forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-07-01, 09:04:23

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
664381 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 32 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Krzysiek456
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 213 214 215 216 217 [218] 219 220 221 222 223 ... 276 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I  (Przeczytany 2212519 razy)
Maniek
Jr. Member
**
wiadomoci: 4035


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #4340 : 2014-07-19, 16:32:55 »

SMIT podobno lepszy niż HIIT Very Happy
http://nicktumminello.com/2014/03/supramaximal-interval-training-vs-high-intensity-interval-training/
Jeszcze większa intensywność niż w HIIT, wynosząca 110-130% tetna maksymalnego, utrzymywanego podczas trwającego 30-60 sekund okresu pracy, po którym następuje 4-5 minut aktywnego odpoczynku.
Robili jakieś badanie na wysokiej klasy kolarzach i podobno bardzo poprawia wytrzymałość, a efekty można porównać do trwającego 20 razy dłużej treningu o niskiej intensywności... Very Happy
SMIT stymuluje aktywność koaktywatora PGC-1, które to białko, jest odpowiedzialne za wartościowość treningu HIIT, trzykrotnie bardziej niż on i dwukrotnie bardziej nasila biogenezę w mitochondriach, jednocześnie wprowadzając organizm w stan anaboliczny.
Cudo, co? Laughing

siemanko,
jak dla mnie, nie ma lepszego treningu na wytrzymałość, niż porządnie przepracowany mecz piłki nożnej.... Szczególnie na dużym boisku, przy braku 1-2 osób w drużynie...
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41548


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #4341 : 2014-07-19, 16:50:48 »

 Very Happy
No piłkarze, skubańcy, sprawni są.
Zależy jeszcze jak się definiuje wytrzymałość, inna chyba będzie przy biegu na 5 kilometrów, a inna w triathlonie?
Zapisane
Maniek
Jr. Member
**
wiadomoci: 4035


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #4342 : 2014-07-19, 17:03:01 »

Very Happy
No piłkarze, skubańcy, sprawni są.
Zależy jeszcze jak się definiuje wytrzymałość, inna chyba będzie przy biegu na 5 kilometrów, a inna w triathlonie?

znaczy, chodzi mi o trening interwałowy, wczoraj 1,5 godziny, dało mi w tyłek bardziej (może inaczej) niż maraton w 4 godziny. Ale w bieganiu, jak w bieganiu, znajdziesz swoje tempo to możesz biec po horyzont. A tu ogień, odpoczynek, ogień, krótki odpoczynek. Fajnie.

Aha i szczerze mówiąc, to przez to bieganie, prawie zapomniałem jak fajne są inne sporty: siłownia, piła, boks Smile nawet wczoraj martwy ciąg robiłem  Confused Shocked
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41548


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #4343 : 2014-07-19, 17:30:27 »

Właśnie, właśnie, w sporcie jest specjalizacja, futboliści są przygotowywani na 90 minut interwałów, ale nie gwarantuje to nawet słabego wyniku w maratonie... Confused
Ja akurat uważam specjalizację za cechę pozytywną, ale tu chyba mamy odmienne zdanie, bo Ty lubisz wszechstronność w stylu zwiadu piechoty morskiej Very Happy

Martwy ciąg?! Shocked
Niechybnie umrzesz Cool
Ale, ale, jak się ciągnie przy Twoim wzroście?
Sztanga musi pokonać dłuugą drogę...
Chyba sumo lepszy niż klasyk, a najlepsze rwanie odważnika lub sztangielki, z punktu widzenia biomechaniki Confused
Zapisane
Maniek
Jr. Member
**
wiadomoci: 4035


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #4344 : 2014-07-19, 17:38:57 »

W miarę dobrze się ciągnie, ale faktycznie tchu brakuje przy ostatnich powtórzeniach, bo droga długa, a ja ćwiczę jak kulturysta - więcej powtórzeń, dla "pompy". A i dolny odcinek pleców niestety potrafi się odezwać, po ciężkim treningu. Tzn. jak przegnę z ciężarek na MC, to potem mam taki ból w okolicach nerek, jakby z lekkiego przewiania. Ale ćwiczenie jest naprawdę przednie, pięknie "wchodzi", całe ciało jest pięknie "ukrwione".
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41548


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #4345 : 2014-07-19, 18:13:33 »

No niestety, kulturystyczny zakres powtórzeń, to takie "koryto" Laughing
Jak nie chcesz bólu pleców, to przegnij jeszcze bardziej z ciężarem, a bardzo ogranicz liczbę powtórzeń Cool
Wtedy masz DO Laughing
Albo przeciwnie, zdejmij ze sztangi i rób po 25-30 powtórzeń,  tylko wtedy bardziej zasadne jest rwanie (też ciąg, tylko dynamiczny).
To taka zdrowa Ww Very Happy

Zapisane
Maniek
Jr. Member
**
wiadomoci: 4035


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #4346 : 2014-07-19, 18:43:14 »

Jasne.
Tyle, że ja bawię się z tymi ciężarami, praktycznie tylko dla wyglądu. Nie zależy mi ani na sile, ani na wytrzymałości siłowej, zależy mi tylko na wyglądzie greckiego herosa. Smile

Może być coś na ten deseń:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/bf/Hercule_et_Cacus_Bandinelli_Florence_Signoria.jpg/388px-Hercule_et_Cacus_Bandinelli_Florence_Signoria.jpg

Jak to osiągnę i utrzymam przynajmniej do 70-ki, to będzie ok. Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41548


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #4347 : 2014-07-19, 19:03:51 »

Na "lubię" nie ma rady...

Piękne ciała Cool
Tylko skąd oni siłownie wzięli i współczesne systemy treningowe? Wink
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #4348 : 2014-07-19, 19:13:32 »

Facet , który niezmiennie mi się podoba.To a propos ciała.
http://picsndquotes.com/celebrities/shemar-moore/
Zapisane
Maniek
Jr. Member
**
wiadomoci: 4035


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #4349 : 2014-07-19, 19:30:10 »

Na "lubię" nie ma rady...

Piękne ciała Cool
Tylko skąd oni siłownie wzięli i współczesne systemy treningowe? Wink

Nie no, jakoś tam trenowali na pewno, a współczesne systemy treningowe też dają niezłe efekty. Na przykład ten tutaj jest naprawdę niezły, może nawet lepszy od Greków:

http://s2.sportfan.pl/9bdbdf206014a8c34debf039c30c1ec02f129deb/foto.jpg

Wink
Zapisane
Maniek
Jr. Member
**
wiadomoci: 4035


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #4350 : 2014-07-19, 19:33:15 »

Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41548


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #4351 : 2014-07-19, 19:42:26 »

Facet , który niezmiennie mi się podoba.To a propos ciała.
http://picsndquotes.com/celebrities/shemar-moore/
Mi to ciężko oceniać Laughing
Ja zwracam uwagę na to, co można wyczytać z budowy ciała, o jego możliwościach.
Wąziutka talia i rozwinięte nadmiernie mięśnie piersiowe oraz bicepsy, raczej mnie odpychają Very Happy
Przedramiona i kark widać nawet w ubraniu i od razu wiadomo z kim ma się do czynienia, jeśli chodzi o możliwości fizyczne.
A na plaży nogi i plecy mówią wszystko bez ściemniania Cool

Jest jeszcze coś, co nazywam dojrzałością mięśni.
Lata częstych treningów widać pod skórą, Dorian Yates i Lee Haney mieli bardzo dojrzałe, "ziarniste" ciała.
Nawet podlani wodą i tłuszczem mają to coś, co budzi szacunek, jak miecz samurajski kontra szabelka z odpustu, widać włożoną w nie pracę na pierwszy rzut oka.
Mięśnie chłopaczków z okładki można zrobić w 2-3 lata i tak też one wyglądają, może to i ładne dla pewnego odbiorcy...

Zdjęcia nie oddają najważniejszej rzeczy: sposobu poruszania się, spokojne, rozważne i pewne ruchy, to kontrola nad ciałem i umysłem, to jest moim zdaniem najważniejszy cel treningu, integracja Cool
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #4352 : 2014-07-19, 20:00:39 »

Facet , który niezmiennie mi się podoba.To a propos ciała.
http://picsndquotes.com/celebrities/shemar-moore/
Mi to ciężko oceniać Laughing
Ja zwracam uwagę na to, co można wyczytać z budowy ciała, o jego możliwościach.
Wąziutka talia i rozwinięte nadmiernie mięśnie piersiowe oraz bicepsy, raczej mnie odpychają Very Happy
Przedramiona i kark widać nawet w ubraniu i od razu wiadomo z kim ma się do czynienia, jeśli chodzi o możliwości fizyczne.
A na plaży nogi i plecy mówią wszystko bez ściemniania Cool

Jest jeszcze coś, co nazywam dojrzałością mięśni.
Lata częstych treningów widać pod skórą, Dorian Yates i Lee Haney mieli bardzo dojrzałe, "ziarniste" ciała.
Nawet podlani wodą i tłuszczem mają to coś, co budzi szacunek, jak miecz samurajski kontra szabelka z odpustu, widać włożoną w nie pracę na pierwszy rzut oka.
Mięśnie chłopaczków z okładki można zrobić w 2-3 lata i tak też one wyglądają, może to i ładne dla pewnego odbiorcy...

Zdjęcia nie oddają najważniejszej rzeczy: sposobu poruszania się, spokojne, rozważne i pewne ruchy, to kontrola nad ciałem i umysłem, to jest moim zdaniem najważniejszy cel treningu, integracja Cool
Rolling Eyes Neutral
Nogi ma moim zdaniem ok.
I twarz. Twarz tez należy do ciała.  Rolling Eyes
Doriana Yets'a nigdy nie uznałam za przystojnego.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41548


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #4353 : 2014-07-19, 20:11:52 »

Facet , który niezmiennie mi się podoba.To a propos ciała.
http://picsndquotes.com/celebrities/shemar-moore/
Mi to ciężko oceniać Laughing
Ja zwracam uwagę na to, co można wyczytać z budowy ciała, o jego możliwościach.
Wąziutka talia i rozwinięte nadmiernie mięśnie piersiowe oraz bicepsy, raczej mnie odpychają Very Happy
Przedramiona i kark widać nawet w ubraniu i od razu wiadomo z kim ma się do czynienia, jeśli chodzi o możliwości fizyczne.
A na plaży nogi i plecy mówią wszystko bez ściemniania Cool

Jest jeszcze coś, co nazywam dojrzałością mięśni.
Lata częstych treningów widać pod skórą, Dorian Yates i Lee Haney mieli bardzo dojrzałe, "ziarniste" ciała.
Nawet podlani wodą i tłuszczem mają to coś, co budzi szacunek, jak miecz samurajski kontra szabelka z odpustu, widać włożoną w nie pracę na pierwszy rzut oka.
Mięśnie chłopaczków z okładki można zrobić w 2-3 lata i tak też one wyglądają, może to i ładne dla pewnego odbiorcy...

Zdjęcia nie oddają najważniejszej rzeczy: sposobu poruszania się, spokojne, rozważne i pewne ruchy, to kontrola nad ciałem i umysłem, to jest moim zdaniem najważniejszy cel treningu, integracja Cool
Rolling Eyes Neutral
Nogi ma moim zdaniem ok.
I twarz. Twarz tez należy do ciała.  Rolling Eyes
Doriana Yets'a nigdy nie uznałam za przystojnego.
Jasne, jasne, nie pogadamy, nie jestem gejem Sad
Ale moja babcia mawiała, że facet jak jest odrobinę ładniejszy od goryla, to jest ok Laughing
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #4354 : 2014-07-19, 20:14:32 »

Nie pogadamy.  Sad  Masz inne kryteria oceny. Laughing Laughing
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #4355 : 2014-07-19, 20:16:52 »

Renia, a Ty możesz rzucić okiem na Shemara Moore'a i powiedzieć czy Tobie się podoba?
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41548


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #4356 : 2014-07-19, 20:19:41 »

Nie pogadamy.  Sad  Masz inne kryteria oceny. Laughing Laughing
Kasa się przecież tylko liczy Cool
Facet musi mieć sarę, bo to ekwiwalent upolowanej zwierzyny, a ten co ukatrupi mamuta jest na bank przystojniejszy, od tego, co przyniesie do domu zająca Wink
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #4357 : 2014-07-19, 20:25:43 »

Nie pogadamy.  Sad  Masz inne kryteria oceny. Laughing Laughing
Kasa się przecież tylko liczy Cool
Facet musi mieć sarę, bo to ekwiwalent upolowanej zwierzyny, a ten co ukatrupi mamuta jest na bank przystojniejszy, od tego, co przyniesie do domu zająca Wink
Tylko?
Hm? Czy aby na pewno?
Nieeeee. To nie takie kryteria.
A głos, a spojrzenie, a to co mówi, jak mówi?
Co z tego, że ma kasę jak np. ma spróchniałe zęby. Confused
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71231


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #4358 : 2014-07-19, 20:27:56 »

Renia, a Ty możesz rzucić okiem na Shemara Moore'a i powiedzieć czy Tobie się podoba?

Jest przystojny, ale nie w moim typie... Cool
Zapisane

Dasna
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #4359 : 2014-07-19, 20:28:41 »

Renia, a Ty możesz rzucić okiem na Shemara Moore'a i powiedzieć czy Tobie się podoba?

Jest przystojny, ale nie w moim typie... Cool
A jaki jest Twój typ?
Zapisane
Strony: 1 ... 213 214 215 216 217 [218] 219 220 221 222 223 ... 276 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.048 sekund z 19 zapytaniami.