forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 00:55:08

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
658482 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Ekstremalne Żywienie Optymalne
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 8 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Ekstremalne Żywienie Optymalne  (Przeczytany 97384 razy)
Daniel
Go


Email
Ekstremalne Żywienie Optymalne
« : 2012-09-01, 15:20:17 »

Ekstremalne Żywienie Optymalne

Żywienie Optymalne wbrew pozorom jest bardzo urozmaiconym sposobem odżywiania. Tutaj na forum można znaleźć ogromną ilość przepisów na smaczne potrawy. Sam autor diety dr Jan Kwaśniewski wydał piękną książę kucharską. W zasadzie każdą potrawę można dostosować do wymogów ŻO, bo przecież najważniejsze są proporcje białka, tłuszczu i węglowodanów.

Z różnych przyczyn postanowiłem wypróbować na sobie odmienny sposób ŻO i pójść w odwrotnym kierunku. Zamiast urozmaicać jadłospis, to uprościłem go maksymalnie. Przez trzy miesiące białka jadłem tylko w jajecznicy z 10 żółtek jaj kurzych. Tłuszcze jako podstawowe źródło energii potrzebnej do pracy,tylko w formie smalcu wieprzowego w porannej jajecznicy i w ciągu dnia w zależności od potrzeb w formie batonów robionych na gorzkiej czekoladzie. Węglowodany czerpałem z ogórków kiszonych  zjadanych wraz z jajecznicą oraz z niewielkiej ilości słodyczy, które później zastąpiłem cukrem dodawanym do kawy.

Końcowy efekt eksperymentu
- w końcu osiągnełem wagę należną ( 77 kg przy 176 wzrostu)
- posiadałem energię do pracy fizycznej, czasami bardzo ciężkiej
- posiadałem energię do biegania pokonując trzykrotnie dystans ponad 20 km, a na koniec maraton.
- nigdy nie chodziłem głodny
- nie spostrzegłem żadnych objawów jakiejkolwiek choroby czując się w pełni zdrowy
- zaoszczędziłem dużo czasu nie tracąc go na przygotowanie potraw i ich jedzenie.

Tyle na wstepie.
Proszę o merytoryczne uwagi i pytania - bez trolowania. Tyle jest wątków gdzie można to robić, że może choć jeden nie utonie w wodzie zbędnych informacji o uczuciach czytającego.

Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #1 : 2012-09-01, 15:30:54 »

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=820
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=821

Identyczny (lub prwaie) sposób odżywiania.
To forma odżywiania bezresztowego, bezśmieciowego, daje bardzo dobre efekty przy braku jakichkolwiek niedogodności.
Na takim sposobie odżywiania jest zawsze lekko na ciele i łatwo uwalnia się energię przy ekstremalnych wysiłkach w razie potrzeby.
Bardzo dobry sposób odżywiania poza domem.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #2 : 2012-09-01, 15:33:56 »

http://www.youtube.com/optymalni?gl=PL&hl=pl - tu też pan Atemborski mówi na ten temat, ale proszę szukać samodzielnie.  Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #3 : 2012-09-01, 16:07:42 »

Węglowodany czerpałem z ogórków kiszonych  zjadanych wraz z jajecznicą oraz z niewielkiej ilości słodyczy, które później zastąpiłem cukrem dodawanym do kawy.


Wszystko ładnie, pięknie...ale czy zadbałeś o dostarczenie organizmowi witaminy C?
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #4 : 2012-09-01, 16:18:32 »

ale czy zadbałeś o dostarczenie organizmowi witaminy C?

A zęby zaczęły wypadać?
Albo były takie objawy: szkorbut, samoistne krwawienia, uszkodzenia naczyń krwionośnych, krwawe wybroczyny, złe gojenie i odnawianie się ran, rozpulchnienie dziąseł, zmiany w zębach (np. zgorzel), bolesność stawów i mięśni, obrzęki kończyn, osłabienie, utrata apetytu, obniżenie wydolności fizycznej, depresja, osteoporoza, niedokrwistość mikrocytarna niedobarwliwa, nadczynność gruczołu tarczowego, zaburzenia neurologiczne, wtórne infekcje, schorzenia żołądka, zapalenie błony śluzowej, przedłużenie okresu zaziębienia organizmu i trudności w leczeniu zakażeń...
Bo jeśli nie, to raczej zadbał prawidłowo...  Wink
Zapisane
piosza
Go


Email
Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #5 : 2012-09-01, 16:18:54 »

Ekstremalne Żywienie Optymalne
Bardzo ciekawe i w sumie bliskie mi podejście dietetycznego "minimalizmu" - konstruować jadłospis z kilku w miarę prostych pełnoporcjowych posiłków z naciskiem na śniadanie jako główny posiłek dnia. Dzięki temu łatwiej wszystko policzyć i pomylić się trudniej. Na torciki makowe czasu trochę szkoda czasu.
Zapisane
piosza
Go


Email
Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #6 : 2012-09-01, 16:23:00 »

Z ciekawości, jeśli można,  ile ma Pan lat, jak długo jest Pan na ŻO, jak długo na wariancie "ekstremalnym"?
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #7 : 2012-09-01, 16:28:27 »

Witamina C jest w ogórkach i nie zanotowałem żadnych objawów, które wymienił admin.
Wariant ekstremalny trwał trzy miesiące i nadal kontynuuję, bo najlepiej się na nim czuję.Na ŻO to już parę lat.
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #8 : 2012-09-01, 16:30:16 »

Na dziesięciu żółtkach w dzień treningowy nie wydoliłbym,  Laughing dlatego dodaje jeszcze np kaszankę, wywar mięsno-kostny, boczek, ser żółty.
-Budyń żółtkowy 7-8 żółtek 100-200g śmietanki cukier lub dżem Smile I danie
-Boczek z serem żółtym na maśle II danie
lub
5 żółtków ~xg boczku na maśle I danie
5 żółtków xml wywaru i ser żółty II danie


a na wieczór ziemniaczka (frytki,pure etc.)  Very Happy

Wszystko ładnie, pięknie...ale czy zadbałeś o dostarczenie organizmowi witaminy C?
Reniu, to tylko okres 3 miesięcy, więc luz Smile
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #9 : 2012-09-01, 16:55:23 »

W dni treningowe potrzebny jest tłuszcz nie białko. Tym razem przed maratonem zjadłem ze 100 g smalcu, bo dotychczas biegałem naczczo. Nie miałem kryzysu po 30 km i żadnych skutków ubocznych.
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16965


Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #10 : 2012-09-01, 17:15:01 »

Nie widzę w takim żywieniu nic ekstremalnego.  Smile
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #11 : 2012-09-01, 17:27:17 »

Z ciekawości chciałbym zobaczyć obrót białka (degradacja/synteza) w twoim organizmie przy 30g B/dzień. Przy 30gB w dniu treningowym chodziłbym permanentnie głodny,a gdy jestem głodny to zaglądam do lodówki Smile  Very Happy. Pisałem już, jestem inny..Smile  Laughing

P.S Nie pisałem, aby jeść "dużo" białka przed wysiłkiem, tylko w "cyklu" 24h. Moje wyniki zawsze były lepsze, gdy zjadłem odpowiednią ilość białka (siła), sporo tłuszczu (wytrzymałość) i trochę węglowodanów (aby się "dotlenić)
Zresztą co to za ilości dla  średniej młodzieży~70kg
B 60-80g
Tx 3-4
Ww 0,5-0,8  +/- 40-60g  Very Happy
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16965


Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #12 : 2012-09-01, 17:39:10 »

Z ciekawości chciałbym zobaczyć obrót białka (degradacja/synteza) w twoim organizmie przy 30g B/dzień...
W moim?  Shocked
W moim to by trzeba zwiększyć.  Very Happy
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #13 : 2012-09-01, 17:43:17 »

Również jadasz 30g białka ?  Laughing Laughing
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16965


Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #14 : 2012-09-01, 17:52:37 »

33 i ani grama mniej, a przeważnie znacznie więcej...  Laughing
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #15 : 2012-09-01, 18:55:31 »

To nie brak białka powoduje odczucie głodu. Zjedz więcej tłuszczu, a nie będziesz zaglądać do lodówki.  Białko jest budulcem do odtwarzania ubytków, a to nie koniecznie musi być realizowane natychmiast.
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #16 : 2012-09-01, 19:53:57 »

Gdym glodny, zjadam BiT troszke Ww.Nie przemawia do mnie perspektywa 30g B i 180-250gT za bardzo cenie sobie osiagi, a co najwazniejsze zdrowie. Przerabialem niska podaz bialka,jednak nie tak ekstremalna. Glodu nie czulem,ale sila,wytrzymalosc dostawala po tylku,wiec poszedlem po rozum do glowy. Wole zjesc wiecej bialkow niz wegla Wink u mnie dobrze sprawdza sie 1:3-4:0,5-0,8. Níe bede grzebal
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #17 : 2012-09-01, 20:25:29 »

Jestem daleki od narzucania komuś moich poglądów. Po za tym nie pisałem, że zjadam 30g białka, tylko 10 żółtek, a te bywają różne. Inne jest też każdego dnia zaopatrzebowanie na białko. Od dawna nie bawię się w aptekarza i nie przeliczam, nie ważę za każdym razem.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #18 : 2012-09-01, 21:23:19 »

Panie Danielu, czy pracuje Pan w Niemczech tak jak planował, czyli pomaga chorym nauczyć się DO?
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #19 : 2012-09-01, 22:50:08 »

Dla mnie to hardcor  Laughing
Jak mozna zjesc bez niczego 100g smalcu??do jajecznicy ok ale tak sam smalec?no nie wyobrazam sobie.

Jestem jeszcze ciekawa jak dlugo sie da tak pociagnac?Nie dojdzie do zakwaszenia orga?
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 8 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 20 zapytaniami.