forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-01, 05:40:37

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
660744 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 28 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: t0mat0
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 276 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I  (Przeczytany 2103518 razy)
MariuszM
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #300 : 2012-12-19, 21:51:45 »

myslalem,ze to mozg zywi sie glukoza,a tu okazuje sie,ze brzusio ;D

p.s nie pamietam,zapytaj na forum.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #301 : 2012-12-19, 21:54:11 »

... (logika kontra jej brak-instynkt) ...

Instynkt nie kieruje się logiką? Very Happy
Brak logiki oznacza postępowanie instynktowne? Very Happy
Rozwiń, bo uprościłeś. Wink
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25521

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #302 : 2012-12-19, 22:07:27 »

... (logika kontra jej brak-instynkt) ...

Instynkt nie kieruje się logiką? Very Happy
Brak logiki oznacza postępowanie instynktowne? Very Happy
Rozwiń, bo uprościłeś. Wink
Jak ci rzuce kamyk to instynktownie to zlapiesz. Mogl byc kozi bobek i logika kazalaby go naszelki wypadek nie lapac Very Happy

Musialbym zreknac do knigi czy moze czegos nie przekrecilem Very Happy Swiadomy kieruje sie logika i rozsadkiem a ten drugi, nieswiadomy emocjami czy jakos tak.
Zapisane

Work Buy Consume Die
MariuszM
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #303 : 2012-12-19, 22:12:15 »

wnioski mozna wyciagnac rozne. Blead leczy stres ekstra T. Ja tam wole 3na1 to banda lysego Laughing
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #304 : 2012-12-19, 22:18:54 »

... (logika kontra jej brak-instynkt) ...

Instynkt nie kieruje się logiką? Very Happy
Brak logiki oznacza postępowanie instynktowne? Very Happy
Rozwiń, bo uprościłeś. Wink
Jak ci rzuce kamyk to instynktownie to zlapiesz. Mogl byc kozi bobek i logika kazalaby go naszelki wypadek nie lapac Very Happy

Musialbym zreknac do knigi czy moze czegos nie przekrecilem Very Happy Swiadomy kieruje sie logika i rozsadkiem a ten drugi, nieswiadomy emocjami czy jakos tak.

Nic się nie stało Wink, ja tej książki jednak czytał nie będę.  Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25521

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #305 : 2012-12-19, 22:19:47 »

wnioski mozna wyciagnac rozne. Blead leczy stres ekstra T. Ja tam wole 3na1 to banda lysego Laughing

Nie wiem kto to blead ale leczenie stresu tym T (mniemam ze tluszcz) to typowe leczenie objawowe, czyli podejscie wspolczesej medycyny - cos boli to trza zaleczyc a nie poszukac zrodla, przyczyny. Wiec niech se ten blead leczy czym chce (niektorzy jak sie stresuja to zra weglowodany), bo stres to jest domena umyslu a nie ciala i tam nalezy szukac przyczyn Smile
Zapisane

Work Buy Consume Die
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25521

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #306 : 2012-12-19, 22:21:55 »

... (logika kontra jej brak-instynkt) ...

Instynkt nie kieruje się logiką? Very Happy
Brak logiki oznacza postępowanie instynktowne? Very Happy
Rozwiń, bo uprościłeś. Wink
Jak ci rzuce kamyk to instynktownie to zlapiesz. Mogl byc kozi bobek i logika kazalaby go naszelki wypadek nie lapac Very Happy

Musialbym zreknac do knigi czy moze czegos nie przekrecilem Very Happy Swiadomy kieruje sie logika i rozsadkiem a ten drugi, nieswiadomy emocjami czy jakos tak.

Nic się nie stało Wink, ja tej książki jednak czytał nie będę.  Laughing
To ksiazka raczej dla tych ktorzy sie interesuja zagadnieniami psyche i somy, w dodatku malo porywajaca, wiec mnie to absolutnie nie dziwi Smile


Jednak pozycze ja biegaczowi, ktorego bola miesnie goleniowe, te z przodu, miedzy kolanem a kostka i zobacze czy rzeczywiscie daje rade.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #307 : 2012-12-19, 22:29:41 »

Cytuj
Nie musisz czy nie mozesz bez "bielkowiny" jak zwal tak zwal, ale jednak pomijajac poizom kaloryczny sa roznice w proporcjach GSO, ktore nas zadowalaja. Na pewno nie podwazysz czegos takiego jak zmiennosc osobnicza, bo zreszta dr Kwasniewski tez o tym mowi, ze do kazdego nalezy podchodzic indywidualnie. Czy np owo typowanie nie moze sie zawierac wlasnie w kwestiach tej zmiennosci. Podobno sa osoby ktore maja wyzszy albo nizszy poziom kwasu w zoladku, to ten poziom to ich cecha czy wina substratow jak mowi mariusz?
Oczywiscie, ze istnieje zmienność osobnicza.
To podstawowy mechanizm warunkujacy przetrwanie gatunku.
Zgadzam sie z Mariuszem co do substratów.
Tzw. nadkwasota występuje w wyniku działania tych substratow u osoby która wcześniej miała normalny poziom, tak?
Czy nie?
Wzrost jest cechą, prawda?
I co z tego, ze Twoje założenia dziedziczne są na 180 cm, kiedy przez te substraty, nie urosłeś, bo głodowałeś?
Cytuj
Ja nie mowie nie ani nie mowie "tak, na pewno" jedynie podsuwam problem, ewentualna watpliwosc, z ktora mozna sie rozprawic, ale negowanie z urzedu to glupota i brak pokory. Wczoraj zrugales blade'a a potem zatoczylismy koleczko i zabawnie wyszlo, ze jednak moze i cos mu rosnie na tym malym bialku i bez "naddatkow" Wink
A Ty uprawiasz asekuranctwo czy nie masz własnego zdania?
Przecież ja go zrugałem za mierzenie, a nie za wzrost mięśni, chłopie!
Widzisz co chcesz widzieć, jak przeczytasz dokładnie, to napisałem, że hipertrofia zachodzi również przy głodzeniu.
I jak obliczyleś u Blade brak nadwyżki?


Cytuj
Gdyby babcia miala wasy.... Wink Ja mysle, ze to tez tylko gdybanie. Temat bezsennosci podrzucilem, bo ten kolega, u ktorego bylem wlasnie cos takiego mu sie zaczelo, co zreszta pisalem wczesniej w jakims temacie, chyba "witaminy". On nie narzeka na brak aktywnosci, prace ma taka, ze non stop w ruchu a potem jeszcze trenuje do maratonow i przychodzi czasami powloczac nogami. I jakos nie moze polec na 8 godzin, bo tez sie budzi w ok 4 rano. Wiec to raczej odpada, oklepane Very Happy
To oczywiste, ze jest przetrenowany, to pierwszy objaw przewleklego zmęczenia, bezsenność.
Zwłaszcza na korycie.
Niech sobie mierzy tętno rano, podwyższone-przetrenowanie.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #308 : 2012-12-19, 22:30:51 »

...
Jednak pozycze ja biegaczowi, ktorego bola miesnie goleniowe, te z przodu, miedzy kolanem a kostka i zobacze czy rzeczywiscie daje rade.

Instynkt mi mówi, że logicznie będzie poczytać o technice biegu i o obuwiu. Wink  Laughing
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #309 : 2012-12-19, 22:36:31 »

nie wiesz gdzie tkwí przyczyna ziom? Wink W proporcji? Laughing he he w bandzie lysego B:T:W jak to bylo be the way? Laughing he he
sorki Blade za przekrecenie Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25521

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #310 : 2012-12-19, 22:43:30 »

Tzw. nadkwasota występuje w wyniku działania tych substratow u osoby która wcześniej miała normalny poziom, tak?
Pytasz czy stwrierdzasz? Rozni ludzie podobno maja rozne poziomy niezaleznie od modelu zywienia, jedni maja zoladek jhak trolle (pozdro dla trolli) a inni taki slaby, ze popwli trawi. Raw0 z kolei paletal sie po tematach i co jakis czas wspominal o jakiejs tam "-azie", ktorej to niektorzy maja malo a inni duzo i ztego powodu costam-costam.

Wzrost jest cechą, prawda?
I co z tego, ze Twoje założenia dziedziczne są na 180 cm, kiedy przez te substraty, nie urosłeś, bo głodowałeś?
jezeli jest cecha to dotyczy obiektu, ktory da sie zmierzyc Very Happy Zalozenia dziedziczne, ze co? Very Happy


A Ty uprawiasz asekuranctwo czy nie masz własnego zdania?
Wlasne zdanie to jest takie, ktore dzisiaj moze byc zupelnie inne od jutrzejszego, wiec ja bym ta z tym wlasnym zdaniem nie szarzowal, wlasne zdanie ma byle zul spod budki z piwem Very Happy

Przecież ja go zrugałem za mierzenie, a nie za wzrost mięśni, chłopie!
No a ty to pytanie czy "bicek, klata i inne atrybuty rosna na malych bialkach" to nie bylo taki powatpiewajaco niedowerzajace? Wink mniejsza z tym Very Happy

To oczywiste, ze jest przetrenowany, to pierwszy objaw przewleklego zmęczenia, bezsenność.
Zwłaszcza na korycie.
Niech sobie mierzy tętno rano, podwyższone-przetrenowanie.
Tyle, ze po miesiacu roztrenowania jakos mu nie przeszlo a zmeczony nie byl, wrecz byl wybyczony z nudow, zero wysilku i stresu. I nic.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25521

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #311 : 2012-12-19, 22:49:04 »

...
Jednak pozycze ja biegaczowi, ktorego bola miesnie goleniowe, te z przodu, miedzy kolanem a kostka i zobacze czy rzeczywiscie daje rade.

Instynkt mi mówi, że logicznie będzie poczytać o technice biegu i o obuwiu. Wink  Laughing
Ech no, bieganie z ksiazek, zawsze mnie to smieszylo, tak jak ksiazki o oddychaniu, mruganiu powiekami i technikach defekacji  Laughing.

Radziu to nie jakis amator w sensie, ze wczoraj zaczal, zaliczyl kilkanascie(dziesiat?) maratonow w ubieglych latach. Bol jest kompletnie nie zwiazany z bieganiem i zupelnie oderwany od tego. To pierwsze co mu przyszlo na mysl, kazdy zreszta mu to mowil. I jak przestal, bo sie sezon skonczyl to i tak go boli dalej. I co teras??
Zapisane

Work Buy Consume Die
MariuszM
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #312 : 2012-12-19, 22:51:34 »

na 'ujemnym' bilansie nic nie urosnie. To,ze organizm posiada niesamowite zdolnosci adaptacyjne dziekowac mln lat ewolucji. To, ze wedlug kalkulatora jestes na - nie oznacza,ze in vivo jestes nie mozesz byc na + Wink prawda?
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #313 : 2012-12-19, 23:00:55 »

smiesza mnie osoby,kt sa profi (amatorom mozna odpuscic),niszcza swoj organiz,eksploatuja ponad miare i mysla,ze jak zrobia sobie przerwe to wszysto wroci do normy po m-cu. Ja bark czulem przez rok,choc bol minal po 2-3tyg. Do tej pory smarowanie gorsze niz w drugim barku. Dzieki ZO duzo sie poprawilo a uklad kostny stawy potrzebuja do tego 1000dni! Na ZO jestem 2 lata i 4 miechy.
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17132


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #314 : 2012-12-19, 23:11:27 »

...Na ZO jestem 2 lata i 4 miechy.
Co tak krótko?  Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #315 : 2012-12-19, 23:22:57 »

smiesza mnie osoby,kt sa profi (amatorom mozna odpuscic),niszcza swoj organiz,eksploatuja ponad miare i mysla,ze jak zrobia sobie przerwe to wszysto wroci do normy po m-cu. Ja bark czulem przez rok,choc bol minal po 2-3tyg. Do tej pory smarowanie gorsze niz w drugim barku. Dzieki ZO duzo sie poprawilo a uklad kostny stawy potrzebuja do tego 1000dni! Na ZO jestem 2 lata i 4 miechy.
Tu i wyżej, odpowiedziałeś Zyonowi za mnie Very Happy
I nie ma czegoś takiego jak "niezależnie od modelu żywienia", nawet kolor oczu się zmieni, kwestia czasu(pokoleń) Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #316 : 2012-12-20, 00:25:38 »

Mariusz, wyżej wrzuciłeś swoje przypuszczenia odnośnie niskiego poziomu testosteronu i nadmiaru białka w diecie.
Ja to wiązałem raczej z korytkiem, co w zasadzie się nie wyklucza Very Happy
Przez ciąg skojarzeń wydumałem coś takiego:
Zwierzęta trzebione przed rozpoczęciem dojrzewania płciowego mają większy wzrost.
Spowodowane jest to późniejszym zarastaniem nasad kości długich z niedostatku hormonów płciowych (niewielkie ilości produkują nadnercza).
Chłopcy w okresie pokwitania, przyjmujący inhibitory aromatazy (enzym modyfikujący testosteron do estrogenów) wykazują podobną budowę ciała, tzw. eunochoidalną chyba Smile
"Dorodna" młodzież to bardzo podobna sprawa do powyższych.
Czy moźe to być spowodowana dietą "kastracja chemiczna"?
W takim razie pewien model źywienia byłby strasznie niekorzystny dla sportów "testosteronowych" i to ten właśnie, zdaje się powszechnie polecany jako najlepszy...
Adminie, pomoźesz?
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #317 : 2012-12-20, 07:40:39 »

Najważniejsze - dbać i roztrenować kręgosłup. Bez kręgosłupa najtęższy biceps jest chałę wart.  Confused
Karkówka i schab chronią i trzymają puszkę mózgową do tego w pionie.   Wink
Zapisane
Dario Ronin
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #318 : 2012-12-20, 07:54:04 »

gdyby Dario uwazniej czytal admina,a zwlaszcza Jana Kwasniewskiego wiedzialby dlaczego brzuch rosnie (szlak pentozowy glukoza). Choc zawsze mozna wiedziec wiecej,dr sie mydli itp. Wink
Coś Ci zaburza ostrość widzenia - zdolność do uczciwej oceny ( chyba wiem co  Laughing )
Dario bardzo dokładnie czyta Admina , książki Jana Kwaśniewskiego zwłaszcza i wie (?) dlaczego brzuch rośnie .
ŻO stosowałem "już" w 94 r.  - ile miałeś lat wtedy ? Wink
Bardzo podoba mi się idea diety tłuszczowej , jest zgodna z moją logiką i wiedzą , ale moje ciało daje mi sprzeczne sygnały  Sad  
Jako dziecko unikałem tłuszczu jak ognia ( instynkt ? ) nawet z chudej szynki wydłubywałem tłuszczyk  Laughing
Na śniadanie babcia dawała chałkę i mleko , na obiad kurczak ... chlebek smarowałem cieniutko , a w kieszeniach  nosiłem ... bulion w kostkach (?) bardzo lubiłem słone

Kiedy zainteresowałem się Ż0 nie czułem się chory - miałem 30 lat i myślałem , że jestem niezniszczalny Wink
po kilku latach czułem / wiedziałem , że oszukuję - ciągnęło mnie do owoców , czekolady ( stres ? )
odpuściłem
od 5 lat LC  "w okolicach"  DO - niestety mój organizm nie reaguje "właściwie"
też potrafię się  " wymądrzać "  Smile

zabawmy się w lekarza : dochodzę do wniosku , że budzi mnie ... wątroba (?) , niski poziom glukozy ok 4 tej
po kolacji z ziemniaków np. jest lepiej ( 5 , 6sta )
po tłustej lub alkoholu (?)  - 2ga 3cia !!!

czasami rano trzęsą mi się dłonie - sprawdzam glukometrem - 80 , 86 ...

od 5 lat również  stres związany z pracą zwielokrotnił się - dawniej "leczyłem się" czekoladą z orzechami
jakoś w moim przypadku tłuszcz  nie uspokaja  Cool

kto się powymądrza ?  Very Happy

Zyon , Gavro  - teraz was poznaje , znów ostro i z polotem - już się o was martwiłem   Laughing

Darek
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #319 : 2012-12-20, 08:11:34 »

Najważniejsze - dbać i roztrenować kręgosłup. Bez kręgosłupa najtęższy biceps jest chałę wart.  Confused
Karkówka i schab chronią i trzymają puszkę mózgową do tego w pionie.   Wink
Bo facet powinien mieć plecy!
Zapisane
Strony: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 276 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 19 zapytaniami.