forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 14:14:55

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
660419 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Rozrzedzenie kości
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Rozrzedzenie kości  (Przeczytany 56188 razy)
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 17107


Odp: Rozrzedzenie kości
« Odpowiedz #20 : 2012-12-22, 06:56:28 »

Z wapnia są zbudowane "wapniaki" i skamieliny.  Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Rozrzedzenie kości
« Odpowiedz #21 : 2012-12-22, 07:43:49 »

Zaraz będzie jak z "przebiałczeniem" u Mariusza!  Shocked

Najpierw się WYKLUCZA to co nie jest przyczyną, aby sobie nie zaszkodzić albo leczyć nieskutecznie, a później się działa, bo się wie.
A tu na oślep w owczym pędzie, bo "ktoś coś napisał"...  Confused
To, że napisałem: "badanie poziomu vit. D we krwi, a później postępuj zależnie od tego, co tam wyjdzie" - nie oznacza, że "brak jest wit. D"
Każdy rozumny człowiek zacząłby od wykluczenia lub potwierdzenia przyczyny rozpulchnienia kości w połączeniu z poziomem tej wit. we krwi, a nie "kombinowaniem", gdzie ta wit, czy jak się truć, aby było dobrze.
Ale nie mój organizm, nie moje zdrowie, nie moje kłopoty, nie mój wybór...  Very Happy
Zgłoś się najlepiej do jakiegoś lekarza tuż przed emeryturą, oni jeszcze choć trochę leczyć potrafią, a nie tylko zapisywać pigułki.  Very Happy
Na wytrzymałość kości i łamliwość ma wpływ skład jej białka, a nie gęstość struktury mineralnej, co każdy może sobie sprawdzić wypalając kość. Gdy zostaną tylko "minerały" kość w popiół palcami łatwo zmienić.  Very Happy
Dlatego napiszę sloganowo, bo slogany się dobrze zapamiętuje:  na mocne kości trzeba jeść mocne białko.
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Rozrzedzenie kości
« Odpowiedz #22 : 2012-12-22, 08:03:54 »

a moze ta Pani ma problem z wchlanianiem skladnikow odzywczych,a moze co innego...
P.S Cebulak jadal 10zoltek z 0,5l smietanki +inne i mu zaszkodzilo. Nie wiem skad u ludzi przeswiadczenie,ze jak zjedza 6 czy 10 zoltek,to im wystarczy bialka w chorobie  Shocked
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Rozrzedzenie kości
« Odpowiedz #23 : 2012-12-22, 08:13:42 »

Właśnie dlatego, nie działa się na "widzi mi się", tylko przemyślnie aby sukces był gwarantowany!  Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Rozrzedzenie kości
« Odpowiedz #24 : 2012-12-22, 10:09:26 »

Wysiłek fizyczny, zwłaszcza oporowy też znakomicie wpływa na szkielet.
Przysiady są swietne Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Rozrzedzenie kości
« Odpowiedz #25 : 2012-12-22, 10:16:04 »

Szkielet samoistnie dostosowuje się do ciążenia, czyli w nieważkości można żyć bez kości, a na Jowiszu połamie najmocniejsze ziemskie kości...  Wink  Laughing
Ale wysiłek fizyczny faktycznie wzmacnia kościec.  Cool
Zapisane
krista
Go


Email
Odp: Rozrzedzenie kości
« Odpowiedz #26 : 2012-12-22, 10:28:11 »

Wysiłek fizyczny, zwłaszcza oporowy też znakomicie wpływa na szkielet.
Przysiady są swietne Very Happy

Gimnastykę robię prawie codziennie, spacery na świeżym powietrzu też codziennie, natomiast wysiłku tą ręką nie jestem wstanie wykonać.
Boli przy każdym ruchu  Sad
Dobrze, że nie prawa ręka tylko lewa.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Rozrzedzenie kości
« Odpowiedz #27 : 2012-12-22, 10:37:11 »

Poproś o badanie krwi w kierunku kostnym: vit.D, Mg, F i Ca i będzie wszystko jasne. I fazę ostrą na wszelki wypadek.
Zapisane
krista
Go


Email
Odp: Rozrzedzenie kości
« Odpowiedz #28 : 2012-12-22, 10:43:28 »

Adminie, dziękuje za podpowiedz. O badania poproszę, a co to jest ta faza ostra?
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Rozrzedzenie kości
« Odpowiedz #29 : 2012-12-22, 10:48:08 »

A takie tam badanie krwi wykluczające albo potwierdzające pewną modną ostatnio przypadłość, albo inny stan zapalny.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Rozrzedzenie kości
« Odpowiedz #30 : 2012-12-22, 10:54:13 »

CRP.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Rozrzedzenie kości
« Odpowiedz #31 : 2012-12-22, 11:00:46 »

Jak wykluczać to hurtowo, za jednym pobraniem...
Zapisane
krista
Go


Email
Odp: Rozrzedzenie kości
« Odpowiedz #32 : 2012-12-22, 11:05:35 »

Jak wykluczać to hurtowo, za jednym pobraniem...


Czyli poproszę go fazę ostrą a on będzie wiedział o co chodzi Question  Laughing.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Rozrzedzenie kości
« Odpowiedz #33 : 2012-12-22, 11:07:50 »

W zasadzie, jak ma rozpoznanie, to sam powinien wiedzieć, co zlecić do badania krwi, no chyba, że nieuk, to trzeba podpowiedzieć, ale może się rozeźlić!  Shocked Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Rozrzedzenie kości
« Odpowiedz #34 : 2012-12-22, 11:15:44 »

W zasadzie, jak ma rozpoznanie, to sam powinien wiedzieć, co zlecić do badania krwi, no chyba, że nieuk, to trzeba podpowiedzieć, ale może się rozeźlić!  Shocked Wink
He,he fakt.
Żeby coś ugrać u lekarza, trzeba być dyplomatą, lekko ograniczonym i spolegliwym Laughing
Zapisane
BACA
Go


Email
Odp: Rozrzedzenie kości
« Odpowiedz #35 : 2012-12-22, 15:29:34 »

Krista - przepraszam że się -  wtrącam czy nie ma w moczu fosforanów?
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Rozrzedzenie kości
« Odpowiedz #36 : 2012-12-22, 15:40:25 »

Zawsze są, a ich ilość zależy przeważnie od ilości przyjmowanych płynów...  Wink
Zapisane
krista
Go


Email
Odp: Rozrzedzenie kości
« Odpowiedz #37 : 2012-12-22, 19:59:18 »

Krista - przepraszam że się -  wtrącam czy nie ma w moczu fosforanów?

BACO, pod kątem fosforanów moczu nie badałam, natomiast pół roku temu robiłam zwykłe badanie, to tam fosforanów mi nie wykryto.
Ogólnie wynik był doby, ketony - 1+
Zapisane
krista
Go


Email
Odp: Rozrzedzenie kości
« Odpowiedz #38 : 2012-12-23, 10:36:26 »

W zasadzie, jak ma rozpoznanie, to sam powinien wiedzieć, co zlecić do badania krwi, no chyba, że nieuk, to trzeba podpowiedzieć, ale może się rozeźlić!  Shocked Wink

Teraz po ostatniej reformie specjaliści maja ograniczone możliwości w wydawaniu skierowań, tz. - lekarz jest rozliczany przez kasę chorych z każdego skierowania.
Jeśli za dużo wypisują, to ma z nimi na pieńku. Dlatego chorzy sami płacą za badania. Ja ten RTG również  wykonałam prywatnie. Rodzinny nie mógł mi wypisać, bo musi specjalista, natomiast do specjalisty nie ma szans w tym roku się dostać bo fundusze są wyczerpane, no  aż w końcu zdecydowałam się pokryć koszta badania.

Zobaczymy, czy po nowym roku dostane odpowiednie zlecenia  Question  Confused
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Rozrzedzenie kości
« Odpowiedz #39 : 2012-12-23, 11:33:49 »

zyli badania rujnują NFZ, ale recekty NFZ-tu nie rujnują. Nawet skutki uboczne leków, nawet tych zaleconych absurdalnie, bo w oparciu o niewłaściwą diagnozę... Koleżanka po praktykowaniu na Niej lekarzy jasnowidzów (nie badali, recepty wystawiali, po wyczerpującej chorobie, trafiła do nieba. Miała grzybicę przewodu pokarmowego i jak się okazało siarczystą cukrzycę (cukier 500) a leczono ją m.in. na hemoroidy których nie miała.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.026 sekund z 19 zapytaniami.