forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 20:55:42

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
658475 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Jestem nowy...
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Jestem nowy...  (Przeczytany 9365 razy)
RG
Go


Email
Jestem nowy...
« : 2012-10-23, 10:04:02 »

... czyli świeżak Smile

Witam serdecznie, mam na imię Robert, chciałem się przywitać i pozdrowić całą brać optymalnych a przedewszystkim panią Teresę i Renie.
Bardzo się cieszę, że udało mi się Was znaleźć. Na diecie optymalnej jestem już kilka miesięcy i Wasze (Nasze) forum jest bardzo pomocne, zwłaszcza w początkowej fazie stosowania diety.

Pozdrawiam jeszcze raz.
Robert.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Jestem nowy...
« Odpowiedz #1 : 2012-10-23, 12:16:45 »

Witaj Robercie i zycze przyjemnej debaty Very Happy
Zapisane
RG
Go


Email
Odp: Jestem nowy...
« Odpowiedz #2 : 2012-10-23, 12:58:44 »

Witaj, dziękuje.

Dużo sobie obiecuję po przejściu na ten styl życia więc trochę tu z Wami pobędę, tak gdzieś do końca życia Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Jestem nowy...
« Odpowiedz #3 : 2012-10-23, 13:47:24 »

Witam Cię Robercie... Very Happy To Ty pisałeś u Teresy, że tutaj nie ma rejestracji? Rolling Eyes Jeśli coś trudniej zdobyć, to bardziej się to ceni... Very Happy
Zapisane

Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Jestem nowy...
« Odpowiedz #4 : 2012-10-23, 13:54:19 »

O tak, bo w innych miejscach z kolei zdobyc jest cos niewyobrazalnie latwo i dlatego nikt tego nie ceni Wink
Zapisane

Work Buy Consume Die
RG
Go


Email
Odp: Jestem nowy...
« Odpowiedz #5 : 2012-10-23, 15:07:09 »

Tak, potwierdzam, to ja Smile

Ja już wiem, że nic cenniejszego nie mogło mnie w zyciu spotkać niż rady Dr Kwaśniewskiego, dlatego cenię sobie bardzo wszystko co jest z tym związane a przyjęcie mnie do Waszego grona uważam za zaszczyt i nie są to frazesy...

Przez całe swoje zycie tyle razy błądziłem a teraz już wiem, że jestem na dobrej drodze, bo nie ma nic cenniejszego niż zdrowie, reszta się sama ułoży.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Jestem nowy...
« Odpowiedz #6 : 2012-10-23, 15:10:06 »

Tak samo myślałam jak znalazłam DO... Very Happy i nie zmieniam zdania... Very Happy
Zapisane

RG
Go


Email
Odp: Jestem nowy...
« Odpowiedz #7 : 2012-10-23, 15:33:54 »

Zdania nie mozna zmienić. Chyba, że jest się człowiekiem, któremu na niczym nie zależy.
Ja widzę wielką różnicę w moim codziennym życiu prawie od pierwszego dnia. Nawet tak błachy powód jak samo chodzenie do sklepu, gdzie wcześniej musiałem być codziennie i łamać sobie głowę co mam kupić do jedzenia a teraz sprawa jest prosta a co najważniejsze to to, że jednak się oszczędza dużo. NIe wspomnę już o odwiedzinach w aptece Smile
Ogólnie pisząc, widzę tyle pozytywnych zmian, że nawet byłoby głupio zrezygnować z tego dobrodziejstwa jakim jest Dieta Optymalna. Zwłaszcza, że przeanalizowałem całe swoje życie i na podstawie ksiązek doktora doszedłem do wniosku, że nikt by tak dokładnie nie opisał i przeanalizował mojej drogi do choroby jak On. Także bardzo się utożsamiam z prawdami pisanymi przez Dr Kwaśniewskiego... Innej drogi nie ma.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Jestem nowy...
« Odpowiedz #8 : 2012-10-23, 20:59:28 »

Jest. Wegetacja na wegetarianizmie... Cool Wink
Zapisane

Radzio
Go


Email
Odp: Jestem nowy...
« Odpowiedz #9 : 2012-10-23, 22:17:09 »

Dobry wieczór RG Smile.

... Jeśli coś trudniej zdobyć, to bardziej się to ceni... Very Happy


O tak, bo w innych miejscach z kolei zdobyc jest cos niewyobrazalnie latwo i dlatego nikt tego nie ceni Wink

Na wstępie wykluczam słowo "coś". Wink Cool
Wobec powyższych Wink wypowiedzi twierdzę stanowczo, że kobiety należy jedynie zdobywać. Very Happy To jedyna szansa na właściwą ocenę. Wink  Laughing
Zapisane
RG
Go


Email
Odp: Jestem nowy...
« Odpowiedz #10 : 2012-10-24, 09:32:24 »

Witaj Radzio Smile

Kobiety to oddzielny temat, chociaż wiążąc powiedzenie przez żoładek do serca, więc jeśli będzie to optymalny posiłek, będzie można złożyć wszystkie "kostki domina" w jedną układanke Smile

Reniu, niestety mój żołądek nie trawi trawy a tym bardziej soi, dlatego wegetarianizm odpada stanowczo. Już bym wolał na diecie korytkowej zajeść się na śmierć... golonka z wody z ziemniaczkami i chrzanem bardziej mi pasuje niż kalafior, tofu czy czekolada Smile Tak więc w moim przypadku nie ma innej alternatywy bo na korytku byłem prawie przez całe swoje życie... to dziw, że nie złapałem cukrzycy...
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Jestem nowy...
« Odpowiedz #11 : 2012-10-24, 09:38:04 »

Ja też już nie wyobrażam sobie powrotu do moich starych nawyków żywieniowych, które są aktualnymi zaleceniami piramidy "zdrowia"... Confused
Zapisane

jerzy555
Go


Email
Odp: Jestem nowy...
« Odpowiedz #12 : 2012-10-24, 10:15:58 »


Reniu, niestety mój żołądek nie trawi trawy a tym bardziej soi, dlatego wegetarianizm odpada stanowczo. Już bym wolał na diecie korytkowej zajeść się na śmierć... golonka z wody z ziemniaczkami i chrzanem bardziej mi pasuje niż kalafior, tofu czy czekolada Smile Tak więc w moim przypadku nie ma innej alternatywy bo na korytku byłem prawie przez całe swoje życie... to dziw, że nie złapałem cukrzycy...

cześć Robert, czy dietę optymalną stosujesz sam czy może z rodziną?
Kawałka kalafiora i odrobinę gorzkiej czekolady to sobie nie odmawiaj bo Ci to nie zaszkodzi, zależy też czy spędzasz wolny czas aktywnie lub nie, wszystkie sprawy dotyczące różnych dolegliwości unormują się w różnym czasie...nawet i po kilku latach...najważniejszym jest to aby nasze żywienie było stosowane i aby umieć obserwować reakcje swojego organizmu i wyciągać z tego właściwe wnioski. Wbrew pozorom ta dieta jest trudna i łatwo tu wpaść w rutynę, dużo ciekawych artykułów o tym jest w miesięczniku "OPTYMALNI" gdzie pisze się o błędach wieloletnich optymalnych i także o ich sukcesach Smile
Zapisane
RG
Go


Email
Odp: Jestem nowy...
« Odpowiedz #13 : 2012-10-24, 11:33:45 »

Reniu, to tak samo jak i ja Smile

Jerzy, witaj Smile Niestety nie ma w koło mnie innych optymalnych po za mamą z kórą się wspieramy rozmowami, wspołnym robieniem jedzenia (optymalne wędliny, serniki, placki serowe, itp...) Ale ja i tak należę do ludzi tzw. pustelników, trzy zdania dziennie zamienione w pracy spokojnie mi wystarczają za całodzienne towarzystwo... tak więc żyje sobie w sosie własnym Smile
Faktycznie boję się trochę, że mogę popełniać błędy ale duzo czytam i jak trzeba to pytam i już mnie kilka razy wyprostowała Renia i Teresa.S Smile Boję się, że za mało zjadam węglowodanów ale jakoś nie mogę się przemoc do ich jedzenia. Prawie codziennie zjadam 54g białka, 160g tłuszczu i 25 g węglowodanów. WIem, że to za mało węglowodanów ale naprawdę nie mogę więcej. Z resztą jestem tak na 100% optymalny dopiero od 3 miesiecy bo poprzednie 3 miesiące i mój okres wcześniejszy to raczej byl jakis ala atkins o ktorym nic nie wiedzialem, że taki człwoiek istnieje w ogole. I jadłem duzo białka, bardzo mało węglowodanów a tłuszczu nie liczyłem nawet bo nie wiedziałem, że trzeba i zjadałem go tylko tyle ile było przy białku zwierzęcym czyli golonka, boczek, karkówka. Fakt, że zawsze smażyłem na smalcu i zawsze jako smarunek używałem masła. Dlatego teraz trochę mi ciężko z tymi węglowodanami ale myśle, że z czasem dojdę i do tego aby jeść więcej węglowodanów.

Co do pisma Optymalnych to jeszcze nie dojrzałem, na razie chcę przeczytać wszystkie ksiązki doktora... szczęscie dzielone na etapy lepiej i dłużej smakuje Smile
Zapisane
grenis
Go


Email
Odp: Jestem nowy...
« Odpowiedz #14 : 2012-10-24, 11:53:00 »

elo Robert
Nie lubisz ziemniakow ?
np gotowancych z maslem/smalcem, frytek, plackow ziemniaczanych ?
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Jestem nowy...
« Odpowiedz #15 : 2012-10-24, 12:21:35 »

Dzień dobry Panie Robercie Smile   
Zapisane
RG
Go


Email
Odp: Jestem nowy...
« Odpowiedz #16 : 2012-10-24, 12:25:19 »

Witaj Grenis Smile

Lubie ziemniaki, zwłaszcza podsmażane na smalcu ale taki luksus tylko w weekendy, na tygodniu jajecznica z jednego jajka i 5 żółtek z plackiem serowym i masłem do tego trochę boczku Smile Jem raz dziennie więc za dużo nie da się na raz wcisnąć a przez cały dzień nie jestem głodny więc podjadanie też odpada, ewentualnie serniczek optymalny według przepisu Teresy.S do porannej kawki.

Jajka uwielbiam od urodzenia ale zjadałem do nich pół bochenka chleba z masłem i... chyba własnie po 35 latach takiej diety obrzydziłem sobie na całe szczęście chleb a nie jajka Smile
Zapisane
RG
Go


Email
Odp: Jestem nowy...
« Odpowiedz #17 : 2012-10-24, 12:25:54 »

Dzien dobry Pani Tereso Smile

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70133


Odp: Jestem nowy...
« Odpowiedz #18 : 2012-10-24, 14:26:34 »

.... 54g białka, 160g tłuszczu i 25 g węglowodanów. WIem, że to za mało węglowodanów ale naprawdę nie mogę więcej.

Może się przyda... Rolling Eyes Very Happy o braku węglowodanów...

http://www.youtube.com/watch?v=9AXaVJPIQKU&feature=relmfu
Zapisane

RG
Go


Email
Odp: Jestem nowy...
« Odpowiedz #19 : 2012-10-24, 20:11:15 »

Reniu, znowu mnie wystraszyłaś Smile
Dorzuciłem 4 kosteczki czekolady do diety Smile
Z tego co widzę to nadal mam problem z dużą ilością białka, jak teraz ograniczyłem i nie przekraczam 0,8 g na kg masy właściwej to jednak jeszcze mi się "odbija po kościach" nadal to co przesadzałem na początku ale jak to mówią trzeba trochę czasu aby nadmiar białka się pozbyc... z resztą mi się nie śpieszy nigdzie, powoli aby do celu Smile
Na szczeście nie jestem typem roszczeniowym więc dobrze wiem, że to moja wina spowodowana niewiedzą.
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 19 zapytaniami.