forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 02:37:41

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
660527 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 ... 276 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I  (Przeczytany 2101708 razy)
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25520

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #900 : 2013-01-15, 10:03:42 »

O widzisz Smile Wyrwane z kontekstu wydaje sie glupie ale jak sie obejrzy calosc to sie okazuje, ze bardzo madrze mowi Smile

W drugiej czesci mowi jeszcze szybciej momentami Very Happy I jest jeszcze kolejna czesc nizej o komorkach, tej jeszcze nie ogladalem ale ogolnie to co on mowi ma duzo sensu.

Mam spora sterte ksiazek, ktore traktuja zwiazek umyslu z cialem, niektore przczytalem, reszta czeka ale sadze, ze nie wolno pomijac tego zwiazku.
Zapisane

Work Buy Consume Die
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70530


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #901 : 2013-01-15, 10:07:37 »

Jakie jest skomplikowane działanie naszego organizmu...muszę to trochę "przetrawić", jak to się ma do praktyki... Rolling Eyes
Zapisane

Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25520

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #902 : 2013-01-15, 10:08:46 »

Ale fajnie on to tlumaczy. az dziwne, ze wspolczesna medycyna opiera sie na przestarzalej fizyce

@widze ze "kapitan" trzyma reke na pulsie hehe  Laughing  Cool
Zapisane

Work Buy Consume Die
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70530


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #903 : 2013-01-15, 10:09:11 »

Ciekawi mnie związek miedzy tym co jemy i jak postrzegamy... Rolling Eyes
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70530


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #904 : 2013-01-15, 10:10:39 »

Ale fajnie on to tlumaczy. az dziwne, ze wspolczesna medycyna opiera sie na przestarzalej fizyce

@widze ze "kapitan" trzyma reke na pulsie hehe  Laughing  Cool

Który "kiapitan" - ten co pisze na forum FiM?
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70530


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #905 : 2013-01-15, 10:11:11 »

...kapitan...
Zapisane

Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25520

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #906 : 2013-01-15, 10:12:49 »

Ale fajnie on to tlumaczy. az dziwne, ze wspolczesna medycyna opiera sie na przestarzalej fizyce

@widze ze "kapitan" trzyma reke na pulsie hehe  Laughing  Cool

Który "kiapitan" - ten co pisze na forum FiM?
tjaaaa.. Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70530


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #907 : 2013-01-15, 10:14:49 »

Ale co mnie zastanawia to fakt, że on mówi, ze się starzejemy, bo tak odbieramy otoczenie i tak uważamy, że powinno być i takie dajemy sygnały swoim komórkom - tak? A jak to jest u zwierząt? One też się starzeją...wątpię, że i one maja takie postrzeżenia... Confused
Zapisane

Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25520

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #908 : 2013-01-15, 10:17:15 »

Ciekawi mnie związek miedzy tym co jemy i jak postrzegamy... Rolling Eyes
Kiedys to bylo polaczone, w latach 50, taki sztuczny twor jak adhd byl latwy do usuniecia.

W 2 czesci ciekawe jest zdanie ktore on wypowiada na temat tej "zakutosci lbow" dzisiejszych lekarzy i ogolnie medycyny, ze stoja w miejscu i gegaja to
co wykuli.
Mowi o receptorach i ich odpowiedzi na energie i pyta "to dlaczego moj lekarz medycyny nie mowi o energii"? I odpowiada "poniewaz ja jako jego profesor medycyny nigdy go tego nie nauczylem w pierwszej kolejnosci" I dalej "Dlaczego? Poniewaz kiedy uczylem lekarzy medycyny, to nie bylo czescia naszego pojmowania". Bardzo madre.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25520

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #909 : 2013-01-15, 10:20:00 »

Ale co mnie zastanawia to fakt, że on mówi, ze się starzejemy, bo tak odbieramy otoczenie i tak uważamy, że powinno być i takie dajemy sygnały swoim komórkom - tak? A jak to jest u zwierząt? One też się starzeją...wątpię, że i one maja takie postrzeżenia... Confused
Sadze, ze zwierzeta kieruja sie instynktem a nie rozumem, czuja, ze musza przedluzyc gatunek i staraja sie to zrobic, nie snuja filozoficznych mysli ani nie mysla o rozrywce, lososie plyna w gore rzeki by umrzec w pelni sil. Czlowiek to co innego jednak.
Zapisane

Work Buy Consume Die
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70530


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #910 : 2013-01-15, 10:21:49 »

Ciekawi mnie związek miedzy tym co jemy i jak postrzegamy... Rolling Eyes
Kiedys to bylo polaczone, w latach 50, taki sztuczny twor jak adhd byl latwy do usuniecia.

W 2 czesci ciekawe jest zdanie ktore on wypowiada na temat tej "zakutosci lbow" dzisiejszych lekarzy i ogolnie medycyny, ze stoja w miejscu i gegaja to
co wykuli.
Mowi o receptorach i ich odpowiedzi na energie i pyta "to dlaczego moj lekarz medycyny nie mowi o energii"? I odpowiada "poniewaz ja jako jego profesor medycyny nigdy go tego nie nauczylem w pierwszej kolejnosci" I dalej "Dlaczego? Poniewaz kiedy uczylem lekarzy medycyny, to nie bylo czescia naszego pojmowania". Bardzo madre.

Z chęcią się z tym zapoznam... Rolling Eyes genetycy liczyli na spore nakłady finansowe na ich badania, spodziewali się wielkich odkryć i przełomów, a tutaj...guzik...
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70530


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #911 : 2013-01-15, 10:23:31 »

Ale co mnie zastanawia to fakt, że on mówi, ze się starzejemy, bo tak odbieramy otoczenie i tak uważamy, że powinno być i takie dajemy sygnały swoim komórkom - tak? A jak to jest u zwierząt? One też się starzeją...wątpię, że i one maja takie postrzeżenia... Confused
Sadze, ze zwierzeta kieruja sie instynktem a nie rozumem, czuja, ze musza przedluzyc gatunek i staraja sie to zrobic, nie snuja filozoficznych mysli ani nie mysla o rozrywce, lososie plyna w gore rzeki by umrzec w pelni sil. Czlowiek to co innego jednak.

Moze u zwierząt przekonania są już wkomponowane w instynkt... Rolling Eyes
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70530


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #912 : 2013-01-15, 10:28:18 »

Ale coś mi nie gra. Substancje chemiczne też muszą mieć wpływ na nas, a nie tylko przekonania. To znaczy, że związki chemiczne też muszą być takim impulsem z zewnątrz, który daje komórkom polecenia. Np. jeśli się wypije omyłkowo truciznę np. w butelce od oranżady, to też ona zabije...
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #913 : 2013-01-15, 10:54:54 »

Geny to jest świetne wytłumaczenie dla wszelkich zjawisk biologicznych, bo jak się nie potrafi wytłumaczyć, to się mówi, że "geny", a z genami się nie dyskutuje.
Żółci mieli "antygeny" otyłości i cukrzycy typ II póki jedli ryż, glony i rybę, a teraz już "antygenów" nie mają, bo się zamerykanizowali w jedzeniu i piciu.  Very Happy
I przez "utratę tych genów"  Laughing Laughing Laughing zaczynają tyć i chorować z "dobrobytu".  Wink  Very Happy
Więcej na ten temat w "Jak nie chorować?"
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25520

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #914 : 2013-01-15, 11:29:21 »

No to wlasnie miedzy inymi mowi w tych filmach Lipton, wspomina miedzy innymi, to ze jacys USScientists znalezli gen odpowiedzialny za otylosc,  ciekawe rzeczy, polecam Cool
Zapisane

Work Buy Consume Die
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25520

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #915 : 2013-01-15, 11:46:15 »

O prosze, czy to nie pasuje ladnie ? Cool
Cz2, 37:20 "I co naprawde zaakcentuje po raz kolejny. Pamietacie, jak mowilem, ze okolo 5% ludzi jest dotknietych lub ma uposledzony styl zycia z powodu defektow genetycznych, defektow przy urodzeniu, 5%. 95% ludzi nie ma defektow genetycznych i powinni wiesc normalne zycie. Kiedy oni zaczynaja chorowac, to nie mozemy isc do genow i obwiniac geny. Musimy rozpoznac, ze to byly sygnaly srodowiskowe, do ktorych sie dopasowywalismy."
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #916 : 2013-01-15, 12:36:01 »

Wszystko przez geny i nie wiadomo dlaczego się uruchamiają, albo nie, bo się nie chce poszukać w podręcznikach.  Very Happy
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #917 : 2013-01-15, 22:21:20 »

Obejrzałam wszystkie trzy filmy i - jak na biologa - slowa o budulcu/regeneracji komórek czyli białku nie bylo. O żródłach energii również. Raz się zdziwił że cukier komuś wydaje się szkodliwy. Najlepsza w tych filmach jest swada Bruce Liptona Wink   
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70530


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #918 : 2013-01-15, 23:12:07 »

Ja obejrzałam 1 i 2. Pierwszy był ciekawszy...
Zapisane

Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25520

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #919 : 2013-01-16, 13:46:06 »

Komedia na forum mh z tym drapiezca (tutaj anakin) Very Happy no koles odlecial kompletnie Very Happy, dobrze ze tutaj jest bacik na takich
Cytuj
Podobno, podobno... Mylisz się, mój drogi, a raczej kościół zrobił Ci pranie mózgu. Apostołowie należeli do zbrodniczej sekty Jezusa i byli to jego bracia, a Ducha Świętego, czyli "zawsze dziewiczej mądrości" na pewno w sobie nie mieli. Biblię dostarczył nam Bóg Najwyższy - Amen. I to z hukiem.
Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Strony: 1 ... 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 ... 276 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 19 zapytaniami.