forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 16:45:08

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
658452 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  Bieganie a spacerowanie
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 30 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Bieganie a spacerowanie  (Przeczytany 365018 razy)
administ
Go


Email
Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #380 : 2016-03-13, 19:49:53 »

A to poczciwa gmina!  Very Happy
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16964


Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #381 : 2016-03-13, 20:45:45 »

Z psami to bywają dziwne historie, nie do opowiedzenia...  Rolling Eyes
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #382 : 2016-03-13, 20:49:00 »

właśnie leciał na reżimowej dwójce serial o schroniskach i celebrytach adoptujących psy. Pudzian wybrał sobie największego z  największymi kłami  Smile 
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16964


Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #383 : 2016-03-13, 21:42:02 »

Ja też mam ze schroniska, ale teraz tylko częściowo  Smile . Po kilku latach powierzyłem w rodzinne ręce bo za dużo nieodpowiedzialnych ludzi wkoło. Teraz tylko wypożyczam od czasu do czasu.  Very Happy
Zapisane
Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #384 : 2016-03-13, 22:12:25 »

My planujemy psa, na razie jednak warunki są nieodpowiednie bo jesteśmy w trakcie wymiany ogrodzenia wokół domu.  Very Happy Marzy nam się border collie, ale najpierw ogrodzenie....
Zapisane

RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16964


Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #385 : 2016-03-13, 22:39:03 »

Słusznie, ta rasa lubi płoty jak sama nazwa wskazuje... Border --> granica --> płot.  Laughing
Zapisane
Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #386 : 2016-03-13, 23:12:54 »

 Laughing
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #387 : 2016-03-14, 09:41:30 »

 Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #388 : 2016-03-14, 10:49:18 »

My planujemy psa, na razie jednak warunki są nieodpowiednie bo jesteśmy w trakcie wymiany ogrodzenia wokół domu.  Very Happy Marzy nam się border collie, ale najpierw ogrodzenie....
Jeśli border, to najlepiej dwa i przynajmniej 3-4 kaczki pekiny do zaganiania. Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #389 : 2016-03-14, 10:53:30 »

Nie męczy mnie za bardzo 10-12km marsz, nawet z kamizelką. Cool
Za to wczorajszy spacer z dzieckiem, może 3km, mnie wykończył. Laughing
Może dlatego, że byliśmy ogrodnikami, każde miało rylec z patyka i sialiśmy w dołkach wszystko, co wyglądało na owoce lub nasiona.
Współczuję ogrodnikom. Wink
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55659


Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #390 : 2016-03-14, 11:22:34 »

Ja tak samo mam na szopingu, pół godziny łażenia po galerii potrafi bardziej wykończyć niż 10km przebieżka. Wink  Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #391 : 2016-03-14, 11:31:56 »

 Laughing
Ugh, no. Cool
Na szczęście można się rozdzielić. Very Happy
Zapisane
Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #392 : 2016-03-14, 11:34:46 »

My planujemy psa, na razie jednak warunki są nieodpowiednie bo jesteśmy w trakcie wymiany ogrodzenia wokół domu.  Very Happy Marzy nam się border collie, ale najpierw ogrodzenie....
Jeśli border, to najlepiej dwa i przynajmniej 3-4 kaczki pekiny do zaganiania. Very Happy

A może być jeden pies, a zamiast kaczek bieganie przy rowerze? Mąż sobie wymyślił, że chce psa do towarzystwa w mtb, border się chyba nada, bo to jeden z bardziej ruchliwych psów. Wziął kiedyś na przejażdżkę labradora teściowej to po tej eskapadzie pies przez cały dzień z legowiska nie wychodził i teraz, widząc rower, ucieka z podkulonym ogonem  Very Happy
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #393 : 2016-03-14, 11:46:57 »

Do roweru to najlepszy dalmatyńczyk, moim zdaniem. Cool
Głupie toto i bez polotu, w sam raz na taką odmóżdżającą czynność. Very Happy

Colie, jakiegokolwiek, a zwłaszcza bordera i kelpie, szkoda, to są psy, które potrzebują zadań wymagających użycia ich wrodzonej inteligencji i użytkowości.
Dobry spacer z psem nie ma wcale na celu zmordowania fizycznego, psy nie mają wielkich potrzeb ruchowych, spacer polega na zaspokojeniu potrzeb psychicznych, węszenia, myszkowania, znaczenia terenu, spotkań z innymi psami, trochę zabawy zgodnej z przyrodzonym talentem i wzmocnienie kontaktu z opiekunem. Very Happy
Bordery zwykle pracują najlepiej w dwójkach i mogą cały dzień zaganiać, albo musi im się tak wydawać.
Kaczki lub gęsi mają psy w kuprze i spokojnie się pasą. Very Happy

Na rower, ale koniecznie przez las, łąki i nieużytki, i koniecznie luzem, nadają się dobrze Jack Russell teriery, a zwłaszcza ich długonoga odmiana Parson Russell.
Opiekun jedzie, a pies w tym czasie się wyżyje w krzakach, norkach i kretowiskach, nie gubiąc kontaktu z rowerem.
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55659


Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #394 : 2016-03-14, 11:51:04 »

Laughing
Ugh, no. Cool
Na szczęście można się rozdzielić. Very Happy

Niby można, ale czasami dochodzi do takich stwierdzeń - "w tych butach dalej już nie będziesz chodzić, idziemy kupić nowe". Jak żyć? Wink  Laughing
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55659


Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #395 : 2016-03-14, 11:56:47 »

Na rower, ale koniecznie przez las, łąki i nieużytki, i koniecznie luzem, nadają się dobrze Jack Russell teriery, a zwłaszcza ich długonoga odmiana Parson Russell.

Jack Russell bardzo podoba się mojej Żonie, a ja optuje za Welshem, ale na szczęście nic na razie nie będzie, bo nie ma czasu i warunków na nowe obowiązki.  Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #396 : 2016-03-14, 12:04:36 »

Laughing
Ugh, no. Cool
Na szczęście można się rozdzielić. Very Happy

Niby można, ale czasami dochodzi do takich stwierdzeń - "w tych butach dalej już nie będziesz chodzić, idziemy kupić nowe". Jak żyć? Wink  Laughing
Fakt, ja mam teraz takie spodnie, ulubione, ale tylko czekam na podobną komendę. Very Happy
Zapisane
Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #397 : 2016-03-14, 12:12:02 »

Pod uwagę braliśmy też Russella, mnie się jednak bardziej Border Collie podoba  Smile Mogę psa brać na wycieczki, kiedy będę biegała. Łąk, chaszczy i lasów u nas dostatek, nie powinno psu wrażeń zabraknąć. Kaczki i gęsi niestety odpadają, nasz ogród nie jest zbyt duży, ale jakby co, to sąsiadka ma stadko  Wink
Zapisane

Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #398 : 2016-03-14, 12:15:17 »

Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Bieganie a spacerowanie
« Odpowiedz #399 : 2016-03-14, 12:21:26 »

Na rower, ale koniecznie przez las, łąki i nieużytki, i koniecznie luzem, nadają się dobrze Jack Russell teriery, a zwłaszcza ich długonoga odmiana Parson Russell.

Jack Russell bardzo podoba się mojej Żonie, a ja optuje za Welshem, ale na szczęście nic na razie nie będzie, bo nie ma czasu i warunków na nowe obowiązki.  Very Happy
Dla mnie teriery, no może z wyjątkiem stafika, noszą w sobie zbyt wiele nerwowej energii. Cool
Oczywiście to kwestia akceptacji i zaspokojenia potrzeb, Ty biegasz, córki też pewnie wychodzą z domu, a jak pada, takiego małego psiaka można zamęczyć w domu grą w kubki, szukanie domowników czy łapaniem piłeczki.
Ja najlepiej bym się czuł w towarzystwie psa obrończego, suki tu są znakomite, jakiś rottweiler, bullmastiff, mastif neapolitański, alaunt czy boerboel.
Taki pies leżąc w strategicznym miejscu jednocześnie pracuje, stróżowanie i obronę mają we krwi, nieskończenie cierpliwe i dobrze znoszące samotność, niewymagające na spacerach i mocne psychicznie.
Ale moja pani uważa za najlepsze miejskie i domowe psy retriwery, trudno się z tym nie zgodzić, ale to takie automaty do wykonywania poleceń, nudne nieco, choć nasza obecna, prawie już roczna suczka, ma trochę pazura w charakterze.

Wg mnie bardzo niedocenianymi, niesłusznie, miejskimi psami, są mopsy i pudle. Very Happy
Zapisane
Strony: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 30 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.27 sekund z 20 zapytaniami.