forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 09:08:11

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660629 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  śmietanka UHT
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 28 Do dou Drukuj
Autor Wtek: śmietanka UHT  (Przeczytany 300825 razy)
Radzio
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #180 : 2012-07-27, 21:11:47 »

Ta ilość jest jednak trochę mniejsza... Cool myślałam, że to są pół litrowe kubeczki a one mają 400g (kupowałam więcej produktów i nie zwróciłam dokładnej uwagi)...

Taka...http://www.zmsniezka.pl/sklep,view,Smietanka_naturalna_30_400ml

...a o karagen postaram się osobno kupić i dosypać, żeby uszlachetnić ją... Laughing Wink

Czegoś jednak nie rozumiem. 36 tej samej firmy jest o około 3%, a aż o 20% wartościowa. Jakby to powiedzieć ... chyba się mylę. Very Happy
Zapisane
Stefan
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #181 : 2012-09-12, 20:22:38 »

Moja kuzynka, którą zobaczyła jak dziecko je śmietanę powiedziała mi, że pani doktor pediatra powiedziała jej, że nie wolno dzieciom dawać śmietany, bo sobie zniszczą wątrobę. Masło mogą ale tylko do 3 roku życia. Nie bardzo wiedziałem jak wytłumaczyć, że to bzdury, w końcu ta pani doktor jest "świetnym lekarzem" i niejedno dziecko już "wyleczyła". No i jak tu teraz takiej przetłumaczyć, że pani doktor nie ma racji?
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #182 : 2012-09-12, 20:24:08 »

A po co jej tłumaczyć?  Shocked
Ja bym się zgodził i bardzo pochwalił tę panią doktor.  Very Happy
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55945


Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #183 : 2012-09-12, 20:33:43 »

Otóż to, z takiego tłumaczenia, to tylko wrogów można sobie narobić, a człowiek jako istota społeczna, dziwaczeje w samotności Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #184 : 2012-09-12, 20:39:07 »

I zapamiętać: przy obcych się nie jada!  Wink Very Happy
Po co się później tłumaczyć?  Shocked
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #185 : 2012-09-12, 23:09:31 »

Adminie bardzo dobrze powiedziane"nie jadac przy obcych"Smile
Zapisane
Stefan
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #186 : 2012-09-13, 16:51:29 »

Ale to nie obcy a rodzina. Szkoda mi trochę tego dziecka. Widzę czym go karmią. Wrócili od pediatry, bo małej szkliwo na zębach się rozpuszczało. Podobno przez soki. I przy okazji śmietana dostała za swoje Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70544


Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #187 : 2012-09-13, 18:00:17 »

Kowal zawinił, cygana powiesili... Sad
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70544


Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #188 : 2012-09-13, 18:47:04 »

...albo odwrotnie to było... Rolling Eyes
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #189 : 2012-09-17, 15:21:32 »

Kowal zawinił, cygana powiesili... Sad

Kowal zawinil a konia zabili Laughing
Zapisane
Stefan
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #190 : 2012-09-19, 17:00:00 »

Podkarmiłem młodego przez tydzień bytności, bo często zaglądał. Musiał tylko obiecać, że nikomu nie powie Wink Jajecznica bez chleba bardzo mu smakowała.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #191 : 2012-09-19, 21:58:27 »

I zapamiętać: przy obcych się nie jada!  Wink Very Happy
Po co się później tłumaczyć?  Shocked

Tak tez mozna. Tylko dlaczego mamy ukrywac swoje "przyzwyczajenia". Osobiscie uwazam, ze nie trzeba ani sie tlumaczyc ani ukrywac swojego sposobu zywienia. Ja idac na jakas tam wspolna impreze, jjem to co mnie pasuje. Jak do tej pory nikt mnie nie zapytal dlaczego jjem tyle masla, albo dlaczego nie jjem chleba. Mysle, ze lepsza jest metoda nie pokazywania, ze jest sie innym. Wowczas normalni zjadacze chleba i ton ziemniakow mysla, ze jjesz po prostu mniej,

Naostatniej imprezie firmowej, gdzie jadlem to co bylo ale bez chleba i bez ziemnaikow ale z duza iloscia mala, nikt nie zwrocil uwagi na to co ja jjem. Trzeba byc naturalnym, zachowac spokoj i po prostu jjesc.

Impreza byla absolutnie nie optymalna ale byly jajka, majonez, tluste mieso. Nie trzeba wchodzic na impreze i mowic: tego nie jjem a tamtego nie rusze. Trzeba wejsc i powiedziec "jest super" i wybierac to co nam odpowiada. A jezeli jest impreza "chlebowa", same kanapki, ziemniaki, warzywa i nic zjadalnego-to nie jjem i po powrocie do domu jjam, Ale takij imprezy jeszcze nie spotkalem, bo najczesciej jest bardzo " niezdrowe" jedzenie i najesc sie mozna. TYLKO WIEDZIEC TRZEBA CO JESC SIE POWINNO. Prawda?
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #192 : 2012-09-20, 08:07:35 »

Adampio w 100% podpisuję się pod tym co napisałeś.

Jeśli zachowujemy się naturalnie to mało kto zwróci uwagę na to jak jemy. Mam tego dowody na każdym kroku. A nawet jeśli ktoś zwróci uwagę to krótkie wyjaśnienie , "jem tak,  bo lubię" w zasadzie zamyka sprawę.
Natomiast jeśli obnosimy się ze swoim sposobem żywienia,  sami wzbudzamy zainteresowanie. To już na własne życzenie.

Wybór należy do nas. Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #193 : 2012-09-20, 08:12:36 »

Chwilunia!
Mowa była o jakimś "cudownym nawracaniu rodziny", co niespodziewanie zaobserwowała z niepokojem jedzenie śmietany przez dziecko, nie z kolan wprawdzie, a nie o publicznych imprezkach typu balanga ze szwedzkim stołem. W takim przypadku wpatrywanie się w cudzy talerz ujdzie, ale czynienie uwag na temat jego zawartości jest co najmniej nietaktem.
Zgadza się?
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55945


Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #194 : 2012-09-20, 18:52:18 »

Wyrwane z kontekstu 30g mozna dowolnie interpretowac  Laughing
Zapisane
wisienka
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #195 : 2012-09-20, 19:06:46 »

ale czynienie uwag na temat jego zawartości jest co najmniej nietaktem.
Zgadza się?

Zgadza się.Tylko,że nie każdy ma to szczęście obracać się w "taktownym" towarzystwie... Wink  ja niestety jestem ciągle nagabywana: - co tak mało jesz, odchudzasz się? po co, szczupła jesteś... i kręcenie głowami,że przesadzam z tym "odchudzaniem", potem: - nie jesz ziemniaków? dlaczego? chleba też nie jesz? itp... itd... męczy mnie to... i tak uchodzę w rodzinie za wiecznie odchudzającą się "z niczego" Rolling Eyes przyznać się nie przyznaję, bo raz to kiedyś zrobiłam i teraz żałuję... drugi raz tego błędu już nie popełnię...
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #196 : 2012-09-20, 19:27:24 »

Przesadzacie, ja na delegacji w przydrożnym barze poprosiłem  zestaw jajecznica 2x bez białka na maśle i frykti  Laughing
Pani: Słucham,że co?
5 żółtek i jedno całe jajko- konsternacja pełną gębą hehe, aż miłe Panie kucharki wyjrzały zza kotary. Jedna musiała być "optymalna", gdyż zajarzyła od razu. Tak oto zjadłem pyszną żółtkownicę z frytkami  Laughing Laughing
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #197 : 2012-09-20, 19:27:32 »

Chwilunia!
Mowa była o jakimś "cudownym nawracaniu rodziny", co niespodziewanie zaobserwowała z niepokojem jedzenie śmietany przez dziecko, nie z kolan wprawdzie, a nie o publicznych imprezkach typu balanga ze szwedzkim stołem. W takim przypadku wpatrywanie się w cudzy talerz ujdzie, ale czynienie uwag na temat jego zawartości jest co najmniej nietaktem.
Zgadza się?


Perfect. Very Happy
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #198 : 2012-09-20, 19:32:27 »

Ojej Wisienka to nie możesz dobitnie im (znaczy Rodzince) powiedzieć , że to Twoja sprawa. Nie przyjmują do wiadomości ?
Zapisane
wisienka
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #199 : 2012-09-20, 19:49:15 »

Nie ma szans Dasna...  Sad  ale już się powoli przyzwyczajam do bycia postrzeganą jako dziwaczka na "wiecznej diecie"...  Laughing za jakiś czas może i oni sie przyzwyczają i przestaną zwracać uwagę na to moje "odchudzanie się"... no, bynajmniej mam taką nadzieję Rolling Eyes ... ale powiadają,że nadzieją matką...  Laughing
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 28 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 19 zapytaniami.