forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 06:33:41

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
658484 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Ekstremalne Żywienie Optymalne
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Ekstremalne Żywienie Optymalne  (Przeczytany 97388 razy)
Radzio
Go


Email
Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #100 : 2012-09-22, 20:31:16 »

... Po za tym jest to ekstremalnie najtańsze jedzenie wysokokaloryczne. Przy tym bezpieczne gdy trzeba przebywać w złych warunkach sanitarnych.

Zgoda, taniość sprawdziłem na sobie. "Złe warunki sanitarne"- tego nie doświadczyłem, więc niedostatecznie pojmuję. Brak lodówki? Smile
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #101 : 2012-09-23, 15:06:18 »

Daniel ile jadasz Ww oraz ile w tym jest łyżeczek cukru (sacharozy)?
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #102 : 2012-09-23, 16:38:35 »

Węglowodany jadam tylko po to, aby nie mieć skurczów mięśni nocnych. Ilość dobrałem eksperymentalnie i wyszło mi 20 łyżeczek od herbaty na litr kawy. Wypijam od litra do półtora dziennie. Gdy dodawałem mniej musiałem ratować się kostkami cukru. Wystarczyły ze 3 aby kurcz ustąpił i do rana się nie pojawił. Kostka cukru pod językiem działa natychmiastowo, jak nitrogliceryna przy zawale.
Niewielką ilość węglowodanów zjadam w ogórkach kiszonych, mniej więcej dwa na dzień.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #103 : 2012-09-23, 18:13:03 »

20 łyżeczek to 100 gram cukru?
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #104 : 2012-09-23, 18:19:14 »

Nie liczyłem, ale gdy potrafię dziennie zjeść kostkę smalcu, to proporcjonalnie może tyle wychodzić.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #105 : 2012-09-23, 18:46:03 »

Węglowodany jadam tylko po to, aby nie mieć skurczów mięśni nocnych. Ilość dobrałem eksperymentalnie i wyszło mi 20 łyżeczek od herbaty na litr kawy. Wypijam od litra do półtora dziennie. Gdy dodawałem mniej musiałem ratować się kostkami cukru. Wystarczyły ze 3 aby kurcz ustąpił i do rana się nie pojawił. Kostka cukru pod językiem działa natychmiastowo, jak nitrogliceryna przy zawale.
Niewielką ilość węglowodanów zjadam w ogórkach kiszonych, mniej więcej dwa na dzień.

Czytam ten rozdzial z wielkim zainteresowaniem i doszedlem do wniosku, ze nasz organizm to  fabryka chemiczna, ktora po prostu potrzebuje odpowiednia ilosc odpowiednich skladnikow aby funkcjonaowac. Ty tu teraz ekstremalnie podszedles do tematu i mysle, ze na dluzsza mete  nie bedzie to zdrowe dla Ciebie. Mysle tak, poniewaz zostalo powiedziane, ze do 50 gr weglowodanow  zjadanych dziennie, nie jest wazne jakie to beda weglowodany natomiast pozniej zaczynaja one odgrywac role. Mysle, ze predzej czy pozniej odczujesz tego skutki. Dziwie sie troche, ze znajac zasady ZO stosujesz tego typu eksperyment na sobie.

Widocznie masz jakis w tym cel, tak?

Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #106 : 2012-09-23, 20:29:48 »

Dzisiaj robilem badania pokazujace ilosc zuzytych kalorii podczas mojego treningu plywackiego. Winik jest dla mnie troche szokujacy, bo stwierzono, ze spalilem 4500 Kcal.
Powiedziano mi, ze powinienem jesc B: T jak 1 : 1,5 a wglowodanow w stosunku do B jak 1: 4 bo inaczej sie zakwasze.

Przed treningem zjadlem 10 zoltek, 100 gr bekonu, 50 gr masla i 200 ml smieanki. Po 7 km w 2 godziny nie bylem ani zmeczony ani zadyszany i nie mialem zadnego skurczu. Po treningu zjadlem 2 placki "ciazowe" i 200 gr warzyw smazonych w masle aby wyrownac brak weglowodanu i zaspokoicglod, bo glodny bylem nawet bardzo.

Mysle, ze jedzenie cukru prostego na wyleczenie napiec miesniowych jest bledem, ktory popelnia 95% ludzi uprawiajacych sport i tu nie uwazam abym sie mylil.

Tu wracam do wypowiedzi Dr. Kawsniawkiego z roku okolo 1980, na temat diety sportowcow, gdzie Pan dr. Kwasniewski mowi o sposobie odzywiania sie.Mysle, ze jezeli masz skurcze jadajac 10 lyzeczek cukru i do tego jeszcze zagryzasz 3 kostkami cukru -czyli jeszcze trzy kolejne luzeczki co razem daje Ci 13 kostek cukru a kazda wazy okolo 3 gram- czyli razem 40 gr czystego cukru to ............. to trenujesz ponad Swoje mozliwosci!!! Laughing Co za duzo to nie zdrowo.  Laughing
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #107 : 2012-09-24, 06:44:33 »

Ekstremalnie może oznaczać nie zdrowo. To wybór, dobrze jeżeli jest świadomy i kontrolowany. Very Happy Bo prawdopodobnie uzasadniony.

Nie należy jedynie tego promować, jako wsparcie dla DO. Wink Very Happy

Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #108 : 2012-09-24, 07:13:59 »

Radzio, co slowo "ekstremalnie" oznacza to my wiemy Laughing
Promowac jako wsparcie diety? Mozesz jasniej?  Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #109 : 2012-09-24, 20:09:46 »

Radzio, co slowo "ekstremalnie" oznacza to my wiemy Laughing
Promowac jako wsparcie diety? Mozesz jasniej?  Very Happy

Jeżeli wiemy, to znaczy, że ... wiemy. Więc po co pisać: "... Co za dużo, to nie zdrowo". Wiemy  Laughing

Nie chce... Wink  Very Happy ... mi się.

P.s.

Pamiętam, m e r y t o r y c z n i e. Wink
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #110 : 2012-09-29, 11:09:32 »

Jestem i nadal żyję mimo skrajności. Rzeczywiście tego cukru wychodzi znacznie za dużo, ale nie dało się inaczej przespać nocy. W tym pierszym okresie byłem z fazie odchudzenia, więc tłuszczu zjadałem mniej. Teraz kiedy waga się unormowała, to zdecydowanie zwiększyłem ilość tłuszczu i zaczęłem zmniejszać ilość cukru. Już zmniejszyłem o 1/3 i skurcze się nie pojawiły. Nadal będę zmniejszać, aż do granicy możliwości. Czuję się dobrze i nie brakuje mi energii do 10 godz. pracy. Na przerwie nauczyłem zjadać sam smalec popijając kawą. Nie robię już tych moich batonów na czekoladzie, bo mi się nie chce.

Co do skurczów, to miewam tylko skurcze spoczynkowe i to, okazuje się, w fazie odchudzenia. Przebiegłem już tyle maratonów na czczo i nigdy nie miałem skurczów.
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #111 : 2012-10-05, 16:11:14 »

Aby nie zanudzać, to zdam tylko relację z obecnego stanu. Węglowodany zmniejszyłem do 8-12 łyżeczek cukru, to jest 24-36 g. Czyli już jest bardzo mało. Można powiedzieć, że poniżej normy. Za to smalcu zjadam dziennie 250g i 200 ml żółtek. Skurcze zniknęły, zczego bardzo się cieszę. Waga stoi w miejscu i z tego też się cieszę. W końcu udało mi się osiągnąć tą właściwą i już być na tej prawidłowej diecie.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #112 : 2012-10-05, 17:19:31 »

To bardzo dobrze, nie zapominaj tylko o kiszonkach (ogórki, kapusta), bo one szczepią też dobrą florą bakteryjną.
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #113 : 2012-10-05, 17:39:55 »

Zapomniałem o nich wspomnieć, ale jem je codziennie w ilości 1-4 szt.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #114 : 2012-10-05, 17:42:12 »

Niemcy tego nie mają, pewnie im tej dobrej flory brakuje...
Zapisane

MariuszM
Go


Email
Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #115 : 2012-10-05, 18:46:06 »

Węglowodany zmniejszyłem do 8-12 łyżeczek cukru, to jest 24-36 g. Czyli już jest bardzo mało. Można powiedzieć, że poniżej normy.
I wszystkie strawne Wink
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16965


Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #116 : 2012-10-05, 19:54:30 »

...nie zapominaj tylko o kiszonkach (ogórki, kapusta)...
Zapomniałem o nich wspomnieć, ale jem je codziennie w ilości 1-4 szt.
Jedno do czterech ździebek kiszonej kapusty, czy całe  Question  Shocked . Nie za mało lub za dużo aby?  Laughing  Wink
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25496

pindżar ryskow wyszy


Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #117 : 2012-10-11, 11:37:43 »

Daniel, mozna spytac jaki jest konktetny cel tego dzialania/eksperymentu? To trwale czy chwilowe? Ma cos udowodnic?
Zapisane

Work Buy Consume Die
Daniel
Go


Email
Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #118 : 2012-10-13, 18:19:21 »

Jaki jest sens?
Stefanowi odpowiedziałem:
1. sprawdzenie wpływu na zdrowie maksymalnego uproszczenia jadłospisu w dłuższym przedziale czasu

teraz dodam jeszcze inne argumenty:

2. doprowadzić swoją wagę do prawidłowej korzystajac z okazji pobytu poza domem,
3. sprawdzenie czy taka dieta pozwala na zachowanie zdrowia przy dłuższym pobycie poza domem,
4. wypracowanie modelu najtańszego sposobu odżywiania bez negatywnego skutku dla zdrowia,
5. wypracowanie modelu żywienia najmniej uciążliwego pod względem czasu jego przyrządzania zachowującym zdrowie,
6. wypracowanie diety dla podróżnych zmuszonych do zabierania ze sobą żywności, aby ta ważyła jak najmniej przy maksymalnej wartości odżywczej,
7. udowodnić, że można być zdrowym i silnym przebywając w obcym kraju odżywiał się tym, co oni odrzucają uważając je za niezdrowe,
8. pokazać czego Bóg pragnąłby dla człowieka będąc w jego położeniu, gdy ten tak umiłował Boga, że niczego nie pragnie dla siebie, nawet jedzenia, oddając się całkowicie Bogu. Wtedy dobry Bóg musi dla niego pragnąć, to czego pragnąłby dla siebie.

Któraś z tych wersji jest prawdziwa, a może wszystkie.
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Ekstremalne Żywienie Optymalne
« Odpowiedz #119 : 2012-10-14, 18:22:10 »

Skończyły mi się ogórki kiszone i musiałem kupić niemieckie, a te są konserwowe, na occie. Zastanawiam się nad przejściem na warzywa świeże.
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 20 zapytaniami.