forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 14:30:43

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
658450 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 266 267 268 269 270 [271] 272 273 274 275 276 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I  (Przeczytany 2073757 razy)
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #5400 : 2016-03-04, 11:48:47 »

Bardzo ładne. Very Happy
A przy okazji, szkoda Doktora. Wink
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #5401 : 2016-03-04, 11:57:16 »

No niestety, widac dzisiaj w dobie "informacyjnosci" trzeba czasami popchnac sprawy do przodu, ale jezeli doktor swiadomie zrezygnowal z zycia publicznego jak i admin, to trudno zeby bylo inaczej. Taki Piotrkowicz moglby byc znakomita reklama marki DO i w zasadzie batem i mlotem na takich Ambrozjakow jak i zamiedzowcow ogolnie mowiac nie wspominajac o wesolej czeredzie Prezesa Tkocza Very Happy

Przyznam szczerze, ze jak mnie zameczaja roznymi pytaniami na privy w roznych miejscach, zazwyczaj o bibliografie, ksiazki ktore warto przeczytac, to zawsze gdzies tam z tymi Taubesami etc podtykam te ksiazki Kwasniewskiego i niektorzy sie dziwia, ze to niemozliwe, ze to moze tak byc. Potem czytaja i sie dziwia jakie to proste, i dlaczego tego nikt nie promuje tego Kwasniewskiego. MLODZI ludzie sie pytaja, bo oni nie maja takiego nastawienia do Kwasniewskiego jak te starsze pokolenie uwiklane w te wojenki na gorze, oso i tym podobne klimaty oparte na negatywnej kampanii przeciwko. Mlodzi maja, popularnie po ichniemu mowiec "na to wyjebane" i ich interesuje wylacznie to co w tych ksiazkach. To wlasnie z takich rozmow jeden z nich uzyl sformulowania, ktore mi sie spobalo, ze "Kwasniewski to taki Tsatsouline dietetyki".
Zapisane

Work Buy Consume Die
Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #5402 : 2016-03-04, 12:05:50 »


 I uzyje cytatu, ktory ostatnio bardzo mi sie podoba i przystaje do sytuacji: Antoine de Rivarol - Kto ma racje dzien wczesniej od innych, ten przez dobe uchodzi za idiote.


Złote słowa! Wielki podziw za odwagę takich ludzi!
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #5403 : 2016-03-04, 12:06:37 »

Mariusza kolega mówi: "miej na to wy..., a będzie ci dane". Very Happy
Mnie się zdaje, że jednak DO będzie nadal elitarne, bo to prosta dieta, ale niełatwa w utrzymaniu.
A ponadto daje zdrowie (Vigo mówił, że Piotrkowicz się z astmy wyleczył, a on sam chyba z WZJG) brak zastosowania dla supli i leków, a tego nikt by nie chciał, kto na tym utrzymuje rodzinę...
Poza tym, już wracając do sportów siłowych, węglowodany dają przyrost wagi, a tłuszcze raczej efekty w lustrze, więc chłopaki z piwnicy wybiorą węgle, może i dobrze? Razz
Dzisiaj takie czasy, że wszystko musi być na cito, a budowanie sylwetki to czasochłonna sprawa.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #5404 : 2016-03-04, 12:13:01 »

Wiesz przyrost wagi, to dzisiaj pokutuje, ze to jakis wymiernik, dlatego wegle, ale pytanie, czy wszyscy chca byc kulturystami?
Tydzien temu bylem na takiej spontanicznej domowce, po meczu nas jeden znajomek zaprosil, co gramy razem. Poszedlem ja, nasz bramkarz i taki jeden moj kuzyn, ktory sporo siedzial na pakerni i wyglada teraz jak kawal chlopa, ale od ponad roku juz nie cwiczy. U kolesia byla laweczka, jakies uchwyty do pompek i mial takie dziwne kettle, z jakiegos chyba zeliwa ale w ksztalcie takich wyprofilowanych trapezow. Wiec zaraz tam przy piwku sie dobralismy i kazdy chcial sie sprobowac, wzieli oba i wyciskac w gore, military. Bramkarz nie dal rady ani razu, ten moj kuzyn, pakerzysta dwa razy wiekszy od bramkarza dal rade ledwo 2 razy Very Happy No niby 2 razy lepszy byl ale co to za wynik Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #5405 : 2016-03-04, 12:29:04 »

Jasne, siła ma niedużo wspólnego z wagą, znacznie mniej niż się uważa, z suchą masą zresztą też.
Ale nawet estetycznie, 45cm obwodu ramienia wygląda lepiej, jak jest zarzeźbione do kości, od ulanego 55, na tle wiszących cycków. Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #5406 : 2016-03-05, 10:26:25 »

Ketoza w sporcie:
http://180rekompozycja.pl/korzysci-z-bycia-w-stanie-ketozy-cz-1/
http://180rekompozycja.pl/korzysci-z-bycia-w-stanie-ketozy-cz-2/
Druga część była dla mnie ciekawa. Very Happy
Cytuj
Badacze przewidywali, że uczestnicy na CKD w związku z korzyściami wynikającymi z „ładowań węglowodanów” uzyskają lepsze efekty niż uczestnicy na VLCKD. No cóż, wiele się mówi o korzyściach związanych z „ładowaniami węglowodanów” – działanie anaboliczne, resynteza glikogenu mięśniowego, zwiększanie poziomów hormonów mających kluczowy wpływ na uczucie głodu i tempo przemiany materii. Po wstępnej analizie wyników, „Muscle Prof” – usłyszał od jednego ze swoich podopiecznych – Ryana Lowery: „What’s wrong, Doc?” – po 8 tygodniach odnotowano w obu grupach ubytek masy ciała (-3 kg), ale ubytek beztłuszczowej masy ciała był większy w grupie CKD (-2 kg vs. -1 kg). Dodatkowo w odróżnieniu od uczestników z grupy VLCKD, w grupie CKD odnotowano spadek siły. Bardziej wnikliwa analiza uzyskanych rezultatów pokazała, że „ładowań węglowodanów” miały negatywny wpływ na poziomy ciał ketonowych – uczestnicy w grupie CKD po weekendowych ładowania wracali do ketozy dopiero w czwartek lub piątek. Zdaniem badaczy mogło mieć to kluczowy wpływ na uzyskane rezultaty.
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #5407 : 2016-03-05, 10:42:02 »

Bardziej wnikliwa analiza uzyskanych rezultatów pokazała, że „ładowań węglowodanów” miały negatywny wpływ na poziomy ciał ketonowych – uczestnicy w grupie CKD po weekendowych ładowania wracali do ketozy dopiero w czwartek lub piątek. Zdaniem badaczy mogło mieć to kluczowy wpływ na uzyskane rezultaty.

ale musieli się tego makaronu i ryżu nałykać  Shocked   Rolling Eyes  Shocked    Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #5408 : 2016-03-05, 11:03:14 »

No tak, dwa dni na wysokowęglowodanówce, bęben spuchnięty jak balon. Very Happy
Zawsze mi się wydawało, że ładowania nie mają za wiele sensu.
Zapisane
jarcow
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #5409 : 2016-03-05, 11:21:47 »

Jaki mniej więcej utrzymuje się poziom tłuszczu w organizmie u osób regularnie stosujących się do zasad "kulturystyki optymalnej? Da się to jakoś oszacować?
Nie ukrywam, że wszedłem na tą dietę między innymi po to, by bez większego wysiłku utrzymywać sportowy BF.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #5410 : 2016-03-05, 11:25:22 »

 Laughing
Ta i kolor oczu też wszyscy mają jednakowy. Laughing
Niby jak to przewidzieć? Shocked
Zapisane
jarcow
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #5411 : 2016-03-05, 11:27:50 »

Laughing
Ta i kolor oczu też wszyscy mają jednakowy. Laughing
Niby jak to przewidzieć? Shocked
Heheh, chodzi mi o jakieś ramy. Np, że nie można mieś nadwaga, nie miewa się więcej niż 15% itd.. Wiem, to chyba głupie pytanie  Embarassed
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #5412 : 2016-03-05, 11:37:03 »

Tak i siła w wyciskaniu na poziomej mieści się w przedziale 120-195kg. Laughing

Ja miałem zawsze, niezależnie od diety, między 10 a 15% BF, bo jak zasuwasz na treningach, to jak może być inaczej?
Zapisane
jarcow
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #5413 : 2016-03-05, 12:05:16 »

No nic, zobaczy się. Przetestuję to do lata i zdam relację.
Zapisane
jarcow
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #5414 : 2016-03-05, 12:19:21 »

Jeszcze pytanko: Czy to prawda, że na tej diecie w związku ze znacznym spożyciem nabiału podnosi się mocno poziom estrogenów u mężczyzn? Wycztałem to gdzieś na Kfd.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #5415 : 2016-03-05, 12:52:07 »

To prawda, że mleko zawiera szereg hormonów:
http://www.tlustezycie.pl/2012/10/co-zego-w-mleku.html?m=1
Ale na DO mleka się nie pije, tylko jada produkty mleczne.
Hormony nie są tak łatwo absorbowane z przewodu pokarmowego, ale łatwo neutralizowane w wątrobie.
Ja jem mleczne prawie codziennie i nigdy nie miałem problemów z estrogenem, a mam badania co najmniej raz w roku.
Możliwe jest również DO z wyłączeniem mlecznych, jeśli się tak boisz hormonów, ale substancji o tym charakterze jest mnóstwo w pożywieniu i środowisku. Wink
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #5416 : 2016-03-05, 13:22:31 »

No tak, dwa dni na wysokowęglowodanówce, bęben spuchnięty jak balon. Very Happy
Zawsze mi się wydawało, że ładowania nie mają za wiele sensu.
To bezsens pokutujacy od wiekow dzieki DiPasquale i jego Diecie Anabolicznej Very Happy Bzdura ale bardzo szybko przyswojona, bo wiadomo, po tygodniu katowania sie scisla dieta fajnie jest sie nawciagac pizzy i browara pod sam przelyk i to w ramach "sportowej diety"  Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
jarcow
Go


Email
Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #5417 : 2016-03-05, 18:40:47 »

Wie ktoś jak mogę się skontaktować z autorem tego wątku, MariszM?
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #5418 : 2016-03-05, 19:17:39 »

Wie ktoś jak mogę się skontaktować z autorem tego wątku, MariszM?
Jest na Wykopie jako MariuszEm. Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Kulturysta optymalny a "złota proporcja" cz. I
« Odpowiedz #5419 : 2016-03-08, 13:42:41 »

Kupiłem "PB" i przejrzałem "artykuł" o diecie tłuszczowej.  Very Happy
 Cóż, pan Sławek nadal nie rozumie różnic między LCHF, "dietą wysokotłuszczową 40%" używaną w badaniach i zwykłym LC.
 Nic się już chyba nie da zrobić, żeby go wyedukować.

Główne mity artykułu, to te, które omawialiśmy u niego na Forum:
 1. Tłuszcze pokarmowe tuczą.
2. NNKT są niezbędne dla dorosłych.
 3. Węglowodany są nieszkodliwe i są właściwym składnikiem energetycznym dla człowieka.
Czytalem, tragedia, ale z drugiej strony magister farmacji, osoba zmanipulowana.....
Zapisane

Work Buy Consume Die
Strony: 1 ... 266 267 268 269 270 [271] 272 273 274 275 276 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.295 sekund z 20 zapytaniami.