forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 14:51:55

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  śmietanka UHT
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 28 Do dou Drukuj
Autor Wtek: śmietanka UHT  (Przeczytany 298206 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #20 : 2012-06-12, 16:47:16 »

Świetna jest ta Profesor Cichosz...
Zapisane

piosza
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #21 : 2012-06-12, 16:48:46 »

Pani prof. G. Cichosz pisze tak:
Cytuj
Proces pasteryzacji a nawet sterylizacji UHT powoduje straty 30-35% witamin, ale wyłącznie tych rozpuszczalnych w wodzie. Tak niskie straty witamin możliwe są dzięki odpowiedniej aparaturze, umożliwiającej obróbkę termiczną bez dostępu światła i tlenu dodatkowo w bardzo krótkim czasie. Witaminy rozpuszczalne w tłuszczu – znacznie cenniejsze dla naszego zdrowia – są termostabilne i zachowują wysoką aktywność niezależnie od obróbki termicznej. Niestety, wszystkie witaminy i inne związki biologicznie aktywne ulegają biodegradacji podczas długotrwałego magazynowania mleka UHT, nawet w temperaturach chłodniczych. Praktycznie po 2 miesiącach magazynowania w temp 4 C w mleku UHT nie stwierdza się obecności związków biologicznie aktywnych. Ustaliłam to w badaniach, które przeprowadziłam wspólnie z prof. Hanną Czeczot z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w 2003 roku. W większości krajów UE z tego właśnie powodu przydatność do spożycia mleka UHT jest znacznie krótsza niż w Polsce i wynosi 2 miesiące.
Wynika z tego, że po 2 miesiącach od momentu produkcji śmietanka UHT dostarczyć może co najwyżej trochę pustych kalorii...
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #22 : 2012-06-12, 16:54:43 »

Napisz maila do Pani prof. Cichosz. Możliwie,że Ci odpowie lub nakieruje he he Smile
Zapisane
piosza
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #23 : 2012-06-12, 16:59:59 »

Napisz maila do Pani prof. Cichosz. Możliwie,że Ci odpowie lub nakieruje he he Smile
Dobry pomysł. 多谢。
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #24 : 2012-06-14, 18:03:16 »

Nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że Admin kiedyś pisał, że śmietanka UTH wcale nie jest taka zła, jak to ludzie gadają... Rolling Eyes
No własnie. I dlatego chcę się upewnić. Bo ludzie to "różne rzeczy gadają". A mi jest potrzebna wiedza a nie domysły Smile

Musisz cierpliwie poczekać na opinię Admina, gdyż na razie tutaj On nie zagląda...

No dobrze, napiszę prawdę.
Produkty mleczne poddane procesowi UHT (mleko, śmietanka, śmietana) są prozdrowotne, ponieważ zawatra w nich laktoza zamienia się w laktulozę - cukier niewchłanialny, który powoduje wiele korzystnych zmian, szczególnie w jelicie grubym, stymulując przemianę jonów amonowych w amoniak niewchłanialny, a nawet ponoć zmniejsza jego stężenie we krwi! Dzięki temu laktuloza odciąża wątrobę i nerki, a do tego ma właściwiści hydrofilne, czyli zmiękcza stolec ułatwiając jego wydalanie, a w większych dawkach jest przeczyszczająca.

PS
tylko nie rozgłaszajcie tego zbyt po necie, bo lepiej dla nas, aby uhate było "szkodliwe"!  Wink


 
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #25 : 2012-06-14, 18:11:19 »

 Neutral
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #26 : 2012-06-14, 18:18:58 »

Renia
ta buźka " Neutral "- to znaczy, że nie pijasz uhatego, czy, że to co napisałem jest "neutral"?  Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #27 : 2012-06-14, 18:21:42 »

...że nie pisnę słowa w necie na temat UHT... Cool Laughing
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #28 : 2012-06-14, 18:24:13 »

A to świetnie, niech uhate będzie "szkodliwe"!  Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #29 : 2012-06-14, 18:38:41 »

Aż nie wiadomo czego się bać bardziej? Śmietany czy UHT?  Shocked  Twisted Evil Laughing
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #30 : 2012-06-14, 18:43:34 »

Wychodzi na to, że najbardziej śmietany UHT...  Wink Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #31 : 2012-06-14, 18:54:13 »

To już jest horror z thrillerem... Shocked Twisted Evil Napój samobójców... Cool
Zapisane

piosza
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #32 : 2012-06-14, 20:14:21 »

No dobrze, napiszę prawdę.
Produkty mleczne poddane procesowi UHT (mleko, śmietanka, śmietana) są prozdrowotne, ponieważ zawatra w nich laktoza zamienia się w laktulozę - cukier niewchłanialny, który powoduje wiele korzystnych zmian, szczególnie w jelicie grubym, stymulując przemianę jonów amonowych w amoniak niewchłanialny, a nawet ponoć zmniejsza jego stężenie we krwi! Dzięki temu laktuloza odciąża wątrobę i nerki, a do tego ma właściwiści hydrofilne, czyli zmiękcza stolec ułatwiając jego wydalanie, a w większych dawkach jest przeczyszczająca.

PS
tylko nie rozgłaszajcie tego zbyt po necie, bo lepiej dla nas, aby uhate było "szkodliwe"!  Wink
 
Jestem Panu niezwykle wdzięczny za te uwagi! Dobrze wiedzieć, że jednak nie trzeba się żegnać  ze śmietanką UHT.  Very Happy
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #33 : 2012-06-14, 20:37:09 »

Dal mnie to tez cenne info.  Very Happy
Zapisane
krobert
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #34 : 2012-06-14, 21:58:58 »

A jeśli ma się do wyboru śmietankę: UHT, zwykłą nie UHT ze sklepu i od dostawcy "z wiejskiego chowu", to którą wersję najlepiej preferować?
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #35 : 2012-06-14, 22:07:55 »

To zależy do czego i jaki efekt się chce osiągnąć, bo każda na wady i zalety, zależnie od kryterium.
Ale "hanniusie" mogą przyjąć, że tylko od baby z hali mirowskiej jest godna wydania "zetów"  Laughing
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #36 : 2012-06-14, 22:09:36 »

Ja wybieram pasteryzowaną śmietankę  w 70-80 C ;15s  Laughing czy jakoś tak
Zapisane
krobert
Go


Email
Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #37 : 2012-06-14, 22:49:15 »

To zależy do czego i jaki efekt się chce osiągnąć, bo każda na wady i zalety, zależnie od kryterium.
Ale "hanniusie" mogą przyjąć, że tylko od baby z hali mirowskiej jest godna wydania "zetów"  Laughing

Smile
Do zwykłego codziennego spożywania na ŻO.

Próbowałem wcześniej przeskanować forum pod kątem kluczy "od baby z targu" i niektóre opnie są sprzeczne.
Mam dostęp do produktów ze wsi (jaja, ser, śmietana) i z przeświadczenia, że takie właśnie najlepsze, przerzuciłem się praktycznie na to "organiczne" źródło.

Choć tego co powyżej wynika, że wcale niekoniecznie?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #38 : 2012-06-15, 08:44:06 »

Od "baby" ciężko jest kupić słodką śmietankę. Zbierają ją kilka dni i jadą z nią na targ...nawet chłodnie dużo nie pomogą...
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: śmietanka UHT
« Odpowiedz #39 : 2012-06-15, 08:47:24 »

Kupiłam kiedyś śmietankę wiejską z takim gorzkawym posmakiem... Confused nie mam zaufania. Trzeba by było mieć stałego, sprawdzonego dostawcę...
Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 28 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 20 zapytaniami.