forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2018-08-15, 19:22:20

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pi─ç nale┼╝y tyle, na ile mamy ochot─Ö i wtedy, kiedy mamy ochot─Ö.
531044 wiadomoÂci w 3968 w▒tkach; wys│ane przez 63 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: Janek S
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Leki nowej generacji...
« poprzedni nastŕpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 37 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Leki nowej generacji...  (Przeczytany 153790 razy)
RG
GoŠ

Email
Leki nowej generacji...
« : 2012-11-06, 10:54:43 »

...s─ů teraz stosowane. Zastanawiam si─Ö czy jest jaka┼Ť zdecydowana r├│┼╝nica pomi─Ödzy tymi opisywanymi przez Dr Kwa┼Ťniewskiego wiele lat temu czy te┼╝ nie?
Chodzi mi tu przedewszystkim o leki na mia┼╝d┼╝yc─Ö, nadci┼Ťnienie i cholesterol a konkretnie o Tritace10 (2x1), Diuresin (1x1), Lacipil4 (1x1), Polocard 150 (1x1), Halidor100(2x1), Pletal100(cilostazol)(2x1), Zocor40(1x1).
Zgodnie z zaleceniem doktora odstawi┼éem cz─Ö┼Ť─ç lek├│w ca┼ékowicie tj. Diuresin, Zocor jakie┼Ť 4 miesi─ůce temu. Zmniejszy┼éem Pletal na 1x1 wieczorem i pr├│bowa┼éem odstawi─ç Lacipil ale po dw├│ch tygodniach ci┼Ťnienie wzros┼éo wi─Öc w├│ci┼éem do niego. Pr├│bowa┼éem r├│wnie┼╝ odstawi─ç (po dwa tygodnie) Polocard a p├│┼║niej Halidor ale wr├│ci┼éy b├│le spoczynkowe, wi─Öc do tych lek├│w r├│wnie┼╝ wr├│ci┼éem.
Mam zamiar odstawić wszystkie te leki i tu pojawia się mały problem bo nie wiem czy odstawić zdecydowanie czy jednak czekać, badać się i kontrolować i dopiero odstawiać sukcesywnie w miarę polepszenia stanu zdrowia?
Sk─ůd ten temat, teoretycznie wszystko jest w porzadku (czyli tylko mia┼╝d┼╝yca i nadci┼Ťnienie) ale od jakichs dw├│ch lat boli mnie staw w kostce w lewej nodze i lekarz m├│wi mi, ┼╝e to od mia┼╝d┼╝ycy i ┼╝adnych bada┼ä nie zleca wypytuj─ůc si─Ö ci─ůgle kiedy p├│jd─Ö do naczyniowca a ja nie id─Ö bo nie ma powodu aby i┼Ť─ç, gdy┼╝ nie odczuwam z┼éych zmiam a na diecie jest powoli lepiej bo wyd┼éu┼╝a mi si─Ö dystans, wi─Öc nie ma co zawraca─ç g┼éowy naczyniowcowi bo wiem co powie w sprawie stawu - ┼╝e to nie jego problem bo on jest od t─Ötnic. I tak to ju┼╝ trwa ponad dwa lata.
Natomiast ja patrz─ůc na skutki uboczne tych lek├│w widz─Ö zdecydowany zwi─ůzek z bolem stawu (kostki) i b├│lem mi─Ö┼Ťni w zasadzie teraz to wszystkich mi─Ö┼Ťni. Dlatego odstawi┼éem statyny i Milurit od razu ale b├│le nie ustaj─ů a nawet si─Ö nasilaj─ů co wi─ů┼╝e bezpo┼Ťrednio z lekami.
Dlatego chcia┼ébym wiedzie─ç czy mam si─Ö stosowa─ç do zalece┼ä doktora JK tak jak do lek├│w starej generacji czy podj─ů─ç jakie┼Ť inne ┼Ťrodki? Przedewszystkim interesuje mnie zestawienie Pletal+Halidor+Polocard+Tritace, gdy┼╝ te leki wp┼éywaj─ů r├│wnie┼╝ na b├│le staw├│w i mi─Ö┼Ťni a w temacie Pletalu nigdzie w polsce nie dostane rzetelnej informacji Sad
Po za tym wszystko jest w porz─ůdku i widocznie zmierza ku lepszemu. Na ┼Ťcis┼éej diecie jestem ju┼╝ dwa miesi─ůce i widz─Ö zdecydowan─ů popraw─Ö, st─ůd moje w─ůtpliwo┼Ťci aby czego┼Ť nie popsu─ç ┼║le podj─Öt─ů decyzj─ů.
Nadmienię, że codzienne BTW w gramach z ostatnich dwóch miesięcy to: 55:168:46. Przeważnie żółtka, smalec i masło. Raz w tygodniu trochę goleni wołowej ze szpikiem gotowanej 4 godziny w wywarze a codziennie szklanka tego wywaru ze smalcem.

B─Öd─Ö wdzi─Öczny za jakie┼Ť sugestie Smile
Teresa Stachurska
Sr. Member
wiadomoÂci: 16549

Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #1 : 2012-11-06, 11:11:14 »

Chore serce i przyleg┼éo┼Ťci wyleczy┼éam - http://www.stachurska.eu/?p=1970 . B : T : W = 1 : 3 - 4 : do 0,6. Nie ┼Ťrednio w jakim┼Ť czasie, ale - dla w┼éasnej wygody - tak komponowa┼éam ka┼╝dy posi┼éek. Mia┼éam si─Ö wi─Öcej ni┼╝ marnie, wi─Öc mia┼éam motywacj─Ö... Smile 
RG
GoŠ

Email
« Odpowiedz #2 : 2012-11-06, 11:20:02 »

A tam, takie BTW to i ja mam, napisa┼éem ┼Ťredni─ů z 2 miesi─Öcy aby by┼éa bardziej wiarygodna Smile
RG
GoŠ

Email
« Odpowiedz #3 : 2012-11-06, 11:38:31 »

Tak dla przykładu dzisiaj:
Ziemniaki 120g + 30g masła (piure)
Gole┼ä wo┼éowa z ko┼Ťci─ů i szpikiem 150g (waga bez ko┼Ťci)
Fili┼╝anka wywaru z 50g smalcu
Sernik prawieOptymalny 150g. Dlaczego prawie optymalny? Bo mam za mało węglowodanów dlatego go trochę zmodyfikowałem na BTW 1:3:1 - sernik rano do kawy reszta jedzenia na kolację, nic więcej nie jem przez cały dzień tylko piję kawę i herbatę.
Jeszcze wieczorem przed jedzeniem dok┼éadnie wszystko zwa┼╝─Ö i ewentualnie uzupe┼éni─Ö albo odrobin─ů sernika albo smalcu... drobne korekty musz─ů byc Smile
Na szybko licz─ůc to: B50g:T150:W40... i tak jest codziennie, r├│┼╝nice tylko w surowcu Smile
adampio
Jr. Member
**
P│eŠ: Mŕ┐czyzna
wiadomoÂci: 1490

« Odpowiedz #4 : 2012-11-06, 12:57:32 »

Moze lepiej lekarz optymalny by sie wypoweidzial na ten temat. Dobre BTW to podstawa ale, jak sam piszesz, choroba nie zaczela sie wczoraj i jutro nie odejdzie. Tu trzeba konsultacji z kims kto sie na tym zna. Internet jest dobry do tlumaczenia zasad ZO nie DO. Very Happy
admin
Administrator
Jr. Member
*
wiadomoÂci: 5336

[email protected]

« Odpowiedz #5 : 2012-11-06, 12:59:24 »

Moze lepiej lekarz optymalny by sie wypoweidzial na ten temat. Dobre BTW to podstawa ale, jak sam piszesz, choroba nie zaczela sie wczoraj i jutro nie odejdzie. Tu trzeba konsultacji z kims kto sie na tym zna. Internet jest dobry do tlumaczenia zasad ZO nie DO. Very Happy

M─ůdra rada!  Very Happy
RG
GoŠ

Email
« Odpowiedz #6 : 2012-11-06, 13:06:13 »

Wiem, wiem, niestety jakby to napisa─ç na razie nie mog─Ö uda─ç si─Ö osobi┼Ťcie do lekarza ale ju┼╝ mam namiary dzi─Öki Teresie Smile Napewno w tym roku jeszcze si─Ö u Niego znajd─Ö Smile Tak jak dobrze zauwa┼╝yli┼Ťcie to nie jest sprawa z dzis na jutro bo to ju┼╝ dwa lata historii Smile Tak wi─Öc mi si─Ö nie ┼Ťpieszy bo i tak zdaj─Ö sobie spraw─Ö, ┼╝e ju┼╝ poszed┼éem w dobrym kierunku a zaniedbania wieloletnie nie da si─Ö wyleczy─ç w 3 dni czy nawet dwa miesi─ůce... roz┼éo┼╝y┼éem sobie to na kilka lat a p├│┼║niej przechodz─Ö z DO na ┼╗O Smile

Chcia┼éem tylko troch─Ö podyskutowa─ç publicznie a to mo┼╝e si─Ö kiedy┼Ť komu┼Ť przyda─ç... nie mniej jednak stosuj─Ö si─Ö do zalece┼ä JK Smile
Teresa Stachurska
Sr. Member
wiadomoÂci: 16549

« Odpowiedz #7 : 2012-11-06, 13:24:35 »

Tak dla przykładu dzisiaj:
Ziemniaki 120g + 30g masła (piure)
Gole┼ä wo┼éowa z ko┼Ťci─ů i szpikiem 150g (waga bez ko┼Ťci)
Fili┼╝anka wywaru z 50g smalcu
Sernik prawieOptymalny 150g. Dlaczego prawie optymalny? Bo mam za mało węglowodanów dlatego go trochę zmodyfikowałem na BTW 1:3:1 - sernik rano do kawy reszta jedzenia na kolację, nic więcej nie jem przez cały dzień tylko piję kawę i herbatę.
Jeszcze wieczorem przed jedzeniem dok┼éadnie wszystko zwa┼╝─Ö i ewentualnie uzupe┼éni─Ö albo odrobin─ů sernika albo smalcu... drobne korekty musz─ů byc Smile
Na szybko licz─ůc to: B50g:T150:W40... i tak jest codziennie, r├│┼╝nice tylko w surowcu Smile

A tam Wink  ┼╝eby utrzyma─ç si─Ö w konwencji. 40 : 50 to 0,8. Naprawd─Ö proponuj─Ö jeszcze zej┼Ť─ç troch─Ö z w─Öglowodan├│w. I sprawdza─ç ketony paskami KetoDiastix - gdyby pojawi┼éy si─Ö trzy krzy┼╝yki doje┼Ť─ç 10 g W. Tak si─Ö sk┼éada, ┼╝e lekarz zaordynowa┼é mi 50 : 150 : 60 i przez 2,5 roku nie by┼éo w chorobie serca poprawy. Inne dolegliwo┼Ťci mija┼éy wi─Öc przy DO trwa┼éam. 1 : 3 - 4 : do 0,6 w chorobach serca jest zalecane przez Dr Kwa┼Ťniewskiego.
RG
GoŠ

Email
« Odpowiedz #8 : 2012-11-06, 13:37:44 »

Ca┼éy problem polega na tym, ┼╝e od bardzo dawna (kilka lat) stosuj─Ö diet─Ö pomieszan─ů Dr JK i Dukana z przewag─ů w stron─Ö Dukana. Czyli ilo┼Ť─ç w─Öglowodan├│w w maksumalnych porywach wynosi┼éa ok. 24 gram├│w dziennie i tak troch─Ö si─Ö boj─Ö, ┼╝e mog┼éem si─Ö w┼éasnie tym za─ů┼étwi─ç. Dlatego teraz staram si─Ö stosowa─ç do zalece┼ä Dr JK w temacie 0,8g w─Ögli na kilogram MW. Poci─ůgn─Ö tak jeszcze troch─Ö i sprawdz─Ö czy co┼Ť si─Ö polepsza. Tak naprawd─Ö to ostanio zjada┼éem ok. 2 - 5g w─Öglowodan├│w a reszt─Ö czyli 19g to by┼éo z jednego piwa. Tak┼╝e mo┼╝e i to mia┼éo wp┼éyw na staw (kostk─Ö). Teraz piwo zast─ůpi┼éem ziemniakami i staram si─Ö zjada─ç dziennie ok. 45g w─Öglowodan├│w... Lubie troche poeksperymentowac Smile Ale oczywi┼Ťcie wszystko w granicach zalece┼ä doktora Smile Poczekam ze dwa tygodnie i zobacze co mi powie m├│j organizm Smile

PS. Jendak obstawiałbym lekarstwa jako przyczynę, dlatego chciałbym je jak najszybciej wyeliminować Smile
Zyon
Hero Member
wiadomoÂci: 21843

pind┼╝ar ryskow wyszy

« Odpowiedz #9 : 2012-11-06, 13:55:55 »

Sa tacy co weglowodanow w ogole nie spozywaja i twierdza, ze sa zdrowi, wiec nie ma co na ten brak wegli zrzucac. Jezeli byles na dukanie, gdzie jest nadmiar bialka to i tak czesc poszla na weglowodany.

Work Buy Consume Die
RG
GoŠ

Email
« Odpowiedz #10 : 2012-11-06, 14:21:32 »

To nie był 100% dukan bo nawet nie mam pojęcia co ten facet pisze i twierdzi. Tak stwierdzilem teraz po analizie tego co zjadałem i tego co mniej więcej słyszałem o diecie dukana. Ale masz rację z tymi białkami...

A wiesz co mi jeszcze chodzi po g┼éowie, ┼╝e mo┼╝e te b├│le mi─Ö┼Ťni to jest efekt uboczny diety JK?! W zwi─ůzku z moj─ů chorob─ů, czyli niedokrwieniem, mi─Ö┼Ťnie zacze┼éy powoli zanika─ç i biceps jak i ┼éydki mia┼éem ju┼╝ prawie jak u ┼╝aby Very Happy A teraz zaczynam zauwa┼╝a─ç, ┼╝e zaczynaj─ů mi jakby "rosn─ů─ç" bo wizulanie to wida─ç i nawet znajoma zwr├│ci┼éa uwag─Ö, ┼╝e nie mam ju┼╝ tak chudych ┼éydek... mo┼╝e co┼Ť tam si─Ö odbudowywuje i bole─ç musi na pocz─ůtku???

No nic, na razie jeszcze troch─Ö poczekam przy zwi─Ökszonycn w─Öglach, tak ze dwa tygodnie, p├│┼║niej zobacze jakie zmainy i do lekarza optymalnego si─Ö zapisze... chyba, ┼╝e bedzie dobrze to wtedy zmieni─Ö na prawid┼éowe BTW czyli 1:3-4:0,6. Chocia┼╝ ju┼╝ widz─Ö, ┼╝e to mo┼╝e by─ç nie realne bo spada mi zapotrzebowanie na bia┼éko tak wi─Öc mo┼╝e by─ç 1:3-4:1 z tym, ze bia┼éko to b─Ödzie 30g na dob─Ö... no ale to jeszcze przysz┼éo┼Ť─ç, trzeba si─Ö uzbroi─ç w cierpliwo┼Ť─ç i spokojnie czeka─ç na efekty Smile
renia
Hero Member
P│eŠ: Kobieta
wiadomoÂci: 49537

« Odpowiedz #11 : 2012-11-06, 14:25:40 »

Teresa ma racj─Ö:
"  Przyczynowe leczenie chor├│b serca polega na wprowadzeniu ┼╝ywienia optymalnego, w kt├│rym na 1 g bia┼éka o wysokiej warto┼Ťci biologicznej przypada 3-4 g t┼éuszcz├│w zwierz─Öcych i poni┼╝ej 0,6 g w─Öglowodan├│w."

http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=70

adampio
Jr. Member
**
P│eŠ: Mŕ┐czyzna
wiadomoÂci: 1490

« Odpowiedz #12 : 2012-11-06, 14:42:02 »

Zgadza sie, na 1 gr bialka o wysokiej wartosci biologicznej!!!! Tu trzeba tez zjadac najlepsze bialko i nie zakladac, ze bedzie go 30 cz 50 gr
RG
GoŠ

Email
« Odpowiedz #13 : 2012-11-06, 14:45:58 »

Reniu wiem Smile
Ja serce mam jak dzwon... boli mnie staw jeden wkostce u nogi i troch─Ö mi─Ö┼Ťnie a po za tym wszystko w porz─ůdku... skoro od 10 lat mam mia┼╝d┼╝yc─Ö i oboje z ni─ů si ─Ö ju┼╝ tak d┼éugo dobrze czujemy to mog─Ö tak napisa─ç, ┼╝e wszystko w porz─ůdku Smile

Doktor JK nie zaleca sztywnych reg├│┼é przecie┼╝, pisze, ┼╝e powinni┼Ťmy je w miar─Ö potrzeb aktualizowa─ç ale zwraca uwag─Ö, ┼╝─Ö g┼é├│wnym ┼║r├│d┼éem energii maj─ů by─ç t┼éuszcze zwierz─Öce. Tak wi─Öc ja troch─Ö modyfikuj─Ö ale w granicach rozs─ůdku czyli z 20-30 gram├│w w─Ögli podnios┼éem do 40 - 45. Wi─Öc przy 50g bia┼éka i 160 gramach t┼éuszczu nadal si─Ö trzymam w ramach zalece┼ä Smile

Bardziej ni┼╝ diety czepia┼ébym si─Ö tu lekarstw, bo b├│l w stawie to stara historia, kt├│ra nie ma nic wsp├│lnego z diet─ů po za tym, ┼╝e wiem, ┼╝e sobie to wylecz─Ö wcze┼Ťniej czy p├│┼║niej stosuj─ůc dieta JK Smile
renia
Hero Member

« Odpowiedz #14 : 2012-11-06, 15:19:04 »

A robi┼ée┼Ť prze┼Ťwietlenie tego stawu?

RG
GoŠ

Email
« Odpowiedz #15 : 2012-11-06, 15:22:25 »

No w┼éa┼Ťnie nie bo lekarz twierdzi, ┼╝e to wina niedokrwienia... i tak si─Ö bawimy od dw├│ch lat Sad
renia
Hero Member

« Odpowiedz #16 : 2012-11-06, 15:31:57 »

Ja bym zrobi┼éa prze┼Ťwietlenie nawet bez skierowania. Mojemu Tacie te┼╝ bez prze┼Ťwietlenia zdiagnozowali (mia┼é b├│le w plecach) wysuni─Öty dysk, a by┼éo ca┼ékiem co┼Ť innego... Sk─ůd taki lekarz mo┼╝e wiedzie─ç bez badania co jest... Rolling Eyes

RG
GoŠ

Email
« Odpowiedz #17 : 2012-11-06, 15:37:52 »

Fakt jest taki, ┼╝e mi troch─Ö to ju┼╝ doskwiera─ç zacze┼éo wi─Öc w przysz┼éym tygodniu mam wizyt─Ö zapisan─ů do lekarza to poprosz─Ö o skierowanie. Bo to, ┼╝e boli to p├│┼é biedy, gorzej jak b─Ödzie ju┼╝ za p├│┼║no na wyleczenie... chocia┼╝ i z tym si─Ö ju┼╝ pogodzi┼éem. A teraz idzie zima i musz─Ö zmieni─ç obuwie wi─Öc taki staw w ci─Özkim obuwiu b─Ödzie doskwiera┼é bardziej...
Zależy mi też na tym aby to podleczyć bo nawet nie moge wykonać próby wysiłkowej doktora JK Sad
MariuszM
GoŠ

Email
« Odpowiedz #18 : 2012-11-06, 16:22:56 »

Jakie bia┼éko takie ┼╝ycie, ile bia┼éka zdrowie lub choroba...  Very Happy
MariuszM
GoŠ

Email
« Odpowiedz #19 : 2012-11-06, 16:27:37 »

A na koniec Amen  Laughing Laughing
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 37 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.188 sekund z 19 zapytaniami.