forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 20:54:57

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
660333 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  śmietanka UHT
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 28 Do dou Drukuj
Autor Wtek: śmietanka UHT  (Przeczytany 300625 razy)
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #360 : 2013-10-01, 07:54:23 »

Znam kolesia, co schudl 10 kilo w 2 miesiace jak zaczal pic kawelke z maselke.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55893


Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #361 : 2013-10-01, 09:32:42 »

To w takim razie, to nie dla mnie, bo całkiem bym zniknął  Shocked Wink  Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #362 : 2013-10-01, 09:59:45 »

Ale sie tylko odsmalcowal  Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
ziuta
Jr. Member
**
wiadomoci: 598


Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #363 : 2013-10-01, 10:06:42 »

Zyon, a mógłbyś napisać dokładnie, ile masła na ile kawy, no i te przyprawy jakie i czy tylko po szczypcie i w którym momencie je sypiesz.
No i czy to masło się tak luźno rozpuszcza, czy jakoś je spieniasz?

Szczerze mówiąc robiłam już próby picia kawy z masłem, ale ani smak, ani wygląd, ani obiecywany brak łaknienie u mnie nie wystąpił - wręcz przeciwnie ssało mnie z głodu dość szybko Sad
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #364 : 2013-10-01, 10:33:01 »

No problem, tylko ja parze w aeropressie, nie wiem jak to w zwyklej plujce wyjdzie

Przewaznie miele 18-22 g kawy, czyli 4 glebokie lyzeczki albo 3-4 miarki od aeropressa. Cynamon( a raczej przyprawe z cynamonem, imborem etc) dodaje do zmielonej kawy i zaparzam z kawa a potem wyciskam. Dodaje tak na wyczucie, po prostu robie maly otwor w woreczku z przyprawa i tak "pykajac" palcem sypie. Masla wrzucam ok 1/5 kostki, chyba ze wezme duzy kubek to cwiartke daje. Mozna spieniaczem to potraktowac ale ja po prostu sobie mieszam caly czas lyzeczka, bo maslo sie zbiera na wierzchu.

I nie pije tego absolutnie z jakichs tam wzgledow, bo sie jesc nie chce czy cos (mam znajoma, ktora sie "odchudza" pijac w kolko kawe) tylko dlatego, ze to ma po prostu genialny smak i uwielbiam ja pic Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
Paweł
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #365 : 2013-12-18, 21:17:48 »

Witam wszystkich serdecznie na forum.

Słowem wstępu: wszystkim dziękuję za pomoc, wszystkich proszę o zrozumienie i każdego przepraszam za moje niedociągnięcia - dotyczy to nie tylko poniższej treści, ale całej mojej aktywności jako uczącego się optymalności Smile

Proszę o kilka słów wyjaśnienia w kwestii śmietany i śmietanki ponieważ na forum nie do końca wszystko jest jasne.

http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=4672.260
"Śmietana ma dwa razy mniej cukru, który jest przerobiony na mleczan, a mleczan z fosforem to prawie ATP...  Wink
I do tego białko jest już zdenaturowane.  Very Happy
Ale to nie ma żadnego znaczenia dla upośledzonych skazą laktozową!  Wink"
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=4672.320
"Bezpieczne jest wszystko, co ma powyżej 10% tłuszczu, lepiej kwaszone niż słodkie.(...)"
W pierwszym cytacie wskazuje Pan wady śmietany (czyli produktu ukwaszonego) natomiast w drugim cytacie zaleca Pan wybór właśnie kwaszonych produktów a nie słodkich - jak to rozumieć?

Dalej w kwestii śmietan i śmietanek:
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=4672.40
"Akurat karagen jest bardzo dobrym immunostymulatorem, a nie "trucizną"!  Confused Very Happy
A do tego ponoć łagodzi przypadłości żołądkowo-jeltowe z racji swojej "kiślowatości".  Wink
Śmietanka uhata jest naprawdę zdrowa.
Lepsza niż "ekologiczna" od baby spod hali mirowskiej!  Evil or Very Mad"
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=4619.20
"Karagen to polisacharyd uzyskiwany z glonów, rozkłądający się w jelitach do cukrów prostych.
W zależności od tego kto bada, to jako E - 407 jest nawet rakotwórczy, ale już jako karagenina ponoć chroni przed rakiem i stymuluje układ immunologiczny. (...)"
Pisze Pan w pierwszym cytacie o zaletach karagenu, ale w drugim cytacie pisze Pan, że karagen może  być nawet rakotwórczy a właściwości zdrowotne może mieć w formie karageniny. Natomiast w śmietankach substancja ta występuje jako karagen a nie karagenina więc chyba nie jest dobrym pomysłem spożywanie śmietanki z karagenem?

I ostatnia wątpliwość w związku z tymi śmietankami:
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=4672.20
"No dobrze, napiszę prawdę.
Produkty mleczne poddane procesowi UHT (mleko, śmietanka, śmietana) są prozdrowotne, ponieważ zawatra w nich laktoza zamienia się w laktulozę - cukier niewchłanialny, który powoduje wiele korzystnych zmian, szczególnie w jelicie grubym, stymulując przemianę jonów amonowych w amoniak niewchłanialny, a nawet ponoć zmniejsza jego stężenie we krwi! Dzięki temu laktuloza odciąża wątrobę i nerki, a do tego ma właściwiści hydrofilne, czyli zmiękcza stolec ułatwiając jego wydalanie, a w większych dawkach jest przeczyszczająca. (...)"
Czy to oznacza że jeśli mamy ochotę na słodkie produkty typu mleko lub śmietanka to lepiej wybierać produkty UHT a nie mleko z lodówki lub "prosto od krowy" i śmietankę słodką tez lepiej wybierać z UHT (są słodkie śmietanki 30% które nie są UHT - czy one są gorsze dla człowieka)?
Czy jeśli w takim razie w ŻO zaleca się max 0,5 litra mleka lub śmietany na dobę to czy śmietanki w formie UHT można spożywać więcej? Jeśli tak to czy jest śmietanka UHT z karageniną a nie karagenem? Może Pan wskaże jakiego produktu Pan używa a tym samym który jest godny polecenia?

Pozdrawiam
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #366 : 2013-12-18, 22:28:51 »

Pawle, przypominasz mi mnie samego, jeszcze sprzed roku, kiedy to chciałem się dowiedzieć o wszystkim jak najlepiej. Wink

A co do Twojej zagwozdki... Ja po prostu wolę w smaku śmietanę niż słodką śmietankę. Kupuję zawsze śmietanę 30% Presidenta, którą najbardziej jeść lubię.

A mleko... mleko sobie odpuść... Razz
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #367 : 2013-12-18, 22:29:27 »

*jak najlepiej i jak najwięcej.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #368 : 2013-12-18, 22:31:11 »

Cześć Very Happy
No, chłopie, ale naplątałeś!
Po pierwsze nie łapiesz ironii, której pełno w tych wypowiedziach Laughing
Po drugie więcej zdrowego rozsądku.
Po trzecie myśl samodzielnie, a nie zarzucasz takimi tasiemcami, prosząc o odpowiedź.

Ok.
Śmietana ma mniej cukru, bo jest ukwaszona, chyba, że dodadzą w mleczarni.
A na diecie niskowęglowodanowej cukier się szczególnie kontroluje.
Śmietanki więc spożywany mniej, limitująca jest ilość cukru.
Karagen i karagenina do znalezienia w Wiki, to wielocukry z wodorostów, nie ma się co przejmować.
A czy wybierać produkty z karageniną czy UHT to już rozsądek powinien zadziałać, że jak najmniej przetworzone, w miarę możliwości.
Zapisane
Paweł
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #369 : 2013-12-19, 08:13:08 »

anakin: za jakiś czas też będę widział swoje dzisiejsze postępowanie w takiej perspektywie Smile

Gavroche: ironię dostrzegam, uczę się (i myślę ) sam, nie oczekuję żeby wszystko zostało wyłożone mi przed nos na talerzu, jednak panująca na forum ironia trochę zamazuje (dla początkującego) wartościowe informacje.
Wiem, że najważniejsze jest ograniczenie cukrów ale w śmietance UHT laktoza (cukier) zamieniona jest w laktulozę (cukier nie wchłanialny).

Pomijając subiektywne kwestie smakowe, co jest właściwsze:
- śmietana (ukwaszony produkt)
- śmietanka uht (słodki produkt ale a porównaniu ze śmietanką nie uht zawarty cukier występuje w niewchłanialnej formie czyli produkt jest prozdrowotny)

Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #370 : 2013-12-19, 09:04:22 »

Laktulozą zajmują się bakterie w jelitkowie, sporo z niej wyciskając i nie cała przecież laktoza "znika".
A żeby było śmieszniej, białko ze śmietanki liczymy jak cukier Very Happy

Nie ma "właściwszych" produktów.
Są dobre lub nie dla Ciebie, a to do sprawdzenia samodzielnie.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #371 : 2013-12-20, 08:28:00 »

Witaj Pawle. Very Happy
Ironia wynika z tego, że tak naprawdę nikt nie wie kto jest kto. To pewien fortel. Wink
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #372 : 2013-12-20, 09:31:20 »

Gavroche: ironię dostrzegam, uczę się (i myślę ) sam, nie oczekuję żeby wszystko zostało wyłożone mi przed nos na talerzu, jednak panująca na forum ironia trochę zamazuje (dla początkującego) wartościowe informacje.
To taki wentyl bezpieczeństwa, aby "nowi" sobie krzywdy nie zrobili. Niezdecydowania/wahający się zarzucili pomysł (za)stosowania ŻO Wink
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #373 : 2013-12-20, 09:58:43 »

Dokladnie, a jak kto sztywniak, ponurak, nadety i no-llife to wtedy wedruje na dobredzieci, tam ludzie zyja internetami, spiskami, sa smiertelnie powazni i nie zauwazyliby ironii nawet jakby ich w rzyc kopnela  Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Radzio
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #374 : 2013-12-21, 20:11:32 »

No i teraż widać jak się trujesz!  Shocked Shocked Shocked
No jak tak można?   Evil or Very Mad

Według najnowszych, dzisiejszych danych właśnie, że można. Wink Very Happy I należy tak robić! Laughing
Specjalnie oddzieliłem. Cool Łatwiej wyrwać z kontekstu. Very Happy
Zapisane
Paweł
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #375 : 2013-12-22, 15:50:10 »

Ironia - fajna rzecz jeśli... stosowana w "optymalnych" ilościach Smile zarówno niedobór (ponurak sztywniak itd.), jak i nadmiar jest szkodliwy i krzywdę może zrobić Smile (zwłaszcza początkującemu, który "łaknie" wiedzy" Smile)

Karagen = wielocukry, więc należy uwzględnić go w ilości węglowodanów (podobnie jak białko ze śmietanki) - tylko czy ktoś wie ile jest karagenu na 100 g. produktu?
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #376 : 2013-12-22, 16:13:42 »

Ironia - fajna rzecz jeśli... stosowana w "optymalnych" ilościach Smile zarówno niedobór (ponurak sztywniak itd.), jak i nadmiar jest szkodliwy i krzywdę może zrobić Smile (zwłaszcza początkującemu, który "łaknie" wiedzy" Smile)

Karagen = wielocukry, więc należy uwzględnić go w ilości węglowodanów (podobnie jak białko ze śmietanki) - tylko czy ktoś wie ile jest karagenu na 100 g. produktu?
Jeśli jesteś na coś chory, to musisz liczyć, nie ma rady, ale idź do lekarza optymalnego, on Ci powie co robić.
Jeśliś zdrowy, to dla Ciebie ŻO, a tu się nie liczy, tylko je.
Mariusz mi kiedyś podał bardzo fajną definicję ŻO:
"Węgle do 100, a reszta do syta".
Działa do dziś Laughing
Zapisane
Paweł
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #377 : 2013-12-22, 16:29:18 »

Ale "reszta" w odpowiedniej proporcji ma się rozumieć? Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #378 : 2013-12-22, 16:41:56 »

Ale "reszta" w odpowiedniej proporcji ma się rozumieć? Very Happy
Ma się rozumieć.
Jak będziesz jadł zalecane produkty: żółtka, szpik, boczek, słoninę, masło i śmietanę, to odpowiednia proporcja sama się wyrobi.
Jeżeli używasz innych produktów, to użyj przestrzeni między uszami i dotłuść je do pierwozoru.
Czemu początkujący zajmują się karagenem, nie mając odpowiedniego oglądu całej sytuacji?
Ludzki umysł działa jak rzeźbiarz, sądzisz, że najpierw się rzeźbi zmarszczki mimiczne czy ogólną, z grubsza ciosaną bryłę postaci?
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #379 : 2013-12-22, 16:52:26 »

Ironia - fajna rzecz jeśli... stosowana w "optymalnych" ilościach Smile zarówno niedobór (ponurak sztywniak itd.), jak i nadmiar jest szkodliwy i krzywdę może zrobić Smile (zwłaszcza początkującemu, który "łaknie" wiedzy" Smile)

Karagen = wielocukry, więc należy uwzględnić go w ilości węglowodanów (podobnie jak białko ze śmietanki) - tylko czy ktoś wie ile jest karagenu na 100 g. produktu?

Ależ Pawle, poniższa(jak Ty to widzisz Smile, jeżeli powyżej to powyższa) ironia odnosi się do Szefa i datowana jest względem Jego występku. Wink
Czyli czerwcem 2012, a Ciebie- zdaje się- na tym świecie jeszcze nie było. Very Happy Nadmiarowego omijaj jeżeli się da ominąć. Wink Sam Cię odszuka i ładnie przywita, zauważyłeś. Smile
A przy okazji wybada. Laughing
Zapisane
Strony: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 28 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 19 zapytaniami.