forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 23:49:48

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
658482 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Leczenie chorób serca
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Leczenie chorób serca  (Przeczytany 41278 razy)
Teresa Stachurska
Go


Email
Leczenie chorób serca
« : 2012-07-02, 23:36:12 »

Kardilolodzy się naradzają - http://nauka.money.pl/srednia-zycia-polakow-mozna-szybko-wydluzyc-o-kilka-lat-0-1117238.html . To się nigdy nie skończy! Co miałam możliwość, niestety, obejrzeć na kuchni w wątku  "Masło maślane o otyłości" w wykonaniu Lecha - kardiologa i ordynatora.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Leczenie chorób serca
« Odpowiedz #1 : 2012-07-03, 00:01:37 »

"...zakaz palenia w miejscach publicznych, nakładanie wyższych podatków na producentów niezdrowej żywności, wyrobów tytoniowych czy alkoholi, regulacje dotyczące reklamowania tych artykułów..." sam zysk dla państwa...

A Dietą Optymalną się nie zainteresują bo ona "nie odpowiada zaleceniom IŻiŻ, nie jest odpowiednio przebadana i nie jest opisywana w prestiżowych pismach naukowych"... Confused i nie ma z tego kasy... Confused
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Leczenie chorób serca
« Odpowiedz #2 : 2012-07-03, 07:31:41 »

Państwo nie jest zainteresowane przdłużaniem wieku wegetacyjnego emerytów, bo na emerytury nie ma pieniędzy.
Obywatel ma pracować do emerytury i jak najkrócej to świadczenie pobierać.  Confused
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Leczenie chorób serca
« Odpowiedz #3 : 2012-07-03, 14:46:06 »

http://mypis.pl/aktualnosci/1310-poslanka-mucha-o-sensie-leczenia-osob-starszych - o proszę, jaka szczera wypowiedź ministry Mucha.  Shocked
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: Leczenie chorób serca
« Odpowiedz #4 : 2012-07-05, 18:25:57 »

Pamietam że tłumaczyła się poźniej z tego, ale... poszło w eter i w odpowiednim momencie przypomną o tym  Confused
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Leczenie chorób serca
« Odpowiedz #5 : 2012-07-05, 18:28:54 »

Ministra jak dożyje osiemdziesiątki, to zmieni zdanie, jak każdy małolat, dla którego kobieta w kiwcie wieku, to babcia na którą spojrzeć nie warto...  Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Leczenie chorób serca
« Odpowiedz #6 : 2012-07-05, 19:02:45 »

Jak miałam 16 lat, to mówiłam, że dłużej niż do pięćdziesiątki nie chcę żyć bo i po co? bo ta starość musi być straszna. Teraz mam 53 lata i mi nigdzie się nie śpieszy... Cool Laughing a już na pewno nie na tamten świat...ani nie uważam się za staruszkę.. Cool Laughing
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Leczenie chorób serca
« Odpowiedz #7 : 2012-07-05, 19:04:21 »

Tak właśnie jest...  Very Happy
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: Leczenie chorób serca
« Odpowiedz #8 : 2012-07-05, 20:19:47 »

I te dni coraz krótsze... Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Leczenie chorób serca
« Odpowiedz #9 : 2012-07-05, 20:44:34 »

I coraz zimniej, za ciepełkiem się tęskni...  Confused
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Leczenie chorób serca
« Odpowiedz #10 : 2012-07-05, 23:03:17 »

... Teraz mam  { Cool ...- ocenzurowano}lata i mi nigdzie się nie śpieszy...ani nie uważam się za staruszkę.. Cool Laughing

NIE nabyłaś stosownych praw.  Razz  Laughing Wiek produkcyjny (pon.67) to nie starość. Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Leczenie chorób serca
« Odpowiedz #11 : 2012-07-06, 08:36:14 »

Ja się kieruję własnym rytmem życia a nie narzuconym przez państwo... Very Happy
Zapisane

chill
Go


Email
Odp: Leczenie chorób serca
« Odpowiedz #12 : 2013-06-02, 20:51:27 »

Nie żebym miał z tym problem ale już się zakręciłem i nie wiem co  myślec o tym tekście z "Diety optymalnej" z rozdziału choroby serca :

"Wolne kwasy tłuszczowe nasycone o długich łańcuchach są najlepszym "paliwem" dla serca , ale nie najlepszym żródłem energii.Gdy serce człowieka musi je spalać w większej ilości , to takie serce jest chore na chorobę wieńcową."

Mógłby ktoś szybko łopatologicznie mnie poprawić jak trzeba ?
Bo ja rozumiem że za np zjada daną ilśc fatu , poprzez wysiłek spalam baardzo dużo , i mam deficyty w przyjmowanym tłuszczu , serducho się telepie ... ? też przy niskim spożyciu fatu na żo ?

Smile
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Leczenie chorób serca
« Odpowiedz #13 : 2013-06-02, 21:14:37 »

Podobno u tych "lovecarbów" (zero cabrs)Wink , co lubią ketony serducho się telepie (tlenu brakuje?). No,ale podobno DO nie wyklucza węglowodanów, a raczej traktuje je jeno jako "oczko w głowie" Smile

Nie masz tak,że jak zjesz sobie stosowną ilość wungla (po dniach very,very low carb and high quality protein), to i serduszko pika w rytmie cza-cza Wink wolno i spokojnie?
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Leczenie chorób serca
« Odpowiedz #14 : 2013-06-02, 21:24:16 »

Tu trzeba byłoby podpytać RafałaS, czy "biała rasa" jest wstanie tak efektywnie "przetwarzać"  białko niczym mongloidzi? Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Leczenie chorób serca
« Odpowiedz #15 : 2013-06-02, 21:50:07 »

Źródło energii dla serca... http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=70
Zapisane

RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16965


Odp: Leczenie chorób serca
« Odpowiedz #16 : 2013-06-02, 21:57:07 »

Tylko czy mongoloidzi rzeczywiście są pod tym względem bardziej przystosowani. Bo np. ten Innuit/Eskimo i inni z północy, zdaje się płacili długością życia w warunkach dużej dostępności białka/niedostatecznej tłuszczu. Różnica nawet jeśli jest, to czy wyraźna? Rolling Eyes
Zapisane
chill
Go


Email
Odp: Leczenie chorób serca
« Odpowiedz #17 : 2013-06-02, 22:39:54 »

Mhmm..
Ale zakładając że zajadam ww , ale ogólne proporcjum miałbym jak dla odchudzającego się czyli B do T jak 1:2 -2,5 , i palę dużo fatu na wysiłku fizycznym , to zakładam teoretycznie że palę fat już swój Smile dochodzę do jakiegoś tam niskiego bf , ale jako dodatkowy bonus w pakiecie dostaję kołatanie Smile ?
I wtedy hop siup trzeba dołożyć tłuszczu bom wychudzony ....

Zero carb miałem epizod i tam jak na początku było ok , to póżniej kołatania raczej nie miałem , bo :
- jadłęm sporo białka ( co takim zc wcale jak się teraz okazuje nie było ) Sad bleee...
- jadłęm syto tłuszczu

Bardziej po czasie było znużenie niż kołatanie  ...
Wiadomo czym spowodowane - przerobem B na WW i kupą innej pracy ... - masakra

Mi chodzi o te ograniczenie fatu w proporcji przy żo ....
Czy za długo tak jechać i zjeżdżać do jakiś komiksowych bf'ów to tak nie bardzo i jak eskimo skracam sobie żywot ....

Telepanie serduchem daje sygnał że ma dosyć racji tłuszczu jak dla kota  Smile

A i jeszcze to przystosowanie u Eskimo Wink ...
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Leczenie chorób serca
« Odpowiedz #18 : 2013-06-02, 23:02:24 »

Inni pisali kiedys,ze kolatanie jest spowodowane zbyt duza iloscia T a mala iloscia Ww.
Z moich eksperymentow wychodzi,ze sie rozchodzi o mala ilosc energii,glownie ATP. I tak 200gT i 50gWw to nie to samo co 300g T i 50g Ww przy zalozeniu- podobny wysililek fizyczny. Glodzenie energetyczne,jak kazde 'głodzenie' organizmu to lipa jest. Musze juz jadac >3g T na 1B tak mi bf polecial
Inaczej jestem 'zly' bo głodny jak 'rasowy' Polaka. Do tego pogoda zimowa za oknem Wink
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: Leczenie chorób serca
« Odpowiedz #19 : 2013-06-02, 23:18:05 »

Tematyka jest okropnie złożona... Przed laty stwierdzono u mnie Zespół Barlowa.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 20 zapytaniami.