forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 16:20:12

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
659840 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  śmietanka UHT
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 28 Do dou Drukuj
Autor Wtek: śmietanka UHT  (Przeczytany 300242 razy)
MariuszM
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #380 : 2013-12-22, 17:09:11 »

Ironia - fajna rzecz jeśli... stosowana w "optymalnych" ilościach Smile zarówno niedobór (ponurak sztywniak itd.), jak i nadmiar jest szkodliwy i krzywdę może zrobić Smile (zwłaszcza początkującemu, który "łaknie" wiedzy" Smile)

Karagen = wielocukry, więc należy uwzględnić go w ilości węglowodanów (podobnie jak białko ze śmietanki) - tylko czy ktoś wie ile jest karagenu na 100 g. produktu?
Jeśli jesteś na coś chory, to musisz liczyć, nie ma rady, ale idź do lekarza optymalnego, on Ci powie co robić.
Jeśliś zdrowy, to dla Ciebie ŻO, a tu się nie liczy, tylko je.
Mariusz mi kiedyś podał bardzo fajną definicję ŻO:
"Węgle do 100, a reszta do syta".
Działa do dziś Laughing
Większość z ziemniaków, następnie śmietanka, a na końcu warzywa i owoce Smile I winno być dobrze ;P
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #381 : 2013-12-22, 17:27:05 »

Wszystko wygadacie! Milczki. Laughing Laughing Razz
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #382 : 2013-12-22, 17:50:28 »

Ironia - fajna rzecz jeśli... stosowana w "optymalnych" ilościach Smile zarówno niedobór (ponurak sztywniak itd.), jak i nadmiar jest szkodliwy i krzywdę może zrobić Smile (zwłaszcza początkującemu, który "łaknie" wiedzy" Smile)

Karagen = wielocukry, więc należy uwzględnić go w ilości węglowodanów (podobnie jak białko ze śmietanki) - tylko czy ktoś wie ile jest karagenu na 100 g. produktu?
Jeśli jesteś na coś chory, to musisz liczyć, nie ma rady, ale idź do lekarza optymalnego, on Ci powie co robić.
Jeśliś zdrowy, to dla Ciebie ŻO, a tu się nie liczy, tylko je.
Mariusz mi kiedyś podał bardzo fajną definicję ŻO:
"Węgle do 100, a reszta do syta".
Działa do dziś Laughing

Ale żeby nie było. Szefu podał lepszą. Cool Very Happy Bo zaś zapomnicie. Laughing
Zapisane
Paweł
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #383 : 2013-12-22, 18:09:42 »

To moje pytanie o właściwą proporcję było pytaniem retorycznym, a tym samym bezsensownym - mój błąd. Znam podstawy ŻO, ale lubię wiedzieć co i dlaczego, i przez to komplikuję sobie teraz życie zagłębiając się w szczegóły Smile Cóż, jak dowiem się co i dlaczego to będę mógł przekazać tę wiedzę innym - a to jest chyba potrzebne i myślę, że wystarczające aby się potorturować teraz Very Happy

Radzio: sądziłeś, że nie zauważyłem, że Twój post dotyczył admina?  Confused Smile nie pisałem nic w związku z twoim postem w odniesieniu do admina Smile
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #384 : 2013-12-22, 18:12:21 »

To moje pytanie o właściwą proporcję było pytaniem retorycznym, a tym samym bezsensownym - mój błąd. Znam podstawy ŻO, ale lubię wiedzieć co i dlaczego, i przez to komplikuję sobie teraz życie zagłębiając się w szczegóły Smile Cóż, jak dowiem się co i dlaczego to będę mógł przekazać tę wiedzę innym - a to jest chyba potrzebne i myślę, że wystarczające aby się potorturować teraz Very Happy

Radzio: sądziłeś, że nie zauważyłem, że Twój post dotyczył admina?  Confused Smile nie pisałem nic w związku z twoim postem w odniesieniu do admina Smile


Mój błąd, ponieważ Twój post pojawił się zaraz po moim, bez wyraźnego wskazanie czego dotyczy. Very Happy
Nic się nie stałooo. Laughing
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #385 : 2013-12-22, 19:22:38 »

Pawle.
Kontynuując, net-etyka podpowiada mi, że gdy post nie jest wyraźnie ukierunkowany, należy odnieść go do poprzedniego. Co uczyniłem, odnosząc się właśnie do Twojego postu, który bezpośrednio następował po moim i już. Very Happy Ale błąd jest mój. DOpiero Cię poznaję. Wink Laughing
Zapisane
Paweł
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #386 : 2013-12-28, 12:19:12 »

Pawle.
Kontynuując, net-etyka podpowiada mi, że gdy post nie jest wyraźnie ukierunkowany, należy odnieść go do poprzedniego. Co uczyniłem, odnosząc się właśnie do Twojego postu, który bezpośrednio następował po moim i już. Very Happy Ale błąd jest mój. DOpiero Cię poznaję. Wink Laughing

Spoko, przyznam szczerze, że nie mam doświadczenia w "byciu forumowiczem" więc i "net-etyka" w tej dziedzinie nie jest moją mocną stroną Sad ale będę się uczył Smile

Ironia - fajna rzecz jeśli... stosowana w "optymalnych" ilościach Smile zarówno niedobór (ponurak sztywniak itd.), jak i nadmiar jest szkodliwy i krzywdę może zrobić Smile (zwłaszcza początkującemu, który "łaknie" wiedzy" Smile)

Karagen = wielocukry, więc należy uwzględnić go w ilości węglowodanów (podobnie jak białko ze śmietanki) - tylko czy ktoś wie ile jest karagenu na 100 g. produktu?
Jeśli jesteś na coś chory, to musisz liczyć, nie ma rady, ale idź do lekarza optymalnego, on Ci powie co robić.
Jeśliś zdrowy, to dla Ciebie ŻO, a tu się nie liczy, tylko je.
Mariusz mi kiedyś podał bardzo fajną definicję ŻO:
"Węgle do 100, a reszta do syta".
Działa do dziś Laughing

Ale żeby nie było. Szefu podał lepszą. Cool Very Happy Bo zaś zapomnicie. Laughing

Mógłbyś Radziu podrzucić cytat lub link - chciałbym się zapoznać z tą "lepszą" definicją ale nie mogę odszukać - z góry dzięki Smile
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #387 : 2013-12-28, 12:30:40 »

Wryłem to "do łba". Gdzie mi teraz szukać, na stare lata. Znaczy o "zabawie z węglami" pisał tak: "... +40% max do złotej proporcji..." i tyle mi w pamięci zostało. Smile Dla mnie DOść i pięknie. Very Happy

A co do "góry", to Ty nie wiesz, że "z góry" więcej widać. Wink Laughing Z dołu Ci służę. Laughing Laughing Razz

Pawle.
Kontynuując, net-etyka podpowiada mi, że gdy post nie jest wyraźnie ukierunkowany, należy odnieść go do poprzedniego. Co uczyniłem, odnosząc się właśnie do Twojego postu, który bezpośrednio następował po moim i już. Very Happy Ale błąd jest mój. DOpiero Cię poznaję. Wink Laughing

Spoko, przyznam szczerze, że nie mam doświadczenia w "byciu forumowiczem" więc i "net-etyka" w tej dziedzinie nie jest moją mocną stroną Sad ale będę się uczył Smile

  Z "góry" dziękuję. Laughing Laughing Wink
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25512

pindżar ryskow wyszy


Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #388 : 2014-05-29, 15:01:15 »

Smietanka 30%, ktora dodaje do kawy czasami, ma jeszcze termin do jutra, okazala sie..kwasna. Znaczy sie mozliwe, ze sie taka smietanka ukwasila i do tego w lodowce?  Shocked Nadaje sie to do spozycia?
Zapisane

Work Buy Consume Die
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70410


Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #389 : 2014-05-29, 15:13:57 »

Teraz były burze to wszystko szybciej kiśnieje. Jeśli śmietanka była otwarta, to termin podany na opakowaniu, nie obowiązuje - tylko krótszy. Jeśli śmietanka zgęstniała i jest smaczna, to się nadaje do spożycia, jeśli jest gorzkawa to nie.
Chyba, że jest inaczej... Rolling Eyes Cool
Zapisane

Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25512

pindżar ryskow wyszy


Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #390 : 2014-05-29, 15:16:48 »

Zamknieta w lodowce, jest gesta i w zapachu kwasna. Smaku z obawy nie sprawdzalem jeszcze  Shocked Ale ona ma krotkie terminy, takie 5-6 dniowe.
Zapisane

Work Buy Consume Die
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70410


Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #391 : 2014-05-29, 15:18:55 »

Czyli to nie jest śmietana UHT? Powinna być dobra. Ja bym się nie bała posmakować... Cool
Zapisane

Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25512

pindżar ryskow wyszy


Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #392 : 2014-05-29, 15:21:11 »

Nie jest uht, nie ma nic napisane, ze UHT Very Happy Napisane, ze pasteryzowana.  Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70410


Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #393 : 2014-05-29, 15:22:35 »

Admin, chodź tutaj i wytłumacz Zyonowi jak to jest, bo On nic nie wie... Cool Laughing
Zapisane

Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25512

pindżar ryskow wyszy


Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #394 : 2014-05-29, 15:23:19 »

No przeciez chyba wiadomo, ze ja na niczym sie nie znam  Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70410


Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #395 : 2014-05-29, 15:23:34 »

 Laughing Laughing Laughing
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70410


Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #396 : 2014-05-29, 15:24:08 »

Aż się popłakałam ze śmiechu... Cool
Zapisane

MarekS
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #397 : 2014-06-03, 16:47:25 »

Witam.

A może ktoś wie co z tymi zagęszczaczami skrobia modyfikowana kukurydziana, podobno to jest duże prawdopodobieństwo że to są produkty GMO.
Leżałem w szpitalu z kolesiem który podobno od tego miał torbiele na wątrobie i coś z cukrzycą Confused Ale ile w tym prawdy jest Confused
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #398 : 2014-06-03, 17:13:18 »

Witam.

A może ktoś wie co z tymi zagęszczaczami skrobia modyfikowana kukurydziana, podobno to jest duże prawdopodobieństwo że to są produkty GMO.
 Leżałem w szpitalu z kolesiem który podobno od tego miał torbiele na wątrobie i coś z cukrzycą Confused Ale ile w tym prawdy jest Confused
Ale od czego miał torbiele i cukrzycę?
Od śmietanki czy skrobi kukurydzianej?

Skrobia modyfikowana jest modyfikowana chemicznie, a GMO to organizm uzyskany dzięki inżynierii genetycznej (albo zmieniona zostaje aktywność genów, albo wprowadzone są dodatkowe ich kopie, albo wprowadzony jest gen innego organizmu, czyli uzyskujemy organizm transgeniczny i to zwykle popularnie jest rozumiane jako GMO).
Oczywiście skrobia modyfikowana może być z roślin GMO  Very Happy
Produkty inżynierii genetycznej są uprawiane od przeszło ćwierć wieku i nic strasznego się nie stało, te "obce" geny trawi się tak samo jak geny "naturalne" w roślinie.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25512

pindżar ryskow wyszy


Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #399 : 2015-10-07, 08:17:06 »

W Stokrotce smietanka zott po 2,22 , moja ulubiona Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
Strony: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 28 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.055 sekund z 19 zapytaniami.