forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 16:27:06

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  wynik badań efektów leczenia układu hormonalnego na diecie optymalnej
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: wynik badań efektów leczenia układu hormonalnego na diecie optymalnej  (Przeczytany 9965 razy)
Renata
Go


Email
wynik badań efektów leczenia układu hormonalnego na diecie optymalnej
« : 2006-04-12, 17:05:14 »

Szanowni Państwo,

    Czytam na temat diety optymalnej. Jest na Waszej stronie o cukrzycy, nadwadze, miażdżycy, stwardnieniu rozsianym  itp. ogólnie wspomina się też o uregulowaniu gospodarki hormonalnej na diecie optymalnej. Proszę o informacje na temat badań nad dietą optymalną. Gdzie mogę znaleźć udokumentowane wyniki badań prowadzone przez Dr Kwaśniewskiego lub innego lekarza polecającego tą dietę. Proszę o podanie adresu stronny WWW, linku na tej stronie lub pokrewnych dot. tego tematu lub innego źródła; artykuły, publikacje naukowe itp. Interesuje mnie przede wszystkim, czy doktor prowadził jakieś badania nad chorobami układu hormonalnego- leczenie endometriozy, gruczolaka przysadki mózgowej czy prolaktemii. Czy są lub były prowadzone jakieś statystyki leczenia chorych z takimi dolegliwościami pozostających na diecie optymalnej. Czy są naukowo potwierdzone przypadki wyleczenia z tych chorób przy pomocy proponowanej diety. Od lat choruje na w/w choroby ( hiperprolaktemię już wyleczyłam). Chciałabym wspomóc leczenie medycyny konwencjonalnej właściwą dietą. Nie jestem na diecie optymalnej i po wstępnym zapoznaniu się z dietą niepokoi mnie ilość tłuszczu jaki jest proponowany do spożycia, którego nie wykluczam z diety ale w takich ilościach trudno mi jest zaakceptować.  Cały czas zmieniam i modyfikuje swoją dietę, starając się słuchać swojego organizmu. Mam 32 lata. Do 2000 roku w mojej diecie było dużo węglowodanów, potem zmieniłam proporcje i zaczęłam jeść znacznie więcej mięsa czyli białka uzupełnionego o tłuszcze. Mój organizm jest na takiej diecie silniejszy niż na diecie o większej ilości węglowodanów. Moim grzechem jest zjadanie słodyczy - cukrów w nadmiernych ilościach. Starałam się je wykluczyć, przerywając ich jedzenie, ale najdłużej udało mi się powstrzymać całkowicie od jedzenia słodyczy przez 7 miesięcy. Potem pojawiły się stresy w pracy i automatycznie zaczęłam sięgać po glukozę. Zauważyłam też duży wpływ i zwiększone zapotrzebowanie na glukozę- cukry przy bardzo intensywnym wysiłku umysłowym. Dostarczając glukozę do organizmu szybciej i lepiej zapamiętuję dużą ilość materiałów np. na egzaminy na studiach. Stąd też moje grzechy. Teraz podjęłam kolejną próbę odłożenia słodyczy, czasami w takich wypadkach pojawiają się drobne zawroty głowy i  "głód cukrowy". Nigdy nie uległam modzie jedzenia margaryn zamiast masła, do pieczenia używam smalcu - mięsa wieprzowe, wołowe, kozina, baranina, i olej z oliwek lub/i masło do drobiu, owoców morza, jarzyn.  Chciałabym uzyskać rzetelną poradę co do diety którą powinnam stosować przy tego typu dolegliwościach. Jestem jednak niedowiarkiem i nie chcę do końca eksperymentować na własnym organizmie. Chciałabym mieć gruntowne podstawy wiedzy na temat efektów diety przy tego typu chorobie jak moja, zanim zdecyduje się zastosować dietę, która nie do końca odpowiada moim przyzwyczajeniom i smakom. Bardzo proszę o podanie źródeł wiedzy na temat badań i efektów leczenia oraz o poradę na temat właściwej diety. Nie chcę jednak usłyszeć rady w stylu proszę przeczytać książkę dr Kwaśniewskiego i ściśle przestrzegać jego zaleceń. Każdy człowiek jest inny i powinno się indywidualnie dostosowywać dietę dla każdego organizmu. Wierzę że przy tak długim stażu pracy doktor dorobił się wielu opracowań na temat stosowania diety. Nie znalazłam na tej stronie jednak takich opracowań.
Z góry dziękuje z odpowiedź.
Z poważaniem
Renata
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: wynik badań efektów leczenia układu hormonalnego na diecie optymalnej
« Odpowiedz #1 : 2006-04-13, 11:46:22 »

 Renato, wyniki badań są jako przedruki oryginalnych pism, recenzji i komentarzy w książce "Jak nie chorować" dr Kwaśniewskiego. Aż trudno uwierzyć, ale komuchom bardziej chyba zależało na zdrowiu niż katolom. Zresztą, wsio rawno jak dla mnie. Wiedza istnieje poza poziomem tego zaściankowego kraiku w którym mieszkamy.


Tomek
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: wynik badań efektów leczenia układu hormonalnego na diecie optymalnej
« Odpowiedz #2 : 2006-04-13, 13:36:56 »

Na zdrowiu zalezy wszystkim,tylko nie wszyscy wiedza jak do tego zdrowia dojsc i go utrzymac w formie.
Kochane zdrowie ile kosttujesz..............itd.
        Hana
Zapisane
Renata
Go


Email
Odp: wynik badań efektów leczenia układu hormonalnego na diecie optymalnej
« Odpowiedz #3 : 2006-04-13, 18:45:45 »

Są chyba też jakieś obiektywne publikacje ogólnodostępne?
Renata
Zapisane
Makot-ka
Go


Email
Odp: wynik badań efektów leczenia układu hormonalnego na diecie optymalnej
« Odpowiedz #4 : 2006-04-14, 08:56:36 »

Nie ma ! Wszystko jest raczej skrzętnie poukrywane, a nawet posłowi Aumilerowi (interpelacja) Min. Zdrowia wciskał ciemnotę, że "badania wprawdzie były i choć nikomu nie zaszkodziło to też nikomu nie pomogło" Laughing Laughing Laughing.  Coś wspominał, że w swej odpowiedzi opiera się na materiałach z IŻiŻ. To wiesz już gdzie szukać?.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: wynik badań efektów leczenia układu hormonalnego na diecie optymalnej
« Odpowiedz #5 : 2006-04-15, 08:09:53 »

Nie ma ! Wszystko jest raczej skrzętnie poukrywane, a nawet posłowi Aumilerowi (interpelacja) Min. Zdrowia wciskał ciemnotę, że "badania wprawdzie były i choć nikomu nie zaszkodziło to też nikomu nie pomogło"

A właśnie, że są. Komplet dokumentacji z badań ma (miał?) prof. Rafalski, po komplecie (ksero?) otrzymali recenzenci (11 szt.), Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Zdrowia, Instytut Żywności i Żywienia oraz Katedra Higieny AM w Łodzi. I najważniejsze - jeden egzemplarz jest dobrze zabezpieczony przez Jan Kwaśniewskiego, z oryginalnymi pieczęciami i podpisami - tak na wszelki wypadek, gdyby kiedyś twierdzono...
Posłowi, zaś odpowiadał Minister Zdrowia na podstawie "badań własnych IŻiŻ", a nie na podstawie badań przeprowadzonych przez prof. Rafalskiego. A więc nic dziwnego, że wnioski końcowe (w tym również podana liczba - "13 osób biorących udział w doświadczeniu" ) są zupełnie inne niż w oryginale, skoro np. dla wybitnych naukowców tej instytucji, ŻO się niczym nie różni od Atkins, czego wielokrotnie dawali dowody w prasowych publikacjach Laughing

A Tobie Renato radzę za Tomkiewiczem zapoznać się właśnie z "Jak nie chorować?" i szukać dokumentacji badań na własną rękę, wyłączając z listy Jana Kwaśniewskiego.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: wynik badań efektów leczenia układu hormonalnego na diecie optymalnej
« Odpowiedz #6 : 2006-06-25, 13:51:37 »

Jak ta endometrioza objawia się ? Bólem?Daję Ci 100% gwarancji, że PO trzech dobach DO na smalcu, boczku, mięsach, podrobach, jajach/żółtkach, rybach,ziemniakach, warzywach) bóle podbrzusza okołomiesiączkowe ustąpią.Kontymuuj tą dietę do 5-7 dni, potem zrób dzień na maśle/śmietanie/czekoladzie. Znów 5-7dni na w/w i znów dzień poszerzony o mleczne. Prowadz dziennik dietetyczny.W dni bezmleczne omijaj nawet łyżeczkę śmietany czy mleka.Jeżeli musisz jeść owoce/cukier(fuj) to mało.Czekam na odpowiedz/efekty.Dawniej, gdy "ciągnęło" mnie do cukrów prostych jadłam warzywo z tłuszczem.Lub sam tłuszcz. Pomagało.Źrodło? Sama będziesz źródłem. Nikogo w Medycynie Klasycznej nie interesuje Ta Wiedza.
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.022 sekund z 17 zapytaniami.