forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 17:51:49

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
660427 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  FILMY, KTÓRE POLECAM
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: FILMY, KTÓRE POLECAM  (Przeczytany 15182 razy)
Malgosia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2875


FILMY, KTÓRE POLECAM
« : 2012-11-30, 12:26:44 »

http://www.youtube.com/watch?v=5AgDU8AxQjg

Quo vadis, Homo sapiens?

" To tkwi głęboko w nas; aby każdy dzień przynosił korzyść, aby każde nasze posunięcie opłacało się nam, by wykorzystać każdą okazję, sposobność i przeskoczyć na wyższy stopień. Wciąż zyskiwać , otrzymywać, zdobywać, osiągać, gromadzić - iść naprzód.
Ale wiedz, że przyjdzie czas, chwila - że już przyszła - kiedy musisz powiedzieć pas - dziękuję. Rezygnuję z tego stopnia, punktu, zysku. Nie skorzystam, nie zarobię. Bo chcę być wolny, chcę byc uczciwy wobec siebie i wobec innych, bo to nie zgadza się z moim sumieniem; albo po prostu; bo jestem chrześcijaninem. ( dopisek: Bo jestem CZŁOWIEKIEM MYŚLĄCYM).
Obyś miał - gdy przyjdzie czas próby - dostateczną ilość sił, by powiedzieć: nie."
Ks Michał Maliński
Zapisane
Malgosia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2875


Odp: FILMY, KTÓRE POLECAM
« Odpowiedz #1 : 2012-11-30, 12:30:41 »

"Ziemia nie należy do człowieka, człowiek należy do Ziemi.
Cokolwiek przydarzy się Ziemi, przydarzy się człowiekowi.
Człowiek nie utkał pajęczyny życia - jest on niteczką w tej pajęczynie.
Jeżeli niszczy więc pajęczynę, niszczy samego siebie..."
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: FILMY, KTÓRE POLECAM
« Odpowiedz #2 : 2012-11-30, 12:37:41 »

eeee, tzn to taki "kacik ezoteryka 2" ?  Shocked Rolling Eyes
Zapisane

Work Buy Consume Die
Malgosia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2875


Odp: FILMY, KTÓRE POLECAM
« Odpowiedz #3 : 2012-11-30, 12:50:51 »

eeee, tzn to taki "kacik ezoteryka 2" ?  Shocked Rolling Eyes

Zyon, film trwa ooło 2 godzin; nie zdążyłeś przecież jeszcze go zobaczyć, a już oceniłeś.
Czy pochopność w ocenach, jest cechą człowieka myślącego?
Zaręczam, film jest warty obejrzenia.
 
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: FILMY, KTÓRE POLECAM
« Odpowiedz #4 : 2012-11-30, 13:08:19 »

No ale nie wiem dlaczego go polecasz wiec dlatego zapytalem, bo w temacie jest, ze polecasz.
Jezeli jako uzasadnienie wkleilas jakas metno-filozoficzna wypowiedz nie wiadomo kogo to tak mi sie skojarzylo od razu z internetowymi ezoterykami
Zapisane

Work Buy Consume Die
Malgosia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2875


Odp: FILMY, KTÓRE POLECAM
« Odpowiedz #5 : 2012-11-30, 13:31:09 »

No ale nie wiem dlaczego go polecasz wiec dlatego zapytalem, bo w temacie jest, ze polecasz.
Jezeli jako uzasadnienie wkleilas jakas metno-filozoficzna wypowiedz nie wiadomo kogo to tak mi sie skojarzylo od razu z internetowymi ezoterykami

Po pierwsze nie pytałeś, tylko oceniłeś.
Po drugie oglądnij film, to moje wpisy "poukładają się" Tobie, albo nie oglądaj i nic nie mów(nie pisz).
"Źle robisz gdy chwalisz, jeszcze gorzej gdy ganisz rzecz, której dobrze nie znasz". Nie wiem kogo, nie moje, ale zgadzam się ze spostrzeżeniem.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: FILMY, KTÓRE POLECAM
« Odpowiedz #6 : 2012-11-30, 13:58:59 »

Zauwaz, ze nic nie zganilem. No ale mniejsza z tym, jezeli nie chcesz powiedziec dlaczego polecasz to trudno, ja zbyt cenie swoj czas zeby tracic poltorej godziny w ciemno.
Zapisane

Work Buy Consume Die
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70512


Odp: FILMY, KTÓRE POLECAM
« Odpowiedz #7 : 2012-11-30, 16:46:09 »

Obejrzałam ten film (fragmentarycznie bo trochę długi Cool). Jest ciekawy i pouczający...daje do myślenia...Tylko, żebyśmy my byli decyzyjni, to nie bylibyśmy tacy krótkowzroczni i bezwzględni dla środowiska...jest to podcinanie gałęzi na której się siedzi... Confused
Zapisane

Malgosia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2875


Odp: FILMY, KTÓRE POLECAM
« Odpowiedz #8 : 2012-11-30, 21:43:26 »

Obejrzałam ten film (fragmentarycznie bo trochę długi Cool). Jest ciekawy i pouczający...daje do myślenia...Tylko, żebyśmy my byli decyzyjni, to nie bylibyśmy tacy krótkowzroczni i bezwzględni dla środowiska...jest to podcinanie gałęzi na której się siedzi... Confused

Reniu, odpowiem Tobie cytatem z tegoż filmu, około 1.40 minut:
"Czy zawsze musimy budować mury, by zrywać łańcuch ludzkiej solidarności, dzielić narody i odgradzać szczęście jednych od cierpienia innych? Za późno na pesymizm! Wiem, że jeden człowiek może zbyżyć każdy mur. Za późno na pesymizm! (....) W obliczu nędzy i cierpienia, miliony organizacji pozarządowych udowadniają, że solidarność międzyludzka jest silniejsza od egoizmu narodów. W Bangladeszu pewien człowiek założył bank, który pożycza tylko biednym...... "
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70512


Odp: FILMY, KTÓRE POLECAM
« Odpowiedz #9 : 2012-11-30, 23:03:11 »

To akurat oglądałam i słuchałam...dobrze, że jest jeszcze optymizm i nadzieja. Dobrze, że jeszcze nie jest za późno. Tylko co zrobić, żeby osoby, od których zależy najwięcej - chciały chcieć, tzn., żeby spojrzały szerzej, holistycznie? Przecież ci ludzie chyba też mają dzieci i chcą aby one i ich potomkowie żyli na pięknej, nieskażonej Ziemi. Czy oni myślą o jakiejś izolacji na odległej wyspie?
Zapisane

fewa
Go


Email
Odp: FILMY, KTÓRE POLECAM
« Odpowiedz #10 : 2012-12-01, 16:14:12 »

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70512


Odp: FILMY, KTÓRE POLECAM
« Odpowiedz #11 : 2012-12-01, 16:31:00 »


Pierwszy raz widziałam takie pola w kształcie koła (te na pustyni). Przypominają "z lotu ptaka" piktogramy (kręgi zbożowe)...
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70512


Odp: FILMY, KTÓRE POLECAM
« Odpowiedz #12 : 2012-12-01, 16:56:20 »


Za dużo tych wynalazków cywilizacyjnych na raz im pokazywano...Przyjaźni ludzie...tylko biali potrafili robić z innych, mniej rozwiniętych cywilizacyjnie ludzi, swoich niewolników....
 Dobrze, że my takich kolczyków w nosie nie musimy nosić... Cool
Zapisane

RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17107


Odp: FILMY, KTÓRE POLECAM
« Odpowiedz #13 : 2012-12-01, 19:33:17 »

Dobry film. Osobiście co rusz natykam się na jeszcze dzikie plemiona... albo na tych białych. Na białych i dzikich.  Laughing Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70512


Odp: FILMY, KTÓRE POLECAM
« Odpowiedz #14 : 2012-12-01, 19:36:30 »

No to pewnie powinieneś zmienić otoczenie... Rolling Eyes
Zapisane

RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17107


Odp: FILMY, KTÓRE POLECAM
« Odpowiedz #15 : 2012-12-01, 19:59:25 »

Hmm tak  Rolling Eyes , coś w tym jest. W nie jednej dżungli jest wyższa cywilizacja niż by się zdawało.  Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70512


Odp: FILMY, KTÓRE POLECAM
« Odpowiedz #16 : 2012-12-01, 20:01:55 »

Zleży co się rozumie pod słowem "cywilizacja"  Rolling Eyes czy osiągnięcia techniki czy stan umysłu ludzi tzw. cywilizowanych... Rolling Eyes
Zapisane

RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17107


Odp: FILMY, KTÓRE POLECAM
« Odpowiedz #17 : 2012-12-01, 20:25:11 »

Technika/technologia pozwalająca istnieć naturalnemu ziemskiemu środowisku bez większej skazy jest cywilizacyjnie zaawansowana, jeżeli do tego spełnia różne potrzeby to ho ho ho.  Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: FILMY, KTÓRE POLECAM
« Odpowiedz #18 : 2012-12-02, 13:19:01 »

To akurat oglądałam i słuchałam...dobrze, że jest jeszcze optymizm i nadzieja. Dobrze, że jeszcze nie jest za późno. Tylko co zrobić, żeby osoby, od których zależy najwięcej - chciały chcieć, tzn., żeby spojrzały szerzej, holistycznie? Przecież ci ludzie chyba też mają dzieci i chcą aby one i ich potomkowie żyli na pięknej, nieskażonej Ziemi. Czy oni myślą o jakiejś izolacji na odległej wyspie?

Ci, od których obecnie tyle "zależy" stale muszą myśleć o izolacji na odległej wyspie, na mniej odległej działce i w podobnych miejscach.
Ponieważ "osobom, od których najwięcej zależy" może zachcieć się chcieć. A wtedy tylko rejterować wypadnie. Shocked Niektórzy to nawet lokum na cmentarzu mają  wybudowane(piękne schrony tam widziałem Wink), gdyby do wyspy nie "szło" dopłynąć lub dolecieć- tacy są przewidujący. Wink Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70512


Odp: FILMY, KTÓRE POLECAM
« Odpowiedz #19 : 2012-12-02, 13:35:04 »

Radzio, byłabym rada gdybyś moich postów nie komentował, bo nie piszesz wprost o co Ci chodzi...w kółko powtarzasz moje słowa i po co to...?  Rolling Eyes
Zapisane

Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 19 zapytaniami.