forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-05-15, 06:13:43

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
661470 wiadomoci w 4060 wtkach; wysane przez 30 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maciej PW
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Arkadia w Ciechocinku
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Arkadia w Ciechocinku  (Przeczytany 75947 razy)
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25534

pindżar ryskow wyszy


Odp: Arkadia w Ciechocinku
« Odpowiedz #60 : 2014-11-12, 08:45:32 »

On juz i tak wazy niewiele wiecej niz fale radiowe, wiec to bez roznicy prawie  Laughing Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Radzio
Go


Email
Odp: Arkadia w Ciechocinku
« Odpowiedz #61 : 2014-11-12, 20:12:30 »

Ciechocinek to takie miejsce, o którym, jeśli dostawić fakt wybudowania A1, "świat" zapomni i zdaje się, że mieszkańcom o to chodzi.
(Może z wyjątkiem Niemców, bo sporo informacji o ich inwestycjach przeczytałem w trakcie pobytu)
 Tak się złożyło, że kilkudniowy błogostan spowodował kłopoty z dotrzymaniem mojego zobowiązania do punktualności wizyt,  ponieważ wpakowałem się prosto w rozpoczęty turnus i to z jednodniowym zaledwie wyprzedzeniem, więc zobowiązanie jest jak najbardziej uzasadnione- z tego powodu ukłon w stronę Hani i Tadeusza. Próba opisania dzisiejszej niedogodności Gospodarzowi Arkadii w kilku prostych słowach zakończyła się, jak to zwykle bywa, znaczącym skinięciem głową.
 A trudność w opisie polegała na tym, że ... kompletnie odzwyczaiłem się od samochodowego rytmu życia na warszawskich ulicach. To znaczy od porannych "fal" i związanych z nimi krótszych, bądź nieco dłuższych zatorów. Godziny rozpoczynania pracy w stolicy są tak zróżnicowane, że od rana na jezdniach, w odstępach półgodzinnych, pojawiają się kawalkady zmotoryzowanych. Przy czym bywa tak, szczególnie w dzielnicach "sypialnianych", że z jednego miejsca jednocześnie wyruszają zarówno ci, którzy rozpoczynają pracę np. o 8-ej, jak i ci, którym zegar bije czas pracy od 830, czy 9-tej. Umiejętność jeżdżenia "bez korków" polega na tym, aby wypełnić sobą przestrzeń po jednej, a tuż przed kolejną falą. W ten prosty sposób można bić rekordy prędkości w godzinach porannego szczytu. Jednak chociażby jedna kraksa, bądź stłuczka powodują, że cały misterny plan bierze w łeb. A jak komuś zdarzy się przedwcześnie zejść z fali w miejscu "bez wyjścia", to jeszcze będzie "podlewany" przez kolejne fale, zanim dotrze do pracy. W moim przypadku była to wycieczka do Ciechocinka.
 Jaki związek ma moja opowieść z tym miejscem, a szczególnie z jego mieszkańcami, otóż nie znalazłem sposobu, aby taką miejską "codzienność" w prostych słowach, znaczy nie budzących podejrzeń, opisać.
Na moje pocieszenie zostaje fakt, że cały "moto rajd" rozbiegałem sobie ... na szutrze w koło Tężni. O!
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Arkadia w Ciechocinku
« Odpowiedz #62 : 2014-11-14, 20:42:48 »

Kolejna anegdotka- na mój użytek. Dotyczy przede wszystkim przewidywalności zachowań ludzkich na, wcale nie nowej- @Zyon, diecie mieszanej. Niemniej jednak jej autoryzowanym bohaterem pozostaje pan Rafalski- profesor.
Nasz, Wasz i z zupełnie niezrozumiałych dla mnie powodów mój Profesor, za pośrednictwem Tadeusza, zażyczył sobie spotkanie z moim Przyjacielem. Cel spotkania oczywiście wyjawił Tadziowi, lecz ten, zanim zdołał przekazać te słowa(podniesienie rangi publikacji Profesora za pomocą "konta" Kwaśniewskiego), usłyszał jakby echem odbite- "Profesor, ... zapewne chce protekcji swego kolejnego 'dzieła' od Taty"*.
Ileż to lat będzie sobie liczył Nasz, Wasz Profesor- poseł trzech kadencji- w dniu przyszłorocznych wyborów ... 90. Piękny wynik!

*- cytat jest przeinaczony. Na szczęście jego Autor żyje i jest wśród Nas, Was i mimo całej wirtualności sytuacji ... mnie.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Arkadia w Ciechocinku
« Odpowiedz #63 : 2014-11-15, 17:25:46 »

 O Prądach Selektywnych można by pisać tomy, ale te, które mnie dotyczyły bez przeszkód obejmą jeden post i właśnie dlatego nie będę pisał o uszkodzeniach nerwów, w tym obwodowego, prawej ręki, a jedynie o tym, co zdołały poprawić w przedramieniu PS'y oraz jak wyglądała komunikacja mojego organizmu z nimi przy zetknięciu się z ich zbawiennym oddziaływaniem.
Swoimi spostrzeżeniami z przebiegu samej kuracji jako całości podzieliłem się dość ogólnie z panią Krysią, która umiejętnie i przy moim udziale dawkowała mi większość zabiegów. Państwa Suchowieckich, z racji posiadanego przez nich doświadczenia, nawet nie próbowałem tym zainteresować- setki tysięcy przeprowadzonych przez prądy pacjentów stanowią niepodważalny argument- natomiast tu na zacnym Forum ... ulżę ręce.
  Pierwszy zabieg mój organizm przyjął z pewnym niepokojem. Mimo tego, że Hania ten typ prądów określiła jako uspokajające. Uspokoiłem moją starszą nieco Koleżankę, że ten "niepokój" traktuję jako pozytywny objaw, który dotyczy ingerencji czegoś "obcego" w bądź co bądź, ale mój organizm(jednak tych, uzupełniających, słów nie zdołałem przekazać z uwagi na tempo naszego spotkania). On miał prawo i czas na identyfikację zagrożenia: dobro, zło, obojętność.
Drugi zabieg potwierdził moją interpretację i informacje od Hani. Prądy "wlazły" w organizm w pełnej zgodzie i ze spokojem.
Kolejne dni, to tylko pochwała dla ... gabinetu zabiegowego. Zainicjowany został proces "odmrażania" przedramienia, bowiem ta uciążliwość, jako konsekwencja operacji(całkowitą odpowiedzialność za ewentualne "powikłania" podczas tego zabiegu wziąłem na siebie) zajmowała i zajmuje mi* najwięcej uwagi. Myśli i oczekiwania swoje, właśnie w tym zakresie powierzyłem prądom- czego nie ujawniłem precyzyjnie miłym paniom. Po czwartym zabiegu został "odmrożony" niewielki fragment dolnej części przedramienia, a po kolejnych proces naprawczy zakończył się na uaktywnieniu 75% pooperacyjnej "zmarzliny". Jestem szczęśliwy, czemu dałem popis na zacnym Forum w czasie mojej bytności w "Arkadii U Suchowieckich", a to zostało należycie przez Gospodarza i Użytkowników odnotowane.
To nie jest jednak jedyny "skutek uboczny" oddziaływania prądów na mój organizm. Kolejny, to- równolegle z taką samą informacją przekazaną mi* przez Hanię(Haniu, "zrobiło się" samo!)- wymuszenie większego spożycia białka, skutkiem czego moje BMI uległo poprawie, a waga(w okresie 10-ciu dni) wzrosła o 1,8kg. Przy czym największy skok odnotowałem po pierwszym dniu, a potem minimalnie, ale do przodu, choć nie z przodu. Poddałem się temu procesowi bez zbytnich oporów, mając na uwadze, że do wagi należnej i tak brakuje jeszcze parę kilo. Te, jednak, uzupełnię w późniejszym terminie, być może część w ciągu najbliższego miesiąca, ponieważ- jak poinformowała mnie* pani Krysia- działanie PS'ów potrafi jeszcze przez taki czas wspierać organizm w "porządkach", czego wszystkim je użytkującym i sobie życzę. Dodam, że poprawne stosowanie zaproponowanego przez mojego Przyjaciela sposobu żywienia w niczym temu nie przeszkodzi, a wprost przeciwnie ... miesiąc, to miesiąc, a nie tydzień, czy dzień.


*- jest wielce prawdopodobne, że "mnie" jest zwrotem bardziej poprawnym, lecz ja traktuję ten przypadek jako ..., znaczy ... ja nadal uparcie piszę lewą ręką.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: Arkadia w Ciechocinku
« Odpowiedz #64 : 2014-11-15, 17:57:27 »

Podobno tylko 10% ludzkości to mańkuci Very Happy
Taki mi się zdawało, że jakiś dziwny jesteś Laughing
Zapisane
grenis
Go


Email
Odp: Arkadia w Ciechocinku
« Odpowiedz #65 : 2014-11-15, 18:11:46 »

Tylko 10% ?

Sławni leworęczni

Muzycy:
Ludwig van Beethoven, Niccolo Paganini, Robert Schumann, Jimmy Hendrix,    Paul McCartney, Ringo Starr, Bob Dylan, David Bovie, George Michael i Sting.

Malarze:
Leonardo da Vinci, Michał Anioł Buonarotti, Peter Paul Rubens, Rafael Santi i Henri de Toulouse-Lautrec.

Uczeni:
Albert Einstein, fizjolog rosyjski Iwan P. Pawłow, filozof niemiecki Friedrich Nietzsche oraz teolog, filozof i muzykolog, laureat Pokojowej Nagrody Nobla Albert Schweitzer.

Przywodcy:
Aleksander Wielki, Juliusz Cezar, Napoleon Bonaparte, sir Winston Churchill, Benjamin Franklin, Gerald Ford (który wprowadził wiele usprawnień dla leworęcznych w Białym Domu), Jimmy Carter, Ronald Reagan, George Bush senior i Bill Clinton, książe Karol, książe Wiliam.

Sportowcy:
Pele, Diego Maradona, John McEnroe, Martina Navratilova, Monika Seles

Aktorzy:
Charlie Chaplin, Greta Garbo, Marilyn Monroe, Tom Cruise, Nicole Kidman, Robert de Niro, Whoopi Goldberg, Kim Basinger, Bruce Willis i Julia Roberts.

I ja  Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: Arkadia w Ciechocinku
« Odpowiedz #66 : 2014-11-15, 18:31:07 »

Zależy od populacji, między 7 a 15 %, a u blisko spokrewnionych ze sobą Żydów czy Eskimosów nawet 20%.
Żyją krócej, częściej mają kuku na muniu, mają szybszy refleks i przewalone w świecie zdominowanym przez praworęcznych Very Happy
http://joemonster.org/art/25255
Podobno lewostronność nie wynika z silniejszej dominacji prawej części mózgowia, a z braku takowych w lewej...
U ludzi, tak precyzyjnie posługujących się rękami, preferencja, a więc większe skupienie mózgu, jednej strony  ma kapitalne znaczenie.
Czemu jest to prawa strona u większości, nie wiadomo, może przypadek?
Zapisane
grenis
Go


Email
Odp: Arkadia w Ciechocinku
« Odpowiedz #67 : 2014-11-15, 20:32:41 »

Może i krócej ale intensywniej  Laughing
Wolalbym być lewonoznym Pele niż prawonoznym Grzesiem R (Rasiakiem)

Dlaczego mowimy na Rasiaka drewno?
https://www.youtube.com/watch?v=bejHbYJLwYA

Ciekawe, bo duzo czynności wykonuje również prawa reka.
Np. pisze prawa ale rysuje lewa.
Jesc i pic praktycznie bez roznicy, ale kroje i smaruje główne lewa.
Mycha w prawej.
papier w lewej,
w noge prawa.
Jak zyc?  Very Happy

Cytuj
Jako osoba leworęczna zaprzeczam problemom z alkoholem - problem pojawia się, kiedy go zabraknie

Zyon tez mankut?  Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: Arkadia w Ciechocinku
« Odpowiedz #68 : 2014-11-15, 21:07:01 »

Bo mańkut to bardziej niezdecydowany oburęczniak:
Cytuj
Podobno lewostronność nie wynika z silniejszej dominacji prawej części mózgowia, a z braku takowych w lewej...
Zapisane
grenis
Go


Email
Odp: Arkadia w Ciechocinku
« Odpowiedz #69 : 2014-11-16, 11:48:02 »

Bo mańkut to bardziej niezdecydowany oburęczniak:
Cytuj
Podobno lewostronność nie wynika z silniejszej dominacji prawej części mózgowia, a z braku takowych w lewej...
A z czego wynika 100% oburecznosc i praworecznosc?
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Arkadia w Ciechocinku
« Odpowiedz #70 : 2014-11-16, 11:56:25 »

Z ilości połączeń międzypółkulowych.  Wink
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Arkadia w Ciechocinku
« Odpowiedz #71 : 2014-11-16, 12:50:33 »

Mnie zadowala jedna, ale za to całkowicie wypełniająca wolne, bezkresne przestrzenie.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41537


Odp: Arkadia w Ciechocinku
« Odpowiedz #72 : 2014-11-16, 12:54:36 »

Mnie zadowala jedna, ale za to całkowicie wypełniająca wolne, bezkresne przestrzenie.
Nie da się ukryć Wink
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Arkadia w Ciechocinku
« Odpowiedz #73 : 2014-11-16, 12:58:37 »

Nie mam na to rady.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Arkadia w Ciechocinku
« Odpowiedz #74 : 2015-04-15, 10:36:34 »

Nic takiego nie stwierdzam, wręcz przeciwnie, pobyt tam nakręca Radziu Twoje problemy.  Confused

Very Happy
Podtrzymuję, to nie ja mam problemy, tak wówczas, jak dziś i nawet jutro. Wink Może pojutrze. Laughing Laughing Laughing
...
Ale ja nie o tym. Very Happy
Cześć Tadeusz!
 Zagadnąłeś mnie całkiem niedawno o owe moje opowiastki, z zaledwie jednej wymiany zdań pomiędzy Tobą, bądź Hanią, a mną wynikające. Odpowiedziałem dosyć lakonicznie, przede wszystkim mając szacunek dla Twojego cennego czasu na względzie, o czym raczyłeś mnie już przy pierwszej rozmowie twarzą w twarz poinformować. Very Happy
Wyobraź zatem sobie, że podczas rozmowy z Hanią, kiedy ustalaliśmy termin i szacunkowy koszt- w tym porady lekarskiej- kuracji w Waszej Arkadii dla trzech moich pań(a obecnie dwóch) pozwoliłem sobie pochwalić się przed Nią cechą, pozyskaną na skutek stosowania Diety Optymalnej. Od lat z łatwością wybiegam myślami w przyszłość i raduje mnie ten fakt- oczywiście moją przyszłość i tych, którym będzie ona odpowiadała. Zabawne przy tym jest, że oczekiwania mojej Mamy zaczęły podążać w tym samym kierunku, a przecież staruszka ledwo co kilometrami łazi, a DO stosuje zaledwie od trzech lat. Nie zauważyłem również, abym jakoś specjalnie zdumiał Hanię moim spostrzeżeniem, bo miła to była rozmowa. W podobny sposób rozwijam nieomalże każdą myśl, które ze sobą wymieniliśmy. Hania bowiem, co sam zauważyłeś, to mądra i dobrze poukładana Twoja Babeczka jest. Very Happy
...
Jednak ja w dalszym ciągu nie o tym. Very Happy
Pamiętasz, podczas październikowego spotkania poprosiłem Cię o przekazanie na początku listopada ubiegłego roku, kiedy to masz możliwość spotkania się z panem Tomaszem, z którym znacie się przecież od Jego maleńkości, mojej chęci na spotkanie z Nim. To była taka drobna prośba, wmanipulowana przeze mnie wśród innych, z pewnością ważniejszych. Pamiętasz, czy o niej wtedy, znaczy na początku listopada, wspomniałeś?
                                                                                                                                                               Twój forumowy Radzio Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Arkadia w Ciechocinku
« Odpowiedz #75 : 2015-04-15, 16:02:38 »

Radziu, nie pajacuj!  Shocked
Piszesz tu na Forum, że "jesteś tego i tego, o tej i o tej, we Włocławku i czy możemy się spotkać.  Shocked
A Ty kluczysz jak ten, czy inny podstępnik! Smile

Ogarnij się chłopie!  Laughing
Bo ja audiencji załatwianych przez umyślnych nie udzielam, tylko albo mam, albo nie mam ochoty się z kimś spotkać. I tyle.  Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Arkadia w Ciechocinku
« Odpowiedz #76 : 2015-04-15, 21:26:01 »

Radziu!
Pajacowałeś, czy nie zauważyłeś... Wink 
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Arkadia w Ciechocinku
« Odpowiedz #77 : 2015-04-16, 09:42:49 »

Szefu mój! Very Happy
To nie jam mam problemy, stanowczo to podtrzymuję. Wink
Ja mam jedynie pomysły, aby wiraży nie było po drodze, omyłkowo mocowane łańcuchy nie brzęczały komuś żałośnie. Very Happy
I ... cudów się nie spodziewam! Laughing

...
Jednak ja nie o tym. Very Happy
Mnie trąbić do Ludzi nie wypada. Cool
I nie wypadnie więcej, bowiem to ja ten "gupi" jestem- co widać. Very Happy Wink
O "przeproś" tylko wspomnę, bowiem tak już wcześniej się tu umówiliśmy. Smile

...
Zaś nie o tym. Very Happy
Przed nami wybory, robię co mogę, wobec tego, abym mógł na własne oczy zobaczyć jak się Dobro od zła oddziela. Very Happy Laughing Wink
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Arkadia w Ciechocinku
« Odpowiedz #78 : 2015-04-16, 10:24:13 »

Tadziu!
Pytanie do Ciebie podtrzymuję. Czy pamiętasz? Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Arkadia w Ciechocinku
« Odpowiedz #79 : 2015-04-16, 10:41:30 »

Radziu, nie pisz na próżno, bo Tadeusz zaglądał tu ostatnio 92 dni temu, więc za tydzień pewnie go automat wysiekieruje!  Shocked Wink
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 19 zapytaniami.