forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-18, 10:33:51

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
659707 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 276 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I  (Przeczytany 2096424 razy)
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25510

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #220 : 2012-12-18, 12:59:18 »

No ok, czyli co powinno byc w tej "nadwyzce" ?
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #221 : 2012-12-18, 13:08:41 »

Tłuszcz na tłuszczowej, węgle na wysokoweglowodanowej.
Moja czadowa kobieta, mimo, ze topi tłuszcz i ubywa na wadze, wyraźnie nabudowała mięśni, a ćwiczy z kettlami dwa proste ćwiczenia, dwa razy w tygodniu.
Ale węgla dosypuje do syta, czyli 100 % więcej w stosunku do "dawniej".
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25510

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #222 : 2012-12-18, 13:09:52 »

Tłuszcz na tłuszczowej, węgle na wysokoweglowodanowej.
Czyli nadwyzka tluszczu na tluszczowej spowoduje, ze urosna wieksze miesnie? Eeee?  Rolling Eyes
Zapisane

Work Buy Consume Die
grenis
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #223 : 2012-12-18, 13:20:19 »

Tłuszcz na tłuszczowej, węgle na wysokoweglowodanowej.
Czyli nadwyzka tluszczu na tluszczowej spowoduje, ze urosna wieksze miesnie? Eeee?  Rolling Eyes

Nie czytales n/w ?


Cytuj
Vigo
Majac obecnie 35 lat i trenujac na silowni od lat bez mala 20, stwierdzam ze przy obecnym modelu zywienia - czyli ZO od 5 lat - znaczna podaz bialka powyzej 1,5g/kg mc nie przyczynia sie do wzrostu masy miesniowej. Sylwetke znacznie lepiej buduja tluscze, czyli nadwyzka kaloryczna. Mi osobiscie wystarcza bialka 1-1,2g/1kg mc.
Pisze o bialku poniewaz od tego zaczal "kulturysta" i jak zauwazylem dreczy Cie problem, ktory i mnie dreczyl ladnych pare lat.
Problemy tego typu - mysle - biora sie z "owczego pedu" tudziez mody kulturystycznej na spozywanie bialka 2,5g/kg mc i wiecej. Ale coz: producenci odzywek musza z czegos zyc.
Moim celem jest uzyskanie ladnej umiesnionej sylwetki (zreszta notabene nieskromnie: udalo sie). Nie marze o masie w stylu Pudzian. Zreszta bez koksu na ZO byloby to niemozliwe. Wiem cos o tym poniewaz jak bylem mlody i glupi to tez bylem "prymitywnym sterydowcem". Wtedy masa oscylowala mi w granicach 85kg.
Przy wzroscie 176cm waze obecnie 75 kg, ale przy poziomie tkanki tluszczowej BF ok 10%, takze wyglad mnie zadowala.
To po pierwsze. Po drugie, mam naturalna chec ruszania sie, dlatego kulturystyka (rzecz jasna amatorsko, mam wlasna salke ze sprzetem), duzo jezdze na rolkach, basen, spacery z zonka   itp. Treningi wykonuje trzy razy tyg. w systemie HST. Kiedys Toan wspominal o systemie 5 razy tyg. Dla mnie byloby to za duzu. Miesnie musza odpoczac i dobrze jest trafic w moment nadkompensacji.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #224 : 2012-12-18, 13:38:49 »

Tłuszcz na tłuszczowej, węgle na wysokoweglowodanowej.
Czyli nadwyzka tluszczu na tluszczowej spowoduje, ze urosna wieksze miesnie? Eeee?  Rolling Eyes
Oczywiście, ale nie od siedzenia...
Trening hipertroficzny, reszta GSO wg zapotrzebowania.
Wbrew temu co tam wyżej kolega napisał,klasyczny split kulturystyczny, jedna duża grupa i jedna mala na treningu, pięć razy w tygodniu działa najlepiej.
Pierdułka HST działa może na początkujących...
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25510

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #225 : 2012-12-18, 13:47:48 »

Tłuszcz na tłuszczowej, węgle na wysokoweglowodanowej.
Czyli nadwyzka tluszczu na tluszczowej spowoduje, ze urosna wieksze miesnie? Eeee?  Rolling Eyes
Oczywiście, ale nie od siedzenia...
Trening hipertroficzny, reszta GSO wg zapotrzebowania.
Wbrew temu co tam wyżej kolega napisał,klasyczny split kulturystyczny, jedna duża grupa i jedna mala na treningu, pięć razy w tygodniu działa najlepiej.
Pierdułka HST działa może na początkujących...
O siedzeniu w ogole nie rozmawiamy tylko o trningu. Ale zatem, jezeli jest tak ze odchudzajacy sie na ZO powinni tluszcze do bialek sciac jak1:2 (czyli wycinka) to zwiekszenie tluszczy z kolei pojdzie na mase miesniowa?
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #226 : 2012-12-18, 14:15:45 »

Tłuszcz na tłuszczowej, węgle na wysokoweglowodanowej.
Czyli nadwyzka tluszczu na tluszczowej spowoduje, ze urosna wieksze miesnie? Eeee?  Rolling Eyes
Oczywiście, ale nie od siedzenia...
Trening hipertroficzny, reszta GSO wg zapotrzebowania.
Wbrew temu co tam wyżej kolega napisał,klasyczny split kulturystyczny, jedna duża grupa i jedna mala na treningu, pięć razy w tygodniu działa najlepiej.
Pierdułka HST działa może na początkujących...
O siedzeniu w ogole nie rozmawiamy tylko o trningu. Ale zatem, jezeli jest tak ze odchudzajacy sie na ZO powinni tluszcze do bialek sciac jak1:2 (czyli wycinka) to zwiekszenie tluszczy z kolei pojdzie na mase miesniowa?
Jasne, pod warunkiem treningu, regeneracji, pozostałych GSO i uśmiechu na twarzy Very Happy
W innych sportach przeloży się to na lepsze osiągi, wydolność i zacięcie.
Ci, którym mięśnie rosną na białku, robią robotę głupiego, jak mawiał dr Kwaśniewski.
Aha, jeszcze jak się odchudzamy, to trening siłowy nie jest wskazany, przynajmniej na początku.
Organizm otrzymuje sprzeczne sygnały i ani budowa mięśni, ani odchudzanie nie idzie zbyt dobrze.
Oczywiście ja mówię tylko o optymalizacji, a nie włączaniu i wyłączaniu funkcji.
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #227 : 2012-12-18, 14:18:13 »

Z rozmów z pierwszej ręki i autopsji wynika, że 3g/kg to Maks.
A ile zjadają g/kg węglwodanów
Ci z Okinawy Ww szmają średnio 6g/kg

Obserwując różne fora siłowe,kulturystyczne i badania wyłania się następujący obraz.
Występuje dziwna sytuacja, obniżenie poziomu testosteronu. Aby przeciwdziałać temu siłacze często dorzucają 30% tłuszczy,aby go podbić. Czy ktoś zadał sobie pytanie dlaczego spada im testosteron?Spada dlatego,że jest mało kalorii w diecie?  Confused  Very Happy
Często proporcje rozkładają się BTW 20-25%:30%:45-50% chyba,że masz inne informacje z pierwszej ręki? Smile

Ja widzę to tak. Spożywają po prostu zbyt dużą ilość B. Sam napisałeś,że organizm ma swoje priorytety. Co będzie dla niego ważniejsze, pozbycie się nadmiaru amoniaku (mocznika) czy wytwarzanie energii ( w tym cholesterolu,testosteronu inne)? Przełoży się to na budowanie siły,wytrzymałości? Wiadomo,że tłuszcze "obciążają"  wątrobę heloł  Laughing , dostarczają zdecydowanie więcej kcal, wyrównując niejako deficyt energetyczny (dzięki podbiciu do 30%), kt powstaje przy usuwaniu nadmiaru mocznika. Dzięki lekkiej nadwyżce energetycznej organizm "pracuje" sprawniej,na tyle ile mu pozwalasz. Przy podaży białko powyżej potrzeb fizjologicznych wątroba zamiast produkować energię, wykonuje w takiej sytuacji niepotrzebną pracę-detoksykacja.

Nie spotkałem się jeszcze z badaniem,gdzie rozkład makro przy diecie Ww wyglądałby (nie licząc Twojej drugiej połowy Razz)
10-20%B
70-80% Ww
10-15 T
Z czego białko głównie zwierzęce
węglowodany w postaci skrobi-ziemniaki,mąka,owoce,soki itp, błonnik do niezbędnego minimum
tłuszcze pochodzenia zwierzęcego, nie żadne oleje, tłuszcz wewnątrz mięśniowy etc
Gdzie karboksylaza acetylo-CoA,dehydrogenaza pirogronianowa pracuje pełną parą czytaj DNL.Wtedy organizm sam sobie reguluję ilość produkowanych kwasów tłuszczowych (cykl Krebsa) za pomocą CO2 (wysiłek aerobowy-anareobowy).


Jak wyglądałby progres siły, wytrzymałości, zapotrzebowania na białko w takiej sytuacji?

A to wszystko przez błędne wnioski dietetyczne i fizjologiczne powielane od lat?!  Cool

Ciekawe znalezisko, zwłaszcza obrazki, zawsze mnie interesują  Laughing
http://www.wormbook.org/chapters/www_intermetabolism/intermetabolism.html ponieważ geny (enzymy) sterowane są substratami PROPORCJĄ

Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25510

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #228 : 2012-12-18, 14:20:20 »

Aha, jeszcze jak się odchudzamy, to trening siłowy nie jest wskazany, przynajmniej na początku.
Przeciez to typowy recomp jest Very Happy Jak ktos chudnie to normalne, ze wlacza cwiczenia do zestawu zeby szybciej i dlatego slusznie zauwazyles, o tych sprzecznych sygnalach, wlasnie to mialem na mysli. Tylko po co w takim razie nadmiar tluszczu ?

i wracajac do poczatku: Cool

Co Ty z tym mierzeniem?
Bicek, klata, inne atrybuty też rosną na niskich białkach?
to co, rosna czy nie ?  Razz Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #229 : 2012-12-18, 14:41:07 »

Aha, jeszcze jak się odchudzamy, to trening siłowy nie jest wskazany, przynajmniej na początku.
Przeciez to typowy recomp jest  Jak ktos chudnie to normalne, ze wlacza cwiczenia do zestawu zeby szybciej i dlatego slusznie zauwazyles, o tych sprzecznych sygnalach, wlasnie to mialem na mysli. Tylko po co w takim razie nadmiar tluszczu ?

i wracajac do poczatku: Cool

Co Ty z tym mierzeniem?
Bicek, klata, inne atrybuty też rosną na niskich białkach?
to co, rosna czy nie ?  Razz Very Happy
Rekomp to kompromis, droga na skróty, która wcale krótsza nie jest.
Coś pewno rośnie, potem spada, odwieczna walka katabolizmu i anabolizmu Laughing
Po prostu nie wiem.
Nie ma to znaczenia ABSOLUTNIE!
Dla mnie liczy się wynik na sztandze w kilogramach.
Serio tak trudno to zrozumieć?
Czy biegacz biega po to by mieć piękne łydki, zmieniając technikę biegu i narażając się na kontuzje?
Mnie się zdaje, że po to by pobiec dalej lub szybciej Very Happy
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #230 : 2012-12-18, 14:42:35 »

Właśnie czytam o wpływie poziomu białka pokarmowego na fosforylacje oksydacyjną-ciekawie się zapowiada Smile
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25510

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #231 : 2012-12-18, 14:48:55 »

Rekomp to kompromis, droga na skróty, która wcale krótsza nie jest.
Wlasnie, ze odwrotnie przeciez, recomp to droga trudniejsza, stosujac klasyka przyslow z DD "spiesz sie powoli", recomp jest powolniejszy, powoli budujesz jednoczesnie ciosajac ale to nie jest sedno, chodzi o to, ze jest cos takiego i da sie to stosowac, i wtedy wlasnie dochodzi do tej sprzecznosci "ablo-albo" Very Happy

Nie ma to znaczenia ABSOLUTNIE!
Dla mnie liczy się wynik na sztandze w kilogramach.
Serio tak trudno to zrozumieć?
No okej, ale zbesztales Blade'a , ze cos mu rosnie na niskich bialkach w tonie takim, ze nie ma prawa rosnac ale jednak okazuje sie, ze ma prawo ;D

Czy biegacz biega po to by mieć piękne łydki, zmieniając technikę biegu i narażając się na kontuzje?
Mnie się zdaje, że po to by pobiec dalej lub szybciej Very Happy
A mnie to tam nie obchodzi, kazdy ma inne upodobania, jedni sie mierza, inni waza a inni w lusterku ogladaja, ty mierzysz sile, to tez jakis pomiar jest Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25510

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #232 : 2012-12-18, 14:50:08 »

Właśnie czytam o wpływie poziomu białka pokarmowego na fosforylacje oksydacyjną-ciekawie się zapowiada Smile
W Bryle?

ps. no nie przesadzaj z tym ekhibicjonizmem "czytaniowym" Wink Very Happy

Zapisane

Work Buy Consume Die
MariuszM
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #233 : 2012-12-18, 14:54:02 »

Właśnie czytam o wpływie poziomu białka pokarmowego na fosforylacje oksydacyjną-ciekawie się zapowiada Smile
W Bryle?

ps. no nie przesadzaj z tym ekhibicjonizmem "czytaniowym" Wink Very Happy


Oświecenie musi spłynąć lub po oczach "walić" Smile
W Bryle? Za każdym razem, gdy sięgam po książkę kolejny raz zauważam coś nowego. Na chwilę obecną "w Bryle" nie zauważyłem...  Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25510

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #234 : 2012-12-18, 14:55:10 »

To gdzie czytasz (ksiazka/internet)? To tajemnica czy mozesz jednak zdradzic?
Zapisane

Work Buy Consume Die
MariuszM
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #235 : 2012-12-18, 14:59:07 »

Effects of dietary protein and fat level on oxidative phosphorylation

lub

poziom białek pokarmowych fosforylacja oksydacyjna
źródło: internet Smile
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #236 : 2012-12-18, 15:03:31 »

Oj, tam, kim ja jestem, żeby karcić Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #237 : 2012-12-18, 15:11:41 »

Mariusz, a nie wydaje Ci się, ze ten testosteron to spada bo to koryto normalne jest?
Ja gdzieś lepiłem moje badania, mimo tego białka nie było dramatu.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25510

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #238 : 2012-12-18, 15:14:03 »

Oj, tam, kim ja jestem, żeby karcić Laughing
Mogles podkopac jego zapal tymi krytycznymi uwagami  Laughing

No dobra, wrocmy do rozkminiania wazniejszych problemow Very Happy , otoz

Jak trenować, aby masy mięśniowej nabierać - stymulacja szybkiego uruchamiania glukagonu (hipoglikemia), ponieważ to ten hormon jest odpowiedzialny za oszczędności węglowodanów i białka, a uruchamianie tłuszczu z tkanki tłuszczowej w długotrwałym wysiłku tlenowym.

Czyli? Na czczo? Czy jak inaczej?
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #239 : 2012-12-18, 15:38:21 »

Oj, tam, kim ja jestem, żeby karcić Laughing
Mogles podkopac jego zapal tymi krytycznymi uwagami  Laughing

No dobra, wrocmy do rozkminiania wazniejszych problemow Very Happy , otoz

Jak trenować, aby masy mięśniowej nabierać - stymulacja szybkiego uruchamiania glukagonu (hipoglikemia), ponieważ to ten hormon jest odpowiedzialny za oszczędności węglowodanów i białka, a uruchamianie tłuszczu z tkanki tłuszczowej w długotrwałym wysiłku tlenowym.
Ja to nie lubię takich zagadek.
Jak Admin nie wytłumaczy, to może Mariusz...
Jak nie nie, to i tak mnie nie interesuje Laughing
MASA!!!
Czyli? Na czczo? Czy jak inaczej?
Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 276 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.052 sekund z 19 zapytaniami.