forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 16:07:45

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 276 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I  (Przeczytany 2074060 razy)
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #140 : 2012-12-15, 18:30:25 »

No tak, ale tak mozesz kitowac kogos, kogo ledwo znasz a nie kogos kogo znasz szmat czasu hehe. Od razu sie polapie, ze cos krece
To powiedz prawdę.
Albo się napij, tylko autem nie wracaj.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25496

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #141 : 2012-12-15, 18:32:27 »

Wlasnie o to chodzi, ze jakbym sie chcial napic to bym problemu nie robil. Very Happy

Choc na budowie dzisiaj, w poludnie ktos polecial po flaszeczke i kupil pol litry "Soplicy orzech laskowy", i tak po kielonku dal kazdemu na rozgrzewke, bo pierunsko zimno bylo i wialo, to od razu sie lepiej pracowalo Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #142 : 2012-12-15, 18:42:15 »


Stara ludowa prawda -wyślij głupka po flaszkę to przyniesie jedną.  Confused
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #143 : 2012-12-16, 09:44:49 »

 Laughing Laughing Laughing Laughing :lol:dobre
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #144 : 2012-12-16, 10:02:37 »


 Stara ludowa prawda -wyślij głupka po flaszkę to przyniesie jedną.  Confused

Ale pełną, czy pustą?  Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #145 : 2012-12-16, 12:43:28 »

Jeśli "porządny" głupek to wszystko po drodze potłucze i flaszkę i siebie... Laughing Wink
Zapisane

MariuszM
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #146 : 2012-12-16, 19:29:29 »

Jeśli można mam pytanko do "admina". Czy opłaca się podać kwas asparaginowy (aspartam lub inne źródło kwasu) Wink, aby podkręcić osiągi (cykl Krebsa)?Taki "doping" na tłuszczówce, zamiast "dodawać" np węglowodany (pirogronian-szczawiooctan). Czyli po polskiemu więcej białka a mniej węglowodanów.  Very Happy
http://ars.els-cdn.com/content/image/1-s2.0-S0006899397005143-gr1.gif
http://ars.els-cdn.com/content/image/1-s2.0-S1359644602021797-gr6.jpg
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #147 : 2012-12-16, 20:00:33 »

Nie wiem, bo się tym nie interesowałem, ale ponoć dzięki zawartości tego aminokwasu w szparagach, podnoszą one poziom testosteronu.
A jak testosteron to - http://www.youtube.com/watch?v=x9QKRpALphMWink 
I lepiej sztucznie nie kombinować, bo zawsze mogą być "skutki uboczne"...  Confused

A cykl Krebsa jest bardzo dobrze regulowany i zabezpieczony przed sztucznymi ingerencjami.
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #148 : 2012-12-16, 20:27:38 »

chodzi mi bardziej o osoby,kt maja 'problem' z 'przelaczeniem' sie na pelna betaoksydacje. Uwzglednienie w diecie wiekszej liczby naturalnych produktow bialkowych pochodzenia zwierzecego, bogatych w ten kwas mogloby pomoc. Very Happy Nie 'szprycowaliby' sie tak weglowodanami? Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #149 : 2012-12-16, 20:47:30 »

Nie ma możliwości fizjologicznej, ani biochemicznej, ja przynajmniej takiej nie znam, aby zabrakło szczawiooctanu i acetylo-CoA w mitochondrium - czyli substratów wyjściowych!
Półprodukty pośrednie raczej opuszczają cykl niż do niego wchodzą, bo są wyjściówką do anabolizmu.
Czyli jakość białka w tym ilość asparaginianu może mieć teoretycznie, ale pośredni wpływ na cykl Krebsa, ale uzasadnienie jest dyskusyjne.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #150 : 2012-12-16, 21:10:02 »

chodzi mi bardziej o osoby,kt maja 'problem' z 'przelaczeniem' sie na pelna betaoksydacje. Uwzglednienie w diecie wiekszej liczby naturalnych produktow bialkowych pochodzenia zwierzecego, bogatych w ten kwas mogloby pomoc. Very Happy Nie 'szprycowaliby' sie tak weglowodanami? Wink
Do mnie pijesz? Very Happy
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #151 : 2012-12-16, 21:20:16 »

Moze problemy tych osob polegaja w dostepnosci szczawiooctanu? A ta dostepnosc sprowadza sie do 'glodzenia',czyli wszelkie formuly 30,200,0.8g..'. Sa sytuacje,ze po pewnym czasie wysilku np pod koniec biegu, jakby 'odetkalo' sie i tempo w gore zamiast w dol.
Dlatego doradaz,aby nigdy nie zjadac wiecej Ww niz B. Maks 1:1, a czym wiecej kalorii tym mniej proc kcal z Ww,poniewaz z TCA bedzie pochodzic dodatkowa ilosc Ww. Pytam sie,poniewaz chcialbym maksymalnie podrasowac siebie i osoby,kt prosza o 'pomoc'. Very Happy
P.s nie Gavro som lepsi, poniewaz dr Kwasniewski napisal,ze 150g glukozy jeszcze ujdzie Laughing
A wíesz u mnie B na 1miejscu nastepnie T a na koncu Ww
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #152 : 2012-12-16, 22:05:53 »

A! O to chodzi...  Confused
Przy dużym spożyciu białka, to jak najbardziej należy dostarczać jak najwięcej asparaginianu najlepiej naturalnego, bo to wyjściówka w cyklu mocznikowym do neutralizacji silnie toksycznego jonu amonowego pochodzącego z dezaminacji aminokwasów keto i glukogennych!
Na diecie wysokobiałkowej jak najbardziej, dostarczać ile się da!
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #153 : 2012-12-16, 22:31:35 »

aj tam,aj tam nie ma sie co krzywic :p Wink wole dostarczyc wiecej B niz Ww zgodnie z zapotrzebowaniem- apetytem. Przy dobrych bialkach wychodzi mi go z 80g przy ok 70kg wagi. Jednak ja nie cwicze jak 'kulturysci' Wink z trojboju na tem przyklad Laughing Gdybym chodzil glodny przy 80:240-320:50-70 jadlbym dalej w podobnej proporcji (wegli troszke mniej w proporcji,aby 1g/kg bylo) i nie zawracal sobie glowy trujacym amoniakiem,kt w takiej sytuacji nie ma Smile
Jakie bialko,ile bialka takie zycie Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #154 : 2012-12-16, 23:27:00 »

aj tam,aj tam nie ma sie co krzywic :p Wink wole dostarczyc wiecej B niz Ww zgodnie z zapotrzebowaniem- apetytem. Przy dobrych bialkach wychodzi mi go z 80g przy ok 70kg wagi. Jednak ja nie cwicze jak 'kulturysci' Wink z trojboju na tem przyklad Laughing Gdybym chodzil glodny przy 80:240-320:50-70 jadlbym dalej w podobnej proporcji (wegli troszke mniej w proporcji,aby 1g/kg bylo) i nie zawracal sobie glowy trujacym amoniakiem,kt w takiej sytuacji nie ma Smile
Jakie bialko,ile bialka takie zycie Laughing
Kulturyści z trójboju, to dobre!
Na swoim przykładzie zauważyłem, że wysiłek anaerobowy aplikowany 8-10 razy w tygodniu po godzinie, przy całkowitym tonażu ok. 30, wymaga olbrzymich ilości białka 2,5-3 g na kilo.
Rację mają ci, co piszą, że siłówka wymaga białka, najlepiej z mięśni, tak robili siłacze od dziesiątków lat, bez znajomości biochemii.
Niech się wypchają pakułami ci, co twierdzą, że to nic nie daje, skraca życie i powoduje efekt cieplarniany Very Happy
Nie o to tu chodzi.
Gdy zmniejszyłem ostatnimi czasy, tak dla draki, objętość i częstotliwość treningów do 2 razy w tygodniu, po 90 minut i tonaż o połowę, apetyt spadł elegancko i preferencje jakościowe się zmieniły.
Odkąd pamiętam nie jadłem tak mało jak teraz, zwłaszcza białkowych pokarmów ( ~ 140 g B ), aż się zląkłem i wprowadziłem wątrobę oraz sery żółte, żeby nie umrzeć z niedoborów Very Happy
Waga spadła nieznacznie, co oczywiste, bo nie potrzebuję tylu "urządzeń" do zmniejszonej pracy.
To wszystko nastąpiło spontanicznie, a zapalnikiem było ograniczenie wysiłku.
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #155 : 2012-12-17, 00:23:53 »

jasne wiekszy wysilek, wiecej bialka.
Gavro nie przetestoalbys dla mie Laughing Wink cos takiego:
Jadalbys gdy naszlaby ochota lub glod tak
1:3-4:0.8
Teoretycznie
120:360-480:90
gdybys dalej byl glodny a dobilbyś przy proprcji jw do 90kg-90g Ww (1g/kg)  wtedy tylko BiT z automatu proporcja z wegli pojdzie w dol.
140:420-560:90
Co Ty na to.
Admin nie bedzie chyba zly za takie herezje Twisted Evil
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #156 : 2012-12-17, 08:07:09 »

Admin nie bedzie chyba zly za takie herezje Twisted Evil

Gdyby chodziło o moje dziecię albo Ojca, to... 
Ale tak, to - "róbta co chceta"  Very Happy
A z wynikami chętnie się zapoznam.  Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #157 : 2012-12-17, 08:16:10 »

Tak dla ciekawości to pomierzcie sobie poziom azotu w moczu, jak macie gdzie...
Pewnie wyjdą przepały, ale nie z "pracy", tylko z nadmiaru.
Jak można to podzielić na alfaaminokwasowy i kreatyninowy.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25496

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #158 : 2012-12-17, 08:20:00 »

Myslalem, ze po sobotnim wyjsciu bede slaby na porannym treningu a tutaj wrecz przeciwnie!  Shocked Very Happy Mam nadzieje, ze to nie przez alkohiol....  Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
MariuszM
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #159 : 2012-12-17, 10:36:34 »

Tak dla ciekawości to pomierzcie sobie poziom azotu w moczu, jak macie gdzie...
Pewnie wyjdą przepały, ale nie z "pracy", tylko z nadmiaru.
Jak można to podzielić na alfaaminokwasowy i kreatyninowy.
Dlaczego Pan Tomasz zakłada przepały,"przebiałczenie"? Skoro jada się do syta,kiedy jest ochota lub jest się głodnym-czytaj zgodnie z zapotrzenowaniem zadne g/kg prócz Ww. Smile
Czym różni się wysiłek budowlańca, rolnika, dźwigających żelastwo,biegających? Intensywnością wysiłku,zapotrzebowaniem na BTW...
Chyba raczej nikt nie życzy sobie,aby koncentracja,szybkość reakcji, siła,wytrzymałość,bystrość umysłu w stresowych sytuacjach, czy to u rolnika,budowlańca w czasie pracy czy u biegacza, siłacza w czasie pracy zawodziły.  Smile
 

Cytuj
Dieta optymalna dla sportowca zbliżona jest do diety optymalnej dla człowieka ciężko pracującego fizycznie. W pewnych dyscyplinach wskazane byłyby pewne jej modyfikacje w zależności od tego czy chcemy u zawodnika rozwinąć szybki refleks, szybkość, wytrzymałość czy siłę.

Żywienie optymalne człowieka opiera się na następujących zasadach:
Maksymalnie zwiększa się ilość białka w diecie, głównie białka zwierzęcego, do takiej ilości jaką człowiek ma ochotę zjeść.
Zwiększa się znacznie ilość tłuszczów w diecie, szczególnie tłuszczów twardych, zwierzęcych, nasyconych (łój, smalec, ceres, margaryna, masło). Tłuszcze twarde są najlepszym, najbardziej wydajnym źródłem energii dla człowieka, są bardzo łatwo spalane.
Węglowodany ogranicza się do minimum.
Należy wyłączyć zupełnie z diety produkty zawierające głównie cukry proste ( glukoza, owoce, soki owocowe, miód, cukier, słodycze, czekolada, ciasta, torty). Cukier jest złym, mało wydajnym źródłem energii dla człowieka. Spalanie cukru w ustroju człowieka jest bardzo trudne i uciążliwe.
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=42
Można gdzieś o tym poczytać?

Obrót białkowy jest różny zależnie od ilości białka w diecie, organizm potrafi zwiększyć odzysk aminokwasów pochodzący z obrotu białkowego (Turnover protein) przy niewystarczającej podaży
http://ajpendo.physiology.org/content/271/4/E718.reprint

Ważne jest również proporcja między aminokwasami
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10438025.

i inne
http://ajpendo.physiology.org/content/276/4/E628.full
http://europepmc.org/articles/PMC2612691//reload=2;jsessionid=VcS7KtMgqBiK3QdYaCj2.4

Jaki wygląda poziom moczu alfaaminokwasowy i kreatyninow u Michała Jędroszkowiaka biegając 100km i treningi 20 km i czy jest to "zdrowe"?  Laughing W Poznaniu powinni zasponsorować badania nad metabolizmem komórkowym przy wysiłku jw. Wink
Cytuj
Stosuję dietę wysokotłuszczow ą w życiu codziennym. Dla przykładu: wczoraj wszamałem 3600kcal, z czego 260 pochodziło z węglowodanów!!! Na trening trzeba liczyć 1500kcal - BS 20km w tempie 4:50
czyli jakieś 7% Ww resztę można dośpiewać sobie samemu
10-15-20% (90-135-180g) B, reszta tłuszcze 82%-73 Smile 328g
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 276 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 20 zapytaniami.