobonów.  Very Happy
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #110 : 2012-06-28, 15:54:50 »

P.S może zbyt delikatny jesteś na karagen Wink
Morszczyn podobno dobrze odchudza (alginiany) Smile
http://www.forummleczarskie.pl/RAPORTY/245/1/dodatki-do-zywnosci-dostawcy-uslug/
Zapisane
^ToM^
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #111 : 2012-06-28, 16:29:36 »

i tylko takich należy szukać.
Może zanim zaczniesz formułować tego typu kategoryczne sądy, przeczytaj, co na ten temat napisał w tym wątku admin tego forum (Tomasz Kwaśniewski).

To nie jest kategoryczny sąd - bez przesady, ale tylko moja opinia z lat praktyki. Ktoś inny ma prawo uważać inaczej Smile  Ja po prostu wolę naturalne produkty bez ulepszaczy. Po prostu, śmietana nie "ulepszana" cieplnie jest wygodniejsza w praktyce, gdyż nie psuje się a tylko kwaśnieje - co jest zaletą, jak ktoś lubi kwaśną śmietanę. Natomiast do UHT mam głównie takie "ale" że nie spotkałem nigdy jej bez karagenu. Jeżeli znasz markę takie UHT bez karagenu to proszę o info. UHT w kartonikach jest wygodna w podróży bo nie wymaga lodówki - taką widzę jej główną zaletę Smile
Pozdrawiam
Zapisane
^ToM^
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #112 : 2012-06-28, 16:36:14 »

Nie boisz się,że kontakt z plastikiem, folia nie jest "obojętny" chemicznie dla śmietanki którą pijasz?  Twisted Evil
Homogenizowana śmietanka nada się....? Wink Czy również odpada
Mikroby nie lepiej z sera dostarczać....? Tyż pastyryzowany, chyba że z mlyka surowego Smile

Jak dla mnie zbyt wiele zabobonów.  Very Happy

Zabobonów w tym żadnych nie ma. Przeczytaj sobie na czym polega sterylizacja czyli UHT.
Plastik z pewnością nie jest zajebisty do jedzenia, stąd ja najchętniej biorę tę w butli szklanej. Bo szkło jest pewnie mniej szkodliwe  Very Happy
Homogenizowana - oczywiście. Jednak homogenizowane są najczęściej te 12%, 18% i 22%. Z tych sam kupuję 18% Zott - w mojej ocenie najlepsza na rynku jaką próbowałem. Sama homogenizacja nie ma większego wpływu na stan produktu. To tylko mechaniczne rozbijanie struktury tłuszczów na mniejsze cząstki.
Pozdrawiam!
Zapisane
piosza
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #113 : 2012-06-28, 16:58:59 »

i tylko takich należy szukać.
Może zanim zaczniesz formułować tego typu kategoryczne sądy, przeczytaj, co na ten temat napisał w tym wątku admin tego forum (Tomasz Kwaśniewski).

To nie jest kategoryczny sąd - bez przesady, ale tylko moja opinia z lat praktyki. Ktoś inny ma prawo uważać inaczej Smile  Ja po prostu wolę naturalne produkty bez ulepszaczy. Po prostu, śmietana nie "ulepszana" cieplnie jest wygodniejsza w praktyce, gdyż nie psuje się a tylko kwaśnieje - co jest zaletą, jak ktoś lubi kwaśną śmietanę. Natomiast do UHT mam głównie takie "ale" że nie spotkałem nigdy jej bez karagenu. Jeżeli znasz markę takie UHT bez karagenu to proszę o info. UHT w kartonikach jest wygodna w podróży bo nie wymaga lodówki - taką widzę jej główną zaletę Smile
Pozdrawiam
Czasem kupuję tą (nie mieszkam w Polsce):
http://www.pritchitts.com/products-international/dairy-cream/millac-dairy-whipping-cream-europe
Na opakowaniu pisze, że nie zawiera żadnych stabilizatorów. Rozumiem więc, że karagenu też. Oczywiście nie mam podręcznego laboratorium, żeby to zweryfikować.... My przyjemny smak i niespodziewanie lekką konsystencję, w wyższych temperaturach tłuszcz prawie w ogóle nie oddziela się . 
Pijam również od czasu do czasu śmietanki 36% stabilizowane karagenem (import z N. Zelandii) i żadnych problemów z tego tytułu do tej pory nie miałem. To że UHTe produkty nie zawierają żadnej flory bakteryjnej (po to właśnie się je sterylizuje - żeby nie skisły!), nie jest żadną tragedią, jeśli spożywa się regularnie dobre żółte sery. 
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #114 : 2012-06-28, 17:44:00 »

karagen posiada wlasciwosci pro zdrowotne rowniez (hpv i inne wirusy)
Very Happy
o UHT i pasteryzacji Pani prof Cichosz moglaby powiedziec.  Very Happy Lub na stronie pttz.org
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70401


Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #115 : 2012-06-28, 18:03:05 »

A tyle do powiedzenia na ten temat ma Wikipedia:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Karagen
Zapisane

piosza
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #116 : 2012-06-28, 18:17:20 »

A tyle do powiedzenia na ten temat ma Wikipedia:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Karagen
Link do artykułu z wikipedii niewątpliwie dużo "wnosi" do tej dyskusji. Sprawdź sobie, co mówi wikipedia pod hasłem "Dieta Kwaśniewskiego"
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dieta_Kwa%C5%9Bniewskiego
"Dziękujemy" za tego typu źródło "wiedzy".
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70401


Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #117 : 2012-06-28, 18:23:20 »

Nie trzeba aż tak wylewnie dziękować...
Zapisane

Stefan
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #118 : 2012-07-02, 20:32:42 »

To jak jest w końcu z tym karagenem?
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #119 : 2012-07-02, 20:51:23 »

No jak to jak?
Dla tych co mają nie jadać śmietanki jest bardzo szkodliwy.
Bo śmietanka nie jest dla każdego.  Wink
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 28 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 19 zapytaniami.