forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 20:13:01

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
658472 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Nabiał
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 18 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Nabiał  (Przeczytany 274585 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Nabiał
« Odpowiedz #20 : 2012-07-17, 21:04:07 »

Co Wy macie za problemy? Rolling Eyes Laughing
Zapisane

Radzio
Go


Email
Odp: Nabiał
« Odpowiedz #21 : 2012-07-17, 21:06:28 »

My?  Shocked ...Aż się obejrzałem.  Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70130


Odp: Nabiał
« Odpowiedz #22 : 2012-07-17, 21:18:29 »

Zawracają głowę i utrudniają ludziom życie...ale pewnie etat w biurze przybędzie... Rolling Eyes

http://www.youtube.com/watch?v=b6SV_gmFOUs
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Nabiał
« Odpowiedz #23 : 2012-07-17, 21:48:09 »

Ten lekarz ma rację, bo tak jak dziś jest, to "hanniusie" od baby spod hali mirowskiej kupują śmietanę z biedronki przelaną w słoik, jajca fermowe jako zerówki, a od mułły organy grass fed, co trawy nie widziały jeno paszę GMO...  Wink Laughing
Bo na naiwniakach się najlepiej zarabia!  Confused
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Nabiał
« Odpowiedz #24 : 2012-07-17, 22:31:38 »

No i jak zwykle wszytsko jasne  Laughing
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Nabiał
« Odpowiedz #25 : 2012-07-17, 22:36:56 »

Wiec skoro ten temat umarl śmiercia naturalna  Laughing to napisze w czym rzecz  Cool
U mojego 4 miesiecznego synka pojawily sie takie lekkie jakby odparzenia , wszedzie tam gdzie ma faldki skorne, moj lekarz chce mi wmowic ze to przebialczenie, moja siostra twierdzi ze jak Ona miala male dziecko to tez tak mialo i lekarz kazal jej ograniczyc nabial i samo zniknelo.
Wiec pytanie czy za duzo bialka? czy jakis kiepski nabial? (stad pytanie o najlepszy gatunkowo nabial na polkach)
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Nabiał
« Odpowiedz #26 : 2012-07-18, 05:58:32 »

 Very Happy
Mmm, cztery miesiące i rozkosz witania dnia od ...cycka matki. Laughing Nie ma zamienników... Sad, ale poszukiwania trwają. Very Happy
A te "polki" to gdzie są zlokalizowane? W Niemczech, Holandii, W.B., Irlandii, czy alt się popsuł? Smile
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Nabiał
« Odpowiedz #27 : 2012-07-18, 07:44:22 »

Wiec pytanie czy za duzo bialka? czy jakis kiepski nabial? (stad pytanie o najlepszy gatunkowo nabial na polkach)

To Twoja wina, a nie "jakości nabiału", ponieważ trujesz własne dziecko pokarmem niedostosowanym do jego wieku, ale wolność jest i każdy robi co chce.
I nie przejmuj się, może jak zacznie poprawnie trawić, oby jak najszybciej, to "przebiałczenie" (pojęcie, ktrego nie ma) minie.
W gorszym wariancie przygotuj się jednak na możliwe "leczenie" nietolerancji laktozy, skazy mlecznej, alergii pokarmowej, astmy i jeszcze kilku innych możliwych powikłań trucia dziecka stałymi pokarmami w okresie oseskowym.
Pediatrzy się ucieszą!  Very Happy
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Nabiał
« Odpowiedz #28 : 2012-07-18, 07:48:57 »

(stad pytanie o najlepszy gatunkowo nabial na polkach)
Admin Ci już odpowiedział, ale mnie zaintrygował ten "nabiał na polkach'  i jeszcze najlepszy gatunkowo.  Shocked Mógłby mi ktoś wyjaśnić o co chodzi. Rolling Eyes
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Nabiał
« Odpowiedz #29 : 2012-07-18, 07:54:49 »

 Rolling Eyes Może chodzi o nabiał na półkach? Confused Dlaczego na półkach? Nie panimaju. Sad
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Nabiał
« Odpowiedz #30 : 2012-07-18, 07:57:40 »

To tylko brak polskich znaków...  Laughing

A nabiał nie na Polkach, tylko na sklepowych, marketowych...
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Nabiał
« Odpowiedz #31 : 2012-07-18, 08:00:49 »

Dziękuję. Laughing
Mmmm nabiał na Polkach  Rolling Eyes najlepszy gatunkowo. :roll Rolling Eyes Toż to świetny materiał genetyczny. Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Nabiał
« Odpowiedz #32 : 2012-07-18, 08:03:31 »

 Very Happy
Zapisane
krobert
Go


Email
Odp: Nabiał
« Odpowiedz #33 : 2012-07-18, 09:40:01 »

Nie wiem, czy to ten przypadek, ale być może Friga pytała o nabiał dla siebie, a nie jej dziecka?

Niedawno ogłosili, że w naszej kiełbasie jest sól z dróg, może było o czymś jeszcze, dziecko się odparzyło, więc stroskana matka chucha na zimne i szuka, gdzie być może popełnia błąd, biorąc pod lupę nabiał na polkach.

I wydaje się, że kierunek poszukiwań jest jak najbardziej słuszny - za stan osesków w naszym kraju nabiał na Polkach jest bezpośrednio przecież odpowiedzialny.
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Nabiał
« Odpowiedz #34 : 2012-07-18, 12:54:51 »

Jak szkodzi siem jada 2x więcej.... Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Nabiał
« Odpowiedz #35 : 2012-07-18, 14:52:17 »

Friga pytała o nabiał dla siebie...

A!
Jeśli dla siebie, to nie kombinować za dużo, tylko zastosować elidel zgodnie z ulotką, jeśli to są zmiany atopowe. Jeśli nie to też, bo jest to maść immunosupresyjna.
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Nabiał
« Odpowiedz #36 : 2012-07-18, 15:49:22 »

Panie Tomaszu nie wiem czy dobrze mnie Pan zrozumial, ale pytalam o nabial dla siebie. Dokladnie tak jak pisze Krobert, pytalam wlasnie o rodzaj nabialu ktory jem, bo to ze nie ma "przebialczenia" juz kiedys Pan mi pisal wiec dlatego nie dalam sie omamic lekarzowi, tylko pytam tu, czy jakis nabial (podobnie jak ta kielbasa z sola drogowa) jest lepszy gorszy itp.Jadam ser bialy piatnicy, niby w skladzie nie ma nic typu"guma" itp ale do konca przeciez sie nie wie.
A Pan Panie Tomaszu pewnie wie najlapiej bo ze swojej branzy jakie firmy sa w sumie godne polecnia bo wiadomo ze nas nie oszukuja.

Dziecko poki co jest na mleku mamy, i b.dobrze sie rozwija. Fajnie przybywa

Jesli chodzilo Panu o to co ja jem i to moze wplynac na mleko i pseudo uczulenie prosze o pomoc.
Warzy wnie jadam za duzo, jak mam to wlasna marchew czy ziemniaki czy pietruszke na masle dusze, reszta to jajak i mieso gotowane typu zeberka , kotlety schobowe itp

Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Nabiał
« Odpowiedz #37 : 2012-07-18, 18:13:04 »

Konsekwentnie, mimo nieletności wypowiem się. Smile

...
Dziecko poki co jest na mleku mamy, i b.dobrze sie rozwija. Fajnie przybywa
...

I tak nalezy pisac. Very Happy A "przebiałczenie", to wcale nie oznacza, że nabiał jest kiepski, czy jest go za dużo. Oznacza jedynie, że białka jest za dużo. A jakiego białka? Bo np. ...bób teraz jest na topie i nie każdy potrafi sobie go odmówić. Wink Very Happy
Przypomnę!  Laughing ... sobie. Jaja to też jest nabiał. Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Nabiał
« Odpowiedz #38 : 2012-07-19, 06:00:11 »

Wiec skoro ten temat umarl śmiercia naturalna  Laughing to napisze w czym rzecz  Cool
...

Rzecz w tym, że ... "pogrzeb" był atrakcyjny i ...kilku samców udało Ci się na niego "zaprosić". Wink  Laughing Laughing  Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Nabiał
« Odpowiedz #39 : 2012-07-19, 08:33:18 »

No to napiszemy coś o zakupach mleczarnianych, bo właśnie wybieram się do mleczarni -  http://www.kesem.com.pl/
Tygodniowo na pięć osób kupuję trzy kg masła i worek śmietanki 30%.
Masło extra w papierku chłodniczym, aby można było mrozić w razie potrzeby, a śmietankę w 5l worku foliowym - dostępna tylko dla odbiorców hurtowych, rozlewa się to w domu do słoików litrowych.
I najważniejsze - kosztyje to wszystko z upustami nie więcej niż - tajemnica handlowa - zł!   Wink
Masło i śmietanka bez żadnych "poprawiaczy" i konserwantów - sama natura!  Very Happy

Polki nie wchodza wiec w rachube w naszym przypadku, jesli chodzi o mleczne!  Wink
Ale zdaję sobie sprawę z tego, że nie każdy ma tak idealną sytuację przy zakupie tłuszczu mlecznego, ponieważ rynek nabiałowy jest raczej rynkiem lokalnym.
Trzeba jednak trochę pomyśleć nim pójdzie się do "marketu", albo do baby pod halą mirowską, kupić od niej to samo co w "markecie" - może coś się uda wymyśleć?  Wink
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 18 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 20 zapytaniami.