forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 08:43:07

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
659887 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Jak liczyc węglowodany
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Jak liczyc węglowodany  (Przeczytany 17190 razy)
anakin
Go


Email
Odp: Jak liczyc węglowodany
« Odpowiedz #20 : 2012-09-30, 18:10:52 »

Ja też Smile  Najlepiej starte (surowe) i usmażone na słonince lub smalcu. Z innych cebula duszona jw, może być z papryką i/lub pomidorem.
Jak długo je smażyć na patelni?
Zapisane
wisienka
Go


Email
Odp: Jak liczyc węglowodany
« Odpowiedz #21 : 2012-09-30, 19:06:22 »

Zapewne aż się usmażą, jak placki ziemniaczane Wink
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Jak liczyc węglowodany
« Odpowiedz #22 : 2012-09-30, 22:17:58 »

Ja też Smile  Najlepiej starte (surowe) i usmażone na słonince lub smalcu. Z innych cebula duszona jw, może być z papryką i/lub pomidorem.
Jak długo je smażyć na patelni?


Jest u mnie omlet z plackiem z tak usmażonym ziemniakiem - http://www.stachurska.eu/?p=2821 . Smażyć można i krócej, i dłużej, ale tak by nie były surowe. By były mniej, albo więcej przysmażone.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Jak liczyc węglowodany
« Odpowiedz #23 : 2012-12-13, 19:36:54 »

Kiedy czytałem którąś książkę doktora, nie pomnę którą, zainteresowałem się twierdzeniem, że do 150 g Ww na dobę może być jeszcze ok.
Potem na tym forum przeczytałem wpis Admina, że w pewnych warunkach można ćpać 15 deko węglowodanów dziennie.
Chciałbym zapytać o rzeczone warunki.
Jeśli już było to sorki i poproszę o linę Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Jak liczyc węglowodany
« Odpowiedz #24 : 2012-12-13, 20:23:25 »

Jak "ćpać" to pewnie było z taką mordką - Wink
A 150g węglowodanów dla dwumetrowego chłopa, to prawie "jak splunąć" dwa razy za dużo, a dla kobiety o wzroście 1,5m - to przeszło trzykrotne przekroczenie dawki na DO.
0,8g/kg nmc jest bezpiecznie, czyli dla kobiety 45*0,8= około 40g, a dla dwumetrowca 100*0,8= cirka...
Ale jeśli jest to sporadycznie, to szkód specjalnie nie będzie.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Jak liczyc węglowodany
« Odpowiedz #25 : 2012-12-13, 20:29:19 »

Jak "ćpać" to pewnie było z taką mordką - Wink
A 150g węglowodanów dla dwumetrowego chłopa, to prawie "jak splunąć" dwa razy za dużo, a dla kobiety o wzroście 1,5m - to przeszło trzykrotne przekroczenie dawki na DO.
0,8g/kg nmc jest bezpiecznie, czyli dla kobiety 45*0,8= około 40g, a dla dwumetrowca 100*0,8= cirka...
Ale jeśli jest to sporadycznie, to szkód specjalnie nie będzie.
Czyli słabo.
Świetnie, o to chodziło.
Ale jak już się zdarzy to sporadycznie, to co zrobić by trochu "wyheblować" problem?
Wątroba, żółty ser i żółtka?
I jak często jest sporadycznie?
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Jak liczyc węglowodany
« Odpowiedz #26 : 2012-12-13, 20:34:28 »

Bieganie, albo inna wypałka, bo jak się nie wypali, to się może szybko odłożyć pod skórą.
Sporadycznie, to nie częściej niż 1-2* w miesiącu.
To samo dotyczy alkoholu, bo to też taki jakby "węglowodan", jak się porządnie pod wódeczkę zakąsza.
Z piwa tyje się bez zakąszania, więc na piwo trzeba uważać!
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: Jak liczyc węglowodany
« Odpowiedz #27 : 2012-12-13, 20:41:13 »

Jak "ćpać" to pewnie było z taką mordką - Wink
A 150g węglowodanów dla dwumetrowego chłopa, to prawie "jak splunąć" dwa razy za dużo, a dla kobiety o wzroście 1,5m - to przeszło trzykrotne przekroczenie dawki na DO.
0,8g/kg nmc jest bezpiecznie, czyli dla kobiety 45*0,8= około 40g, a dla dwumetrowca 100*0,8= cirka...
Ale jeśli jest to sporadycznie, to szkód specjalnie nie będzie.

Jednak Teresa miała rację. Ja trochę za dużo węglowodanów zjadałam. W ostatnich "Optymalni" też pisze, że węglowodanów powinno się zjadać mniej niż białka...
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Jak liczyc węglowodany
« Odpowiedz #28 : 2012-12-13, 20:49:27 »

Węglowodanów trzeba pilnować, bo one głównie nakręcają apetyt.
I jest to normalne, fizjologiczne zjawisko.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25514

pindżar ryskow wyszy


Odp: Jak liczyc węglowodany
« Odpowiedz #29 : 2012-12-13, 20:51:01 »

Bieganie, albo inna wypałka, bo jak się nie wypali, to się może szybko odłożyć pod skórą.
znaczy siem, dwonkowanie na ten przyklad ? Wink Cool

To samo dotyczy alkoholu, bo to też taki jakby "węglowodan", jak się porządnie pod wódeczkę zakąsza.
no wlasnie, jak juz wodka to nieunikniona koniecznosc, to to lepiej nie zagryzac w ogole ale jezeli juz to tluste mijac?
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: Jak liczyc węglowodany
« Odpowiedz #30 : 2012-12-13, 21:02:10 »

to to lepiej nie zagryzac w ogole ale jezeli juz to tluste mijac?

To zależy z jakiego powodu, jakie ilości i w jakim celu się pije.
Bardzo skomplikowane to jest pozornie, ale o piciu alkoholu nie będę się rozpisywał...  Evil or Very Mad
Lepiej unikać, ale jak już mus, to można.  Confused
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Jak liczyc węglowodany
« Odpowiedz #31 : 2012-12-13, 21:20:46 »

Węglowodanów trzeba pilnować, bo one głównie nakręcają apetyt.
I jest to normalne, fizjologiczne zjawisko.
Święta prawda, można nieźle "polecieć".
Ale Twój Tato pisał, że przy super białkach i po przestrojeniu ustroju można nawet 1,5 g Ww na kilo.
Do tego piję, bo ja niżej niż 60 g nie mogę, a wyżej niż 120 g nie spalę, więc na ogół mam 90.
Czasem jednak zapomnę lub się przejem, ale nie za często Very Happy
Święta idą, to pytam...
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25514

pindżar ryskow wyszy


Odp: Jak liczyc węglowodany
« Odpowiedz #32 : 2012-12-13, 21:23:31 »

To zależy z jakiego powodu, jakie ilości i w jakim celu się pije.
Bardzo skomplikowane to jest pozornie, ale o piciu alkoholu nie będę się rozpisywał...  Evil or Very Mad
Lepiej unikać, ale jak już mus, to można.  Confused
No wlasnie ja np w sobote musze isc na jakas parapetowe i choc mi sie pierunsko nie chce to sie nie wymigam, podejrzewam, ze rowniez sie nie wymigam od ognistej wody.
 Czytalem te artykuly co sam wklejalem linki na dd, ze wtedy tylko bialko i nie tluste do zagryzania.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55828


Odp: Jak liczyc węglowodany
« Odpowiedz #33 : 2012-12-13, 21:38:49 »

Z piwa tyje się bez zakąszania, więc na piwo trzeba uważać!

Pamiętam jak za łebka bedąc gdzieś w Polsce pod namiotem siedzieliśmy z kumplem w małej wiejskiej knajpce i obserwowaliśmy jak kobita zlewa niedopite resztki do metalowego kanistra. W końcu zaniepokojony zapytałem - a co Pani z tym zamierza zrobić?
- a wieprzkom dolewam - odpowiedziała z uśmiechem  Very Happy
Ludzie doskonale wiedzą jak karmić zwierzęta aby uzyskać dobre wyniki finansowe - zupełnie jak współczesna medycyna na ludziach Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70419


Odp: Jak liczyc węglowodany
« Odpowiedz #34 : 2012-12-14, 10:14:44 »


Ale Twój Tato pisał, że przy super białkach i po przestrojeniu ustroju można nawet 1,5 g Ww na kilo.


To "nawet" nie znaczy, że tak należy ciągle jeść. To jest podana maksymalna ilość, która się może zdarzać. Np. jeśli ktoś niewysoki zjadałby któregoś dnia 40g białka z samych żółtek, lub z żółtek i wątróbki, to mógłby zjeść 60 g węglowodanów i też by było dobrze. Ale codziennie nie jemy samych tak wartościowych białek, jemy też mięso, czasem twaróg czy rybę, ser i tego białka zjadamy więcej. Węglowodanów najlepiej jeść mniej niż białka. Nie więcej niż 0,8 g ma kilogram n.m.c. Tak uważam.
A najlepiej to słuchać podpowiedzi organizmu. Mój organizm już zaczyna mi podpowiadać. Z początku to nic go nie rozumiałam...  Confused Laughing
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Jak liczyc węglowodany
« Odpowiedz #35 : 2012-12-14, 10:29:25 »

A ja już dużo rozumiem, albo mi się tylko tak wydaje Very Happy
To jest proces, musi trwać, najważniejsze nie przerywać dialogu.
Zapisane
wisienka
Go


Email
Odp: Jak liczyc węglowodany
« Odpowiedz #36 : 2012-12-14, 19:13:49 »

Cytuj z: Zyon
Czytalem te artykuly co sam wklejalem linki na dd, ze wtedy tylko bialko i nie tluste do zagryzania.

Ja pamiętam jak mój Ś.P. dziadek,zawsze zanim poszedł na alkoholową imprezkę, najpierw wypijał tłusty rosołek, potem jakieś tłuste mięsko zagryzał i do tego jakąś słoninkę.Po takim posiłku miał "łeb" do picia, że inni już dawno pod stół powpadali a jemu nic nie było... Wink Natomiast mnie wystarczy jeden kieliszek alkoholu, wszystko jedno jakiego i nic już nie zjem.Całkowity brak apetytu po procentach. Najgorzej jest jak się jedzie na wesele,czy na jakiego Sylwestra, wiadomo, alkoholu sie więcej wypije skoro się bawi do rana, a tu apetytu ni ma... i trza na siłę jeść... wypije jeden kieliszek na toast a tu już się nic jeść nie chce, na stołach tyle pyszności...
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Jak liczyc węglowodany
« Odpowiedz #37 : 2012-12-14, 19:36:41 »

Z tym tłustym jedzeniem przed to takie klechdy trochę...
W dawnych czasach, jeszcze przed wynalezieniem koła, jak piłem alkohol, łeb miałem nieziemsko mocny z jedzeniem czy bez, i dziesiątkach innych konfiguracji.
A do tego brak kaca i innych skutków ubocznych, dlatego musiałem przestać  Laughing
Zapisane
Strony: 1 [2] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 19 zapytaniami.