forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 13:23:20

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
658449 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  Bieganie a spacerowanie
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 30 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Bieganie a spacerowanie  (Przeczytany 365010 razy)
Stefan
Go


Email
Bieganie a spacerowanie
« : 2012-10-01, 21:43:54 »

Nie chciałem mieszać tematów, dlatego chcę zapytać się oddzielnie. Nie wszyscy mogą biegać ze względu na wiek, różne urazy czy choroby. Czy spacerowanie, zwykłe chodzenie może dawać podobne korzyści jak bieganie? Kiedyś czytałem, że też podobno pomaga usuwać te "metaboliczne śmieci" a piechurzy kiedyś słynęli zawsze z dobrego zdrowia i doskonałej sylwetki.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #1 : 2012-10-02, 06:25:19 »

.... Czy spacerowanie, zwykłe chodzenie może dawać podobne korzyści jak bieganie? ...

Z pewnością!  Nawet, gdy korzyści nie będą tak podobne, jakby się tego oczekiwało. Very Happy
Spacer jest lepszy od dreptania w miejscu- fakt, trochę brakuje tv, ale to tylko godzinka. Wink Smile I nie codziennie. Very Happy
Np. w tym tygodniu mnie z zupełności zadowala spacer. A inaczej- sprawia, że jestem zadowolony. Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #2 : 2012-10-03, 07:05:40 »

Bieg tylko niekiedy pozwala dostrzec i nasycić się tym, co nas otacza. Spacer na wszystko pozwala, możemy się schylić, możemy natychmiast cofnąć, gdy tylko zaistnieje taka potrzeba, możemy zrobić zdjęcie. Widzimy i jesteśmy widziani. Wink Very Happy Podziwiamy i jesteśmy ... . Wink  Laughing Laughing
Codziennie spaceruję, a tylko niekiedy robię to dynamicznie(ok.8km/h) i nie zdarzyło mi się, aby spacer zostawił po sobie niechciane wspomnienie. Smile
Wczoraj- podczas spaceru, wieczorną ciszę mego lasu zakłócił hałas, który sprawiał wrażenie, że ogromne ptaszysko buszuje wśród gałęzi- to "synogarlice", równe rozmiarami np.sójkom, w sposób dla siebie charakterystyczny "waliły" skrzydłem o skrzydło. Można było się spłoszyć, można było... się ucieszyć- na spacerze zawsze jest wybór. Podczas biegu takie drobiazgi umykają mojej uwadze. Wink  Laughing
Zapisane
zofijeczka
Go


Email
Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #3 : 2012-10-03, 11:49:25 »

Radzio- popieram
Zapisane
jerzy555
Go


Email
Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #4 : 2012-10-03, 20:48:05 »

spacery są bardzo dobre ale w szybszym tempie, jak pisze Radzio i są lepsze od krótkiej jazdy rowerem. Natomiast rowerek jest wspaniały ale dla dłuższych dystansów(jakieś 100km) wtedy to naprawdę można wypalić wszelkie śmieci zalegające w organizmach. Dla mnie osobiście np. bieganie, nie wchodzi w grę ze względu na intensywne nadwyrężanie stawów w nogach. Jazda rowerem ze średnią prędkością około 20 km/h lub nieco więcej daje poczucie mocnego treningu po przejechaniu kilkudziesięciu do nawet stu kilometrów(małe przerwy oczywiscie są Smile ) i wtedy czuję się najlepiej.
Wolniejszy spacer stosuję podczas całodniowego marszu po górach Tatrach i wtedy także czuję się jak po mocnym treningu. W pracy mam okazję ciągle spacerować po terenie a więc jest ok Smile
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #5 : 2012-10-04, 19:57:30 »

Dziś np. 5km wśród pięknie wybarwionych klonów.
Czerwień ich liści należycie kontrastuje z żółcią i zielenią innych drzew. Moje klony wyróżniają się. Cool
Scenerię dopełniało pięknie zachodzące słońce- jak w takich okolicznościach odmówić sobie czegokolwiek, że przebieraniu nogami nie wspomnę. Wink  Laughing
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #6 : 2012-10-06, 16:39:12 »

Piękny dzień. Grzyby z nocnego wysypu już wyzbierane, więc można człapać bez trwogi, że komuś konkurencję zrobię.
Słońca w brud, pająkom się mogę lepiej przyjrzeć, Odpowiada mi ich rozmiar, bo te hodowane przez moje dziecko pół gęby zasłaniają. Wink Very Happy
Dostrzegłem kilka osób zajętych fotografowaniem- dobry czas, plastycznie, bezwietrznie. Smile
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #7 : 2012-10-07, 08:36:03 »

Wczorajsza, wieczorna ulewa dała sygnał, że trzeba korzystać- ile wlezie Very Happy- ze spacerów, bo wkrótce dla wielu będą mniej dostępne. Smile
Idę rozprostować zwoje... zwierzakom. Wink  Zwoje mięśni...  Cool  Laughing
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #8 : 2012-10-07, 09:57:35 »

Pięć kilometrów permanentnego dyscyplinowania grzybiarzy.  Cool
Stale trzeba przypominać, że większość poszukiwanego dobra rośnie w lesie, a nie na środku ścieżki, który to dla zwierząt pociągowych jest przeznaczony- odkąd "człek poczciwy" zaczął się nimi posługiwać. Wink  Very Happy  Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #9 : 2012-10-08, 13:15:28 »

To jakt o w koncu jest, czy spacery maja takie same dzialanie jak bieganie?
Zapisane

Work Buy Consume Die
Radzio
Go


Email
Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #10 : 2012-10-08, 18:02:03 »

A "maja" to pszczółka taka? Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #11 : 2012-10-13, 19:32:06 »

Dziś sporo spacerów z Rodzicielką, aż się zaniepokoiłem, że ją przeforsowałem. Cool
Byliśmy na zawodach pływackich dla niepełnosprawnych. Smile
Nie dostałem powołania za krnąbrność I-go stopnia, co zrobić kiedy natura taka rogata. Wink Very Happy
Ich strata, mam więcej czasu dla Mamy, więc ... korzystamy!  Laughing Laughing
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #12 : 2012-10-14, 20:40:37 »

I kolejny dzień nieco złażony, dziwi tylko jak można nie pamiętać 3-ech, przemaszerowanych kilometrów. Very Happy Może jutro. Wink  Laughing
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #13 : 2012-10-16, 20:50:47 »

Dziś, mimo deszczowego wieczoru, odbyliśmy z Mamą pouczający dla mnie spacer.  Cool
Dowiedziałem się na nim, że chodzimy zbyt wolno, a to jest zbyt uciążliwe.  Shocked
Chyba zacznę inaczej dawkować jaja na maśle.  Laughing
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #14 : 2012-10-18, 20:49:24 »

Nie ma pamięci, ale są chęci.  Shocked Wink  Laughing Piękny, szybki wieczór i równie piękny, wolny spacer w świetle latarń. Smile
2km, bo mnie czasu dziś zabrakło.  Cool
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #15 : 2012-10-20, 13:40:02 »

Jak taka pogoda przetrwa do Zaduszek, to będzie super. Very Happy Woda na "mój młyn".  Cool Laughing
Nawet osika nie śmie drgnąć, zapatrzona w słońce. Wink Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #16 : 2012-10-20, 13:41:25 »

Nie przetrwa, bo zapowiadają zawieje i zamiecie na Dziady...  Wink Sad
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70129


Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #17 : 2012-10-20, 13:43:57 »

 Confused dziadowsko będzie... Confused
Zapisane

Radzio
Go


Email
Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #18 : 2012-10-21, 09:50:41 »

Znaczy, będę miał tylko trudniej, ... "woda na mój młyn". Wink  Laughing
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #19 : 2012-10-23, 22:09:20 »

Dzisiaj spacerek w świetle latarni ulicznych, niedużo 2-3km. Pogoda nadal sprzyja spacerowiczom. Very Happy
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 30 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 20 zapytaniami.