forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 00:49:56

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
660604 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  Bieganie a spacerowanie
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 30 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Bieganie a spacerowanie  (Przeczytany 373911 razy)
Radzio
Go


Email
Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #240 : 2013-10-20, 07:51:45 »

Wkrótce rocznica, gdzie będziemy świętować (zdaje się, że z "Olczańską" Very Happy) Pierwszoroczną Optymalną. Za Jej przyzwoleniem, w związku z obchodami, zacytuję wybrany fragment z naszego, 
 p r y w a t n e g o  notatnika. Very Happy

Cytuj z:  Marysia, rocznik trzydziesty...
...
17 października 2013 czwartek
Dzisiejszy dzień- przygotowałam się odpowiednio. Maszerowałam z wielkim zapałem i radością. Las przystroił się bajecznie, spadające liście z drzew uścielały dróżki, gra kolorów oszałamiała.
Pobyt w lesie trwał od godziny 1250 do 1510. To był wspaniały dzień. Przyniosłam kilka liści i przystroiłam parapet okna w kuchni. Co chwila zaglądam i cieszę pięknem kolorów. ...

W zaufaniu dodam,, że ostania diagnoza stanu zdrowia Mamy, postawiona przez lekarzy to, tzw. otępienie starcze (w wersji niezawoalowanej zwane kretynieniem- np. kretynieniem społeczeństwa Wink).
Przez skromność nie wpakuję tego w "optymalne rekordy", a także z drugiego powodu- i tak wszystko zawiera się w temacie "Sport to zdrowie". Wink Laughing

Maszeruj. Very Happy
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17123


Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #241 : 2013-10-20, 09:03:00 »

Pogodna jesień i latoroślom miła.  Smile
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #242 : 2013-10-20, 11:01:17 »

Oczywiście, cechy naśladowcze w cytowanym opisie dnia powszedniego można wyodrębnić. Wink
Nic dziwnego, przecież dla Nauki to nic nowego. Very Happy
Mama bezwiednie(lekarze jej to już zagwarantowali Wink) równa do prawego. Wink Laughing
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #243 : 2013-10-20, 12:03:17 »

Również się dziś przespacerowałem przed obiadem, bez śniadani (8km biegu w plenerze). Bardzo ciepło i słonecznie 18 stopni. Krótkie spodenki i koszulka krótka górą  Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70543


Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #244 : 2013-10-20, 12:07:28 »

...i czapka, szal i rękawiczki... Cool Wink
Zapisane

Radzio
Go


Email
Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #245 : 2013-10-20, 12:35:06 »

Również się dziś przespacerowałem przed obiadem, bez śniadani (8km biegu w plenerze). Bardzo ciepło i słonecznie 18 stopni. Krótkie spodenki i koszulka krótka górą  Very Happy

Ładny mi spacer, że aż koszulka się unosiła- górą. Wink Laughing Razz
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55942


Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #246 : 2013-10-20, 13:28:55 »

Bardzo ciepło i słonecznie 18 stopni. Krótkie spodenki i koszulka krótka górą  Very Happy

Teraz są idealne temperatury do biegania, jedyny dyskomfort, to założona koszulka Wink
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #247 : 2013-10-20, 13:47:49 »

 Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #248 : 2013-11-01, 08:53:10 »

A! Przypomniałem sobie. Smile
Rocznica!!!
Przez skromność cytatu z 25.10.2012 nie zamieszczę, ponieważ wówczas to jednoosobowa narracja była. Very Happy
Ale cytat z notatnika na dzień 25.10.2013... proszę bardzo. Very Happy

Cytuj z:  Radzio Perwszy Lepszy Very Happy
Las i mnie w nim przywitała mgła. Zakładam, że w ciągu dnia ładnie się wypogodzi i będzie można "poszaleć" w kochanym lesie. Ja "szalałem" na odcinku 8km.
Cytuj z:  już Roczna Optymalna
Bardzo miło i radośnie spędziłam czas maszerując w lesie od godziny 1225 do 1426. Szurając opadłymi liśćmi przypomniałam sobie dawne lata spędzone w lasach. Maszerując w lesie zapominam ile mam lat. To mnie bardzo cieszy.

Przyjacielu mój.
Możesz być dumny z siebie! Smile



P.s.
Szampan tylko by popsuł nastrój świątecznego dnia. Wink Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #249 : 2013-11-23, 14:54:25 »

Zima idzie, Mama, póki co, nie ma na to rady. Smile
Spacery są skuteczne, ale będzie to wkrótce osoba 82-letnia i dosyć trudno jej zwiększyć zakres gimnastyki fizycznej, a co za tym idzie i gimnastyki umysłu.
I co? Co może z tym zrobić pierwszy lepszy geniusz? Otóż  r e w e l a c y j n y m  panaceum jest lektura "notatnika" samodzielnie przez Mamę (czasami pod presją Cool) prowadzonego.
TAM WIDAĆ JAK NA DŁONI PROGRES I POSTĘPY PRZY POWROCIE DO ZDROWIA- pełnego, choćby na jeden dzień. Bowiem po nim mogą przyjść następne, a DO w tym głowa, aby nie zastąpić niczego zwrotem "muszą". Very Happy

(Zanim klepnę bezmyślnie {Wyślij wiadomość}, poczytam z uwagą. Fajne, więc ... poszło DO Ludzi)
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #250 : 2013-12-06, 08:40:38 »

Podobnież DO jest dla zuchwałych, tak ponoć twierdzi konsumująca ją młodzież. Wink Very Happy
Plan wyjazdowy został dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. Cool
Po powrocie zobaczę kto kogo złamie Mama pogodę, czy pogoda Mamę. Wink Very Happy
Póki co, dzień rozpoczęliśmy od wspólnej gimnastyki. Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #251 : 2013-12-10, 08:40:17 »

2:1 dla Mamy! To się nazywa Optymalność. Cool
Wynik początkowy to 0:1 w pierwszym dniu zmagań. Very Happy
Przeciwnik został rozpoznany, a nawet obdarowany. Pozostałe dni, to mecz do jednej bramki, dla kibiców nuda. Wink Laughing
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #252 : 2013-12-21, 12:43:48 »

Dzisiejszy spacer zatytułowaliśmy: "W poszukiwaniu Jaworu". Oczywiście w pierwszej kolejności zaprowadziłem Mamą do mojego Jaworu. Pozwoliłem nasycić pięknem Jego korony oczy po to- jak to robią pamiętliwi grzybiarze, aby w dalszej części wycieczki ułatwić rozpoznawanie i wyszukiwanie klonowego rodzeństwa. Very Happy
Tym niecnym sposobem zawoalowałem trzy godziny łażenia. Drugiego takiego Drzewa nie wypatrzyliśmy, ale przecież nie to było głównym celem zabawy. Wink Laughing
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #253 : 2013-12-22, 07:20:20 »

Poranna gimnastyka powoli staje się niedostrzegalną codziennością. Smile
Fakt. Sporo się przy tym nachodzę, ale jak to mi wmawiali moi "przyjaciele"- "... przecież Ty lubisz chodzić...". Wink Very Happy
Cierpliwy też lubię być. Laughing Wink
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #254 : 2014-01-06, 13:41:23 »

Wczorajszy spacer był pod moje dyktando, a nosił tytuł "W poszukiwaniu zwiędłych paproci". Ich koloryt jest niezaprzeczalny, ale żeby to potwierdzić "zafundowałem" Mamie 8km- "wśród leśnej ciszy". Very Happy
Dziś- w odwecie, Mama odmierzała tempo i długość marszu. Pomimo wczorajszych uwag- co do mojego braku respektu dla Jej wieku- sama wkręciła nas w 6-cio kilometrową przechadzkę, na zakończenie której i tak za "taki pomysł" mnie się oberwało- chylę czoła, z naturą kobiety jeszcze nikt nie wygrał. Wink Laughing
Jutro wyprawa pt. "Przez leśne wertepy"-  9-10km. Cool Laughing Wink
Przy okazji. W mojej okolicy krzewy bzu zdecydowanie przy własnych pąkach "majstrują", a u Was? Smile
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #255 : 2014-01-07, 16:35:26 »

Słońce pięknie wkomponowało się w tematykę dzisiejszej przygody. Zabrane "na wszelki wypadek kijki"i znalazły inne zastosowanie. Przepleciony za plecami przez łokcie znacznie wpłynął na poprawę sylwetki u Seniorki. Ja ten drugi, też sobie wetknąłem- dla przykładu. "Wertepy" ograniczyliśmy do 8km i do dwóch wzniesień- jutro przecież też jest dzień. Wink Very Happy

Przy okazji napiszę, bowiem przypomniałem sobie. Smile
Obecnie procesy regulacyjne związane z dolegliwością nietrzymania moczu pozwalają na trzy godzinny marsz mojej Mamie.
W ogóle odnotowałem znaczący spadek zapotrzebowania na produkty higieny intymnej, choć Mama- spytana bezpośrednio- sugeruje zupełnie co innego. Smile
Tyle, że to ja uzupełniam zasobniki w ten produkt. Wink Very Happy
Zupełnie bez zbytniej żenady dopiszę, że  problemy u panów- w podobnym miejscu zlokalizowane- marsz, podparty atrakcyjną rozmową, również przynosi podobne efekty. Smile
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #256 : 2014-01-07, 16:40:51 »

O widzisz!
A ze mnie się śmiejesz, że w kamizelce korekcyjnej spaceruję Shocked
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #257 : 2014-01-07, 16:47:50 »

DO Ciebie!!! No! Laughing Laughing Laughing
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #258 : 2014-01-07, 17:14:38 »

Chcesz, abym 82-latce zafundował 30kg na grzbiet? I się z tego śmiał? Laughing Laughing
Jeden norweski patolek waży niecałe 200g, a kijek z lasu jeszcze mniej. Wink Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #259 : 2014-01-07, 17:17:32 »

Chcesz, abym 82-latce zafundował 30kg na grzbiet? I się z tego śmiał? Laughing Laughing
Jeden norweski patolek waży niecałe 200g, a kijek z lasu jeszcze mniej. Wink Very Happy
Powiedzmy:
Marsz robi dobrze w każdym wieku!
I tak to zostawmy Very Happy
Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 30 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.074 sekund z 19 zapytaniami.