forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2020-09-26, 22:48:52

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Bia┼éka jako materia┼é do budowy i przebudowy cia┼éa powinno mie─ç mo┼╝liwie wysok─ů warto┼Ť─ç biologiczn─ů, powinno to by─ç bia┼éko zwierz─Öce, a nie ro┼Ťlinne.
583464 wiadomoÂci w 4036 w▒tkach; wys│ane przez 36 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: buciaratti
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  Bieganie a spacerowanie
« poprzedni nastŕpny »
Strony: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Bieganie a spacerowanie  (Przeczytany 202281 razy)
Gavroche
Hero Member
wiadomoÂci: 36778

Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #500 : 2020-04-20, 11:57:32 »

Czyta─ç czytam, ale o czym wy pitolicie to nie mam poj─Öcia. Laughing
Jarek
Full Member
wiadomoÂci: 14578

« Odpowiedz #501 : 2020-04-20, 14:06:02 »

Pewnie nie maj─ů zielonego poj─Öcia o larwach. Laughing
Blackend
Hero Member
wiadomoÂci: 45818

« Odpowiedz #502 : 2020-04-20, 19:43:45 »

Pisowkich larwach. Wink  Laughing
Gavroche
Hero Member

« Odpowiedz #503 : 2020-04-20, 20:16:24 »

A, ok, teraz ja┼Ťniej. Wink
admin
Administrator
Jr. Member
*
wiadomoÂci: 2591

« Odpowiedz #504 : 2020-04-21, 02:55:03 »

Czyta─ç czytam, ale o czym wy pitolicie to nie mam poj─Öcia. Laughing

A bo pewnie tvpis nie ogl─ůdasz! Wink

admin
Administrator
Jr. Member
*

« Odpowiedz #505 : 2020-08-17, 23:31:15 »

"W niekt├│rych badaniach weryfikowano wp┼éyw chodzenia i biegania na wysokie ci┼Ťnienie krwi, cukrzyc─Ö typu 2 i poziom cholesterolu w┼Ťr├│d ponad 49 000 uczestnik├│w badania National Runners 'and Walkers' Healthy Study. Naukowcy odkryli, ┼╝e spacerowicze znacznie zmniejszyli poziom ryzyka w tych warunkach w por├│wnaniu z biegaczami. Na przyk┼éad u biegaczy obni┼╝y┼éo si─Ö ci┼Ťnienie krwi o 4,2%, a u spacerowicz├│w o 7,2%. Biegacze zmniejszyli ryzyko choroby niedokrwiennej serca o 4,5%, ale spacerowicze obni┼╝yli to ryzyko ponad dwukrotnie (9,3%)." - co wcale nie znaczy, ┼╝e si─Ö na tym znam, ale wpad┼éo mi w oko do prywatnych zbior├│w.  Cool

admin
Administrator
Jr. Member
*

« Odpowiedz #506 : 2020-08-17, 23:46:46 »

A i tak dla przypomnienia - beztlenowy, intensywny i kr├│tkotrwa┼éy wysi┼éek fizyczny bardziej t┼éumi ┼éaknienie (mo┼╝e spowodowa─ç wymioty przy "pe┼énym ┼╝o┼é─ůdku" i jest to fizjologiczne), albowiem wi─Öcej i szybciej organizm uzyskuje energii ze zwi─ůzk├│w energetycznych uruchamianych z adrenaliny, ni┼╝ z powolnego trawienia wymagaj─ůcego du┼╝ego wydatku energetycznego, na kt├│ry organizm sta─ç jedynie w spoczynku i ewentualnie przy d┼éugotrwa┼éym ekstensywnym i tlenowym wysi┼éku pod wp┼éywem glutationu uruchamiaj─ůcego zapasowe kwasy t┼éuszczowe.
Pierwszy mo┼╝e dostarcza─ç "┼Ťmieci metabolicznych" i przyczynia─ç si─Ö do wi─Ökszego przyrostu masy mi─Ö┼Ťniowej, natomiast drugi najlepiej z nich czy┼Ťci i powoduje "chudni─Öcie" z t┼éuszczu zapasowego oraz charakteryzuje sie mizernym przyrostem masy mi─Ö┼Ťniowej - jakby co!┬á Cool
Na szcz─Ö┼Ťcie sam nie rozumiem, co napisa┼éem, albowiem si─Ö na tym nie znam - tak mi si─Ö uplot┼éo z wieczora po prostu... Wink┬á Laughing
Dlatego prosz─Ö nie pyta─ç, a przyj─ůc w ciemno do wiadomo┼Ťci, ┼╝e tak jest, albowiem raczej bzdur nie pisz─Ö...┬á Very Happy

Blackend
Hero Member

« Odpowiedz #507 : 2020-08-17, 23:57:28 »

"W niekt├│rych badaniach weryfikowano wp┼éyw chodzenia i biegania na wysokie ci┼Ťnienie krwi, cukrzyc─Ö typu 2 i poziom cholesterolu w┼Ťr├│d ponad 49 000 uczestnik├│w badania National Runners 'and Walkers' Healthy Study. Naukowcy odkryli, ┼╝e spacerowicze znacznie zmniejszyli poziom ryzyka w tych warunkach w por├│wnaniu z biegaczami. Na przyk┼éad u biegaczy obni┼╝y┼éo si─Ö ci┼Ťnienie krwi o 4,2%, a u spacerowicz├│w o 7,2%. Biegacze zmniejszyli ryzyko choroby niedokrwiennej serca o 4,5%, ale spacerowicze obni┼╝yli to ryzyko ponad dwukrotnie (9,3%)." - co wcale nie znaczy, ┼╝e si─Ö na tym znam, ale wpad┼éo mi w oko do prywatnych zbior├│w.┬á Cool

Bieganie bieganiu te┼╝ nier├│wne, szkoda ┼╝e nie podali jaki rodzaj biegu badali.  Cool
Sam wiem po sobie, ┼╝e o wiele ┼éatwiej pokonuje du┼╝e odleg┼éo┼Ťci gdy biegn─Ö truchtem tak ┼╝e m├│g┼ébym bez przeszk├│d w tym czasie rozmawia─ç, a co innego gdy daj─Ö gazu, bo wiem ┼╝e zaraz kark├│wka b─Ödzie na obiad. Wink  Cool
Dzisiaj na przykład wydłużyłem przebieżkę do 45min. i to było jednak za dużo, ponieważ pod koniec miałem przyspieszone tętno i zaczęło brakować mi tchu, dobiegłem ale się nie cieszyłem. Wink
Gavroche
Hero Member

« Odpowiedz #508 : 2020-08-18, 09:48:16 »

A dla mnie to jasne, bo ja lubi─Ö marsze. Cool
I wcale nie uwa┼╝am, by nasi przodkowie tak wsz─Ödzie sobie biegali, cho─ç fizjonomi─Ö mieli ku temu odpowiedni─ů (180cm i 65kg).
Pono─ç cz┼éowiek potrafi zagoni─ç na ┼Ťmier─ç ro┼Ťlino┼╝erc─Ö, ale natura jest oszcz─Ödna, wi─Öc na co dzie┼ä raczej marsze, marszobiegi, a tylko w potrzebie bieg czy sprint.
Zyon
Hero Member
wiadomoÂci: 23339

pind┼╝ar ryskow wyszy

Re: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #509 : 2020-08-18, 11:43:26 »

W niedziele czytalem ksiazke, jak fitnessowiec pojechal do Afryki do plemienia polujacego tak od pokolen. Przed biegiem kazali sie napic wody ile tylko sie da. Potem siedli i czekali a ten sie rozgrzewal. Patrzyli na niego jak na glupka marnujacego wode i energie. Potem mu przyszlo za to zaplacic wlokac sie na koncu i sapiac jak miech. Rozgrzewka to strata czasu ale ten mit ma sie dobrze, bo "wszyscy nawet zawodowcy to robia"

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member

« Odpowiedz #510 : 2020-08-18, 11:55:18 »

Te┼╝ lubi─Ö ten mit "rozgrzewki". Laughing
Blackend
Hero Member

« Odpowiedz #511 : 2020-08-18, 11:56:31 »

Nie znam si─Ö kompletnie na biochemii ale lubi─Ö obserwowa─ç wsp├│┼éczesno┼Ť─ç i czyta─ç histori─Ö. Wink
Np. dzieci lubi─ů biega─ç i wci─ů┼╝ s─ů napominane przez zatroskane mamusie i ciotki - nie biegaj, bo...si─Ö przewr├│cisz, spocisz i co najgorsze przewr├│cisz i ubrudzisz ubranie. Wink
Dzieciaki biegaj─ů interwa┼éowo (bez rozgrzewki tak jak Zyon pisze), czyli bieganie, odpoczywanie, bieganie... i tak w k├│┼éko. I teraz pytanie, czy sobie szkodz─ů? Nie s─ůdz─Ö. Wink ┬áLaughing
Staro┼╝ytni, kt├│rzy przyk┼éadali ogromn─ů wag─Ö do kultury fizycznej te┼╝ biegali, sprint i d┼éu┼╝sze dystanse. ┬áCool

Ale z drugiej strony Churchill chlał i nie biegał, a długo pożył, no i co robić?  Rolling Eyes Wink
Gavroche
Hero Member

« Odpowiedz #512 : 2020-08-18, 12:14:42 »

Mo┼╝na zda─ç si─Ö na instynkt, lubisz, to biegaj, nie lubisz, znajd┼║ co┼Ť innego.
Ja na my┼Ťl o d┼éugim marszu czuj─Ö przyjemne podniecenie, podobnie jak na my┼Ťl o d┼║wiganiu klamot├│w, a jak pomy┼Ťl─Ö, ┼╝e mia┼ébym biega─ç, jeszcze nie daj Bo┼╝e w k├│┼éko, po jakim┼Ť boisku, to mnie na torsje bierze. Razz
Do dzieci to nie ma si─Ö co por├│wnywa─ç, dzieci te┼╝ ┼Ťpi─ů po po┼éudniu, wcinaj─ů s┼éodycze i kozy z nosa, wszystkiemu si─Ö dziwuj─ů i wierz─ů w Miko┼éaja. Wink
Blackend
Hero Member

« Odpowiedz #513 : 2020-08-18, 12:28:55 »

A w┼éa┼Ťnie ┼╝e lubi─Ö przyr├│wnywa─ç do dzieci, bo s─ů nieskalane m─ůdro┼Ťciami domoros┼éych naukowc├│w. Wink  Cool
I co jest z┼éego w popo┼éudniowej drzemce jak wyst─Öpuje taka potrzeba? Ostatnio znowu si─Ö pojawiaj─ů g┼éosy poparte eksperymentami, ┼╝e m├│zg si─Ö resetuje i jest gotowy do kolejnego wysi┼éku.  Cool
Lubi─Ö te┼╝ patrze─ç jak dzieci si─Ö ucz─ů np. j─Özyka - bez ortografii i zasad, tylko wzrokowo-s┼éuchowo.  Cool
Gavroche
Hero Member

« Odpowiedz #514 : 2020-08-18, 12:39:04 »

Nic z┼éego w tym nie ma, tylko przenoszenie dzieci─Öcych zachowa┼ä czy zdolno┼Ťci na doros┼éych, mo┼╝e prowadzi─ç na manowce. Very Happy
Dziecko to zupe┼énie inny organizm, z innymi odpalonymi genami, innym metabolizmem, innymi proporcjami cia┼éa i narz─ůd├│w wewn─Ötrznych.
Tak jak g─ůsienica jest r├│┼╝na od motyla. Cool

Dawniej jako wz├│r przysiadu dup─ů do ziemi podawano w┼éa┼Ťnie przysiad dziecka, z tym, ┼╝e nikt nie wzi─ů┼é pod uwag─Ö zupe┼énie innych proporcji ko┼äczyn do tu┼éowia, ┼Ťrodka ci─Ö┼╝ko┼Ťci w innym miejscu i odmiennego uk┼éadu nerwowego, kt├│ry na wiele "pozwala" (np. szpagat czy przeprosty w stawach).
Gdyby zachowa─ç proporcje kilkulatka i zrobi─ç z niego doros┼éego, otrzymaliby┼Ťmy monstrum o wielkiej g┼éowie, bardzo d┼éugim tu┼éowiu i kr├│ciutkich ko┼äczynach, ale pewnie siady robi┼éby dobrze. Wink
Blackend
Hero Member

« Odpowiedz #515 : 2020-08-18, 12:58:49 »

Nie kucaj─ů, bo maj─ů ci─Ö┼╝kie ty┼éki, a potem ju┼╝ starcze stawy nie wytrzymuj─ů, to naturalne. Wink
W Niemczech jak by┼éem...dawno temu na robotach, to si─Ö naogl─ůda┼éem murzyn├│w kucaj─ůcych wzd┼éu┼╝ kraw─Ö┼╝nika.  Cool
Wpierw my┼Ťla┼éem, ┼╝e oni tak siedz─ů, a dopiero po przyjrzeniu okaza┼éo si─Ö ┼╝e nie.  Cool
Gavroche
Hero Member

« Odpowiedz #516 : 2020-08-18, 13:04:18 »

Arabowie i Hindusi te┼╝, mo┼╝e nieco inna budowa (Czarni na pewno) i kulturowe uwarunkowania.
Mnie zaraz nogi cierpn─ů, no ale ja mam w udzie tyle, ile przeci─Ötny cz┼éowiek w pasie. Wink
Zyon
Hero Member
wiadomoÂci: 23339

pind┼╝ar ryskow wyszy

Re: Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #517 : 2020-08-18, 13:05:15 »

Jest nie do obalenia, znam nawet "naukowcow" co w nia wierza, np ten moj ulubiony uczony od "przestarzalej biochemii" Very Happy
Argument: wszyscy tak robia, nawet zawodowcy

Work Buy Consume Die
Blackend
Hero Member

« Odpowiedz #518 : 2020-08-18, 13:06:59 »

Tak przy okazji, wszyscy biali szukali roboty, nawet jak kto┼Ť mia┼é, to nie m├│wi┼é innemu, bo ba┼é si─Ö ┼╝e j─ů straci. ┬áCool
A czarni kucali ca┼éy dzie┼ä i patrzyli przed siebie beznami─Ötnym wzrokiem. Je┼╝eli ju┼╝ kt├│ry┼Ť za co┼Ť si─Ö chwyci┼é, to handel narkotyk├│w. ┬áCool

Na pewno s─ů wyj─ůtki, ale generalnie tak to wygl─ůda┼éo. ┬áCool
Gavroche
Hero Member

Odp: Re: Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #519 : 2020-08-18, 13:14:53 »

Jest nie do obalenia, znam nawet "naukowcow" co w nia wierza, np ten moj ulubiony uczony od "przestarzalej biochemii" Very Happy
Argument: wszyscy tak robia, nawet zawodowcy
No i jak tu zd─ů┼╝y─ç na autobus, jak przed sprintem do przystanku trzeba zrobi─ç rozgrzewk─Ö? Laughing

Jak nie jeste┼Ť got├│w od razu, to nie b─Ödziesz i po godzinie rozgrzewki.
Ja nigdy nie robiłem i kontuzji brak w karierze, ale gdzie mnie tam do zawodowca. Razz

A tak serio, to jedyne co może daje rozgrzewka (ale nie ogólna, tylko celowana) to aktywacja układu nerwowego.
Ze wszystkich wyuczonych ruch├│w, kt├│re gdzie┼Ť w m├│zgu i rdzeniu sobie drzemi─ů, pomaga wydoby─ç w┼éa┼Ťnie ten, nad kt├│rym chcemy pracowa─ç, co mo┼╝e prze┼éo┼╝y─ç si─Ö na wi─Öksz─ů si┼é─Ö w seriach roboczych.
Dlatego rowerek stacjonarny przed siadami nie, ale siady zaczynane od 50-60% jak najbardziej.
Sam tak zwykle robi─Ö.

A u biegacza to chyba tak naturalnie wychodzi, najpierw truchtanie, a jak "z┼éapie rytm", to coraz szybciej, a┼╝ do docelowej pr─Ödko┼Ťci.
Strony: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 19 zapytaniami.