forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-17, 04:29:21

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
661654 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  lipaza lipoproteinowa
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 Do dou Drukuj
Autor Wtek: lipaza lipoproteinowa  (Przeczytany 110889 razy)
viola44
Go


Email
Odp: lipaza lipoproteinowa
« Odpowiedz #40 : 2009-08-02, 18:54:23 »


buuuuuuuuuuuuuu...... a dla mnie, zem tak czekal.... a tera loooooooo?


misiunciu oczywiscie ze witam Cię bardzo ciepło, o tęsknotach to nawet nie wspomnę....hi
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: lipaza lipoproteinowa
« Odpowiedz #41 : 2009-08-02, 19:30:14 »

...szczególne pozdrowienia dla adampio od Pani Violi...

buuuuuuuuuuuuuu...... a dla mnie, zem tak czekal.... a tera loooooooo?

BTW
Ledwie sie Viola pojawilas, a juz chwile wczesniej jakis "heretyk z jednym postem"
stawia "wszystko na glowie" ? Smile



myśle że fajnie gdy od czasu do czasu pojawia się ktoś kto "stawia na głowie" coś się dzieje, jest power do dyskusji a ja coś takiego właśnie tutaj uwielbiam....Smile nie ma nic gorszego jak "nudne flaki z olejem"....
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: lipaza lipoproteinowa
« Odpowiedz #42 : 2009-08-02, 19:36:43 »

...pojawia się ktoś kto "stawia na głowie" coś się dzieje...

Ja tam wole byc "ostrozny" i tak latwo nie dam "siem" wciagnac
w takie "gorace tematy".

A gdyby nawet to "za darmo" nigdy w zyciu!!!

Taka wiedza jest zbyt cenna, aby szastac nia "na prawo i lewo". Smile

Ja Ciebie przywoluje Violus do "porzadku"!

BTW
Ja jestem szczesliwy, ze jest tak jak jest.

Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: lipaza lipoproteinowa
« Odpowiedz #43 : 2009-08-02, 19:48:45 »

preparat CLA? na diecie optymalnej?

przede wszystkim na optymalnej, bo CLA w naturalny sposob znajduje sie w tlustych produktach nabialowych, i w miesie, zwlaszcza grass-fed
ma wlasciwosci antyrakowe, i przecimiazdzycorodne
a z "preparatami" jak zwykle jest ten problem, ze nie da sie tak latwo odtworzyc natury, CLA to jest cala grupa izomerow, i niektora sa korzystne dla zdrowia, a niektore wrecz przeciwnie, moga narobic zamieszania
o lipazach nie wiem nic, ale siem dowiem Very Happy

ps. czesc viola, bylas na wakacjach, jak bylo?
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: lipaza lipoproteinowa
« Odpowiedz #44 : 2009-08-02, 19:54:00 »

...o lipazach nie wiem nic, ale siem dowiem Very Happy...

Flo, po co? Naprawde nie warto!
Wszystko juz zostalo dawno opisane.
Po co sobie "mieszac w glowie".

Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: lipaza lipoproteinowa
« Odpowiedz #45 : 2009-08-02, 19:57:47 »

rozumiem, ze mi sie szykuje jakas mini-rewolta w tym temacie Very Happy
trudno, ostatecznie nie to jest najwazniejsze ;P
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: lipaza lipoproteinowa
« Odpowiedz #46 : 2009-08-02, 20:02:48 »

preparat CLA? na diecie optymalnej?

przede wszystkim na optymalnej, bo CLA w naturalny sposob znajduje sie w tlustych produktach nabialowych, i w miesie, zwlaszcza grass-fed
ma wlasciwosci antyrakowe, i przecimiazdzycorodne
a z "preparatami" jak zwykle jest ten problem, ze nie da sie tak latwo odtworzyc natury, CLA to jest cala grupa izomerow, i niektora sa korzystne dla zdrowia, a niektore wrecz przeciwnie, moga narobic zamieszania
o lipazach nie wiem nic, ale siem dowiem Very Happy

ps. czesc viola, bylas na wakacjach, jak bylo?

witaj flo , na wakacjach było świetnie, zresztą jak to na wakacjach....Smile

no ja miałam na myśli preparat CLA, ja nie bardzo się orientuje na jakiej on zasadzie działa, niemożliwe żeby hamował wybiórczo lipaze w stosunku tylko do tkanki tłuszczowej...

naturalny kwas linolowy oczywiście że jest wskazany....

flo nie wierzę abyś nie wiedziała nic o lipazach...Smile
Zapisane
_flo
Go


Email
Odp: lipaza lipoproteinowa
« Odpowiedz #47 : 2009-08-02, 20:10:32 »

no ja miałam na myśli preparat CLA, ja nie bardzo się orientuje na jakiej on zasadzie działa, niemożliwe żeby hamował wybiórczo lipaze w stosunku tylko do tkanki tłuszczowej...
...
flo nie wierzę abyś nie wiedziała nic o lipazach...Smile

cóś tam wiem, ale malo, zawsze malo.
CLA ma ponoc blokowac lipaze lipoproteinowa, a podkrecac hormonowrazliwa - i tym samym stymulowac spalanie tluszczu Shocked Laughing
tak wlasnie przeczytalam, zapewne masz racje, ze nie miejscowo, no bo niby jak
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: lipaza lipoproteinowa
« Odpowiedz #48 : 2009-08-02, 20:12:01 »


Ja Ciebie przywoluje Violus do "porzadku"

Smile no jeszcze raz cium ciumki dla Ciebie miśku na przywitanie......!!!
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: lipaza lipoproteinowa
« Odpowiedz #49 : 2009-08-02, 20:15:12 »

no ja miałam na myśli preparat CLA, ja nie bardzo się orientuje na jakiej on zasadzie działa, niemożliwe żeby hamował wybiórczo lipaze w stosunku tylko do tkanki tłuszczowej...
...
flo nie wierzę abyś nie wiedziała nic o lipazach...Smile

cóś tam wiem, ale malo, zawsze malo.
CLA ma ponoc blokowac lipaze lipoproteinowa, a podkrecac hormonowrazliwa - i tym samym stymulowac spalanie tluszczu Shocked Laughing
tak wlasnie przeczytalam, zapewne masz racje, ze nie miejscowo, no bo niby jak

więc skoro blokuje LP to na diecie optymalnej tragedija.....Smile
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: lipaza lipoproteinowa
« Odpowiedz #50 : 2009-08-02, 20:28:36 »

...więc skoro blokuje LP to na diecie optymalnej tragedija.....Smile

Ja sie tak zastanawiam czy przypadkiem nie ma jakis bledow w tych Biochemiach?

Opisuja wszystko z takim przekonaniem. A tak po prawdzie
to czy wszystko jest prawdziwe?
Moze ktos ma interes aby wprowadzac ludzi w blad?

Zapisane
admin
Go


Email
Odp: lipaza lipoproteinowa
« Odpowiedz #51 : 2009-08-02, 20:33:06 »

Podpowiem, że CLA to tłuszczyk, a tłuszczyk musi blokować LPL, bo takie są zasady. I żadnej katastrofy szczególnie na DO z tego powodu nie należy się spodziewać.
A do tego w tych Biochemiach nie ma żadnych błędów, interpretacja jest tylko na stosownym poziomie.
No świetnie się zapowiada ta wasza "burza mózgów" - oj będzie się działo!
Czekam z niecierpliwością na kolejne posty w tym temacie!
Zapisane
mar91
Go


Email
Odp: lipaza lipoproteinowa
« Odpowiedz #52 : 2009-08-02, 22:46:55 »

Pewnie zywienie optymalne jest obre dla osób z normalną waga, jednak mam wątpliwosci co do osób odchudzajacych i tylko w takim aspekcie pisze moje posty. chodzi mi o osoby odchudzajace się.

To co pisze to nie są żadne herezje, a jeśli jest jakiś bład merytoryczny to wspólnie powinniśmy go poprawić.

Z tego co przeczytałem to doktor Kwasniewski zaleca by proporcje dla osób odchudzajacyh się wynosiły, BTW 1:1-2:0,8 czyli też jest swiadomy że tłuszcz w pożywieniu jest wrogiem dla odchudzajacych się, chociaż w 100% przyznaje ze dużo większym wrogiem są węglowodany.

Sporostuję kilka nowych informacji które się pojawiły jeśli pozowlicie Smile


przede wszystkim na optymalnej, bo CLA w naturalny sposob znajduje sie w tlustych produktach nabialowych, i w miesie, zwlaszcza grass-fed
ma wlasciwosci antyrakowe, i przecimiazdzycorodne
a z "preparatami" jak zwykle jest ten problem, ze nie da sie tak latwo odtworzyc natury, CLA to jest cala grupa izomerow, i niektora sa korzystne dla zdrowia, a niektore wrecz przeciwnie, moga narobic zamieszania

Ilość CLA w tych produktach jest znikoma. CLA to sprzężony kwas linolowy posiadajacy wiązania podwójne w kwasie tłuszczowym przy sąsiednich atomach węgla.  Wątpie zeby CLA mogło narobić zamieszania, bo czesciowo zawsze zostaje rozłożony.

mar91
preparat CLA? na diecie optymalnej? skoro preparat blokuje lipaze lipoproteinow± to zastosowanie go na diecie optymalnej gdzie zjadasz sporo tluszczów że tak powiem zwiazanych w TG dla mnie byłoby zabójstwem, w jaki sposób oganizm mogł by je zmetabolizować przy nieaktywnej lipazie lipoproteinowej?

dla mnie uzasadnieniem zastosowania takiego preparatu byłaby dieta wybitnie wysokowęglowodanowa niskotłuszczowa z wyhodowanym sadłem, gdzie sadło to mogłoby się stopniowo rozpuszczać uwalniaj±c wolne kwasy tłuszczowe ....nie pisz takich rzeczy na tym forum bo jeszcze kto¶ gotów zakupić to ¶wiństwo....

jesli Ľle rozumuję proszę mnie wyprostować...


 W takiej rozłożonej formie moze teraz tłuszcz przej¶ć albo do:
- adipocytów (komórek tłuszczowych) co jest jednoznaczne z tyciem
- komórek mię¶niowych gdzie tłuszcze ulegaj± spaleniu w mitochodndriach. (chudniemy)

Od tego gdzie rozłożony trigliceryd powędruje zalezy od aktywno¶ci lipazy lipoproteinowej w danej czesci ciała, czyli albo w tkance tłuszczowej albo w mięsniach. Schudniemy je¶li lipaza będzie aktywna w mięsniach i nieakatywna w tkance tłuszczowej.


to gdzie powędruje TG wcale nie zależy od aktywno¶ci lipazy lipoproteinowej tylko miedzy innymi od tego ile tego fatu się nażresz, bo nasz organizm ma tak że nadwyżki energi lubi sobie magazynować ale je¶li nadwyżek nie ma to metabolizuje i kwita.....poza tym aktywno¶ć lipazy lipoproteinowej w tkance tłuszczowej jest dużo mniejsza w porównaniu do innych tkanek np. do serca...gdzie w sytuacjach niedoboru energii,  tkanki ważne dla życia zużywaj± TG w pierwszej kolejno¶ci, przed tkank± tłuszczow±...




O aktywności lipazy lipoproteinowej w danej części ciała decydują hormony. Insulina powoduje pobudzenie lipazy lipoproteinowej znajdującej się w tkance tłuszczowej, a hamuję tą która jest w mięsniach. Z kolei adrenalina, noradrenalina, glukagon aktywują tę znajdującą się w mięśniach, a hamują tą w tkance tłuszczowej. To, ze zawsze tłuszcz z pożywienia najpierw idzie do spalenia w mięsniach, a potem przy nadwyżce wdo odłożenia w adipocytach nie jest do końca prawdą, tak działa metabolizm tłuszczy osób aktywnych fizycznie, lub tzw. "genetycznie szczupłych". U osób otyłych zazwyczaj jest odwrotnie.

Co do stosowania CLA na diecie optymalnej, to... hmm.. faktycznie zły pomysl. A nie sądzicie ze przy diecie optymalnej duży spadek wagi to starcona woda? a nie tłuszcz z sadła? W końcu ten dostarczony w pokarmie tłuszcz musi zostac spalony, a dopiero potem poleciałby tłuszcz z tkanki tłuszczowej, co znacznie spowalnia "faktyczne" chudnięcie. Woda natomiast opuści ciało migiem, bo tłuszcz jest hydrofobowy i nie wiąze jej w ciele.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: lipaza lipoproteinowa
« Odpowiedz #53 : 2009-08-02, 23:23:20 »



To, ze zawsze tłuszcz z pożywienia najpierw idzie do spalenia w mięsniach, a potem przy nadwyżce wdo odłożenia w adipocytach nie jest do końca prawdą, tak działa metabolizm tłuszczy osób aktywnych fizycznie, lub tzw. "genetycznie szczupłych". U osób otyłych zazwyczaj jest odwrotnie.


tu faktycznie masz rację, aktywnośc lipazy lipoproteinowej w poszczególnych tkankach w istocie zależy od wysiłku fizycznego gdzie podczas pracy miesni dochodzi do wzrostu hormonów ( adrenalina, glukagon kortykosterydy) aktywujących LP w tychże mięsniach powodując spalanie tłuszczy, wyczytałam jeszcze coś takiego, że wyrzut hormonów aktywujących LPL podczas wysiłku jest tak duży, ze utrzymuje się równiez dość długo po skończonym wysiłku dlatego spozycie samych węglowodanów po wysiłku nie czyni większej szkody ponieważ działanie insuliny jest "zagłuszone" wczesniejszą reakcją hormonalną i wpływ insuliny na tkankę tłuszczową jest ograniczony. Ta reakcja bardziej zaznaczona jest podczas wysiłków anaerobowych, słabiej w aerobowych.

dlatego węglowodany proste szybko wchłanialne zaleca się po wysiłku beztlenowym a złozone węgle po wysiłku tlenowym.

Zapisane
mar91
Go


Email
Odp: lipaza lipoproteinowa
« Odpowiedz #54 : 2009-08-03, 00:01:56 »

Widze, ze bardzo madrze zrobiłaś i przejrzałaś sobie strony sfd. Tam są profesjonalisci i pisza mądre artykuły. Dieta optymalna jest bardzo dziwną dietą pod względem odchudzania się. zaleca małą węglowaodanów co jest znane w diectach odchudzajacych od bardzo dawna jako skuteczna metoda na odcudzenie, bo wywołuje ketozę. Z drugiej strony mało białka... białko jest niezbędne do wielu reakcji syntez, a koszt energetyczny z jego przemian w glukoze równoważy się z energą pochodzaca z rozłozenia glukozy. Duża ilosć tłuszczy w Diecie optymalnej jest dla mnie niezrzumiała, mam dziwne wrażenie, ze doktor celowo podał inną proprcję dla osób odchudzajacych się czyli BTW 1:1-2:0,8

Wtedy odtłuszczajaca role przejmą białka i jeśli maksymalnie ograniczymy tłuszcze to spalanie tłuszczu pójdzie znacznie w gorę.

Gdyby ktoś jadł dużo tłuszczu to proste zasady biochemiczne jasno wskazują, ze będzie mu cieżko schudnąć. owszem mała ilosć weglowodanów w diecie = niski poziom insuliny we krwi = zahamowane działanie LPL w tkance tłuszczowe co porwadzi do ewentualnego spalenia tłuszczy w miesniach. Ale tylko przy wystaczającym wysiłku fizycznym w celu spalenia tych kalorii, w przeciwnym razie mamy nadwyżkę kaloryczną. Moim zdaniem efekt odchudzajacy DO jest spowodowany dużą utratą wody, typową dla diet niskowęglowadanowych występujacą w ciele ketozą i wbrew pozorą sporym spożyciem białka. Jesli nie mam racji to niech ktoś poprawi.

Szkoda ze nie mam ksiazki kwasniewskego, ciekawi mnie jak on tłumaczy naukowo efekt odchudzajacy DO... moze ktos przytoczyć cytaty?
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: lipaza lipoproteinowa
« Odpowiedz #55 : 2009-08-03, 00:23:24 »

...Gdyby ktoś jadł dużo tłuszczu to proste zasady biochemiczne jasno wskazują, ze będzie mu cieżko schudnąć...

Jedno wiadomo z cala pewnoscia, ze od tluszczu sie nie tyje.
Tak wszyscy pisza i pewnie "praktyka" to potwierdza.

W Biiochemiach w rozny sposob opisuja badania naukowe
 ale jest jeszcze wiele slabo poznanych zagadnien?

Na przyklad zjawisko "rozprzegania" fosforylacji oksydacyjnej
produkcja ATP "staje" a "kunie elektroniowe" jado dalij. Smile

Zapisane
mar91
Go


Email
Odp: lipaza lipoproteinowa
« Odpowiedz #56 : 2009-08-03, 00:31:18 »

Od tłuszczu się nie utyje, pod warunkiem, ze bedzie spożywany z małą ilościa węglowodanów, wtedy nie bedzie mógl zostać wprowadzony do adipocytów przez LPL. Jednak przez to wzrasta jego ilosć we krwi co jescze bardziej nasila ketozę i odwadnia. Musi tłuszcz z pożywienia zostać spalony w mięśniach, a dopiero potem poleci tłuszcz z adipocytow. Czyli w skrócie: Duża ilosć tłuszczu w diecie odchudzajacej nawet spożywana z małą iloscią węglowodanów opóźni proces spalania tluszczu zmagazynowanego w adipocytach. Obniża to skutecznosć diety.
Wydaje mi się, ze dieta Kwaśniewskiego nie jest najskuteczniejszą dietą odchudzajacą jaką do tej pory zastosowano jak sam pan doktor stwierdził. Dowoód jest podany wyzej, To białka powodują nailenie przemian metabolicznyc i chudniecie.
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: lipaza lipoproteinowa
« Odpowiedz #57 : 2009-08-03, 08:18:35 »

Od tłuszczu się nie utyje, pod warunkiem, ze bedzie spożywany z małą ilościa węglowodanów, wtedy nie bedzie mógl zostać wprowadzony do adipocytów przez LPL. Jednak przez to wzrasta jego ilosć we krwi co jescze bardziej nasila ketozę i odwadnia. Musi tłuszcz z pożywienia zostać spalony w mięśniach, a dopiero potem poleci tłuszcz z adipocytow. Czyli w skrócie: Duża ilosć tłuszczu w diecie odchudzajacej nawet spożywana z małą iloscią węglowodanów opóźni proces spalania tluszczu zmagazynowanego w adipocytach. Obniża to skutecznosć diety.
Wydaje mi się, ze dieta Kwaśniewskiego nie jest najskuteczniejszą dietą odchudzajacą jaką do tej pory zastosowano jak sam pan doktor stwierdził. Dowoód jest podany wyzej, To białka powodują nailenie przemian metabolicznyc i chudniecie.

mar91
to że nadmiar kwasów tłuszczowych nasila ketoze to rzecz nie podlegająca dyskusji, ciekawi mnie tylko to wejście kwsów tłuszczowych do adipocyta w towarzystwie glukozy, tzn. sam kwas tl. nie jest w stanie tam wejść? napisz coś więcej na ten temat, gdzie to wyczytałeś ok?
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: lipaza lipoproteinowa
« Odpowiedz #58 : 2009-08-03, 08:27:07 »

Smile "violu44" ty nie rób sobie jaj, bo przyjmuję, że żartujesz... Nie ładnie podpuszczać małotatów!
A jeśli nie żartujesz? - no nie ma takiego emonitka, co wyraziłby moje zdziwienie, w takim przypadku!
Zapisane
mar91
Go


Email
Odp: lipaza lipoproteinowa
« Odpowiedz #59 : 2009-08-03, 08:29:39 »

Zeby was tłuszczoy mógł wejść do adipocyta, to lipoproteina musi zostać rozłożona przez LPL znajdujące się w tkance tłuszczowej, czyli LPL musiałoby być w niej aktywne, a zby było aktywne, to musi być sporo insuliny we krwi, która jest aktywatorem LPL w tkance tłuszczowej, a zeby sporo insuliny we krwi się znalazło, to musi być wysoki poziom glukozy we krwi, a ten mozna spowodowac znajdajac dużo węglowodanow o wysokich IG.

W dodatku glukoza moze zostać zmieniona w glicerol, który po przedosyaniusie do komórek tłuszczowych będzie dodatkowo uczestniczył w resyntezie triglicerydów.

Wyczytać można to w róznych biocemiach i w artykułach znajdujacych się w interencie
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 16 zapytaniami.