forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 19:27:34

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
658458 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 276 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I  (Przeczytany 2073798 razy)
Radzio
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #120 : 2012-12-05, 06:15:59 »

E tam. Przecież i tak nikt nie wie co dobre, a co złe.  Smile

Wprost przeciwnie. Wszyscy wiedzą, ale to ku...chenka u niektórych tak głęboko siedzi, że raczej gastrolog ma bliżej. Wink Very Happy

... niż własny mózg. Wink  Laughing
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #121 : 2012-12-07, 11:02:08 »

Taka ciekawostka dla tych od lovecarbu,którzy "zakąszają" Olive Extra dziewica

Cytuj
" Z biochemicznego punktu widzenia rację należy przyznać J. Kwaśniewskiemu:nasycone kwasy tłuszczowe są najbardziej skoncentrowanym źródłem energii, spalającym się w ustroju w sposób znacznie prostszy i przy najmniejszym zużyciu białka i niektórych składników regulujących, niż węglowodany. By wniknąć do cyklu Krebsa jako aktywny octan potrzebuje kwas tłuszczowy tylko kilku enzymów, podczas gdy glukoza- kilkunastu. Także wydalanie produktów spalania (CO2 i H20) w przeliczeniu na jednostkę energii jest niższe w przypadku nasyconych kwasów tłuszczowych niż w przypadku węglowodanów. Z kolei nienasycone kwasy tłuszczowe , jako uboższe w wodór, dają w wyniku spalania nie tylko mniej energii,ale także zużywają relatywnie więcej tlenu na jednostkę uzyskanej energii, jako że spalanie wodoru wymaga mniej tlenu niż spalanie węgla. Zatem dostarczanie organizmowi nienasyconych kwasów tłuszczowych może zwiększać zapotrzebowanie na tlen i równocześnie zwiększać wydalanie CO2, co z pewnością utrudni oddychanie tkankom, zwłaszcza najbardziej narażonym na niedobór tlenu, np. słabo ukrwionym"

źródło: "Jak nie chorować?"



http://images.rxlist.com/images/rxlist/liposyn-33.gif



HI PA (fat, 40% of energy; PA, 16.8%; OA, 16.4%)
vs
HI OA (fat, 40%; PA, 1.7%; OA, 31.4%)


http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/instance/1574285/bin/nihms11963f2.jpg

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/instance/1574285/bin/nihms11963f1.jpg
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #122 : 2012-12-08, 21:21:00 »

Cos mariusz ta wasza akademia ledwo zipie, raz dziala raz nie, biedny gavro musi sie tam meczyc Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
MariuszM
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #123 : 2012-12-08, 21:31:23 »

tyle tam botow pracuje Very Happy
No i wiekszosc uzytkownikow tego forum, cytujac klasyka z tego forum 'Otacza nas społeczeństwo...' i takie tam. Ja urzeduje gdzie indziej...
Wink
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #124 : 2012-12-08, 21:34:16 »

Ja urzeduje gdzie indziej...
Wink

znaczy siem gdzie jezeli mozna wiedziec?

Zapisane

Work Buy Consume Die
MariuszM
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #125 : 2012-12-08, 21:44:58 »

To musi zostac ' w tajemnicy' Wink
Tam nie banuja za 'Kwasniewskich' Laughing,choc  sfdy sie zmienia na +. Jak mawia admin:jeszcze krok i przyznaja racje dr.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #126 : 2012-12-08, 21:45:54 »

mozesz na pm rzucic jezeli sie boisz ataku klonow i innych cebulakow, chetnie zerkne
Zapisane

Work Buy Consume Die
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #127 : 2012-12-09, 13:19:24 »

a biednego gavro zaprosiles na sa i zostawiles samego  Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
MariuszM
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #128 : 2012-12-09, 13:36:03 »

Od kapitana zależy w(y)płynie na otwarte morze czy mieliznę.  Laughing
Gavro
Zresztą jakby się mu nie podobało,znudziło zwinąłby swoje zabaweczki (cykl treningowy chyba dobiegł końca) he he .... Smile
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #129 : 2012-12-10, 12:02:00 »

Praktycznie caly weekend bylem w rozjazdach, i to takich zajetych, ze nie mialem nawet czasu zjesc do 17-18. Wczoraj wrocilem nieco zmeczony i pierwszy posilek zjadlem po 18, zapodalem sobie spora miche rosolu i prawie pol kostki masla do tego, troche miesa etc. Myslalem, ze dzisiaj rano nie bede mial sily ale jak juz sie zwloklem i zlapalem za zelazo okazalo sie ze wprost przeciwnie  Shocked
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #130 : 2012-12-13, 11:21:55 »

Praktycznie caly weekend bylem w rozjazdach, i to takich zajetych, ze nie mialem nawet czasu zjesc do 17-18. Wczoraj wrocilem nieco zmeczony i pierwszy posilek zjadlem po 18, zapodalem sobie spora miche rosolu i prawie pol kostki masla do tego, troche miesa etc. Myslalem, ze dzisiaj rano nie bede mial sily ale jak juz sie zwloklem i zlapalem za zelazo okazalo sie ze wprost przeciwnie  Shocked
I ja teraz nie mam czasu zawsze zjeść na czas, ale nie zauważyłem spadków mocy.
Nie przejmuję się zbytnio jedzeniem, a na pewno nie żyję od posiłku do posiłku, myśląc o nich w przerwach Smile
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #131 : 2012-12-13, 11:54:25 »

Nie przejmuję się zbytnio jedzeniem, a na pewno nie żyję od posiłku do posiłku, myśląc o nich w przerwach Smile
To zle, powinienes caly czas byc czujny i obserwowac, czy nie ma suchosci w ustach, pieczenia w gardle, czy apetyt dopisuje, czy oczy w porzadku, czy waga i cisnienie nie skacze, czy wszystko jest ok, bo jak nie to znaczy zes pan jest rolniko-hodowca albo zbieraczo-mysliwym i juz wszystko na marne poszlo. Tak wiec nie spac, czuwac!  Very Happy Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #132 : 2012-12-13, 12:01:35 »

Nie przejmuję się zbytnio jedzeniem, a na pewno nie żyję od posiłku do posiłku, myśląc o nich w przerwach Smile
To zle, powinienes caly czas byc czujny i obserwowac, czy nie ma suchosci w ustach, pieczenia w gardle, czy apetyt dopisuje, czy oczy w porzadku, czy waga i cisnienie nie skacze, czy wszystko jest ok, bo jak nie to znaczy zes pan jest rolniko-hodowca albo zbieraczo-mysliwym i juz wszystko na marne poszlo. Tak wiec nie spac, czuwac!  Very Happy Laughing
Czepiasz się Cebulaka biednego, on pewno nie ma zajęć pozalekcyjnych tylko siedzi i myśli o jedzeniu, a co wymyśli to napisze...
A może to takie hobby?
Ja mam inne, nie znaczy lepsze.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #133 : 2012-12-13, 12:09:00 »

Ja jutro koncze 4 tydzien, co ciekawe niby tak na luzie ale fajnie to czucie jednak jest.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #134 : 2012-12-13, 12:18:54 »

Ja jutro koncze 4 tydzien, co ciekawe niby tak na luzie ale fajnie to czucie jednak jest.
A ja już chyba 10-ty, bo ciężko jest, dzwonki odstawiłem, bo już bardziej przeszkadzają niż pomagają Smile
W Święta odpoczywam, po Nowym robię jakieś dłuższe bodyweight, kalistenika dobra na wszystko.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #135 : 2012-12-15, 17:56:11 »

Dzisiaj od rana z lomem w garsci, rozbiorka starej drewnianej, 50 letniej chaty. Kiedys to gwozdzi nie zalowali  Shocked Normalnie rak nie czuje, czesciowo od tego, ze lom zimny a czesciowo od machania. Trening wykanczajacy
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #136 : 2012-12-15, 18:02:00 »

Dzisiaj od rana z lomem w garsci, rozbiorka starej drewnianej, 50 letniej chaty. Kiedys to gwozdzi nie zalowali  Shocked Normalnie rak nie czuje, czesciowo od tego, ze lom zimny a czesciowo od machania. Trening wykanczajacy
Znieczulisz się niebawem, tylko rady zgarnij od Amina Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #137 : 2012-12-15, 18:18:43 »

Normalnie nie chce mi sie, rano walnalem tredycyjna kawalke z maselke, potem w poludnie przywiezli kielbase z wody wiec zjadlem pare kawalkow i dopelnilem 30ml smietanki 30%. Na sama mysl, ze mam wodke pic az mnie wykreca, ale takie to uroki parapetowek. Sprobuje sie wylgac jadac samochodem hehe
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #138 : 2012-12-15, 18:23:53 »

Normalnie nie chce mi sie, rano walnalem tredycyjna kawalke z maselke, potem w poludnie przywiezli kielbase z wody wiec zjadlem pare kawalkow i dopelnilem 30ml smietanki 30%. Na sama mysl, ze mam wodke pic az mnie wykreca, ale takie to uroki parapetowek. Sprobuje sie wylgac jadac samochodem hehe
Jak ja przestałem pić, a mnie namawiali to mówiłem "nie" i tyle.
Jak który był bardziej namolny mówiłem, że mam nadżerki na dwunastnicy i biorę antybiotyk Very Happy
Bo antybiotyki i alkoholu to pod żadnym pozorem nie wolno!
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #139 : 2012-12-15, 18:26:28 »

No tak, ale tak mozesz kitowac kogos, kogo ledwo znasz a nie kogos kogo znasz szmat czasu hehe. Od razu sie polapie, ze cos krece
Zapisane

Work Buy Consume Die
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 276 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 20 zapytaniami.