forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-09-21, 06:41:27

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
667777 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 276 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I  (Przeczytany 2292845 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71845


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #340 : 2012-12-20, 09:55:26 »

Teraz młodzież ma bardzo brzydką cerę po tym śmieciowym i chudym jedzeniu... Confused
Zapisane

Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25596

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #341 : 2012-12-20, 09:55:49 »

Mariusz a ty czytales te wyklady z biochemii u Michalaka?
Zapisane

Work Buy Consume Die
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 71845


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #342 : 2012-12-20, 09:56:27 »

Teraz młodzież ma bardzo brzydką cerę po tym śmieciowym i chudym jedzeniu... Confused


...dziewczyny zapudrują, gorzej z chłopakami... Confused
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #343 : 2012-12-20, 10:04:15 »

Ciekawostka.
Zadalem pytanie znajomej kosmetolozce: 'Jak dieta wpływa na skore' odpo cytuje 'Nadmiar tluszczow w diecie prowadzi do zaczopowania por(ow)-czytaj wagry, czarne cos na nosie- koniec acetonu Very Happy
Ciekawa teoria niczym dr Michalaka,typowanie typa i inne Laughing A moze to nie teoria...he he
Bo podchwytliwie zadałeś.
Wiadomo, że jak pytanie o dietę, to każdy się spina i cukier i tłuszcz be, tylko wio rządzą Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #344 : 2012-12-20, 10:06:11 »

Teraz młodzież ma bardzo brzydką cerę po tym śmieciowym i chudym jedzeniu... Confused


...dziewczyny zapudrują, gorzej z chłopakami... Confused
Chłopaki też pudrują i oczyszczają u kosmetyczki.
Tylko nie wiem, czy przed czy po depilowaniu Very Happy
Dobrze, że syna na razie nie mam...
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #345 : 2012-12-20, 10:32:54 »

Ciekawostka
Jeszcze niedawno uważano że 1 cząsteczka NADH=3 cząsteczki ATP, obecnie ta wartość =2,5 a w cytozolu 1,5, więc w glikolizie uzyskujemy 2ATP+2NADHx1,5=maskymalnie 5 cz. ATP, dobrze liczę? Cytując Panią Figurę "na waciki" nie wystarczy
W tłuszczu mamy H-C-H CH2, a w glukozie  H-C-OH (H2O adminowe)?  Wink Laughing
http://m.ocdn.eu/_m/c3e683cdfaa33928fae0e32cca5edccb,14,1.jpg
http://www.jaworek.net/kosmetyki/Pictures/emulgator_1.jpg

Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #346 : 2012-12-20, 10:37:22 »

Ciekawostka
Jeszcze niedawno uważano że 1 cząsteczka NADH=3 cząsteczki ATP, obecnie ta wartość =2,5 a w cytozolu 1,5, więc w glikolizie uzyskujemy 2ATP+2NADHx1,5=maskymalnie 5 cz. ATP, dobrze liczę? Cytując Panią Figurę "na waciki" nie wystarczy
W tłuszczu mamy H-C-H CH2, a w glukozie  H-C-OH (H2O adminowe)?  Wink Laughing
http://m.ocdn.eu/_m/c3e683cdfaa33928fae0e32cca5edccb,14,1.jpg
http://www.jaworek.net/kosmetyki/Pictures/emulgator_1.jpg


A dla prostych kulturystów?
Zapisane
grenis
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #347 : 2012-12-20, 10:57:44 »

wlasnie skonczylem czytac te ksiazke Sarno, ktora polecaly kiedys mity...i choc w temacie ksiazek napisalem, ze jest nudna, bo owszem, pierwsze pol ksiazki autor jak wiekszosc autorow stawia teze dotyczaca wybranego przez niego aspektu, ale.....pozniej na koniec jak sie to posklada to moze miec sens. Dwa umysly w kazdym czlowieku: swiadomosc i podswiadomosc, ktore sa w sporze a mozg na koniec nie chcac dopuscic na przenikniecie uczuc z jednego do drugiego (logika kontra jej brak-instynkt) robi fizyczna projekcje w postaci bolu miesni, stawow, powiezi etc. I pisze, ze rozdzielenie umyslu od ciala to jeden z najwiejszych bledow, bo mozg tak naprawde moze wszystko, jak zreszta pamietasz z ksiazki Samolubny Mozg Smile A spora czesc typowych kontuzji pakerskich, te dyskopatie i inne to zadne kontuzje...
hehe ... mowisz, ze Sarno twierdzi, ze dyskopatia to wymysl mozgu ?
Z tego wynika, ze ortopeda/neurolog zamiast do fizjoterapeuty powinien kierowac pacjenta do odpowiedniego psychoterapeuty, bo zdegenerowany krazek międzykręgowy uciskajacy korzenie nerwowe, to czysta fantazja.
Dobre  Laughing
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #348 : 2012-12-20, 11:02:03 »

Cytuj z: pierwsza strona tematu
Jak już wcześniej wspomniałem, pewna ilość węglowodanów potrzebna jest nam (...)
glukoza jest marnym źródłem energii i wbrew pozorom resynteza ATP z glukozy pochodzącej z krwiobiegu nie zachodzi szybciej niż z tkani tłuszczowej-temat http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?p=214927&highlight=dylemat#214927
Jakoś tak wychodzi,że organizm podczas wysiłku spala ~50g/h glukozy; w spoczynku ~5g/h zależnie od badania. W czasie wysiłku spalanie tłuszczu potrafi "poszybować" do ~2g/min 120g/h zależnie od proporcji w diecie,dostępności tlenu VO2max oraz szczawiooctanu- zawsze mogę się mylić  Laughing ,ale co mi tam, mogę, uczę się ... Razz

Oczywiście podstawa to "adminowe" forumowe cytaty Smile , a w przystępny sposób przedstawione przez dr Jana Kwaśniewskiego. Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25596

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #349 : 2012-12-20, 11:03:51 »

wlasnie skonczylem czytac te ksiazke Sarno, ktora polecaly kiedys mity...i choc w temacie ksiazek napisalem, ze jest nudna, bo owszem, pierwsze pol ksiazki autor jak wiekszosc autorow stawia teze dotyczaca wybranego przez niego aspektu, ale.....pozniej na koniec jak sie to posklada to moze miec sens. Dwa umysly w kazdym czlowieku: swiadomosc i podswiadomosc, ktore sa w sporze a mozg na koniec nie chcac dopuscic na przenikniecie uczuc z jednego do drugiego (logika kontra jej brak-instynkt) robi fizyczna projekcje w postaci bolu miesni, stawow, powiezi etc. I pisze, ze rozdzielenie umyslu od ciala to jeden z najwiejszych bledow, bo mozg tak naprawde moze wszystko, jak zreszta pamietasz z ksiazki Samolubny Mozg Smile A spora czesc typowych kontuzji pakerskich, te dyskopatie i inne to zadne kontuzje...
hehe ... mowisz, ze Sarno twierdzi, ze dyskopatia to wymysl mozgu ?
Z tego wynika, ze ortopeda/neurolog zamiast do fizjoterapeuty powinien kierowac pacjenta do odpowiedniego psychoterapeuty, bo zdegenerowany krazek międzykręgowy uciskajacy korzenie nerwowe, to czysta fantazja.
Dobre  Laughing
No cos takiego wlasnie twierdzi Sarno, przytacza badania osob zdrowych i z tym "uszkodzeniem" krazka i wskazuje, ze jedni i drudzy albo maja takie same zmiany ale jednych to boli a innych nie. Zreszta jak sie poczyta o dyskopatii to jest to dosc metne po prostu, "choruje" 30-50% osob w przedziale wiekowym od x do x, takie tam bajki. Ja osobiscie nie wierze w te dyskopatie i inne bzdety typu lordozy. Naprawde trzeba robic dziwne rzeczy zeby ten kregoslup sie znieksztalcil i pozostal taki.

 A w innym temacie z gavro gadalismy juz na ten temat - gavro jak byl w kadrze to mowil, ze na wodeczce fizjolog czy inny od tego typu rzeczy sie przyznal, ze analgoicznie do stwierdzenia "dajcie mi czlowieka a znajde na niego paragraf" mozna powiedziec o kregoslupie - kazdemu mozna znalezc jakies krzywizny.

Ogolnie o tych kregach dosc szczegolowo sie on rozpisuje i widac, ze sie zna, bo chyba prawcowal sporo jako fizjolog. Ogolnie przeczytaj i ocen, bo tak hihi-haha na podstawie tej "naukowej' medycyny to rzeczywiscie wiele rzeczy mozna wysmiac. Mam  w .doc jezeli chcesz
Zapisane

Work Buy Consume Die
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25596

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #350 : 2012-12-20, 11:05:14 »

Z tego wynika, ze ortopeda/neurolog zamiast do fizjoterapeuty powinien kierowac pacjenta do odpowiedniego psychoterapeuty, bo zdegenerowany krazek międzykręgowy uciskajacy korzenie nerwowe, to czysta fantazja.
Dokladnie to mowi.
Zapisane

Work Buy Consume Die
grenis
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #351 : 2012-12-20, 11:18:29 »


od 5 lat również  stres związany z pracą zwielokrotnił się - dawniej "leczyłem się" czekoladą z orzechami
jakoś w moim przypadku tłuszcz  nie uspokaja  8)Darek
Czekolada z orzechami zawiera sporo tluszczu, ale skoro uwazasz, ze to nie tluszcz Cie "leczyl" to moze wystarczy pic ciemne kakao, ktore tez podnosi poziom serotoniny?
Ja pijam takie przed basenem. Dodaje jeszcze do niego maselka coby efekt syneri uzyskac Smile

zacytuje jeszcze fragment ksiazki "Dieta optymalna - dieta idealna"
Cytuj
Łyk śmietany zamiast Prozacu ?
Grupa badaczy z uniwersytetu w Sheffieid (Wielka Brytania) prowadziła pod koniec lat
dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia prace nad wpływem diety na kondycję psychofizycz-
ną, a zwłaszcza na... nastrój. Uczonych zainspirowały wyniki testów na myszach, z których
wynikało, że gryzonie karmione w sposób beztłuszczowy stawały się agresywne, unikaty
kontaktów, byty mniej towarzyskie - słowem: byty ciągle nie w sosie. Zupełnie przeciwnie
zachowywały się osobniki, którym podawano rozmaite przysmaki, w tym również pokarmy
zawierające duże ilości białka i tłuszczu, l te właśnie prawidłowości postanowi? wykorzy-
stać zespół pod kierunkiem Anity Wells, która wybrała do badań 20 niepalących osób - 10
kobiet i 10 mężczyzn w wieku od 20 do 37 !at.
Żadna z nich nie cierpiała nigdy na jakiekolwiek choroby, w tym również dolegliwości
psychiczne. Eksperyment trwał dwa miesiące, przy czym w pierwszym miesiącu wszyscy
karmieni byli jednakowo, a dietę tak skomponowano, by aż 43 procent kalorii dostarczane
było w postaci tłuszczu. W drugim miesiącu potowa uczestników otrzymywała pożywienie
o takiej samej wartości kalorycznej, ale zawartość tłuszczu w ich diecie zmniejszono do 25
procent. Potrawy przyrządzano tak, by nukt z badanych nie zorientował się w zmiana pro-
porcji, Jak czytamy w raporcie sporządzonym już po opublikowaniu wyników badań, ludzie
którym podawano więcej węglowodanów zamiast tłuszczów byli: bardziej konfliktogenni,
mniej towarzyscy, łatwiej się irytowali i rzadziej uśmiechali. Niewątpliwy związek pomiędzy
składem naszego pokarmu a nastrojem próbowano wytłumaczyć w ten sposób, że w trzust-
ce i jelicie cienkim produkowany jest hormon o nazwie cholecystokinina (CCK), którego po-
ziom zależy od składu diety - rośnie, gdy organizm ma wystarczającą ilość tłuszczów i ma-
leje, gdy ich poziom się zmniejsza. Ten właśnie hormon oprócz wpływu na wytwarzanie so-
ku trzustkowego i żółci, przez co pełni bardzo ważną rolę w procesach trawienia, jeszcze do-
datkowo uczestniczy w wytwarzaniu serotoniny. Ta zaś substancja jest bezpośrednio odpo-
wiedzialna za „łączność międzytkankową", ale działa wybiórczo, bowiem przekazuje wyłącz-
nie przyjemne uczucia, inne po prostu ignorując. Właściwość tę wykorzystali uczeni, którzy
opracowali stynny prozac, pigułkę szczęścia, która zawojowała w ostatnich latach Amerykę
10i Europę poprawiając każdego dnia nastrój milionom popadąjących w depresję ludzi. Zasko-
czeni rezultatami swoich doświadczeń brytyjscy badacze postanowili kontynuować ekspe-
ryment, ale my wcale nie musimy czekać na rezultaty, bo przecież wśród optymalnych nie-
mal nie zdarzają się stany pogorszonego nastroju, nie mówiąc już o depresji.
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #352 : 2012-12-20, 11:51:39 »

gdyby Dario uwazniej czytal admina,a zwlaszcza Jana Kwasniewskiego wiedzialby dlaczego brzuch rosnie (szlak pentozowy glukoza). Choc zawsze mozna wiedziec wiecej,dr sie mydli itp. Wink
C
zabawmy się w lekarza : dochodzę do wniosku , że budzi mnie ... wątroba (?) , niski poziom glukozy ok 4 tej
po kolacji z ziemniaków np. jest lepiej ( 5 , 6sta )
po tłustej lub alkoholu (?)  - 2ga 3cia !!!

czasami rano trzęsą mi się dłonie - sprawdzam glukometrem - 80 , 86 ...
Trzeba byłoby się zapytać jak poszło z :
Cytuj
Dla mnie dario twój organizm metabolizuje (BTW) jak w stanie głodu (subiektywna ocena)-objawy. Mądry człowiek napisał coś w ten deseń: "Człowiek nie je więcej niż potrzebuje,ale jego potrzeby mogą być różne". Podobne objawy do ciebie miała "wisienka" z forum Optymalnych.

 Nie wiem czy pomoże,ale może coś drgnie. 
 Powinieneś "konstruować" każdy posiłek tak, aby B:Ww wynosiło w przypadku
 -żółtek, całych jaj,podrobów, żółtego sera 1:1
 -twaróg, karkówka, boczek,łopatka 1:0,8

 Jedz mięsko codziennie (np na obiad), mniejsze prawdopodobieństwo niedocukrzenia....-lepszy sen 

 Ilość tłuszczu B:T 1:2,5, chyba że chcesz zrzucić trochę z boczków 1:2. Jak "okrzepniesz" może i pofolgujesz sobie z T>2,5 
 Gdyby waga szła w górę (tkanka tłuszczowa- lustro) zmniejsz B:W o 0,2g w stosunku do żółtek oraz karkówki (0,8-0,6)
 Pamiętaj,że alkohol=Ww 
 Korzystaj ze świeżego powietrza, ruszaj się (wtedy gdy jest energia-ochota na ruch) dodaj trochę wit C z mrożonek. Na chwilę obecną, "jadalne" są w warunkach polskich mrożonki (np w lidlu-mieszanka leśna) lub jabłka (starszych odmian najlepsze), oraz kiszonki (ogórki, kapusta), czosnek,cebula-coś pewnie by się jeszcze znalazło. Nie ma co cudować 
 Możesz spróbować jeść Ww na wieczór (1h przed planowanym spaniem),ale staraj sie jeść nie więcej jak 20-30g-może to być alkohol.
 Liczysz Ww, korzystaj z "tabel Kwaśniewskiego" są najlepsze.

 Jadaj to co Ci smakuje, masz ochotę (B,T,W) jedzenia ma wiązać się z przyjemnością, nie przymusem czy siłą wyższą, która kazała... 

 Masz wagę? Możesz skorzystać, a nóż-widelec szybciej się poprawi (mniej ewentualnych błędów). Jajko może ważyć 30-80g /-10% na skorupkę  itp

 Pogorszyć się nie powinno.. 
 Takie jet moje zdanie. Czy skorzystasz z rad, zależy tylko do Ciebie.Nic nie musisz, możesz tylko chcieć... 
 Powodzenia w drodze na Olimp
aby móc cokolwiek sensownego wywnioskować. Smile
Ale to nie temat o śnie Razz
Koniec off topu
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25596

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #353 : 2012-12-20, 11:56:48 »

Ciekawostka
Jeszcze niedawno uważano że 1 cząsteczka NADH=3 cząsteczki ATP, obecnie ta wartość =2,5 a w cytozolu 1,5, więc w glikolizie uzyskujemy 2ATP+2NADHx1,5=maskymalnie 5 cz. ATP, dobrze liczę? Cytując Panią Figurę "na waciki" nie wystarczy
W tłuszczu mamy H-C-H CH2, a w glukozie  H-C-OH (H2O adminowe)?  Wink Laughing
http://m.ocdn.eu/_m/c3e683cdfaa33928fae0e32cca5edccb,14,1.jpg
http://www.jaworek.net/kosmetyki/Pictures/emulgator_1.jpg


A dla prostych kulturystów?
jw
Zapisane

Work Buy Consume Die
MariuszM
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #354 : 2012-12-20, 12:11:00 »

Ciekawostka
Jeszcze niedawno uważano że 1 cząsteczka NADH=3 cząsteczki ATP, obecnie ta wartość =2,5 a w cytozolu 1,5, więc w glikolizie uzyskujemy 2ATP+2NADHx1,5=maskymalnie 5 cz. ATP, dobrze liczę? Cytując Panią Figurę "na waciki" nie wystarczy
W tłuszczu mamy H-C-H CH2, a w glukozie  H-C-OH (H2O adminowe)?  Wink Laughing
http://m.ocdn.eu/_m/c3e683cdfaa33928fae0e32cca5edccb,14,1.jpg
http://www.jaworek.net/kosmetyki/Pictures/emulgator_1.jpg


A dla prostych kulturystów?
jw
AWF ukonczyles?
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #355 : 2012-12-20, 12:15:44 »

Ciekawostka
Jeszcze niedawno uważano że 1 cząsteczka NADH=3 cząsteczki ATP, obecnie ta wartość =2,5 a w cytozolu 1,5, więc w glikolizie uzyskujemy 2ATP+2NADHx1,5=maskymalnie 5 cz. ATP, dobrze liczę? Cytując Panią Figurę "na waciki" nie wystarczy
W tłuszczu mamy H-C-H CH2, a w glukozie  H-C-OH (H2O adminowe)?  Wink Laughing
http://m.ocdn.eu/_m/c3e683cdfaa33928fae0e32cca5edccb,14,1.jpg
http://www.jaworek.net/kosmetyki/Pictures/emulgator_1.jpg


A dla prostych kulturystów?
jw
AWF ukonczyles?
Panie Boże broń!
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #356 : 2012-12-20, 14:40:40 »

kojarzyć/czytać Wink umiejatsa Wink ja umiejastsa chyba  Twisted Evil http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=1413.msg21739#msg21739

Cytuj z: cytat z pierwszej strony
związki wysoko utlenione w związki mniej utlenione.
3C6H12O6-->C18H36O2 + 8O2
no offense Wink



Na koniec można powiedzieć np tak
Cytuj
Po przeczytaniu tego artykułu zastanawiam się czy na 2 h przed snem nie jeść 20g Węgli w postaci kaszy/ryżu/ płatków owsianych (zrezygnowałem z nich przy diecie tłuszczowej), ale teraz po przeczytaniu powyższego artykułu, ponownie się nad tym zastanowiłem, co o tym myślicie?

 I jeszcze pytanie, w powyższym artykule wspomina się o posiłku na noc w postaci owoców (20g W) z dodatkiem tłuszczu. To jaka ma być ilość tego tłuszczu około?

 Jeszcze jedna sprawa, jeżeli zaleca się dzienna ilość warzyw do 300g, to z czego jeszcze mogę czerpać węglę poza owocami i orzechami+nasionami, jeżeli zaleca się całkowitą eliminację zbóż?

Dobrym rozwiązaniem są również optymalne desery w postaci truskawek lub owoców jagodowych, okraszonych adekwatną ilością ubitej śmietanki lub kwaśnej śmietany z dodatkiem gorzkiej czekolady

 Dlatego się zastanawiałem jaki stosunek przyjąć W do T, czy 3:1, czy 1:1, bo choć napisano adekwatnie, to nie wskazuje na konkretną wartość.
lub
po dwóch, trzech godzinach wykładu JK na temat Diety Optymalnej, wstaje pewna pani i pyta:
"Panie doktorze, to z czym mam jeść ten chleb?"  Shocked
No offense
chyba tracę nadzieję, a ona umiera ostania Wink Ja tam wierzę,że ludzie potrafią samodzielnie myśleć  Cool
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #357 : 2012-12-20, 14:42:33 »

P.S niezależnie od poziomu wykształcenia Smile
Zapisane
grenis
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #358 : 2012-12-20, 15:29:56 »

wlasnie skonczylem czytac te ksiazke Sarno, ktora polecaly kiedys mity...i choc w temacie ksiazek napisalem, ze jest nudna, bo owszem, pierwsze pol ksiazki autor jak wiekszosc autorow stawia teze dotyczaca wybranego przez niego aspektu, ale.....pozniej na koniec jak sie to posklada to moze miec sens. Dwa umysly w kazdym czlowieku: swiadomosc i podswiadomosc, ktore sa w sporze a mozg na koniec nie chcac dopuscic na przenikniecie uczuc z jednego do drugiego (logika kontra jej brak-instynkt) robi fizyczna projekcje w postaci bolu miesni, stawow, powiezi etc. I pisze, ze rozdzielenie umyslu od ciala to jeden z najwiejszych bledow, bo mozg tak naprawde moze wszystko, jak zreszta pamietasz z ksiazki Samolubny Mozg Smile A spora czesc typowych kontuzji pakerskich, te dyskopatie i inne to zadne kontuzje...
hehe ... mowisz, ze Sarno twierdzi, ze dyskopatia to wymysl mozgu ?
Z tego wynika, ze ortopeda/neurolog zamiast do fizjoterapeuty powinien kierowac pacjenta do odpowiedniego psychoterapeuty, bo zdegenerowany krazek międzykręgowy uciskajacy korzenie nerwowe, to czysta fantazja.
Dobre  Laughing
No cos takiego wlasnie twierdzi Sarno, przytacza badania osob zdrowych i z tym "uszkodzeniem" krazka i wskazuje, ze jedni i drudzy albo maja takie same zmiany ale jednych to boli a innych nie. Zreszta jak sie poczyta o dyskopatii to jest to dosc metne po prostu, "choruje" 30-50% osob w przedziale wiekowym od x do x, takie tam bajki. Ja osobiscie nie wierze w te dyskopatie i inne bzdety typu lordozy. Naprawde trzeba robic dziwne rzeczy zeby ten kregoslup sie znieksztalcil i pozostal taki.

 A w innym temacie z gavro gadalismy juz na ten temat - gavro jak byl w kadrze to mowil, ze na wodeczce fizjolog czy inny od tego typu rzeczy sie przyznal, ze analgoicznie do stwierdzenia "dajcie mi czlowieka a znajde na niego paragraf" mozna powiedziec o kregoslupie - kazdemu mozna znalezc jakies krzywizny.

Ogolnie o tych kregach dosc szczegolowo sie on rozpisuje i widac, ze sie zna, bo chyba prawcowal sporo jako fizjolog. Ogolnie przeczytaj i ocen, bo tak hihi-haha na podstawie tej "naukowej' medycyny to rzeczywiscie wiele rzeczy mozna wysmiac. Mam  w .doc jezeli chcesz


To, ze jednych boli, a drugich nie, oznacza ze u jednych wystepuje ucisk dysku na korzenie nerwowe, a u drugich taki ucisk nie wystepuje, choc obraz z badania w obu przypadkach jest podobny.
Poza skrajnymi przypadkami zadne badanie MRK czy TG nie wykaze, ze nerw jest uciskany.
Wykaze jedynie nieprawidłowości w budowie krazka, jego przesuniecie i mozliwosc ucisku na korzenie nerwowe. Dopiero sygnal w postaci bolu mowi, ze nerw jest przyduszony.
Psyche jest b. wazne, ale w tym jak i każdym innym przypadku do leczenia należy podejść holistycznie, włączając tutaj w miare możliwości fizjoterapie (cofanie wypukliny) i wlasciwa diete w celu odbudowy i wzmocnienia dysku.

Dyskopatia  Confused
http://imgur.com/xE5d8

Blondynka z niezlą lordozą  Very Happy
http://imgur.com/QR9rL

Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25596

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #359 : 2012-12-20, 15:50:33 »

Nie bede sie spieral jakos ostro bronil, bo przeciez tylko napisalem, co autor twierdzi, nie znaczy to, ze ja tak twierdze. Zdaje sobie sprawe, ze tak na dobra sprawe zawsze sie znajdzie ktos kto wie lepiej Smile Jednak czytajac te ksiazke, wlasnie bardzo mnie nudzily fizjologiczne rowzwazania nad natura ostatnich dyskow kregoslupa etc i takie niemal podrecznikowe tlumacznie . Pare wyrwanych cytatow:
Cytuj
Tym razem utrudniliśmy sobie pracę i ograniczyliśmy badaną populację do ludzi z udokumentowaną poprzez tomografię komputerową dyskopatią. Ta nieprawidłowość jest powodem większości operacji chirurgicznych, a jednak nasze doświadczenie pokazuje, że rzadko jest odpowiedzialna za ból. Przeprowadzono wywiad ze stu dziewięcioma losowo wybranymi
pacjentami. Od roku do trzech lat po leczeniu dziewięćdziesięciu sześciu (88%) uwolniło się od bólu i prowadziło normalne życie, jedenastu czuło się w pewnym stopniu lepiej, a tylko dwóch pozostało bez zmian - znacząca poprawa od czasu badań w 1982 roku.

fragment jezyka ksiazki, (mi sie zdaje, ze on wie o czym mowi):
Cytuj
Jeśli u kogoś występuje dyskopatia na najniższym poziomie - L5-S1, który może oddziaływać na S1, pierwszy nerw krzyżowokręgowy - i odczuwa ból oraz inne nieprawidłowości w percepcji czuciowej włączając przód nogi, trzeba przyjąć, że patologia dysku nie jest odpowiedzialna za ból, ponieważ S1 obsługuje tył nogi. Przeciwnie, ludzie z dyskopatią lędźwiową na poziomie L4-L5 - oddziałującą na piąty nerw lędźwiowo-kręgowy, L5 często odczuwają ból w tyle nogi, co jeszcze raz dowodzi, że patologia dysku nie jest odpowiedzialna za ten ból, ponieważ tylna część nogi jest zasilana przez nerwy S1 i S2, a nie przez L5


Cytuj
Termin rwa kulszowa jest znany każdemu; chociaż lekarze i pacjenci używają go jako diagnozy, odnosi się on tylko do bólu w nodze. Rutynowo mówi się pacjentom, że dyskopatia powoduje ucisk na nerw kulszowy, co z kolei wywołuje ból. Jest to anatomicznie niemożliwe. Lekarz ma na myśli, że masa jądra miażdżystego naciska na jeden z nerwów kręgowych, który rozgałęzia się do nerwu kulszowego. Pięć nerwów kręgowych wysyła odgałęzienia do nerwów kulszowych - L3, L4, L5, S1 i S2. Logika neurofizjologiczna sugeruje, że chociaż nieustanny ucisk nerwu może być bolesny przez krótki okres, może wkrótce doprowadzić do całkowitej utraty czucia, ponieważ nerw nie może funkcjonować będąc w stanie ciągłego nacisku. W praktyce, dowiedziałem się, że lędźwiowe nerwy kręgowe w krzyżu i/lub w samym nerwie kulszowym często są zaangażowane w proces TMS i że to pozbawienie tlenu, a nie ucisk nerwu powoduje symptomy. Dlatego ludzie cierpiący na rwę kulszową odczuwają ból w tak wielu różnych częściach nogi na tak różne sposoby, czasami przemieszczający się z jednej strony na drugą. Nieprawidłowość strukturalna taka jak dyskopatia nie mogłyby wytworzyć takiego obrazu klinicznego. U wielu pacjentów cierpiących z powodu rwy kulszowej nie można udowodnić

Cytuj
Co mówi literatura medyczna na temat dyskopatii lędźwiowej? Oto mały przykład:
H. L. Rosomoff, neurochirurg, odkrył, że dyskopatia lędźwiowa jest odpowiedzialna za ból krzyża i nóg w mniej niż 3%
przypadków i leczy swoich pacjentów zachowawczo - to znaczy bezoperacyjnie.
Alf Nachemson, światowej sławy naukowiec zajmujący się bólem krzyża, stwierdził, że przyczyna jest nieznana w większości przypadków, a 98% pacjentów powinno być leczonych metodą zachowawczą.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Strony: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 276 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.051 sekund z 20 zapytaniami.