forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 13:27:54

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
659907 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Nowa na starcie
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Nowa na starcie  (Przeczytany 14768 razy)
krystyna48
Go


Email
Nowa na starcie
« : 2012-09-29, 10:28:31 »

Witam mam na imie Krystyna,kiedys w sklepie podsluchalam rozmowe dwóch kobiet na temat żywienia optymalnego bardzo mnie zaciekawił ów temat.Postanowilam wiec poszperac w internecie i poczytac co nieco o tym modelu zywienia.Jestem wprost zafascynowana cudownymi skutkami tego żywienia.Postanowilam wiec przejsc na to żywienie i bardzo  Was prosze o wyrozumialosc w zadawanych przezemnie pyataniach i o pomoc w starcie.Czego oczekuje od tego modelu zywienia no cóz jest troche lat na karku  i wagi, strzyka juz tu i tam,energia juz  tez nie ta niestety.Wyczytałm tez ze trzeba miec ustalone BTW,ze odpowiada to wzrostowi i wadze (jesli  dobrze to zrozumialm) Mój wzrost mniej wiecej 170 a waga ok 103kg mój boże. czy wiec moje btw wynosic bedzie b-70 t-100 w-40.Pozdrawiam.Krystyna
Zapisane
zofijeczka
Go


Email
Odp: Nowa na starcie
« Odpowiedz #1 : 2012-09-29, 11:10:06 »

niech mnie madrzejsi poprawia ale przy wzroscie 170 waga nslezna ztabel dla kobiety to 65kg czyli jedzone proporcje to 65g bialka cukry to ok45-50g a tluszcze to 65x2,5 do 65x3,5 . przy poczatkowym odchudzaniu ilosc tluszczow z dolnej granicy 2,5x65. jednakze u mnie ma,z chudl przy x3.5. ale to jest w ktorejs ksiazce napisane dokladnie. pozdrawiam i niech bardziej doswiadczeni przemawiaja.

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70424


Odp: Nowa na starcie
« Odpowiedz #2 : 2012-09-29, 11:31:12 »

Chyba najlepiej będzie jak przytoczę słowa samego Doktora:

"Generalną zasadą Żywienia Optymalnego jest zachowanie właściwych proporcji między tymi składnikami. Jako ogólną zasadę można przyjąć: 1 : 2,5-3,5 : 0,5. Oznacza to, że na 1 gram spożytego białka powinno przypadać w diecie 2,5 do 3,5 grama tłuszczu i 0,5 grama węglowodanów. Taka proporcja przy założeniu, że białka i tłuszcze są głównie pochodzenia zwierzęcego zapewnia prawidłową pracę organizmu w początkowym okresie Żywienia Optymalnego Po przystosowaniu się organizmu do nowej diety zapotrzebowanie na białko zmniejsza się. Zmniejsza się również, gdy spożywa się białko o najwyższej wartości biologicznej. Wówczas proporcja między białkiem i węglowodanami jak 1 : 0,5 nie obowiązuje. Może być 1 : 1 lub nawet 1 : 1,5.

Od tej zasady mogą być pewne odchylenia zależnie od właściwości psychofizycznych człowieka, warunków środowiskowych i chorób, na jakie człowiek cierpi. I tak np. otyli powinni w pierwszych miesiącach diety zmniejszyć ilość tłuszczu do l-2 gramów na 1 gram białka, gdyż intensywnie spalają własne tłuszcze, jako że dieta optymalna jest najlepszą z możliwych diet odchudzających. "

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80

Jeszcze dodam, że od długoletniej stażem Optymalnej ze Szczecina słyszałam, że odchudzanie przynosi słabe efekty jeśli organizm ma sporo do "posprzątania" w organizmie. Najpierw organizm na ogół zajmuje się likwidacją schorzeń a potem zrzucaniem zbędnych kilogramów. Ta Pani zaczęła chudnąc dopiero po 4 latach DO. Teraz jest filigranowa i waga jej przez lata stoi w miejscu...
Zapisane

zofijeczka
Go


Email
Odp: Nowa na starcie
« Odpowiedz #3 : 2012-09-29, 11:46:30 »

Reniu wlasnie to mi po glowie chozilo!


pamietam jak na poczatku w wyliczonych posilkach ciagle za duzo wegli mi wychozdzilo - oczywiscie przez zle nawyki zywieniowe zly dobor przepisow. teraz najwiecej uwagi musze przykladac do tego by za malo wegli nie znalazlo sie w jedzeniu ...

ale chyba jeszcze nie doszlam do perfekcji. bo wlasnie mnie przeziebienie ( lagodna grypa, lub cokolwiek to jest) wzielo wczoraj. ale mam zamiar do poniedzialku Smile byc w formie.
w kazdym razie zoltka i watrobka musza zrobic swoje.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70424


Odp: Nowa na starcie
« Odpowiedz #4 : 2012-09-29, 12:20:25 »

teraz najwiecej uwagi musze przykladac do tego by za malo wegli nie znalazlo sie w jedzeniu ...

Jeśli moją uwagę pochłoną jakieś wydarzenia i przywiążę mniejszą wagę do tego co jem, to też najczęściej objawia się to za małą ilością zjedzonych węglowodanów i dolegliwościami z tym związanymi... Confused
Zapisane

krystyna48
Go


Email
Odp: Nowa na starcie
« Odpowiedz #5 : 2012-09-29, 13:03:24 »

reniu dziekuje za odpowiedz.Własnie dostałam ksiązke doktora i zaieram sie do lektury.Zycze milego weekendu i pozdrawiam.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70424


Odp: Nowa na starcie
« Odpowiedz #6 : 2012-09-29, 13:11:25 »

Życzę miłej lektury... Very Happy ja pierwszy raz to czytałam jak zaczarowana... Shocked Laughing
Zapisane

anakin
Go


Email
Odp: Nowa na starcie
« Odpowiedz #7 : 2012-09-29, 13:31:53 »

Cytuj
Jeszcze dodam, że od długoletniej stażem Optymalnej ze Szczecina słyszałam(...)
Hmm, ilu Optymalnych jest w Szczecinie? I jak mogę się z nimi skontaktować? Czy oni się spotykają ze sobą?
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: Nowa na starcie
« Odpowiedz #8 : 2012-09-29, 13:33:35 »

Zależy mi bardzo na kontakcie.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Nowa na starcie
« Odpowiedz #9 : 2012-09-29, 13:55:46 »

Krystyna48 wybacz, ale zofijeczka zamknęła mi ust... dostęp do wypowiedzi. Wink Very Happy

niech mnie madrzejsi poprawia ..... i niech bardziej doswiadczeni przemawiaja.



I jeszcze OT, bo po to jest!
Zależy mi bardzo na kontakcie.

Co ja Ci na twój OT mogę napisać?
Weź Kobietę nieoptymalną, w stosunkowo dobrym stanie i uformuj ją na Optymalną, a będziesz w... raju. Wink  Cool
Bo jeśli się sama uformuje, to ... ogon pod siebie. Wink Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70424


Odp: Nowa na starcie
« Odpowiedz #10 : 2012-09-29, 14:14:35 »

Cytuj
Jeszcze dodam, że od długoletniej stażem Optymalnej ze Szczecina słyszałam(...)
Hmm, ilu Optymalnych jest w Szczecinie? I jak mogę się z nimi skontaktować? Czy oni się spotykają ze sobą?

Musiałbyś skontaktować się telefonicznie z panią Anną Kazubą...

http://optymalni.org.pl/index.php?dzial=news&id=209
Zapisane

anakin
Go


Email
Odp: Nowa na starcie
« Odpowiedz #11 : 2012-09-29, 14:27:27 »

Cytuj
Jeszcze dodam, że od długoletniej stażem Optymalnej ze Szczecina słyszałam(...)
Hmm, ilu Optymalnych jest w Szczecinie? I jak mogę się z nimi skontaktować? Czy oni się spotykają ze sobą?

Musiałbyś skontaktować się telefonicznie z panią Anną Kazubą...

http://optymalni.org.pl/index.php?dzial=news&id=209
O, dziękuję Ci bardzo.
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: Nowa na starcie
« Odpowiedz #12 : 2012-09-29, 14:29:59 »

Krystyna48 wybacz, ale zofijeczka zamknęła mi ust... dostęp do wypowiedzi. Wink Very Happy

niech mnie madrzejsi poprawia ..... i niech bardziej doswiadczeni przemawiaja.



I jeszcze OT, bo po to jest!
Zależy mi bardzo na kontakcie.

Co ja Ci na twój OT mogę napisać?
Weź Kobietę nieoptymalną, w stosunkowo dobrym stanie i uformuj ją na Optymalną, a będziesz w... raju. Wink  Cool
Bo jeśli się sama uformuje, to ... ogon pod siebie. Wink Very Happy

Ale mi nie po to Optymalni, tylko po to, żeby wymienić się namiarami na dobrą żywność. I ewentualnie dogadać się... hurtowo jest zawsze oszczędniej niż detalicznie. W kupie siła.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Nowa na starcie
« Odpowiedz #13 : 2012-09-30, 17:04:08 »

Nic się nie stało. Very Happy A co napisane, zostaje w mocy! Wink Very Happy
Zapisane
wisienka
Go


Email
Odp: Nowa na starcie
« Odpowiedz #14 : 2012-09-30, 19:09:06 »

Radzio, a co to za śliczne buciki w Twoim avatarze?  Laughing
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Nowa na starcie
« Odpowiedz #15 : 2012-09-30, 19:10:31 »

Ośmiotysięczniki.  Cool  Moje ukochane. Wink  Laughing
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17080


Odp: Nowa na starcie
« Odpowiedz #16 : 2012-09-30, 19:14:47 »

Ale cenę z wkładek to można odkleić.  Wink
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Nowa na starcie
« Odpowiedz #17 : 2012-09-30, 19:20:17 »

Ale tam już nie ma wkładek, wytarły się. Very Happy
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17080


Odp: Nowa na starcie
« Odpowiedz #18 : 2012-09-30, 19:23:46 »

Nieprzeniknione są pixele, podstępne.  Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70424


Odp: Nowa na starcie
« Odpowiedz #19 : 2012-09-30, 19:30:59 »

Ale tam już nie ma wkładek, wytarły się. Very Happy

Nie można ich dać do bieżnikowania...? Jeszcze 2 tys. by mogły przelatać... Rolling Eyes Wink
Zapisane

Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 19 zapytaniami.