forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 11:36:04

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  tłuszcz
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: tłuszcz  (Przeczytany 100764 razy)
krystyna48
Go


Email
tłuszcz
« : 2012-10-04, 19:05:35 »

Witam mam pytaniie czy moge zwiekszyc sobie ilosc tłuszczu? chodzi mi miedzy innymi o utrate wagi - dosc duzą,niestety Sad Sad Czy jesli zwieksze tłuszcz w posilkach to czy waga bedzie spadała?
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: tłuszcz
« Odpowiedz #1 : 2012-10-04, 19:17:37 »

 Rolling Eyes Shocked Confused Idea
Witam mam pytaniie czy moge zwiekszyc sobie ilosc tłuszczu?
Pozwalam możesz Wink

Zacznij od OTYLI http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80

Zapisane
krystyna48
Go


Email
Odp: tłuszcz
« Odpowiedz #2 : 2012-10-04, 19:53:41 »

dziekuje za szybką odpowiedz Very Happy biore sie do czytania linka Smile
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: tłuszcz
« Odpowiedz #3 : 2012-10-04, 22:06:13 »

Od tlusczu sie nie tyje. Niemniej jednak jego nadmiar nie jest wskazany.
Zasada jest bardzo prosta nie zawsze jedna dla wszystkich zrozumiala.
Tyje sie od nadmiaru bialka i weglowodanow.
Czyli co trzeba zrobic?
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: tłuszcz
« Odpowiedz #4 : 2012-10-04, 22:43:19 »

Adam, nikt Ciebie nie wywoływał do tablicy. Albo pomagasz ( nie wszyscy początkujący są tacy mądrzy , jak Ty), albo nie ironizuj. Nie wszyscy, którzy znaleźli się tutaj, są szpiegami z alternatywnych portali.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: tłuszcz
« Odpowiedz #5 : 2012-10-04, 22:56:46 »

Adam, nikt Ciebie nie wywoływał do tablicy. Albo pomagasz ( nie wszyscy początkujący są tacy mądrzy , jak Ty), albo nie ironizuj. Nie wszyscy, którzy znaleźli się tutaj, są szpiegami z alternatywnych portali.

Tutaj można pisać bez wywoływania do tablicy. Zamiast krytykować lepiej dać samemu radę...
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: tłuszcz
« Odpowiedz #6 : 2012-10-04, 23:00:22 »

Ja uważam, że najlepiej jest uczyć się zasad DO z książek Doktora. Każdy udziela innych rad, każdemu co innego służy...i wychodzą nowe odmiany quasi-DO...
Zapisane

adamel
Go


Email
Odp: tłuszcz
« Odpowiedz #7 : 2012-10-04, 23:04:34 »

Reniu, słoneczko, a jakąż radę miałbym dać po tak sformułowanym pytaniu? Ani nie znam "parametrów" pytającego, ani jadłospisu... Po prostu zbyt mało danych, więc nie "rżnę inteligenta". Ma dziewczyna problem - niech poda więcej danych. "Też Ciebie kocham".
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: tłuszcz
« Odpowiedz #8 : 2012-10-04, 23:07:18 »

 Very Happy Laughing
Zapisane

jerzy555
Go


Email
Odp: tłuszcz
« Odpowiedz #9 : 2012-10-04, 23:15:34 »

kiedyś ktoś napisał że ta dieta jest dla ludzi mądrych i myślących a więc NIE dla gotowych recept...każdy organizm jest inny i tu adampio ma rację...wyjaśnij jak najbardziej prawidłowo tę kwestię. Ja tylko i wyłącznie czytałem książki Jana Kwaśniewskiego oraz wpisy na forum których jest bardzo dużo...jednak kiedyś na początku czytania forum spotkałem się ze stwierdzeniem że skradam się po tym forum Smile Nie wiadomo właściwie do końca jak nieraz się odezwać a jak już...to zaczynają się jaja... Very Happy Very Happy
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: tłuszcz
« Odpowiedz #10 : 2012-10-05, 09:00:30 »

Witam mam pytaniie czy moge zwiekszyc sobie ilosc tłuszczu? chodzi mi miedzy innymi o utrate wagi - dosc duzą,niestety Sad Sad Czy jesli zwieksze tłuszcz w posilkach to czy waga bedzie spadała?
Jeśli zadajesz pytanie: "czy mogę zwiększyć ilość tłuszczu" - oznacza to, że odczuwasz głód i to Ci przeszkadza. Możesz albo to przetrwać i dalej jadać do 2g tłuszczu na dobę. Lecz w przypadku kiedy "oszukujesz" i nie trzymasz ustalonej proporcji, czy jesz więcej białka i węglowodanów kosztem tłuszczu, wtedy lepiej zjadaj nieco więcej tłuszczu.

Może też tak być, że ogólnie jesteś z proporcją na bakier i jesz za mało węglowodanów. Pamiętaj, że 0,8g/d na kg suchej masy ciała (wagi należnej) jeść powinieneś.

Gdy zjadasz bardzo mało białka, wtedy też odczuwasz głód choćbyś niewiadomo ile jadł tłuszczu, ale rzadkie są przypadki, że człowiek białka je zbyt mało jedząc optymalnie.
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: tłuszcz
« Odpowiedz #11 : 2012-10-05, 09:05:50 »

I generalnie - nie bój się tłuszczu. Zwłaszcza tego najtwardszego i najbardziej wartościowego biologicznie: ze słoniny, z boczku, z żółtka, z sera żółtego. Raczej uważaj na ten przetworzony jak: smalec w kostce (paskudztwo), słodkie śmietanki, etc, etc.

Ja na okres przebudowy na przeszło miesiąc zawiesiłem wszelkie treningi, jadłem tłuszczu bardzo dużo. W tym czasie moja waga się zmniejszyła, a mięśnie brzucha jeszcze bardziej "wyszły na wierzch".
Zapisane
anakin
Go


Email
Odp: tłuszcz
« Odpowiedz #12 : 2012-10-05, 09:08:08 »

Z sera żółtego zagranicznego. Polskimi świństwami seropodobnymi się nie racz. Wybieraj taki, gdzie jest przynajmniej 29g tłuszczu. Białka będzie zawsze o kilka gram mniej. Im więcej kcal ma taki ser tym lepiej. Tym jest lepszy.
Zapisane
krystyna48
Go


Email
Odp: tłuszcz
« Odpowiedz #13 : 2012-10-05, 13:16:15 »

Dziekuje wam moi drodzy Smile zapytalam o tłuszcz poniewaz przetopilam słonine i nie mogłam oderwac sie od miski  Laughing Co do proporcji to i owszem sie ich jak najbardziej trzymam.Nie chodze glodna,czuje sie REWELACYJNIE,mam wiecej energii az zyc sie chce.Mam 48 lat,mój wzrost to 170cm,jestem rencistką- niepracującą,moje btw jest nastepujące b-70 t-100 w-45.Za wszelkie wskazówki co do b-t-w bede bardzo wdzieczna.Pozdrawiam Smile
Zapisane
zeto555
Go


Email
Odp: tłuszcz
« Odpowiedz #14 : 2012-10-05, 13:37:45 »

Adamel ma duzo racji. Czy nie lepiej dac prosta odpowiedz jak Anakin niz opowiadac szyfrem( to jest szyfr dla poczatkujacych) ?
Zapanowala jakas dziwna moda na ironizowanie - admin ma taki styl odpowiedzi i coraz wiecej tutejszych wzoruje sie na nim.
Mysle, ze zamiast nasmiewac sie i ironizowac lepiej odpowiedziec prosto jak np Anakin. Czyz nie jest tak latwiej Reniu???
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: tłuszcz
« Odpowiedz #15 : 2012-10-05, 13:40:54 »

wzrost to 170cm,

Czy waga ruszyła w dół?
Zapisane
krystyna48
Go


Email
Odp: tłuszcz
« Odpowiedz #16 : 2012-10-05, 13:45:33 »

wzrost to 170cm,

Czy waga ruszyła w dół?

Wspaniałe 1,5kg mniej Smile
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: tłuszcz
« Odpowiedz #17 : 2012-10-05, 13:50:35 »

To świetnie!
Za następne 2 kg będzie poniżej setki!  Very Happy
Tylko się nie przejadaj, pij do woli i trochę ruchu by się przydało.
Zapisane
krystyna48
Go


Email
Odp: tłuszcz
« Odpowiedz #18 : 2012-10-05, 14:25:01 »

dziekuje za wsparcie Smile
Zapisane
friga
Go


Email
Odp: tłuszcz
« Odpowiedz #19 : 2012-10-05, 15:20:46 »

Lepiej przyjac ogolna zasade albo sie ma cos do powiedzenia albo sobie trzeba odpuscic glupie dogadywanie i wymadrzanie
Wszytsko jest bardzo proste to czlowiek sam sobie komplikuje zycie co widac bardzo wyraznie na tym forum (jedyne w takim rodzaju, pewnie dlatego malo popularne wsrod optymalnych bo kazdy woli sie pomeczyc niz poddac sie ironi innych "madrzejszych"
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 20 zapytaniami.