forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 02:26:32

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
660604 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 276 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I  (Przeczytany 2102209 razy)
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25520

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #520 : 2012-12-29, 18:26:04 »

I co? Uważasz, że tak jest? czy nie?
+1  Very Happy Very Happy Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #521 : 2012-12-29, 18:27:17 »

I co? Uważasz, że tak jest? czy nie?
Nic lepszego na wydolność jak mala ilość najlepszego białka i tłuszczu bez liku!
I to mówię ja-wielki miłośnik produktów bialkowych Laughing
Zapisane
Blade
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #522 : 2012-12-29, 19:46:43 »

I co? Uważasz, że tak jest? czy nie?
Nic lepszego na wydolność jak mala ilość najlepszego białka i tłuszczu bez liku!
I to mówię ja-wielki miłośnik produktów bialkowych Laughing
Zeżarłem swoje niskie białko i masę tłuszczyku i jestem full. A miały być jeszcze węgle na wieczór. I co, na siłę jeść?
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #523 : 2012-12-29, 20:17:55 »

Nigdy w życiu na siłę!
Nic się nie stanie, jak raz się odpuści.
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #524 : 2012-12-29, 21:07:45 »

I co? Uważasz, że tak jest? czy nie?
W rzeczy samej Smile Nadmiar białka "przytka"/hamuje  EjTiPi( ATP)/fosforylacje oksydacyjną Smile

Tak na wszelki wypadek podam niepożądane źródła zatykania NAD-u (który powstaje z katabolizmu tryptofanu):
1. dezaminacja oksydacyjna aminokwasów (gdy spożycie bliłka przekracza 1g/n.m.c./D)
2. utlenianie amin.
I dla równowagi pożądane źródła zatykania NAD-u
1. glikoliza,
2. dekarboksylacja oksydacyjna,
3. beta oksydacja kwasów tłuszczowych,
4. cykl Krebsa
A odtyka NAD zamiana pirogronianu w mleczan (niepożądane), fosforylacja oksydacyjna i produkcja nadtlenku wodoru.
Chyba wszystko, co pamiętam?
Nie należy popadać w skrajność i "wycinać" z tego powodu białko. 9-15% B powinno być ok., zgodnie z gold proporcjum Wink
Zapisane
Blade
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #525 : 2012-12-30, 08:24:06 »

I co? Uważasz, że tak jest? czy nie?
W rzeczy samej Smile Nadmiar białka "przytka"/hamuje  EjTiPi( ATP)/fosforylacje oksydacyjną Smile

Tak na wszelki wypadek podam niepożądane źródła zatykania NAD-u (który powstaje z katabolizmu tryptofanu):
1. dezaminacja oksydacyjna aminokwasów (gdy spożycie bliłka przekracza 1g/n.m.c./D)
2. utlenianie amin.
I dla równowagi pożądane źródła zatykania NAD-u
1. glikoliza,
2. dekarboksylacja oksydacyjna,
3. beta oksydacja kwasów tłuszczowych,
4. cykl Krebsa
A odtyka NAD zamiana pirogronianu w mleczan (niepożądane), fosforylacja oksydacyjna i produkcja nadtlenku wodoru.
Chyba wszystko, co pamiętam?
Nie należy popadać w skrajność i "wycinać" z tego powodu białko. 9-15% B powinno być ok., zgodnie z gold proporcjum Wink
Mariusz - rispekt Smile miesięczne stosowanie się do artykułu jak w tytule przynosi piękne efekty. Biceos, klata rosną, siła rośnie. Miłość własna też Wink teraz pytanie: co na wycinkę? Obwód brzucha się nie powiekszyl, ale pare cm mniej by sie przydalo.
Swoją drogą kryzys wieku średniego w pełnym rozkwicie Wink ;D
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #526 : 2012-12-30, 11:06:45 »

Wiekszosc informacji pochodzi od dr Jana Kwasniewskiego oraz mgr inz Tomasza Kwasniewskiego przetestowanych na sobie Smile
Ile jadasz B:T:Ww w gramach w DT i DNT? Przypomnij ile teraz wazysz i mierzysz.
Zapisane
Blade
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #527 : 2012-12-30, 12:43:52 »

Wiekszosc informacji pochodzi od dr Jana Kwasniewskiego oraz mgr inz Tomasza Kwasniewskiego przetestowanych na sobie Smile
Ile jadasz B:T:Ww w gramach w DT i DNT? Przypomnij ile teraz wazysz i mierzysz.
Ostatnio robilem sobie dni wylacznie nietreningowe, sprawdzajac, przy czym najleoiej sie czuje. Wychodzi na to, ze 80:220:40-50. Wartosci usrednione. 185 cm, 97 kg.po sylwetce widac mięśnie, brzuch tragiczny nie jest ale milosc wlasna cierpi Wink  z XXL zszedłem do L i teraz każdy mówi mi, żeby już nie chudnąć ale jednak za dużo jeszcze mnie. Od wczoraj wrocilem do lekkich treningów: przwidziane są 3-4razy w tygodniu 15-30 minut crossfitu (głównie kettle), 3 razy rowerem do pracy i 3-4 treningi biegowe, także lekkie: do 2,5 km, niedzielne wybieganie po kąpieli 5-6w km. I tyle
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #528 : 2012-12-30, 13:47:07 »

Na oko mieścisz się w przedziale 15-20% tkanki tłuszczowej, a może mniej niż 15%? Wink Smile
Zapisane
Blade
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #529 : 2012-12-30, 13:52:08 »

Na oko mieścisz się w przedziale 15-20% tkanki tłuszczowej, a może mniej niż 15%? Wink Smile
20% to minimum. Ale myślę, że max 22 Wink trzebaby suwmiarkę uruchomić, a nie mam Wink
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #530 : 2012-12-30, 14:23:55 »

Się domyślałem po wadze i wzroście Wink
Na początku trzeba zając się zbędnym zapasem energetycznym.
Proponuję Ci B:T:W 1:2:0,5-0,8 do syta pamiętając,aby nie przekraczać 1g/kg Ww beztłuszczowej masy ciała. Na moje oko ok 60-80g Ww (tu musisz sam siebie obserwować w lustrze) Very Happy . Gdybyś dalej był głodny, a dobiłbyś przy proporcji jw do 60-80g Ww,  wtedy tylko B i T, z automatu proporcja z węgli pójdzie w dół.

Starać się,aby wysiłek był tlenowy. Gavro ładnie kiedyś napisał Smile. Po wykonanej serii/wysiłku czeka,aż puls/oddech się ustabilizuje, dodaje do tego momentu 1 min i podchodzi do kolejnej serii. Podobnie sprawa ma się z rowerem i bieganiem. Gdy zejdziesz do upragnionych <15% Smile będziesz mógł więcej poszaleć  Wink Razz

Po treningu typu bieganie 5-6km, gdy jest z wieczora i szamiesz ostatni posiłek, możesz spróbować zjeść tylko B i T. Tym sposobem "ustabilizujesz" nadmiar węglowodanów po wysiłku, których jest pod dostatkiem węgiel (C1-C6):
glicerol
mleczan
szczawiooctan
jabłczan
cytrynian etc
wypłuczesz się z glikogenu wątrobowego i mięśniowego częściowo, można nazwać to resetem Smile. Z rana powinna być poprawa, przynajmniej u mnie tak jest,ale ja nie mam tyle BF Razz Wink. Po czymś takim powinno się poprawić "tolerancja" na Ww Smile-przy "pustych" zbiornikach

Całkiem mozliwe,ze Bi T zjesz więcej niż teraz. Nie bój się tego,aby "chudnąc " trzeba jeść więcej. Zresztą zbędny tłuszcz z tkanki tłuszczowej podniesie jego udział w proporcji i w rzeczywistości będzie więcej niż B:T 1:2 Very Happy 


Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #531 : 2012-12-30, 14:35:58 »

Efekty powinni przyjść stosunkowo szybko, przynajmniej u mnie tak jest, gdy praca jest związana z wysiłkiem "ciężarowym" w pewnym stopniu. Jeżeli masz wagę w domu, nie wstydź się jej używać Very Happy W takim przypadku efekt będzie bardziej spektakularny i osiągniesz go w krótszym okresie czasu  Laughing
Avanti  Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #532 : 2012-12-30, 15:38:21 »

Od siebie dodam, że palenie własnego tłuszczu wymaga przedstawienia organizmu na "inne tory", nie próbuj przy tym budować mięsa.
Nie da się służyć dwóm panom jednocześnie.
Profil hormonalny na tłuszczówce sam zabezpieczy Cię przed spadkami mięśniowymi, zwłaszcza jak palisz własny, najlepszy fat.
Krzepkie i węźlaste 40 cm jest dużo lepsze niż otłuszczone pól metra Very Happy
Z tym wysiłkiem "tlenowym" w siłówce pełna zgoda.
Z aerobami to nowy pomysł, ale spróbuję po marszach w kamizelce nie jeść węgli na noc, zdam relację Smile
Zapisane
Blade
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #533 : 2012-12-30, 16:13:43 »

Od siebie dodam, że palenie własnego tłuszczu wymaga przedstawienia organizmu na "inne tory", nie próbuj przy tym budować mięsa.
Nie da się służyć dwóm panom jednocześnie.
Profil hormonalny na tłuszczówce sam zabezpieczy Cię przed spadkami mięśniowymi, zwłaszcza jak palisz własny, najlepszy fat.
Krzepkie i węźlaste 40 cm jest dużo lepsze niż otłuszczone pól metra Very Happy
Z tym wysiłkiem "tlenowym" w siłówce pełna zgoda.
Z aerobami to nowy pomysł, ale spróbuję po marszach w kamizelce nie jeść węgli na noc, zdam relację Smile

Gavro, a kupiles kamizelkę z obciążeniem? Próbowałem chodzić z kettlem w plecaku ale cholera niewygodnie. A fajna sprawa
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #534 : 2012-12-30, 17:17:42 »


Krzepkie i węźlaste 40 cm jest dużo lepsze niż otłuszczone pól metra Very Happy
Ważne, aby tłuszczy było adekwatnie w mózgu Wink

 
Z aerobami to nowy pomysł, ale spróbuję po marszach w kamizelce nie jeść węgli na noc, zdam relację Smile
A szybko chodzisz, aby cykl Krebsa zdołał się "rozkręcić" Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #535 : 2012-12-30, 17:37:41 »

Od siebie dodam, że palenie własnego tłuszczu wymaga przedstawienia organizmu na "inne tory", nie próbuj przy tym budować mięsa.
Nie da się służyć dwóm panom jednocześnie.
Profil hormonalny na tłuszczówce sam zabezpieczy Cię przed spadkami mięśniowymi, zwłaszcza jak palisz własny, najlepszy fat.
Krzepkie i węźlaste 40 cm jest dużo lepsze niż otłuszczone pól metra Very Happy
Z tym wysiłkiem "tlenowym" w siłówce pełna zgoda.
Z aerobami to nowy pomysł, ale spróbuję po marszach w kamizelce nie jeść węgli na noc, zdam relację Smile

Gavro, a kupiles kamizelkę z obciążeniem? Próbowałem chodzić z kettlem w plecaku ale cholera niewygodnie. A fajna sprawa
Mam już od dawna, tylko chrześniak mi podbierał Very Happy
17,5 kg fajna, taka w sam raz.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #536 : 2012-12-30, 17:45:13 »


Krzepkie i węźlaste 40 cm jest dużo lepsze niż otłuszczone pól metra Very Happy
Ważne, aby tłuszczy było adekwatnie w mózgu Wink

 
Z aerobami to nowy pomysł, ale spróbuję po marszach w kamizelce nie jeść węgli na noc, zdam relację Smile
A szybko chodzisz, aby cykl Krebsa zdołał się "rozkręcić" Very Happy
Kto nie ma w głowie ten ma w nogach Laughing
14-15 km robię w dwie godziny, dla mnie szybko, dla psów nie, bo mnie poganiają Smile
Czyli jakieś 7 km/h chyba.
Tak?Ja słaby w rachunkach jestem.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #537 : 2012-12-30, 18:03:24 »


Gavro, a kupiles kamizelkę z obciążeniem? Próbowałem chodzić z kettlem w plecaku ale cholera niewygodnie. A fajna sprawa
Mam już od dawna, tylko chrześniak mi podbierał Very Happy
17,5 kg fajna, taka w sam raz.

Takie dodatkowe obciążenie nie niszczy kręgosłupa i innych stawów? Rolling Eyes Nie zdrowiej biegać? albo pływać?
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #538 : 2012-12-30, 18:08:54 »


Gavro, a kupiles kamizelkę z obciążeniem? Próbowałem chodzić z kettlem w plecaku ale cholera niewygodnie. A fajna sprawa
Mam już od dawna, tylko chrześniak mi podbierał Very Happy
17,5 kg fajna, taka w sam raz.

Takie dodatkowe obciążenie nie niszczy kręgosłupa i innych stawów? Rolling Eyes Nie zdrowiej biegać? albo pływać?
A bieganie nie niszczy kolan i stawów skokowych?
Pływanie nie niszczy barków i....włosów?
Życie niszczy, Reniu.
A tak serio to nie sądzę, ale na stówę nie wiem, mi nie niszczy Very Happy
Od 20 lat robię przysiady z obciążeniem ~ 200 kg, to 17,5 jak bździna w huraganie Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25520

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #539 : 2012-12-30, 21:20:58 »

Przez te chorobe wypadl mi ostatni trening w 6 tygodniu cyklu. Teraz mi sie caly czas wydaje, ze mole muly mowia do mnie "zmecz nas", normalnie czuje nieposkromiona chec dzwigania  Shocked Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Strony: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 276 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.048 sekund z 19 zapytaniami.