forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 22:56:24

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
659884 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  śmietanka UHT
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 28 Do dou Drukuj
Autor Wtek: śmietanka UHT  (Przeczytany 300257 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #40 : 2012-06-15, 08:56:01 »

Taką kupowałam: http://www.zmsniezka.pl/sklep,view,smietanka_naturalna_36_400g
ale z hurtowni i musiałam kupować więcej sztuk (na ogół 6 albo Cool. Zanim ją zużyłam to ona już gęstniała i robiłam z niej masło aby się nie zmarnowała...teraz mi się nie chce... Cool Miałam ją nawet u siebie w sklepie, ale zero zainteresowania ze strony klientów... Confused
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #41 : 2012-06-15, 08:56:57 »

Napisałam 8 i zamknęłam nawias a wyszło " CoolLaughing
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #42 : 2012-06-15, 09:05:20 »

z takim gorzkawym posmakiem... Confused

Pewnie krowiny skarmili brukwią lub rzepą. Krowom mlecznym się tych pasz nie podaje.
Zapisane
piosza
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #43 : 2012-06-15, 10:08:32 »

To zależy do czego i jaki efekt się chce osiągnąć, bo każda na wady i zalety, zależnie od kryterium.
Ale "hanniusie" mogą przyjąć, że tylko od baby z hali mirowskiej jest godna wydania "zetów"  Laughing
To niezmiernie interesująca sprawa! Czy mógłby Pan może podzielić się z nami swoją wiedzą na ten temat albo udzielić jakiś praktycznych wskazówek tak, że nawet prości  i niewykształceni ludzie, do których osobiście się sam zaliczam, mogli zdobyć ogólny obraz sytuacji "na froncie śmietankowo-śmietanowym" ? Smile Myślę, że sporo forumowiczów z pewnością chciałoby pogłębić znajomość tych zagadnień.
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #44 : 2012-06-15, 11:47:07 »

Ceny na stronie, to ceny hurtowe?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #45 : 2012-06-15, 13:21:42 »

Sądzę, że to są ceny hurtowe. Na nabiale jest bardzo niska marża - ok. 10 %. Jeśli ktoś składa duże zamówienia to oni na ogół dają upust...Ceny w nabiale są bardzo ruchome w jedną i drugą stronę. Dzisiaj zamówiłam sobie od nich śmietankę 36% i twaróg. W hutrowni jednak nie wiedzieli jaka teraz będzie aktualna cena, bo rzadko oni mają zamówienia na takie wyroby. Dokładnie to ja się dowiem w poniedziałek...
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #46 : 2012-06-15, 13:22:33 »

Zapisane

RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17078


Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #47 : 2012-06-15, 13:54:45 »

Francja-elegancja, no prawie tak, jeżeli chodzi o cenę tych jajek 0 czy tam 1.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #48 : 2012-06-15, 17:03:09 »

Czy mógłby Pan może podzielić się z nami swoją wiedzą na ten temat albo udzielić jakiś praktycznych wskazówek ...

Może Pani prof. Cichosz coś zechce napisać na łamach Miesięcznika Optymalni, bo prosiłem, aby się Redakcja skontaktowała w tej sprawie.
O właściwościach prozdrowotnych przetworów mlecznych można samodzielnie poszukać sobie w necie. Jest bardzo dużo pdf-ów z Katedr Mleczarstwa.
Zapisane
piosza
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #49 : 2012-06-15, 17:06:50 »

Czy mógłby Pan może podzielić się z nami swoją wiedzą na ten temat albo udzielić jakiś praktycznych wskazówek ...

Może Pani prof. Cichosz coś zechce napisać na łamach Miesięcznika Optymalni, bo prosiłem, aby się Redakcja skontaktowała w tej sprawie.
O właściwościach prozdrowotnych przetworów mlecznych można samodzielnie poszukać sobie w necie. Jest bardzo dużo pdf-ów z Katedr Mleczarstwa.
Ok!
Zapisane
wisienka
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #50 : 2012-06-22, 14:28:32 »

Ja śmietankę 30% staram sie kupować tylko tą w woreczkach, z krótkim terminem przydatności.UHT kupuje tylko do lodów - tą 36%.Staram sie unikać UHT z tego powodu,że zawsze jest w niej karagen... Jeszcze nie spotkałam śmietanki uhatej bez karagenu...  Confused
Zapisane
piosza
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #51 : 2012-06-22, 15:20:37 »

Ja śmietankę 30% staram sie kupować tylko tą w woreczkach, z krótkim terminem przydatności.UHT kupuje tylko do lodów - tą 36%.Staram sie unikać UHT z tego powodu,że zawsze jest w niej karagen... Jeszcze nie spotkałam śmietanki uhatej bez karagenu...  Confused
Akurat ta, która jest u mnie dostępna, żadnych stabilizatorów, w tym karagenu, nie zawiera.
http://item.taobao.com/item.htm?id=14037103921
http://www.pritchitts.com/products-international/dairy-cream/millac-dairy-whipping-cream-europe
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #52 : 2012-06-22, 16:24:16 »

Akurat karagen jest bardzo dobrym immunostymulatorem, a nie "trucizną"!  Confused Very Happy
A do tego ponoć łagodzi przypadłości żołądkowo-jeltowe z racji swojej "kiślowatości".  Wink
Śmietanka uhata jest naprawdę zdrowa.
Lepsza niż "ekologiczna" od baby spod hali mirowskiej!  Evil or Very Mad
Zapisane
piosza
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #53 : 2012-06-22, 17:35:12 »

Akurat karagen jest bardzo dobrym immunostymulatorem, a nie "trucizną"!  Confused Very Happy
A do tego ponoć łagodzi przypadłości żołądkowo-jeltowe z racji swojej "kiślowatości".  Wink
Śmietanka uhata jest naprawdę zdrowa.
Lepsza niż "ekologiczna" od baby spod hali mirowskiej!  Evil or Very Mad
Good to know  Very Happy Kolejny mit obalony!
Zapisane
Stefan
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #54 : 2012-06-22, 17:49:16 »

A czy mleko UHT ma podobne właściwości? Najbadziej znane UHT to Łaciate, w pracy widziałem takie przypadki, kiedy ktoś zostawił otwarte w upalny piątek na stole, a w poniedziałek sprawdzali czy się jeszcze nadaje do picia i nadawało! Tylko w kawie czasami się warzyło.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #55 : 2012-06-22, 17:51:55 »

Ja właśnie łaciatą najczęściej kupuję...jest taka równomiernie rzadka - bez gęstych "kluchów" jak np. w Łowickiej.
Zapisane

piosza
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #56 : 2012-06-22, 18:30:45 »

A czy mleko UHT ma podobne właściwości? Najbadziej znane UHT to Łaciate, w pracy widziałem takie przypadki, kiedy ktoś zostawił otwarte w upalny piątek na stole, a w poniedziałek sprawdzali czy się jeszcze nadaje do picia i nadawało! Tylko w kawie czasami się warzyło.
Pytanie ciekawe ale mało praktyczne, dlatego że na ŻO mleka się po prostu nie pije. 90% to woda. Szkoda kasy. Lepiej mieć to samo skoncentrowane w serach czy tłustej śmietanie.
Na ŻO nie je się też chleba i nie pije Coca-coli. Pytania i rozważania dot. różnych własności tych produktów są oczwiście intelektualnie ciekawe, acz dla "praktyków" po prostu mało istotne. 
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #57 : 2012-06-22, 18:31:12 »

A czy mleko UHT ma podobne właściwości?

Mleka słodkiego, każdego należy unikać, ponieważ jest szkodliwe dla zdrowia.
Ale ostatecznie można, nie więcej niż 0,5l/D dla przeciętnej osoby. Lepiej, aby było zsiadłe.
Zapisane
Stefan
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #58 : 2012-06-22, 18:41:58 »

A jeżeli jest kwaśne albo zsiadłe?
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #59 : 2012-06-22, 18:56:27 »

A jeśli jest kwaśne, czyli zsiadłe, to jest probiotyczne.
I bardzo zdrowe z młodymi ziemniakami i koperkiem, ale na diecie wysokowęglowodanowej!  Very Happy
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 28 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 19 zapytaniami.