forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 16:44:12

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
658494 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Rozrzedzenie kości
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Rozrzedzenie kości  (Przeczytany 55779 razy)
krista
Go


Email
Rozrzedzenie kości
« : 2012-12-21, 14:56:33 »

RTG wykazało rozrzedzenie kości 5mm opowiadające torbieli śródkostnej, chodzi o kość ramienną.
Do ortopedy mam termin na 22 stycznia.
jestem na DO od ponad dwóch lat.

Może ktoś z Państwa doradzi mi jak dostosować DO do chorób kości?.
Czy zwiększenie kolagenu,czy może więcej wapna w pożywieniu powinnam  jeść?
Czy zwiększyć spożycie nabiału?
Nie ukrywam, że ostatnio gdzieś tak od roku unikałam nabiału z racji chorób zatok i wiecznego obfitego kataru, obawiam się, że popełniłam kolosalny błąd  Sad
Proszę o konkretne podpowiedzi.
Zapisane
wisienka
Go


Email
Odp: Rozrzedzenie kości
« Odpowiedz #1 : 2012-12-21, 20:13:03 »

Cytuj z: krista
Otórz w moim wypadku stosowanie DO jest praktycznie nie możlewe, ponieważ mam olbrzymią alergie pokarmową. Nie mogę spożywać codziennie jejek oraz mięsa, i tu jak najbardziej rady "LEKARKI" są bardzo pomocne.
Rotacje  w spożywaniu wszystkich pokarmów napewno pomogą mi powoli zacząć tolerować te najbardziej wskazane produkty przez Dr. Jana Kwasniewskiego. Dieta Pani Ewy wg. mnie jest w 100% oparta na DO. także nie mam co co jej stosowania żadnych obaw, a raczej wiąże wielka nadzieję,

Cytuję z tego wątku:
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=4097.msg80769#msg80769

krista, nie rozumiem na co masz alergię pokarmową... z tego co piszesz wnioskuję że na jajka i mięso...z tego co mi wiadomo, to żółtka nie uczulają tylko białko a uczulenie na mięso?? pierwsze słyszę...może prędzej na świństwa którymi są faszerowane kurczaki Rolling Eyes
Dr.Kwaśniewski nic nigdzie w swoich książkach nie pisze o rotowaniu czegokolwiek, więc to był jednak chyba błąd w Twoim postępowaniu.Co do alergii czy tam nietolerancji pokarmowej, to napiszę Ci tak.Mój tata, od dziecka nie mógł pić mleka ani jeść żadnych jego przetworów, miał po tym straszliwe wzdęcia i koszmarne biegunki i uwierz ,że wystarczyła odrobinka śmietany w zupie i choroba gotowa.Do dzisiaj musi brać laktazę jeśli ma zjeść coś co zawiera laktozę i to też tylko okazjonalnie, bo wystarczyłoby ze dwa trzy dni pod rząd z laktozą w pokarmie i nie pomogłaby już laktaza w tabletkach.Ta nietolerancja jest tak silna,że nawet leki które zawierają laktozę mu szkodzą.Każdy lek zapisany przez lekarza, musi być sprawdzony na ulotce czy nie zawiera laktozy - wystarczy tak maleńka dawka aby był bardzo chory.Więc to na prawdę bardzo silna nietolerancja.Ale jak kiedyś moi rodzice spróbowali ŻO, przez jakiś czas stosowali tą dietę ( później niestety zrezygnowali ) to kiedyś tata zjadł porcję 200ml "zupy mlecznej" czyli lanego ciasta z żółtek na śmietance.Zjadł to i kompletnie nic mu nie było! Normalnie po czymś takim w takiej ilości wylądowałby chyba w szpitalu...Więc jak widzisz, możliwe jest że na ŻO tego typu wszelkie nietolerancje mogą zniknąć lub się zmniejszyć, tak uważam.A co do problemu o którym piszesz, to najlepiej zwrócić się do lekarza optymalnego.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: Rozrzedzenie kości
« Odpowiedz #2 : 2012-12-21, 20:26:35 »

RTG wykazało rozrzedzenie kości 5mm opowiadające torbieli śródkostnej, chodzi o kość ramienną.
Do ortopedy mam termin na 22 stycznia.
jestem na DO od ponad dwóch lat.

Może ktoś z Państwa doradzi mi jak dostosować DO do chorób kości?.
Czy zwiększenie kolagenu,czy może więcej wapna w pożywieniu powinnam  jeść?
Czy zwiększyć spożycie nabiału?
Nie ukrywam, że ostatnio gdzieś tak od roku unikałam nabiału z racji chorób zatok i wiecznego obfitego kataru, obawiam się, że popełniłam kolosalny błąd  Sad
Proszę o konkretne podpowiedzi.



Chyba zalecenia dr Ewy co do rotacji nabiału już wcześniej Tobie nie służyły... Confused

http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=4325.msg112162#msg112162
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Rozrzedzenie kości
« Odpowiedz #3 : 2012-12-21, 20:51:49 »

"krista"
poproś lekarza o skierowanie na badanie poziomu vit. D we krwi, a później postępuj zależnie od tego, co tam wyjdzie.
Zapisane
krista
Go


Email
Odp: Rozrzedzenie kości
« Odpowiedz #4 : 2012-12-21, 21:57:53 »

Wisienko, wtedy myślałam, ze mam alergie pokarmową, jednak jakiś czas po wdrożeniu modelu żywienia "Lekarki" trafiłam do szpitala z bólem jelit, tam wykonano mi sporo badań i okazało się, ze mam chore jelita - uchyłki w jelicie grubym, dużo zrostów po stanach zapalnych jelita oraz oberwane jelito wiszące na zrostach.
To było przyczyną nietolerancji pewnych pokarmów, czy to było alergia?..testy nie potwierdziły.
Co do rotacji mlecznych, to niestety żle rotowałam , bo ze strachu przed nimi praktycznie przestałam je jeść z wyjątkiem masła klarowanego i śmietany 30%- do kawy.

Sery białe i żółte w ogóle nie wchodziły w rachubę - no niestety, żałuję teraz po czasie, zrozumiałam, że  nie warto słuchać ludzi, którzy modyfikują DO, niestety po fakcie.


Od paru miesięcy, jem nabiał : smażę placki serowe, piekę sernik wiedeński z ks. kucharskiej Dr. Kwaśniewskiego, jem zupy mleczne z masełkiem w środku i żółtkami lanymi, jednak jest już za póżno, ból ramienia się nasila, jestem na przeciw bólowych lekach, nic nie pomaga. RTG pokazało co jest.  Sad

Adminie , po świętach idę do ortopedy, poproszę go o skierowanie na badanie poziomu wit D, na
pewno też wyśle mnie na inne jeszcze badania. Kasa chorych po nowym roku będzie miała fundusz, więc z niego skorzystam  Smile

Czy rozrzedzenie kośći, to, to samo co osteoporoza?, szukałam w necie, ale rożnie tam piszą, więc dałam spokój, bo coś o nowotworze piszą w niektórych miejscach.
Przeraziłam się  Mad

Zapisane
grenis
Go


Email
Odp: Rozrzedzenie kości
« Odpowiedz #5 : 2012-12-21, 22:27:40 »

Osteoporoza (zrzeszotowienie kości) – objawia się zmniejszoną wytrzymałością kości, zwiększoną podatnością na złamania. Choroba ta dotyka ludzi starszych. Jej przyczyną jest odwapnienie kości i zanik masy kostnej – rozrzedzenie kości.
http://www.szkolnictwo.pl/test,4,2812,16,Budowa_ko%C5%9Bci-osteoporoza

Osteoporoza
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=744
http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=145
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: Rozrzedzenie kości
« Odpowiedz #6 : 2012-12-21, 22:45:35 »

Ważne zdanie:
"Przyczyną choroby jest brak lub niedobór kolagenu w diecie i niedobór wartościowych źródeł energii. "

I to:
"Powinno się jadać codziennie choć niewielkie ilości takich potraw, jak: chrząstki, flaki, zimne nóżki, salceson czy wywar z kości. Nie ma potrzeby zwiększenia ilości białka ponad 1g na kg masy ciała. Zupełnie niepotrzebne są też przetwory mleczne, które z kością mają wspólny jedynie kolor."
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Rozrzedzenie kości
« Odpowiedz #7 : 2012-12-21, 22:53:48 »

Twarogi i sery białe są ubogie w wapń.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: Rozrzedzenie kości
« Odpowiedz #8 : 2012-12-21, 22:55:39 »

Doktor pisze, że potrzebny jest kolagen (i wartościowe źródło energii) a nie wapń... Rolling Eyes
Zapisane

krista
Go


Email
Odp: Rozrzedzenie kości
« Odpowiedz #9 : 2012-12-21, 22:56:31 »

grenis- bardzo dziękuję za linki.

Reniu, no nie pasuje mi tu coś, bo ja jem właśnie szpik, kupuje w Auchanie kości szpikowe i zupki robię na tych wywarach, więc czemu moje kości się tak zdegenerowały?

Jem sporo wątróbki, robię pasztety wg, książki J. Kwaśniewskiego, nawet i skórki wieprzowe do kapusty wrzucam bo bardzo mi smakują hm. Question
Także, chyba u mnie nie brak kolagenu jest przyczyna tego schorzenia.. Confused
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: Rozrzedzenie kości
« Odpowiedz #10 : 2012-12-21, 23:01:00 »

Widocznie nie...A wartościowe źródło energii masz? Chyba to chodzi o żółtka i inne dobre tłuszcze..(np. z masła czy dobrego sera żółtego?) Ale może jutro "admin" napisze dokładnie?
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Rozrzedzenie kości
« Odpowiedz #11 : 2012-12-21, 23:01:42 »

A Admin sugeruje coś nie halo z Wit. D.
A ta min. z Ca mi się kojarzy Very Happy
Z resztą co to za leczenie na forum, nawet diagnozy pewnej nie ma.
Zapisane
krista
Go


Email
Odp: Rozrzedzenie kości
« Odpowiedz #12 : 2012-12-21, 23:03:05 »

Wit D, w jakich produktach jest?, może mam nie dobór tak jak Admin pisał.
przepraszam, ze nie sama poszukuje , jest na pewno i na ten temat ale jestem cała zbolała od stup do głów.

Dziękuję za każdy link i radę. Sad
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: Rozrzedzenie kości
« Odpowiedz #13 : 2012-12-21, 23:04:30 »

grenis- bardzo dziękuję za linki.

Reniu, no nie pasuje mi tu coś, bo ja jem właśnie szpik, kupuje w Auchanie kości szpikowe i zupki robię na tych wywarach, więc czemu moje kości się tak zdegenerowały?

Jem sporo wątróbki, robię pasztety wg, książki J. Kwaśniewskiego, nawet i skórki wieprzowe do kapusty wrzucam bo bardzo mi smakują hm. Question
Także, chyba u mnie nie brak kolagenu jest przyczyna tego schorzenia.. Confused

Krista, ale szpik to chyba nie kolagen? To muszą być skórki, chrząstki, flaczki...takie rzeczy...
Zapisane

krista
Go


Email
Odp: Rozrzedzenie kości
« Odpowiedz #14 : 2012-12-21, 23:07:35 »

Widocznie nie...A wartościowe źródło energii masz? Chyba to chodzi o żółtka i inne dobre tłuszcze..(np. z masła czy dobrego sera żółtego?) Ale może jutro "admin" napisze dokładnie?

Tak, teraz już mam, jednak do czasu bólu kości miałam niedostatek sera żółtego i masła też nie  jadłam zbyt dużo, natomiast żółtka-  tak jadłam około 6 szt dziennie a czasem i więcej
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: Rozrzedzenie kości
« Odpowiedz #15 : 2012-12-21, 23:08:52 »

A Admin sugeruje coś nie halo z Wit. D.
A ta min. z Ca mi się kojarzy Very Happy
Z resztą co to za leczenie na forum, nawet diagnozy pewnej nie ma.

Coś w ostatnich "Optymalnych" pisało, że niedobór witaminy D jest przyczyną różnych chorób (musiałabym sprawdzić jakich). Pisało tam, że w godzinach zalecanych na opalanie nie przyswajamy w ogóle witaminy D, gdyż kąt padania promieni słonecznych jest za mały i to uniemożliwia. Właśnie najzdrowsze opalanie jest w godzinach południowych (oczywiście w rozsądnych ilościach, aby się nie poparzyć. Ale teraz nam to nie grozi... Laughing)
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: Rozrzedzenie kości
« Odpowiedz #16 : 2012-12-21, 23:11:27 »

Wit D, w jakich produktach jest?, może mam nie dobór tak jak Admin pisał.


W tranie jest. W żółtku też...
Zapisane

krista
Go


Email
Odp: Rozrzedzenie kości
« Odpowiedz #17 : 2012-12-21, 23:15:16 »

A Admin sugeruje coś nie halo z Wit. D.
A ta min. z Ca mi się kojarzy Very Happy
Z resztą co to za leczenie na forum, nawet diagnozy pewnej nie ma.

gavrohe

Tu nie chodzi o leczenie na forum. Leczenie dopiero jest przede mną, najpierw muszę mieć zrobione badania, tak jak pisałam na wstępie . Do ortopedy trza iść tak, czy owak nie?
Ja nim do niego się dostanę chcę już wdrożyć pewne produkty , które mogą mi już pomagać kapujesz?, dlatego pytam coby tu ulepszyć w DO?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: Rozrzedzenie kości
« Odpowiedz #18 : 2012-12-21, 23:28:33 »

A Admin sugeruje coś nie halo z Wit. D.
A ta min. z Ca mi się kojarzy Very Happy


Z tą witamina D i wapnem to masz rację Bez tej witaminy wapń jest słabo przyswajalny. Ale to chyba nie jest przyczyną osteoporozy. Tyle osób (sama też sporo takich znam) suplementują wapń aby zapobiec osteoporozie. Sporo szkody tym sobie robią. Naczynia krwionośne od tego się zwapniają i chrząstki na zakończeniach kości.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Odp: Rozrzedzenie kości
« Odpowiedz #19 : 2012-12-21, 23:30:20 »

Ale z witaminą D też trzeba uważać, bo jej nadmiar jest szkodliwy (jak wszystkiego zresztą)...
Zapisane

Strony: [1] 2 3 4 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.052 sekund z 19 zapytaniami.