forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 14:31:16

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
659909 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Leki nowej generacji...
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 38 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Leki nowej generacji...  (Przeczytany 411333 razy)
RG
Go


Email
Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #160 : 2013-03-24, 10:29:14 »

Udało mi się dzisiaj (w końcu) zrobić próbę wysiłkową Dr Kwaśniewskiego na lewej nodze. Po mimo bólu stawu skokowego udało mi się podnieść na palcach 40 razy na obu nogach (oczywiście na każdej oddzielnie Smile)
W prawej nodze ból łydki ustąpił po 1,5 minuty a w lewej nodze zabolało mnie w pośladku i w łydce, ból w pośladku ustąpił po 4 minutach a w łydce po 10 minutach...

Wiem, że to nie za dobrze ale biorąc pod uwagę, że nie mogłem w ogóle zrobić próby na lewej nodze a teraz się udało to chyba nie jest źle Smile

PS. Miesiąc temu na prawej nodze też zrobiłem 40 ale ból trwał dłużej. Postaram się robić to ćwiczenie przynajmniej raz na miesiąc.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #161 : 2013-03-24, 10:34:50 »

Całkiem dobrze, bo widać postęp w cofaniu się miażdżycy!  Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #162 : 2013-03-24, 10:36:33 »

To nie ćwiczenie tylko sprawdzian.
Możesz robić wspięcia na palce obunóż 2-3 serie na 50 % maksa na jednej, czyli 20 powtórzeń, 2-3 razy w tygodniu.
To przyspieszy krążenie i usuwanie zmian, ale nie wiem czy można przy miażdżycy...
Zapisane
RG
Go


Email
Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #163 : 2013-03-24, 10:40:30 »

Codziennie robię same przysiady i po serii 13 przysiadów czuję lepsze "samopoczucie" w nodze Smile

Więcej na razie nie próbuje... ale powoli będę zwiększał zakres Smile

Zapisane
RG
Go


Email
Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #164 : 2013-03-24, 10:41:49 »

Całkiem dobrze, bo widać postęp w cofaniu się miażdżycy!  Very Happy

I taka opinia mnie podbudowuje Smile
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #165 : 2013-03-24, 10:48:00 »

Ważniejsza jest nie ilość wspięć na palce, a szybkość ustępowania bólu. Im szybciej ustępuje tym lepiej.  Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #166 : 2013-03-24, 10:51:52 »

Codziennie robię same przysiady i po serii 13 przysiadów czuję lepsze "samopoczucie" w nodze Smile

Więcej na razie nie próbuje... ale powoli będę zwiększał zakres Smile


A czy miażdżycy towarzyszą żylaki, czy jest to nieobowiązkowe?
Wiem, że to inne naczynia, ale...
Zapisane
RG
Go


Email
Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #167 : 2013-03-24, 10:59:25 »

Właśnie dzisiaj dokładnie doczytałem na stronie Dr Kwaśniewskiego o tym, że liczy się czas a nie ilość, dlatego postanowiłem dzisiaj podjąć próbę ponownie ale już z zegarkiem w ręku Smile

Z tego co wiem, to żylaki zupełnie coś innego niż miażdżyca. Żylaki chyba (ale mogę się mylić) powstają z dużego obciążenia ciśnieniowego na żyły a przy miażdżycy ciśnienie krwi w tętnicach jest bardzo mała, więc chyba żylaki nie mogą powstać???!!!
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #168 : 2013-03-24, 11:11:04 »

Jak chromanie przestankowe ustąpi, to już jest bardzo dobrze.  Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #169 : 2013-03-24, 11:13:03 »

Właśnie dzisiaj dokładnie doczytałem na stronie Dr Kwaśniewskiego o tym, że liczy się czas a nie ilość, dlatego postanowiłem dzisiaj podjąć próbę ponownie ale już z zegarkiem w ręku Smile

Z tego co wiem, to żylaki zupełnie coś innego niż miażdżyca. Żylaki chyba (ale mogę się mylić) powstają z dużego obciążenia ciśnieniowego na żyły a przy miażdżycy ciśnienie krwi w tętnicach jest bardzo mała, więc chyba żylaki nie mogą powstać???!!!
Ech, to kiepski ze mnie lekarz Very Happy
Czytałem trochę o miażdżycy i pisze się o jakiś owrzodzeniach, przy żylakach też, więc wyciągnąłem wnioski...he,he.
Zapisane
RG
Go


Email
Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #170 : 2013-03-24, 11:26:51 »

Jak chromanie przestankowe ustąpi, to już jest bardzo dobrze.  Very Happy

Oj, czekam na to z utęsknieniem... normalnie z żadną kobitką na spacer nie mogę wyjść... normalnie Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70424


Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #171 : 2013-03-24, 11:28:03 »

Całkiem dobrze, bo widać postęp w cofaniu się miażdżycy!  Very Happy

Bo to tak robi na DO...niby się cofa a potem atakuje z podwójną siłą... Cool Wink
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #172 : 2013-03-24, 11:30:05 »

Jak chromanie przestankowe ustąpi, to już jest bardzo dobrze.  Very Happy

Oj, czekam na to z utęsknieniem... normalnie z żadną kobitką na spacer nie mogę wyjść... normalnie Very Happy
Eee, tam...wybierasz piękny wieczór i stajesz co chwila, podziwiać gwiazdy Laughing
Romantiko.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70424


Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #173 : 2013-03-24, 11:35:33 »

W dzień można chmury podziwiać albo kobitkę... Laughing
Zapisane

RG
Go


Email
Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #174 : 2013-03-24, 11:36:46 »

Właśnie dzisiaj dokładnie doczytałem na stronie Dr Kwaśniewskiego o tym, że liczy się czas a nie ilość, dlatego postanowiłem dzisiaj podjąć próbę ponownie ale już z zegarkiem w ręku Smile

Z tego co wiem, to żylaki zupełnie coś innego niż miażdżyca. Żylaki chyba (ale mogę się mylić) powstają z dużego obciążenia ciśnieniowego na żyły a przy miażdżycy ciśnienie krwi w tętnicach jest bardzo mała, więc chyba żylaki nie mogą powstać???!!!
Ech, to kiepski ze mnie lekarz Very Happy
Czytałem trochę o miażdżycy i pisze się o jakiś owrzodzeniach, przy żylakach też, więc wyciągnąłem wnioski...he,he.

Pewnie dobrze kombinujesz... bo przy miażdżycy i pewnikiem przy żylakach ukrwienie nogi jest/może być kiepskie i każde otarcie, skaleczenie, czy coś podobnego kończy się owrzodzeniem i dalszymi zmianami martwiczymi...

Mnie na szczęście omija jakoś ta "przyjemność" ale bardzo szczególnie dbam o stopy. Najważniejsze to buty, które nie ocierają i zachowanie szczególnej uwagi przy chodzeniu boso aby tzw. "zbędnym" piątym palcem u nogi nie zawalić w jakiś mebel...

W szpitalu leżał ze mną pewien człowiek, który lekko stuknął się w piszczel o biurko i niedokrwienie spowodowało wielką ranę, która zaczęła z czasem gnić i niczym nie można było tego zaleczyć... Lekarze wstawili mu by-passa w nogę i powiedzieli, że teraz powinno się zacząć powoli zaleczyć ta rana. NIestety nie mam kontaktu z tym człowiekiem, więc nie wiem jak to się skończyło...
Zapisane
RG
Go


Email
Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #175 : 2013-03-24, 11:40:22 »

Powoli zaczynam dochodzić do wniosku, że taka miażdżyca ma zbawienny wpływ na związek... człowiek nawet nie ma ochoty na "skoki w bok" Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #176 : 2013-03-24, 11:42:59 »

Powoli zaczynam dochodzić do wniosku, że taka miażdżyca ma zbawienny wpływ na związek... człowiek nawet nie ma ochoty na "skoki w bok" Very Happy
Nawet przeturlać się, powolutku?
Zapisane
RG
Go


Email
Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #177 : 2013-03-24, 11:47:30 »

Powoli zaczynam dochodzić do wniosku, że taka miażdżyca ma zbawienny wpływ na związek... człowiek nawet nie ma ochoty na "skoki w bok" Very Happy
Nawet przeturlać się, powolutku?

Oj, na wszystko jest sposób... samochód, blisko kina, domu, knajpy parking... i jakoś można się przeturlać Smile  Jak nie to taksówka... kobiety sobie chwalą takich dżentelmenów, którzy z knajpy do teatru wołają taksówkę po mimo, że jest nie całe pół kilometra... Tak się dba o kobiety Very Happy
Zapisane
RG
Go


Email
Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #178 : 2013-08-16, 10:49:03 »

2013-08-02

Badanie USG doppler kończyn dolnych.

W badaniu fizykalnym obecne tętno w pachwinie prawej, poniżej brak. Po stronie lewej brak tętna w pachwinie i poniżej. Cechy przewlekłego niedokrwienia kończyn dolnych - szczególnie lewej.
W badaniu USG aorta drożna, nieposzerzona. Rozsiane zmiany miażdżycowe w odcinku biodrowym. Zapis spektrum na tętnicy udowej wspólnej prawej trójzałąmkowy. Na tętnicy udowej wspólnej lewej jednozałamkowy.
Obustronna niedrożność tętnic udowych powierzchownych. Spektrum przepływu na tętnicach podkolanowych jednozałamkowe.
Ze względu na długi dystans chromania - ok. 400 - 450 kroków, bez typowych nocnych bólów spoczynkowych, bez objawów krytycznego niedokrwienia - proponuję kontynuację leczenia zachowawczego i trening marszowy.

2013-07-10

USG jamy brzusznej.

Aorta brzuszna bez cech tętniaka (o średnicy do 16mm).
Przestrzeń zaotrzewnowa, przyaortalna bez cech powiększonych węzłów chłonnych.
Trzustka prawidłowej wielkości bez zmian ogniskowych.
Żyła wrotna 11,9mm., PŻW 6,1mm.
Drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe w normie.
Pęcherzyk żółciowy cienkościenny, bez kamicy.
Miąższ wątroby o cechach stłuszczenia, bez zmian ogniskowych.
Wątroba jest powiększona (17,2cm).
Nerka prawa o dł. 11,3 cm. Warstwa miąższowa o grubości do 17 mm.
Nerka lewa o dł. 12,1 cm. Warstwa miąższowa o grubości do 17 mm.
Obie nerki bez cech zastoju moczu i bez obecności cieniujących złogów.
W rzucie nadnerczy bez patologicznych odbić.
Śledziona o wym. 10,6 cm x 4,8 cm, jednorodna, bez zmian ogniskowych.
Bez wolnego płynu w j. otrzewnej.


Wygląda nieźle, na razie odstawiłem całkowicie alkohol i kontynuuję Dietę optymalną.
20 sierpnia mam wizytę u lekarza Optymalnego i pewnie wezmę prądy (PS) sobie Smile
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70424


Odp: Leki nowej generacji...
« Odpowiedz #179 : 2013-08-16, 23:43:04 »

A poprzednie wyniki jakie byly, lepsze czy gorsze... Rolling Eyes
Zapisane

Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 38 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 20 zapytaniami.