forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 13:16:02

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
660394 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  Bieganie a spacerowanie
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 30 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Bieganie a spacerowanie  (Przeczytany 373775 razy)
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #400 : 2016-03-14, 12:41:45 »

Pod uwagę braliśmy też Russella, mnie się jednak bardziej Border Collie podoba  Smile Mogę psa brać na wycieczki, kiedy będę biegała. Łąk, chaszczy i lasów u nas dostatek, nie powinno psu wrażeń zabraknąć. Kaczki i gęsi niestety odpadają, nasz ogród nie jest zbyt duży, ale jakby co, to sąsiadka ma stadko  Wink
Nie to, że psu stanie się jakaś krzywda, mnóstwo zwierząt ma zastępcze zajęcia, w których się spalają; owczarki są psami wojskowymi czy policyjnymi, retriwery są przewodnikami i pomocnikami niepełnosprawnych, dobermany i amstafy są dogoterapeutami itp.
Chodzi tylko o to, że zaganiający pies, zwłaszcza pracujący wzrokiem, nie ma nic do roboty przy rowerze, a może mu się zachcieć ścigać i kąsać w pęciny inne obiekty na drodze, co już zabawne nie jest. Very Happy
Możecie też się czuć zawiedzeni, że taki inteligentny i pojętny pies, zaczyna uciekać z posesji, żeby sobie poganiać koty czy owce.
To jest wszystko do zrobienia, oczywiście, odpowiednim podejściem, ale dużo łatwiej i fajniej jest wykorzystywać to, do czego dana rasa była przez setki lat przygotowywana przez selekcję zdolności.
Nasze psiaki, zawsze polują z myśliwymi, biorą udział w konkursach dla retriwerów, próbach polowych i wystawach, lubią to i czekają z utęsknieniem. Very Happy
Uważam to za słuszne podejście, choć znam flat coated retrievery, które są psami pomocnikami lub startują w agility.
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55902


Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #401 : 2016-03-14, 14:57:28 »

Dla mnie teriery, no może z wyjątkiem stafika, noszą w sobie zbyt wiele nerwowej energii. Cool
Oczywiście to kwestia akceptacji i zaspokojenia potrzeb, Ty biegasz, córki też pewnie wychodzą z domu, a jak pada, takiego małego psiaka można zamęczyć w domu grą w kubki, szukanie domowników czy łapaniem piłeczki.

Dokładnie tak jest, to jeden wielki wulkan energii, który potrafi zamęczyć aportowaniem. Pamiętam jak na to wszyscy się nabierali, najpierw był zachwyt jaki fajny aportujący piesek, a kończyło się irytacją - no ile można?  Shocked  Laughing Laughing
Pies obrończy nie będzie zbyt wymagający swoim charakterem do pozostałych domowników?  Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #402 : 2016-03-14, 15:41:53 »

 Laughing
Aportowanie to świetna zabawa!
My zawsze, na wszelki wypadek, uczymy też zachowania "szukaj".
Markowany rzut dummikiem czy piłką, komenda "szukaj" i pies po 15minutach okładania pola, ma dosyć. Very Happy

Dlatego wybrałbym sukę, one są bardziej miękkie i przymilne dla wszystkich domowników, a jednocześnie bardziej zacięte i zajadłe w boju, ale tak czy siak to zwykle pies jednego pana.
Jako kawaler mieszkałem z takim mieszańcem w typie białego owczarka niemieckiego, o wybitnie nieprzyjaznym usposobieniu, i dla obcych osób i psów, co prawda doskonale rozróżniał normalne sytuacje od potencjalnie niebezpiecznych, ale zawsze był w pogotowiu i zawsze na straży. Cool
W domu wycofany, leżał sobie w miejscu, skąd ogarniał drzwi wejściowe i większość mieszkania, czasem tylko nawiązywał kontakt wzrokowy ze mną, fizyczny znosił, ale sam rzadko inicjował, poważny, niemal ponury, 35kg kłąb mięśni i zębów.
Bardzo mi taki towarzysz odpowiadał, wspaniałe, kochane, nienarzucające się psisko, jednocześnie gotowe dać się pokroić na plasterki, jesli byłby powód ku temu. Very Happy
Rozumieliśmy się w pół spojrzenia, niesamowita więź, o takiej mówią, że zdarza się tylko raz w życiu, ale ja mam nadzieję, że nie...
Zapisane
Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #403 : 2016-03-14, 15:53:41 »

Pięknie potrafisz mówić o więzi ze zwierzęciem  Smile
Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55902


Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #404 : 2016-03-14, 16:27:34 »

Wiadomo, ma rozeznany temat jak mało kto.  Very Happy
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55902


Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #405 : 2016-03-14, 16:30:14 »

Dlatego wybrałbym sukę, one są bardziej miękkie i przymilne dla wszystkich domowników, a jednocześnie bardziej zacięte i zajadłe w boju, ale tak czy siak to zwykle pies jednego pana.

Właśnie.  Confused  Sad  Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #406 : 2016-03-14, 16:31:53 »

Pięknie potrafisz mówić o więzi ze zwierzęciem  Smile
Bo to niesamowity rodzaj więzi, Anulka. Cool
Różne gatunki, różne psychiki, różne potrzeby, a żyjące razem, w nienaturalnym otoczeniu dla siebie i jakoś się odnajdują w tej trudnej sytuacji. Very Happy
Adaptacja to piękna sprawa.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #407 : 2016-03-14, 16:37:18 »

Dlatego wybrałbym sukę, one są bardziej miękkie i przymilne dla wszystkich domowników, a jednocześnie bardziej zacięte i zajadłe w boju, ale tak czy siak to zwykle pies jednego pana.

Właśnie.  Confused  Sad  Cool
Niestety, pewnych rzeczy się nie da przeskoczyć i należy brać z dobrodziejstwem inwentarza, lub nie brać w ogóle.
Nie mieć zwierzęcia, to też może być rodzaj odpowiedzialności, tak jak obecnie u was. Very Happy

Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55902


Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #408 : 2016-03-14, 16:41:49 »

Tak, pies to pełnoprawny członek rodziny, a nie zabaweczka na wakacje, więc albo wcale, albo bierze się na siebie odpowiedzialność.  Cool
Zapisane
Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #409 : 2016-03-14, 17:09:11 »

Bez zwierzęcia to jednak dom trochę pusty jest. Niedługo młodsza córka kończy szkołę i planuje wyprowadzkę. Pies nas uchroni od syndromu pustego gniazda  Wink  Oboje, i mąż, i ja, bardzo lubimy zwierzaki. Gdyby nie mój upór to pies byłby już dawno z nami, ale ja na to ogrodzenie się uparłam. Piesek ma mieć luz, nie chcę go więzić w domu, skoro jest ogród.
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #410 : 2016-03-14, 17:21:24 »

Ogród jest dopóki psa nie ma, a później to po ptokach... Wink
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #411 : 2016-03-14, 17:38:13 »

suka lepsza, bo nie osika drzewek małych. Dużym roślinom nic nie grozi.
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55902


Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #412 : 2016-03-14, 17:45:08 »

Pies w ogrodzie dziczeje i bez codziennego długiego spaceru, to ma pieskie życie. Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #413 : 2016-03-14, 17:45:18 »

Piesek ma mieć luz, nie chcę go więzić w domu, skoro jest ogród.
Wielkość więzienia nie ma znaczenia. Cool
Co pies ma robić w ogrodzie? Very Happy
Spacery tak czy siak są nieodzowne, a wybiegany i spełniony pies i tak śpi w jednym miejscu, lepiej żeby było suche i zaciszne. Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #414 : 2016-03-14, 17:45:37 »

Pies w ogrodzie dziczeje i bez codziennego długiego spaceru, to ma pieskie życie. Wink
Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #415 : 2016-03-14, 17:48:58 »

suka lepsza, bo nie osika drzewek małych. Dużym roślinom nic nie grozi.

Za to trawnik wypali... Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #416 : 2016-03-14, 17:50:14 »

Co pies ma robić w ogrodzie? Very Happy

Dziczeć, jak "puszcza białowieszczańska"... Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #417 : 2016-03-14, 17:51:46 »

U Ruskich kiedyś próbowali z "ewolucją wsteczną" na bydle, ale nie wyjszło. Wink
Zapisane
Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #418 : 2016-03-14, 19:56:27 »

Ale my już psa mieliśmy, wcale ogrodu zbytnio nie zdewastował. Zresztą "ogród" to brzmi dumnie, mamy kawałek trawnika, parę drzewek, ogródek warzywny i altankę z nieodzownym grillem  Smile Jesteśmy aktywni, pies nie będzie się nudził na pewno, to mogę tu wszystkim solennie obiecać. Jednak miło by było, gdyby pies mógł wyjść "na świeże powietrze" gdy my będziemy w pracy. Dlatego to ogrodzenie  Very Happy

Wielkość więzienia ma znaczenie!  Cool
http://www.wprost.pl/ar/493468/Zbyt-mala-cela-Byly-wiezien-pozwal-Berlin/
Zapisane

Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #419 : 2016-03-20, 18:09:45 »

Dziś odbyliśmy spacer po górach w poszukiwaniu wiosny. Wcale nie było zimno, przyjemnie się spacerowało, doszliśmy do ruin zamku, a tam taki krzew zakwitł, ktoś wie, co to za jeden?

Zapisane

Strony: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 30 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.306 sekund z 19 zapytaniami.