forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 22:03:09

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
658480 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Ekstremalne Żywienie Optymalne
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Ekstremalne Żywienie Optymalne  (Przeczytany 97382 razy)
adampio
Go


Email
Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #20 : 2012-09-01, 22:55:03 »

Cytuj
Z różnych przyczyn postanowiłem wypróbować na sobie odmienny sposób ŻO i pójść w odwrotnym kierunku. Zamiast urozmaicać jadłospis, to uprościłem go maksymalnie. Przez trzy miesiące białka jadłem tylko w jajecznicy z 10 żółtek jaj kurzych. Tłuszcze jako podstawowe źródło energii potrzebnej do pracy,tylko w formie smalcu wieprzowego w porannej jajecznicy i w ciągu dnia w zależności od potrzeb w formie batonów robionych na gorzkiej czekoladzie. Węglowodany czerpałem z ogórków kiszonych  zjadanych wraz z jajecznicą oraz z niewielkiej ilości słodyczy, które później zastąpiłem cukrem dodawanym do kawy.

Optymalnie znaczy malo i tresciwie. Nasz organizm to fabryka chemiczna, ktora, tak naprawde jest zupelnie obojetna co jej podasz. Wynik zalezy tylko od jakosci skladnikow. Zoltka jaj sa oczywiscie najlepsze. Mala ilosc i pierwszej jakosci. Tluszcz wiadomo w formie smalcu jest super. Dziwie sie tylko Tobie, ze jesz ogorki w formie weglowodanow. Ile tych ogorkow trzeba zjesc aby dostarczyc fabryce odpowiednia ilosc? Wit C w ogorkach- ilosci sladowe. Ale nie o to tu idzie.Tu idzie o to aby dostarczyc wegla w malej ale tresciwej ilosci.Tak?

Mysle, ze jezeli jestes przykladem super zdrowia to 30 gr B moze Ci wystarczyc do tego aby zyc. Ponoc 15 gr to minimum do przezycia. Ale co tam, kazdy jest inny i ma inne zapotrzebowanie.

Mowisz, ze jak ktos jest glodny to powinien zjesc wiecej tluszczu. Ok, ale T to paliwo a nie srodek lagodzacy glod i jezeli delikwent nic nie robi i jest glodny to w takim przypadku T nie jest najlepszym rozwiazaniem lagodzacym glod. Wiadomo tez, ze po zjedzeniu weglowodanow szybciej sie glodnieje. Pozostaje wiec B albo osilek optymalny.

 
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #21 : 2012-09-01, 22:57:03 »

Dla mnie to hardcor  Laughing
Jak mozna zjesc bez niczego 100g smalcu??do jajecznicy ok ale tak sam smalec?no nie wyobrazam sobie.

Jestem jeszcze ciekawa jak dlugo sie da tak pociagnac?Nie dojdzie do zakwaszenia orga?

do zakwa orga od T?

Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #22 : 2012-09-02, 06:52:17 »

...
Tyle na wstepie.
Proszę o merytoryczne uwagi i pytania - bez trolowania. ...


 Gratuluję Danielu wiosennej odwagi i konsekwencji. Tyle tytułem wstępu. Very Happy

Bezsprzecznie prostota posiłków jest największym strażnikiem zachowania proporcji, co potwierdziłeś- chociażby uzyskaniem wagi należnej.
Ufam, że kontynuując "eksperyment"(wcale nie uważam go za ekstremalny Wink) zajmiesz inne stanowisko (opiszesz) w przynajmniej dwóch kwestiach np.:
Po długiej przerwie ból w mięśniach to przeważnie mikrourazy, a nie zakwasy. Też je miałem w łydkach pomimo, że biegałem całą zimę na bieżni. Jednak na pagórkowatym terenie obciążenie mięśni jest nierównomierne i zawsze wystąpią przeciążenia. Trzy dni wystarczyły, aby ich już nie odczuwać.

p.s.
Wybacz, ale to jest forum i dalej "jadę" w retorykę. Wink  Very Happy

Dla mnie to hardcor  Laughing
Jak mozna zjesc bez niczego 100g smalcu??do jajecznicy ok ale tak sam smalec?no nie wyobrazam sobie.

Jestem jeszcze ciekawa jak dlugo sie da tak pociagnac?Nie dojdzie do zakwaszenia orga?

do zakwa orga od T?

Friga,
orga najba zakwa stre i stra.  Laughing
 
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #23 : 2012-09-02, 06:55:51 »

Friga,
orga najba zakwa stre i stra.  Laughing

Brak wiedzy jednak dałbym na pierwszym miejscu.  Very Happy
Chciałbym wiedzieć, co też tak "zakwasza" na skutek jedzenia jaj ze smalcem?
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #24 : 2012-09-02, 07:06:03 »

correct... Cool

Friga,
najba zakwa bra wie, a pot stre i stra.  Laughing
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #25 : 2012-09-02, 07:15:13 »

 Laughing
Najbardziej zakwaszają się wegetarianie, którym w skrajnych przypadkach rozpuszczają się zęby pod wpływem kwasów organicznych zjadanych w pożywieniu, choć sikają na zasadowo!  Laughing
To tak w ramach "obalania mitów".  Wink
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #26 : 2012-09-02, 07:55:30 »

 Laughing Laughing Uroniłem łzę- też mam dziś miękkie serce!
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #27 : 2012-09-02, 09:14:05 »

w skrajnych przypadkach rozpuszczają się zęby pod wpływem kwasów organicznych zjadanych w pożywieniu, choć sikają na zasadowo! 

Dlatego jarosze nie powinni myć zębów po posiłku, ponieważ przez kwasy organiczne zawarte w produktach roślinnych rozpuszczają szkliwo zębowe!
W tym przypadku mycie zębów jest wybitnie szkodliwe!  Evil or Very Mad
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #28 : 2012-09-02, 09:29:33 »

"
"Błędy popełniane przy doborze diety mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie całej jamy ustnej uważa Academy of General Dentistry. Dzieje się tak, ponieważ dieta wegetariańska stwarza problemy z pokryciem zapotrzebowania organizmu na witaminy B12, B2 i D, które nie występują w pokarmach roślinnych. Wadą diety jest też stosunkowo niska przyswajalność zawartych w niej składników mineralnych, przede wszystkim wapnia, żelaza i cynku - i to tu zaczynają się problemy stomatologiczne.

- Dieta z niską zawartością takich witamin i minerałów osłabia szkliwo i zębinę. Brak tych składników, zwłaszcza witaminy D może prowadzić do chorób przyzębia, osłabienia struktury zęba i rozwoju próchnicy - mówi lek. stom. Dariusz Wilisowski. - Podobnie jest z odwapnieniem zębów, do którego może prowadzić dieta uboga w składniki mineralne, zwłaszcza dieta wegańska, całkowicie pozbawiona składników pochodzenia zwierzęcego."

http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,101460,11273983,Dieta_wegetarianska__a_zeby.html
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #29 : 2012-09-02, 09:41:47 »

A tam, przecież każdy wie, że wegatraianizm jest zdrowy nawet dla zębów, bo tak twierdzą "naukowcy z tuczarni" i nie tylko...  Wink Laughing
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #30 : 2012-09-02, 12:09:45 »

Majom rację, ponieważ oglądałem dziś "wiem co jem, wiem co kupuje". A jak wiem, to wiem!  Laughing
Choć widać pewną ewolucję POglądów. Smile Jednak dalej 50 kcal robi wielką różnicę  Laughing Laughing Twisted Evil niczym maluch vs porsche
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #31 : 2012-09-02, 12:21:03 »

"wiem co jem, wiem co kupuje".

Bardzo dobry program. Tak mądrze tam radzą!  Shocked Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #32 : 2012-09-02, 12:25:29 »

Radzom jak umiom... Rolling Eyes
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #33 : 2012-09-02, 12:40:51 »

Sami eksperci - tuzy i tuski polskiej dietetyki!  Wink Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #34 : 2012-09-02, 13:14:16 »

...grube ryby... Very Happy Laughing
Zapisane

Daniel
Go


Email
Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #35 : 2012-09-02, 18:15:29 »

Panie Danielu, czy pracuje Pan w Niemczech tak jak planował, czyli pomaga chorym nauczyć się DO?
Pracuję w Niemczech jako elektryk. Z tych planów nic nie wyszło, bo nikt nie był zaintesowany.
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #36 : 2012-09-02, 18:33:51 »

Dla mnie to hardcor  Laughing
Jak mozna zjesc bez niczego 100g smalcu??do jajecznicy ok ale tak sam smalec?no nie wyobrazam sobie.

Jestem jeszcze ciekawa jak dlugo sie da tak pociagnac?Nie dojdzie do zakwaszenia orga?
Nie zjadłem samego smalcu tylko z ogórkami. Jeszcze nie potrafiłbym tego zrobić z uwagi na odruch wymiotny. Pracuję jednak nad tym i chciałbym reagować na smalec tak jak dawniej reagowałem na zapacJh świeżego pieczywa. Na razie jem ogórki ale tylko do smalcu. Nie są one jednak głównym źródłem węglowodanów, a jest nim cukier w kawie.
Jad długo jeszcze pociągnę, to się okaże. Eksperyment jeszcze trwać będzie dwa miesiące, potem zjeżdżam do kraju. Myślę, że wieko trumny nie zatrzaśnie się nade mną.
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #37 : 2012-09-02, 19:46:35 »

Danielu pisząc o smalcu, masz na myśli taki w kostkach ze sklepu? Dla mnie on tez byłby nie do przełknięcia, natomiast smalec po prostu wytopiony ze słoniny jest do jedzenia łyżeczką.
Uważam tez , ze bardziej do przełknięcia jest np.wędzona słonina , którą można spokojnie jeść cały dzień a skórkę przeżuwać. Tak samo zmielone sało czyli słonina, można je jeść łyżeczka nawet cały słoik. Wszystko to sama jem i jest ok.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #38 : 2012-09-02, 19:51:38 »

Najlepszą słoninę to robi nasz Heniu.  Very Happy
Mniam!  Very Happy Very Happy Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #39 : 2012-09-02, 19:52:36 »

Może podałby przepis na Kuchnię Optymalną?
Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 20 zapytaniami.