forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 17:23:02

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
660427 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Prasa
| | |-+  Ancestral Health Society. Safe Starches: Are they Essential
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Ancestral Health Society. Safe Starches: Are they Essential  (Przeczytany 18464 razy)
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70512


Odp: Ancestral Health Society. Safe Starches: Are they Essential
« Odpowiedz #20 : 2012-11-11, 20:13:40 »

ile tych biochemii trzeba przeczytac zeby cos wiedziec?  Shocked

Zyon, mogę wiedzieć czy biochemia Ciebie tak bardzo interesuje, czy szukasz jakiś dowodów, czy nowych rozwiązań, czy może jeszcze coś innego...? Rolling Eyes
Zapisane

MariuszM
Go


Email
Odp: Ancestral Health Society. Safe Starches: Are they Essential
« Odpowiedz #21 : 2012-11-11, 20:22:39 »

Właśnie przejrzałem fizjologię Tkaczyka i gość nawet się nie zająknął,że organizm wykorzystuje energię głównie (w domyśle wyłącznie) z glukozy. A odbywa się to na zasadzie utleniania wodoru na łańcuchu oddechowy. Shocked  Smile
Cytuj
Do resyntezy ATP z ADP i ortofosforanu dostarczana jest energia z katabolizmu węglowodanów, białek i tłuszczów. Wzrost zawartości w komórce ADP przyspiesza transport elektronów i atomów wodoru w jednostce czasu przez łańcuch oddechowy i przyspiesza przenoszenie ich na tlen. Wzrasta zużycie tlenu w komórce wraz z resyntezą ATP. Re-synteza 3 cząsteczek ATP z ADP i ortofosforanu wiąże się z wytworzeniem 1 cząsteczki wody, do czego potrzebne jest pół cząsteczki tlenu. Glikoliza Najważniejszym materiałem energetycznym zużywanym przez komórki całego organizmu jest glukoza. Poza rozpadem glukozy pewne ilości energii są czerpane przez komórki z. innych cukrów prostych oraz. aminokwasów i kwasów tłuszczowych.


Cały tlen pochłaniany w czasie utleniania węglowodanów jest zużywany do wytwarzania dwutlenku węgla. Utlenianie tłuszczów wymaga więcej tlenu. Jest on zużywany w organizmie do wytwarzania jednocześnie dwutlenku węgla i wody.

Energię potrzebną do skurczów mięsień sercowy czerpie ze składników odżywczych. Są nimi w 60:% tłuszcze, których połowę stanowią wolne kwasy tłuszczowe — FFA (free fatty acid), w 35% węglowodany oraz aminokwasy, ketony, kwas mlekowy i kwas pirogronowy.

 Większa część energii (bd 75 do 80%) wytworzonej w komórce mięśniowej ze spalania glukozy jest zamieniana na energię cieplną. Ńa ' energię mechaniczną związaną ze skracaniem się mięśnia jest
wykorzystane tylko od 20 do 25% energii spalania
 
taki strzał w kolano ała... Razz
burn,burn wodór Razz

A teraz googluje sobie o SDA (specific dynamie action of foods). Naprawdę białko skraca życie o 30% Wink Razz  Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70512


Odp: Ancestral Health Society. Safe Starches: Are they Essential
« Odpowiedz #22 : 2012-11-11, 20:27:34 »

Prosto i z przykładami jest w Biochemii kręgowców Minakowskiego na przykład...  Cool

Ja uważam, że trzeba posiadać ponadprzeciętny umysł, żeby tą całą biochemię ogarnąć i zrozumieć. Nie mówiąc już o wyciąganiu własnych, prawidłowych wniosków...Zwykli biochemicy po studiach biochemicznych chyba połowy z niej nie znają i nie rozumieją. Studiują tak jak wszędzie na zasadzie 3*z...  Rolling Eyes
Zapisane

RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17107


Odp: Ancestral Health Society. Safe Starches: Are they Essential
« Odpowiedz #23 : 2012-11-11, 20:28:03 »

...Naprawdę białko skraca życie o 30% Wink Razz  Laughing
Haa! A ustawiczne czytanie biochemii o...  Rolling Eyes 20%  Question  Wink  Very Happy
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Ancestral Health Society. Safe Starches: Are they Essential
« Odpowiedz #24 : 2012-11-11, 20:31:46 »

...Naprawdę białko skraca życie o 30% Wink Razz  Laughing
Haa! A ustawiczne czytanie biochemii o...  Rolling Eyes 20%  Question  Wink  Very Happy
odpręża mnie czytanie fizjologi Razz Ciekawych rzeczy można się dowiedzieć. Oczywiście jak ktoś ma umysł bardziej ścisły Razz
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17107


Odp: Ancestral Health Society. Safe Starches: Are they Essential
« Odpowiedz #25 : 2012-11-11, 20:35:10 »

A ok, jak odpręża to niweluje te 20% straty.  Wink
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Ancestral Health Society. Safe Starches: Are they Essential
« Odpowiedz #26 : 2012-11-11, 20:38:01 »

Przeszedłem kurs szybkiego czytania (czytaj): czytam tylko to, co mnie interesuje Razz  Laughing , resztę pomijam ... Razz
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Ancestral Health Society. Safe Starches: Are they Essential
« Odpowiedz #27 : 2012-11-12, 08:09:20 »

ile tych biochemii trzeba przeczytac zeby cos wiedziec?  Shocked

Zyon, mogę wiedzieć czy biochemia Ciebie tak bardzo interesuje, czy szukasz jakiś dowodów, czy nowych rozwiązań, czy może jeszcze coś innego...? Rolling Eyes
Chyba to wszystko naraz  Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
Strony: 1 [2] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 19 zapytaniami.