forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-23, 20:57:16

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
660214 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  lipaza lipoproteinowa
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 9 Do dou Drukuj
Autor Wtek: lipaza lipoproteinowa  (Przeczytany 107212 razy)
Mike
Go


Email
Odp: lipaza lipoproteinowa
« Odpowiedz #20 : 2006-04-22, 18:34:50 »

nie mam dostepu do takich ksiazek, jestem inzynierem a nie medykiem Razz w kazdym razie zamiast sie klocic moze porozmawiamy o tej lipazie konkretniej? spala tluszcz czy nie? cytat byl z ksiazki, i nie mam powodu nie wierzyc Kwasniewskiemu. na prady nie mam czasu ani mozliwosci jezdzic. zostaje hera i amfa :]
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: lipaza lipoproteinowa
« Odpowiedz #21 : 2006-04-22, 18:45:24 »

Przepraszam,ja dalam Aratornowi namiary gdzie moze szukac odpowiedzi na dreczace go tematy.
Chyba nie o to chodzi zeby przepisywac na forun ksiazki.

Tu sie nie zgadzam, ze krajach zachodnich wiedza/informacja jest latwo dostepna.
Dopiero na zachodzie robi sie tajemnice z posiadanej wiedzy , na zasadzie albo dorrownasz do ogolu albo odpadasz.
Zachod pomimo zjednoczonej Europy nie akceptuje bloku wschodniego.
  Hana
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: lipaza lipoproteinowa
« Odpowiedz #22 : 2006-04-22, 19:14:22 »

Lipaza-jest to enzym wystepujacy w soku trzustkowym-i sluzy do rozkladania tluszczu.
Wchlanianie spozytego tluszczu odbywa sie w jelitach cienkich; najczestsze zaburzenia tego procesu wynika z braku soku trzustkowego w jelitach,braku wydzielania zolci
i z przewleklych stanow zapalnych blony sluzowej jelit.
Stezenie tluszczow w organizmie jest regulowane przez zespol hormonow,i enzymow np. przez lipaze lipoproteinowa,ktora rozklada wyzsze tluszcze do substancji prostszych,transportowanych do naczyn.
Uposledzone funkcjonowanie tych mechanizmow moze prowadzic do otylosci lub wychudzenia.

To by bylo tyle co jest mi wiadomo na ten temat!!!
     Hana
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: lipaza lipoproteinowa
« Odpowiedz #23 : 2006-04-22, 21:45:26 »

Przepraszam,ja dalam Aratornowi namiary gdzie moze szukac odpowiedzi na dreczace go tematy.
Chyba nie o to chodzi zeby przepisywac na forun ksiazki.

Tak, ale "jakim tonem" o tym było napisane... A ktoś tu jeszcze wczoraj upominał Tomka o "szacunku dla innych"...

Tu sie nie zgadzam, ze krajach zachodnich wiedza/informacja jest latwo dostepna.
Dopiero na zachodzie robi sie tajemnice z posiadanej wiedzy , na zasadzie albo dorrownasz do ogolu albo odpadasz.

Powiedz, piszesz o tym z WŁASNEGO DOŚWIADCZENIA, czy tylko z tego co się czyta w prasie i widzi się w telewizji? Jesteś może obywatelka jakiegoś państwa zachodniego? Przepracowałaś wiele lat w wielu różnych firmach wraz z innymi obywatelami jakiegoś państwa zachodniego i na tym samym poziomie/stanowisku co oni? Miałaś do czynienia z otrzymywaniem/przekazywaniem informacji pod czas takiej pracy? Więc na czym opierasz swoje "argumenty"?

I nie bardzo rozumiem, co wspólnego ma "dorównywanie do ogółu" z przekazywaniem informacji, coś tu się musiało pokręcić lekko...

Mariszka
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: lipaza lipoproteinowa
« Odpowiedz #24 : 2006-04-22, 23:03:18 »

Czuje sie rozszyfrowana w 59.99% prawie wszystko sie zgadza.
A do ogolu musze caly czas dorownywac bo inaczej zostawala bym w tyle z samopoczuciem odstawki na boczny tor.
  Hana
Zapisane
aratorn
Go


Email
Odp: lipaza lipoproteinowa
« Odpowiedz #25 : 2006-04-23, 01:03:07 »

moze porozmawiamy o tej lipazie konkretniej? spala tluszcz czy nie?

Jak napisałem wcześniej. Rozkłada, ale świadome sterowanie tym procesem jest trudne, i może okazać się niebezpieczne. Dużo bezpieczniejszym sposobem na pozbycie się nadmiaru tłuszczu jest ketoza. Ale nie będę tu o tym publicznie pisał, bo to strona poświęcona DO a nie Atkinsowi. Jedną z różnic pomiędzy DO a Atkinsem jest to, że pierwsza prowadzi do chudnięcia dzięki lipolizie, a druga do tego samego poprzez ketozę.
I jeszcze jedno: komórka tłuszczowa w organiźmie człowieka, na skutek odkładania tłuszczu
może zwiększyć swoją objętość sześciokrotnie, a jeśli to nie wystarczy, wówczas takie komórki zwyczajnie się mnożą. Odchudzanie polega na zmniejszaniu się objętości tychże komórek, a nie na ich likwidacji. Te komórki tłuszczowe, które powstały w organiźmie człowieka, zostaną już na zawsze.Organizm człowieka nie potrafi samoczynnie zredukować ich ilości. To by tłumaczyło, dlaczego po zakończeniu każdej diety pojawia się efekt jojo. Zwłaszcza jeśli tą dietą jest głodówka.
Zapisane
wojteks
Go


Email
Odp: lipaza lipoproteinowa
« Odpowiedz #26 : 2006-04-23, 12:07:34 »

...ale świadome sterowanie tym procesem jest trudne...

No pogratulować tylko takiej osobie, co potrafi TAKIE rzeczy robić świadomie z własnym organizmem. Pewnie też nie potrzebuje taka osoba autonomicznego układu nerwowego? Wszystko załatwia siła woli?
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: lipaza lipoproteinowa
« Odpowiedz #27 : 2006-04-23, 19:55:13 »

Do ARATORNA

Prosze podaj mi literature na temat--lipazy hormonowrazliwej--

Jest lipaza adipokinetyczna
      lipaza lipoproteinowa
      lipaza watrobowa

  Pozdrawiam   --Hana--
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: lipaza lipoproteinowa
« Odpowiedz #28 : 2006-07-02, 22:09:40 »

cytuje:
"Zaobserwowałem jednak że u niektorych osob po pewnym czasie zdolnosc wytwarzania lipazy zostaje odzyskana i pacjent szczupleje. u innych nalezaloby lipaze wprowadzic sztucznie."
koniec cytatu.
[...] a przypadki kiedy ludzie nie potrafią spalić własnego tłuszczu, choć rzadkie, potrafię skutecznie wyleczyć. Do tego jest jednak potrzebny producent owego enzymu niezbednego w leczeniu niektórych rodzajów otyłości. Lipazę lipoproteinową mozna wytwarzać, tak jak i inne preparaty, z komórek zwierzęcych. To jest patent na zarobienie milionów dolarów [...] Na razie takich enzymów się jeszcze nie wytwarza, istnieją natomiast juz prądy selektywne [...] do wytwarzania noradrenaliny na miejscu, w samej tkance tłuszczowej. I właśnie noradrenalina może być kolejnym "wytrychem"  do własnych tłuszczowych pokładów, które zostaja uwolnione do krwi w postaci kwasów tłuszczowych. Wowczas chudnie się nawet bez klucza, czyli bez lipazy lipoproteinowej w organizmie. (Dieta Optymalna, str. 95)

Jednak mam wrażenie, Mike, ze chcesz przekombinować z tym swoim odchudzaniem.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: lipaza lipoproteinowa
« Odpowiedz #29 : 2007-05-13, 23:28:44 »

Cytuj
Tu sie nie zgadzam, ze krajach zachodnich wiedza/informacja jest latwo dostepna.
Dopiero na zachodzie robi sie tajemnice z posiadanej wiedzy , na zasadzie albo dorrownasz do ogolu albo odpadasz.
Zachod pomimo zjednoczonej Europy nie akceptuje bloku wschodniego.
  Hana

Hana,rzeczywiscie tez spotkalam sie przez okres 20 letniego pobytu poza Polska z tym  zjawiskiem,

Cytuj
na zasadzie albo dorrownasz do ogolu albo odpadasz.

a jak sie jest lepszym,to tez biada, Confused
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: lipaza lipoproteinowa
« Odpowiedz #30 : 2007-05-14, 12:48:41 »

Widzisz Kodar, dlatego jest ciagla potrzeba PRACY NAD SOBA !
Zapisane
mar91
Go


Email
Odp: lipaza lipoproteinowa
« Odpowiedz #31 : 2009-08-02, 14:20:31 »

Odświeze nieco ten temat, ponieważ temat lipazy lipoproteinowej i hormonozależnej jest bardzo wazny dla osób które chcą się odchudzić za pomoca różnych diet. Nie mam książki doktora kwasniewskiego, jednak na podstaiwe niektórych cytatów jakie padły w tym wątku zauwazyłem pewne nieprawidłowości.

Wg Doktora Kwasniewskiego jak zostało tu zacytowane lipaza lipoproteinowa jest niezbędna żeby schudnąć. Przeanalizowałem wszelkie szlaki biochemiczne i hormonalne w orgzniźmie ludzkim obejmujace przemiany tłuszczów i okazuje się, ze to HAMOWANIE działania lipazy lipoproteinowej spowoduje chudniecie. Ptzedstawię tu pokrótce chemta przemian tłuszczy w organiźmie.

Tłuszcz w jedzeniu jest trawiony w jelicie cienkim pod wpływem enzymu: lipazy trzustkowej. Lipaza trzustkowa rozkłada łuszcz (trigliceryd) na glicerol i 3 kwasy tłuszczowe, tylko w tej formie mogą przejść do enterocytu, czyli kosmka jelitowego. W Enterocycie zachodzi proces resyntezy tłuszczy spowrotem do truglicerydu, który jest dodatkowo otaczany przez białka, tworząc strukturę zwaną lipoproteiną!. Tylko w takie formie moze być tłuszcz transportowany we krwi. Lipoproteina krązy po krwi, w ścianach naczyń krwionośnych znajduje się enzym: lipaza lipoproteinowa, która gdy jest aktywna rozkłada lipoproteinę na trigliceryd + białko, a nastęnie sam trugliceryd na glicerol i 3 kwasy tłuszczowe. W takiej rozłożonej formie moze teraz tłuszcz przejść albo do:
- adipocytów (komórek tłuszczowych) co jest jednoznaczne z tyciem
- komórek mięśniowych gdzie tłuszcze ulegają spaleniu w mitochodndriach. (chudniemy)

Od tego gdzie rozłożony trigliceryd powędruje zalezy od aktywności lipazy lipoproteinowej w danej czesci ciała, czyli albo w tkance tłuszczowej albo w mięsniach. Schudniemy jeśli lipaza będzie aktywna w mięsniach i niekatywna w tkance tłuszczowej.

Są specjane preapraty takie jak CLA, które mają zdolność do blokowania lipazy lipoproteinowej. Innym sposobem jej blokowania jest zmniejszenie poziomu cukru we krwi a co za tym idzie poziomu insuliny, która aktywuje lipazę lipoproteinową znajdującą się w tkance tłuszczowej.

wspomniano tu także lipazę hormonozależną. Jest ona bardzo wazna i prądy selektywne o których wspominał doktor majace zwiększać stężenie noradrenaliny w tkance tłuszczowej. Noradrenalina aktywuje cyklazę adenylową, która zminia ATP w cAMP (sygnał głodu). cAMP powoduje szereg przemian w wyniku których aktywowana jest w adipocycie lipaza hormonowrązliwa rozkładająca triglicerydy do glicerolu i 3 kwasów tłuszczowych, te opuszczają adipocyt, zmniejszają jego objętość d, dostają sie do krwi i łączą sie z białkami tworzac lipoproteiny, które znów mogą zostac rozłożone przez lipaze lipoprosteinową, ale tuym razem znajdującą się w miesniach. Tylko wtedy schudniemy!
Pozdrawiam
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: lipaza lipoproteinowa
« Odpowiedz #32 : 2009-08-02, 14:29:25 »

Przeanalizowałem wszelkie szlaki biochemiczne i hormonalne w orgzniźmie ludzkim ...

Proponuję jeszcze raz przeanalizowć... Wink
Zapisane
mar91
Go


Email
Odp: lipaza lipoproteinowa
« Odpowiedz #33 : 2009-08-02, 14:45:19 »


Proponuję jeszcze raz przeanalizowć... Wink

Sądze, ze nie ma takiej potrzeby. Chyba że masz jakieś zastrzeżenia do tego co napisałem to czemu od razu ich nie napiszesz?
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: lipaza lipoproteinowa
« Odpowiedz #34 : 2009-08-02, 14:53:58 »

Bo taki poziom dyskusji mnie nie interesuje. Sad
Zapisane
mar91
Go


Email
Odp: lipaza lipoproteinowa
« Odpowiedz #35 : 2009-08-02, 15:00:51 »

Nie dogadamy się, trudno. Pozdrawiam!
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: lipaza lipoproteinowa
« Odpowiedz #36 : 2009-08-02, 15:02:19 »

Również. Pa!
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: lipaza lipoproteinowa
« Odpowiedz #37 : 2009-08-02, 18:21:42 »

mar91
preparat CLA? na diecie optymalnej? skoro preparat blokuje lipaze lipoproteinową to zastosowanie go na diecie optymalnej gdzie zjadasz sporo tluszczów że tak powiem zwiazanych w TG dla mnie byłoby zabójstwem, w jaki sposób oganizm mogł by je zmetabolizować przy nieaktywnej lipazie lipoproteinowej?

dla mnie uzasadnieniem zastosowania takiego preparatu byłaby dieta wybitnie wysokowęglowodanowa niskotłuszczowa z wyhodowanym sadłem, gdzie sadło to mogłoby się stopniowo rozpuszczać uwalniając wolne kwasy tłuszczowe ....nie pisz takich rzeczy na tym forum bo jeszcze ktoś gotów zakupić to świństwo....

jesli źle rozumuję proszę mnie wyprostować...


 W takiej rozłożonej formie moze teraz tłuszcz przejść albo do:
- adipocytów (komórek tłuszczowych) co jest jednoznaczne z tyciem
- komórek mięśniowych gdzie tłuszcze ulegają spaleniu w mitochodndriach. (chudniemy)

Od tego gdzie rozłożony trigliceryd powędruje zalezy od aktywności lipazy lipoproteinowej w danej czesci ciała, czyli albo w tkance tłuszczowej albo w mięsniach. Schudniemy jeśli lipaza będzie aktywna w mięsniach i nieakatywna w tkance tłuszczowej.


to gdzie powędruje TG wcale nie zależy od aktywności lipazy lipoproteinowej tylko miedzy innymi od tego ile tego fatu się nażresz, bo nasz organizm ma tak że nadwyżki energi lubi sobie magazynować ale jeśli nadwyżek nie ma to metabolizuje i kwita.....poza tym aktywność lipazy lipoproteinowej w tkance tłuszczowej jest dużo mniejsza w porównaniu do innych tkanek np. do serca...gdzie w sytuacjach niedoboru energii,  tkanki ważne dla życia zużywają TG w pierwszej kolejności, przed tkanką tłuszczową...


Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: lipaza lipoproteinowa
« Odpowiedz #38 : 2009-08-02, 18:31:11 »

tak mnie zaintrygowała ta lipaza że nawet nie przywitałam się po krótkiej przerwie, szczególne pozdrowienia dla adampio od Pani Violi, adam nawet przez moment nie wątpię że zatęskniłeś....Smile

buźka w czółko dla Pań a w usta dla Panów....Smile

Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: lipaza lipoproteinowa
« Odpowiedz #39 : 2009-08-02, 18:38:07 »

...szczególne pozdrowienia dla adampio od Pani Violi...

buuuuuuuuuuuuuu...... a dla mnie, zem tak czekal.... a tera loooooooo?

BTW
Ledwie sie Viola pojawilas, a juz chwile wczesniej jakis "heretyk z jednym postem"
stawia "wszystko na glowie" ? Smile

Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 9 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.054 sekund z 17 zapytaniami.