forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 03:23:12

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
660290 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 276 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I  (Przeczytany 2100236 razy)
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #200 : 2012-12-18, 08:24:04 »

Bicek, klata, inne atrybuty też rosną na niskich białkach?
Do wzrostu mięśni potrzeba głównie nadwyżki kalorycznej, to wiadomo od dawna.
Ja jade na niskich bialkach i nie robie nadwyzki kalorycznej ale jakis wzrost jest.
Co prawda nie mierze sie, bo nie jest to moim celem ale po koszulach widze.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #201 : 2012-12-18, 08:25:37 »

Bicek, klata, inne atrybuty też rosną na niskich białkach?
Do wzrostu mięśni potrzeba głównie nadwyżki kalorycznej, to wiadomo od dawna.
Ja jade na niskich bialkach i nie robie nadwyzki kalorycznej ale jakis wzrost jest.
Co prawda nie mierze sie, bo nie jest to moim celem ale po koszulach widze.
Skąd wiesz, że nie masz naddanych kalorii?
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #202 : 2012-12-18, 08:28:55 »

Bo jem wylacznie do syta, czyli do momentu kiedy nie jestem glodny a nie tak, ze "dopchne jeszcze, bo musze nadwyzke wyrobic"  Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
Blade
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #203 : 2012-12-18, 08:34:47 »

Co Ty z tym mierzeniem?
Bicek, klata, inne atrybuty też rosną na niskich białkach?
Do wzrostu mięśni potrzeba głównie nadwyżki kalorycznej, to wiadomo od dawna.
Tylko po co komu ten wzrost?

mierzę progres - interesuje mnie po prostu, czy robię postępy - a jak siła i bicek rośnie, to znaczy że są Wink no i lubię to atawistyczne uczucie, kiedy mięśnie rozpychają koszulę Wink i moja żona też Wink))

ogólne przekonanie na syfyd itp jest przecież, że mięśnie od białka jedynie rosną Wink
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #204 : 2012-12-18, 08:38:33 »

za sfd ciezko nadazyc od czasu jak wprowadzili dzial naukowy i teraz studiuja abstrakty z pubmedu. mackowa szkola
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #205 : 2012-12-18, 08:56:33 »

Bo jem wylacznie do syta, czyli do momentu kiedy nie jestem glodny a nie tak, ze "dopchne jeszcze, bo musze nadwyzke wyrobic"  Very Happy
Jak ćwiczysz masz nadwyżkę już ujętą w apetycie Cool
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #206 : 2012-12-18, 09:07:48 »

Czyli wyrabiam aktualne ppm a nie robie nadwyzke Very Happy

Tak serio to wlasnie jakos nie mam ochoty na duzo bialka, choc teoretycznie powinienem. Ale nic na sile.
Zapisane

Work Buy Consume Die
MariuszM
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #207 : 2012-12-18, 10:20:34 »

ppm - www.pl.m.wikipedia.org/wiki/Przemiana_materii_podstawowa
Na 'niskim'bialku 0.8-1.1 mozna budowac mase miesniowa. Odliczajac TT 10-15proc+uklad kostny 'mamy' wartosc g/kg wilgotnej tkanki z glikogenem-tak sobie tlumacze Very Happy
Facio 70kg 10-15% Tt- uklad kostny='wiecej' g/kg
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #208 : 2012-12-18, 10:28:10 »

Na 'niskim'bialku 0.8-1.1 mozna budowac mase miesniowa.
To cos zgodnego z tym  twoim artykulem chyba, nie? Ja w kazdym razie nie laduje gigantycznych ilosci bialka, mysle, ze jest to gora 1,5g ale to w porywach.

Odliczajac TT 10-15proc+uklad kostny 'mamy' wartosc g/kg wilgotnej tkanki z glikogenem-tak sobie tlumacze Very Happy
Facio 70kg 10-15% Tt- uklad kostny='wiecej' g/kg
Co to jest TT?

ps linka nie dziala, taka jest wlasciwa http://pl.wikipedia.org/wiki/Przemiana_materii_podstawowa
Zapisane

Work Buy Consume Die
grenis
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #209 : 2012-12-18, 10:51:47 »

Na 'niskim'bialku 0.8-1.1 mozna budowac mase miesniowa.
To cos zgodnego z tym  twoim artykulem chyba, nie? Ja w kazdym razie nie laduje gigantycznych ilosci bialka, mysle, ze jest to gora 1,5g ale to w porywach.

No ja tez na niskim B (70-85) jade i zauwazylem delikatny progres przy 3 treningach/tyg na basenie.
Za to fatu wiecej daje tak aby glod czesciowo zaspokoic.
Wczorajsze btw - 74:242:65 przy 70kg wagi.
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #210 : 2012-12-18, 10:53:18 »

Tkanka tluszczowa
70kg x1g=70gB
-10% Tt
63kg-kosci Wink 3kg=60kg 'miesni'
70/60 ~1.2g B
No i nie wiem czy dobrze kombinuje Smile
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #211 : 2012-12-18, 10:55:34 »

Budowa tkanki mięśniowej, jest możliwa tylko w komforcie kalorycznym, dlatego, ze jest to pewnie jedna z ostatnich pozycji na liście priorytetów organizmu.
Pewien niewielki przerost roboczy jest konieczny i zachodzi nawet przy głodzeniu.
Do zwiększania cech jakościowych siły, wytrzymałości i gibkości, które są zależne od układu nerwowego, krążenia i zmian chemii komórkowej, nie potrzeba dużo energii.
Nie rozumiem tego pędu do rozbudowy mięśni  Shocked
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #212 : 2012-12-18, 10:59:55 »

No ale sam mowiles, ze jak zmniejszyles tonaz to ci apetyt spadl, wiec idac tym tokiem myslenia, to jezeli zwiekszysz tonaz to znowu bedziesz jadl te 5-6tys kalorii i gigantyczne ilosci bialka. To w koncu budujesz mase czy nie ? Very Happy Bo jezeli nie to po kiego grzyba tyle bialka jezeli energie organizm czerpie z tluszczu wiec co ma to bialko do sily? takie maslo maslne wychodzi ale to chyba juz walkowalismy w temacie o Taubesie Wink
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #213 : 2012-12-18, 11:05:27 »

Jak trenować, aby masy mięśniowej nabierać - stymulacja szybkiego uruchamiania glukagonu (hipoglikemia), ponieważ to ten hormon jest odpowiedzialny za oszczędności węglowodanów i białka, a uruchamianie tłuszczu z tkanki tłuszczowej w długotrwałym wysiłku tlenowym.
Utratę masy mięśniowej, a później jej powysiłkową regenerację powoduje wysiłek beztlenowy uruchamiający cykl Corish. Powysiłkowe zaś "obrzmienie" mięśni pochodzi z produkcji wody z kwasów tłuszczowych.
Szukać, myśleć i uczyć się.   Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #214 : 2012-12-18, 11:07:56 »

No tak, ale ten "dlugotrwaly" to jaki? 40-50 minut? Zeby szybko glukagon pobudzic to trzeba obnizyc cukier we krwi czyl? Na czczo?
Zapisane

Work Buy Consume Die
MariuszM
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #215 : 2012-12-18, 11:08:56 »

Gavro zgadzam sie. Mnie osobiscie zalezy na malych miesniach i 'silnych'. Jestem ciekaw gdzie jest ta 'granica' bialka,kt nie przeklada sie juz w znaczacy sposob na poprawe osiagow sily,wytrzymalosci. Na sile,wytrzymalosb duzy wplyw ma odpowiedni trening podparty odpowiemim dowozem BTW Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #216 : 2012-12-18, 11:10:27 »

No ale sam mowiles, ze jak zmniejszyles tonaz to ci apetyt spadl, wiec idac tym tokiem myslenia, to jezeli zwiekszysz tonaz to znowu bedziesz jadl te 5-6tys kalorii i gigantyczne ilosci bialka. To w koncu budujesz mase czy nie ? Very Happy Bo jezeli nie to po kiego grzyba tyle bialka jezeli energie organizm czerpie z tluszczu wiec co ma to bialko do sily? takie maslo maslne wychodzi ale to chyba juz walkowalismy w temacie o Taubesie Wink
Jaką masę, po co mi masa, w sporcie, w którym są kategorie wagowe?
Tylko absolutnie niezbedna jej ilość.
Gdybym wiedział czemu tyle białka siłówka wymaga, to był bym mądry...
Może to CUN potrzebuje, może taka wada metabolizmu osiłków przypadkowo skorelowana z talentem do żelaza?
Adminie, masz pomysły?
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #217 : 2012-12-18, 11:16:09 »

No ale sam mowiles, ze jak zmniejszyles tonaz to ci apetyt spadl, wiec idac tym tokiem myslenia, to jezeli zwiekszysz tonaz to znowu bedziesz jadl te 5-6tys kalorii i gigantyczne ilosci bialka. To w koncu budujesz mase czy nie ? Very Happy Bo jezeli nie to po kiego grzyba tyle bialka jezeli energie organizm czerpie z tluszczu wiec co ma to bialko do sily? takie maslo maslne wychodzi ale to chyba juz walkowalismy w temacie o Taubesie Wink
Jaką masę, po co mi masa, w sporcie, w którym są kategorie wagowe?
Nie mam pojecia ale jezeli twierdzisz, ze trzeba nadwyzki to sam ja przeciez robisz, wiec po prostu ide tym twoim tokiem myslenia Very Happy Wtedy wychodzi, ze albo ten tok myslenia jest bledny albo ze robisz mase, sam sobie wybierz Very Happy

Gdybym wiedział czemu tyle białka siłówka wymaga, to był bym mądry...
Może to CUN potrzebuje, może taka wada metabolizmu osiłków przypadkowo skorelowana z talentem do żelaza?
A moze sobie wmowiles z tym bialkiem jak stefan? Very Happy On tez twierdzi, ze mnostow bialka ale jak go zapytasz to sam nie wiem, mowi ze tak czuje..
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #218 : 2012-12-18, 11:26:05 »

Gavro zgadzam sie. Mnie osobiscie zalezy na malych miesniach i 'silnych'. Jestem ciekaw gdzie jest ta 'granica' bialka,kt nie przeklada sie juz w znaczacy sposob na poprawe osiagow sily,wytrzymalosci. Na sile,wytrzymalosb duzy wplyw ma odpowiedni trening podparty odpowiemim dowozem BTW Very Happy
Literatura w temacie marna jest, nic tam nie ma.
Wszyscy wrzucają sporty siłowe do jednego wora, najczęściej pod szyldem" kulturystyka".
Z rozmów z pierwszej ręki i autopsji wynika, że 3g/kg to Maks.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #219 : 2012-12-18, 11:59:48 »

No ale sam mowiles, ze jak zmniejszyles tonaz to ci apetyt spadl, wiec idac tym tokiem myslenia, to jezeli zwiekszysz tonaz to znowu bedziesz jadl te 5-6tys kalorii i gigantyczne ilosci bialka. To w koncu budujesz mase czy nie ? Very Happy Bo jezeli nie to po kiego grzyba tyle bialka jezeli energie organizm czerpie z tluszczu wiec co ma to bialko do sily? takie maslo maslne wychodzi ale to chyba juz walkowalismy w temacie o Taubesie Wink
Jaką masę, po co mi masa, w sporcie, w którym są kategorie wagowe?
Nie mam pojecia ale jezeli twierdzisz, ze trzeba nadwyzki to sam ja przeciez robisz, wiec po prostu ide tym twoim tokiem myslenia Very Happy Wtedy wychodzi, ze albo ten tok myslenia jest bledny albo ze robisz mase, sam sobie wybierz Very Happy

Gdybym wiedział czemu tyle białka siłówka wymaga, to był bym mądry...
Może to CUN potrzebuje, może taka wada metabolizmu osiłków przypadkowo skorelowana z talentem do żelaza?
A moze sobie wmowiles z tym bialkiem jak stefan? Very Happy On tez twierdzi, ze mnostow bialka ale jak go zapytasz to sam nie wiem, mowi ze tak czuje..
Jeszcze jeden czynnik, trening, którego nie wziąłeś pod uwagę.
Poza tym białko to marne źródło energii.
Odkąd ukończyłem wzrost koło 23 roku życia, przybyłem na wadze 6-7 kilo.
To śmiesznie mało jak na 10 lat treningów, gdzie inne parametry wzrosły o 100 % niemal.
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 276 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.039 sekund z 19 zapytaniami.