forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 02:32:06

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
659784 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  tłuszcz
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: tłuszcz  (Przeczytany 101282 razy)
anakin
Go


Email
Odp: tłuszcz
« Odpowiedz #60 : 2012-10-08, 09:23:02 »

Słonina, to taki zbiornik "kumulujący" toksyny. Lepiej je "wypalić" i "przetworzyć" do smalca  Smile
Co jest równoznaczne z wyłożeniem plastrów słoniny na patelni i wytopienie z niej tłuszczu na ogniu, tak?

Te skwarki, które z tego zostają też zawsze zjadam... Nie powinienem?
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: tłuszcz
« Odpowiedz #61 : 2012-10-08, 09:25:00 »

Pytam, bo już zwątpiłem... A zawsze tak robię... wytapaim słoninę i następnie zaraz rozbijam na patelnię jaja lub kładę mięcho i smąże.
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: tłuszcz
« Odpowiedz #62 : 2012-10-08, 09:25:34 »

s/smąże/smażę/;
Zapisane
wisienka
Go


Email
Odp: tłuszcz
« Odpowiedz #63 : 2012-10-08, 15:15:25 »

Ale jeśli już wymioty, to wygodniej palec w gardło...  Wink

No zleży kto... u mnie ten numer nie przejdzie Wink mogę i całą rękę a nawet nogę do gardła... i nic...  Laughing jak coś wlezie we mnie górą, to nie ma zmiłuj, wylezie tylko dołem, droga powrotna górą nie istnieje  Laughing taki ze mnie przypadek Wink

Co do smalcu, to też się zastanawiałam, dlaczego jedne kostki tak niemiłosiernie cuchną przy topieniu a inne nie, teraz już wiem.Firmy sprzedające dosyć tani smalec robią go tylko chyba ze starych knurów, bo zawsze śmierdzi.Ten droższy nigdy.

Od tlusczu sie nie tyje. Niemniej jednak jego nadmiar nie jest wskazany.

Nadmiar tłuszczu? nie wiem czy to możliwe, bo bynajmniej ja, po prostu nie dam rady więcej zjeść niż potrzebuję.Jak czuje się syta, to nie ma szans żebym wcisnęła w siebie jeszcze jakiś dodatkowy tłuszcz.Jak zjadałam ok.120 - 150g dziennie, byłam ciągle głodna.Jak zwiększyłam jego ilość do 200 - 250g głód minął.Czy to za dużo na kobietę o przeciętnej aktywności, nie uprawiającej żadnych sportów? ( nie wliczając spacerów z psami Wink  )  myślę,że nie.Skoro nie jestem głodna ani nie czuję się przejedzona to wsio jest ok Very Happy Wydaje mi się,że trudno jest określić co dla kogo jest nadmiarem tłuszczu, jednemu wystarczy 150g innemu jak mnie, potrzeba nawet 250g.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: tłuszcz
« Odpowiedz #64 : 2012-10-08, 15:41:40 »

Cytuj
jednemu wystarczy 150g innemu jak mnie, potrzeba nawet 250g.

Ale gdybys zjadla 300 gr tluszczu to juz byl by nadmiar, tak?
Czyli mozna okreslic kiedy jest za duzo Laughing Bo w Twoim przypadku kazda porcja powyzej 250 gr Laughing
Zapisane
wisienka
Go


Email
Odp: tłuszcz
« Odpowiedz #65 : 2012-10-08, 16:08:17 »

Cytuj
jednemu wystarczy 150g innemu jak mnie, potrzeba nawet 250g.

Ale gdybys zjadla 300 gr tluszczu to juz byl by nadmiar, tak?
Czyli mozna okreslic kiedy jest za duzo Laughing Bo w Twoim przypadku kazda porcja powyzej 250 gr Laughing

No u mnie pewnie byłby to nadmiar, chyba ,że zaplanowałabym jakiś ekstra dodatkowy wysiłek fizyczny i po zjedzeniu tych 250g nadal byłabym głodna Wink Jeśli się słucha swojego organizmu, to nie można określić kiedy jest za dużo tłuszczu, bo się po prostu więcej nie zje niż potrzeba - mówię oczywiście o sobie.Można tylko określić kiedy jest idealnie czyli optymalnie  Laughing
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: tłuszcz
« Odpowiedz #66 : 2012-10-08, 16:40:47 »

Niekoniecznie biały to dobry a brązowawy be.
Ja kupuje smalec u Olewnika (tego Olewnika) brązowy i jest najlepszy , ale i najdroższy.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: tłuszcz
« Odpowiedz #67 : 2012-10-08, 18:17:04 »

Miał rację.
Miał, ma i będzie miał.Very Happy Bez względu na to, kogo miałeś na myśli. Smile
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: tłuszcz
« Odpowiedz #68 : 2012-10-08, 18:23:55 »

Właśnie, nawet jak to "racja fizyka..."  Wink Laughing
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: tłuszcz
« Odpowiedz #69 : 2012-10-08, 18:25:41 »

Racja, to ... racja. Very Happy
Zapisane
krystyna48
Go


Email
Odp: tłuszcz
« Odpowiedz #70 : 2012-10-08, 19:16:06 »

Ale jeśli już wymioty, to wygodniej palec w gardło...  Wink

No zleży kto... u mnie ten numer nie przejdzie Wink mogę i całą rękę a nawet nogę do gardła... i nic...  Laughing jak coś wlezie we mnie górą, to nie ma zmiłuj, wylezie tylko dołem, droga powrotna górą nie istnieje  Laughing taki ze mnie przypadek Wink

Co do smalcu, to też się zastanawiałam, dlaczego jedne kostki tak niemiłosiernie cuchną przy topieniu a inne nie, teraz już wiem.Firmy sprzedające dosyć tani smalec robią go tylko chyba ze starych knurów, bo zawsze śmierdzi.Ten droższy nigdy.

Od tlusczu sie nie tyje. Niemniej jednak jego nadmiar nie jest wskazany.

Nadmiar tłuszczu? nie wiem czy to możliwe, bo bynajmniej ja, po prostu nie dam rady więcej zjeść niż potrzebuję.Jak czuje się syta, to nie ma szans żebym wcisnęła w siebie jeszcze jakiś dodatkowy tłuszcz.Jak zjadałam ok.120 - 150g dziennie, byłam ciągle głodna.Jak zwiększyłam jego ilość do 200 - 250g głód minął.Czy to za dużo na kobietę o przeciętnej aktywności, nie uprawiającej żadnych sportów? ( nie wliczając spacerów z psami Wink  )  myślę,że nie.Skoro nie jestem głodna ani nie czuję się przejedzona to wsio jest ok Very Happy Wydaje mi się,że trudno jest określić co dla kogo jest nadmiarem tłuszczu, jednemu wystarczy 150g innemu jak mnie, potrzeba nawet 250g.



Ja tez zwiekszyłam ilosc tłuszcu,przetopilam slonine i nie moge sie jej oprzec Laughing jakby do mnie przemawiala.Ale jak zwiekszylam ten tluszcz to na weglowodany nie mam ochoty,oczywiscie je uzupełniam.Ale smaluszek i skwareczki na pierwszym miejscu.powinnam jesc tłuszczu 100gr ale zjadam 130-140.Wiem ze waga mi bedzie powoli spadała ale ja sie oprzec nie moge Sad
Zapisane
wisienka
Go


Email
Odp: tłuszcz
« Odpowiedz #71 : 2012-10-08, 19:26:23 »

Cytuj z: krystyna48
przetopilam slonine i nie moge sie jej oprzec  Laughing jakby do mnie przemawiala.

No do mnie tez słoninka ze skwareczkami przemawia i to jak!   Laughing nie jesteś jedyna  Laughing bardzo dużo przemawia do mnie tez zimne masełko zagryzane do każdego obiadku i śmietanka Wink gadatliwe strasznie te tłuszcze są, ale tylko ja je słyszę w mojej rodzince Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: tłuszcz
« Odpowiedz #72 : 2012-10-08, 19:32:02 »

Wiem ze waga mi bedzie powoli spadała ale ja sie oprzec nie moge Sad

Waga nie powinna spadać zbyt gwałtownie, bo skóra może zacząć nieestetycznie zwisać...  Confused
Kilo tygodniowo jest dobrze, bo nie ma się co spieszyć.  Very Happy
Zapisane
krystyna48
Go


Email
Odp: tłuszcz
« Odpowiedz #73 : 2012-10-08, 19:38:30 »

Wiem ze waga mi bedzie powoli spadała ale ja sie oprzec nie moge Sad

Waga nie powinna spadać zbyt gwałtownie, bo skóra może zacząć nieestetycznie zwisać...  Confused
Kilo tygodniowo jest dobrze, bo nie ma się co spieszyć.  Very Happy


Ale mnie uszczesliwiles Laughing to znaczy ze taką ilosc tluszczu moge jesc ?Laughing
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: tłuszcz
« Odpowiedz #74 : 2012-10-08, 19:39:48 »

Jeśli waga spada - to można.
Zapisane
krystyna48
Go


Email
Odp: tłuszcz
« Odpowiedz #75 : 2012-10-08, 20:30:12 »

Cytuj z: krystyna48
przetopilam slonine i nie moge sie jej oprzec  Laughing jakby do mnie przemawiala.

No do mnie tez słoninka ze skwareczkami przemawia i to jak!   Laughing nie jesteś jedyna  Laughing bardzo dużo przemawia do mnie tez zimne masełko zagryzane do każdego obiadku i śmietanka Wink gadatliwe strasznie te tłuszcze są, ale tylko ja je słyszę w mojej rodzince Wink


No jakbym siebie widziala Laughing maslo takze przegryzam wprost z kostki,kocham ten smak który powoli rozpuszcza sie w ustach  Laughing ze smietana sobie robie kakao-uwielbiam.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25512

pindżar ryskow wyszy


Odp: tłuszcz
« Odpowiedz #76 : 2012-12-06, 14:32:04 »

Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: tłuszcz
« Odpowiedz #77 : 2012-12-06, 14:42:10 »

A dlaczego ten kot ma taką malutką głowę i wielki odwłok?  Shocked
Coś nie wygląda na zdrowego, na tej diecie "niskowęglowodanowej"...  Wink  Confused
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70405


Odp: tłuszcz
« Odpowiedz #78 : 2012-12-06, 14:46:49 »

A ogon jak u szczura... Shocked Laughing
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: tłuszcz
« Odpowiedz #79 : 2013-01-03, 11:43:02 »

Naprawdę z niektórych tłuszczy można wyciągnąć 11 kcal/g?
Jakie to są?
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 19 zapytaniami.