forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-09-20, 06:15:28

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
667745 wiadomoci w 4061 wtkach; wysane przez 33 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Eidolon
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  Blade - dziennik treningowy
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 69 70 71 72 73 [74] 75 76 77 78 79 ... 92 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Blade - dziennik treningowy  (Przeczytany 750704 razy)
nu
Go


Email
Odp: Blade - dziennik treningowy
« Odpowiedz #1460 : 2014-03-21, 12:21:18 »

Niezły wynik, biegowo na dystans się nie pcham, ale rowerem jak najbardziej zdarzało się. Mój rekord to 177km jednego dnia.
Przy biegu na 20km, trzeba celować poniżej 2h Smile
Zapisane
Blade
Go


Email
Odp: Blade - dziennik treningowy
« Odpowiedz #1461 : 2014-03-21, 12:21:41 »

Jak na koniec marca to nie mogę sobie wyobrazić lepszej pogody. Jutro otwieram sezon biegowy Smile
18km to niezły cel, a jaki jest Twój ostatni max?
2 tygodnie temu 21 Wink
Szacun.
To półmaraton?
Mam tyle na wiochę.
Autem 20 minut, rowerem godzinę, a ile się to biegnie?

Wiesz, parę lat temu, jak przebiegłem pierwszy półmaraton, to był dla mnie kosmos. A jak potem maraton, to już nie Wink

Mój kolega treningowo biega to w 1:40 Wink ale to masakrator Wink Ja biegłem ze Szwagrem, dla którego był to najdłuższy dystans w życiu, biegliśmy po górkach mocnych symulując Rzeźnika i wyszło coś koło 2:30, co biorąc pod uwagę powyższe i początek przygotowań uważam za dobry prognostyk.

Ogólnie jak się biega poniżej 2:00, to dobrze. Mówi się, że biegasz dychę w godzinę, to jesteś już biegaczem Wink
Zapisane
Blade
Go


Email
Odp: Blade - dziennik treningowy
« Odpowiedz #1462 : 2014-03-21, 12:24:30 »

Niezły wynik, biegowo na dystans się nie pcham, ale rowerem jak najbardziej zdarzało się. Mój rekord to 177km jednego dnia.
Przy biegu na 20km, trzeba celować poniżej 2h Smile

hehe, mój 176 chyba Wink

tutaj do końca nie chodzi o trenowanie szybkości, ale wytrzymałość. Inny teren, inny dystans, wiele godzin na nogach, jedynie czołówka biegnie na tempo... Cała reszta na przebiegnięcie/przetrwanie Wink
Zapisane
nu
Go


Email
Odp: Blade - dziennik treningowy
« Odpowiedz #1463 : 2014-03-21, 12:28:07 »

True.
Zapisane
Blade
Go


Email
Odp: Blade - dziennik treningowy
« Odpowiedz #1464 : 2014-03-21, 16:48:57 »

Gavro co ogólnie sadzisz o tego typu planach?
https://www.t-nation.com/workouts/10000-swing-kettlebell-workout

pod kątem budowania ogólnej wytrzymałości?
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: Blade - dziennik treningowy
« Odpowiedz #1465 : 2014-03-21, 17:19:26 »

Chaos.
Wytrzymałość siłowa przeplatana ćwiczeniami na siłę maksymalną...
Jedyna zaleta tego planu to nazwa Laughing

Taki plan nie jest zły może w pewnym okresie przygotowań do crossfitu.
A tak to zbyt obszerny i deczko bez sensu.

Nie twierdzę, że to prawda objawiona, bo to dla mnie niezbyt pewny już grunt, ale określenie "wytrzymałość ogólna" powinno mieć dodatek "do...", np. biegania, pływania, karczowania lasu, bo tak to buduje wytrzymałość ogólną pod...swing.
Pewien etap przygotowywania wytrzymałości jest ogólny, ale im bliżej sprawdzianu, tym bardziej ta wytrzymałość powinna być specjalna.
W tym przypadku bieg.
Na serio myślisz, że zastępując część biegania niebieganiem, będziesz lepszym biegaczem?!
Trening ma być skorelowany z celem, a celem jest Rzeźnik.
Zabierasz odważnik?
Nie, więc znacznie lepiej postąpisz skupiając się na marszobiegach i biegach terenowych.
Jedyna sytuacja jaka mi przychodzi do głowy, to taka, że siedzisz pod celą, bez możliwości wyjścia, a jak wyjdziesz od razu masz zawody w bieganiu, wtedy swing jest lepszy niż leżenie na pryczy. Laughing
A tak to przypomina trening do wielkiej weselnej popijawy przez zjadanie pudełka pralinek z brandy.
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25596

pindżar ryskow wyszy


Odp: Blade - dziennik treningowy
« Odpowiedz #1466 : 2014-03-21, 17:56:48 »

Na serio myślisz, że zastępując część biegania niebieganiem, będziesz lepszym biegaczem?!
Jestes pewien? Wink Czytales "4 godzinne cialo" Tima Ferrissa i jego przygotowania do maratonu?  Cool
Zapisane

Work Buy Consume Die
Blade
Go


Email
Odp: Blade - dziennik treningowy
« Odpowiedz #1467 : 2014-03-21, 18:15:15 »

Gavro co ogólnie sadzisz o tego typu planach?
https://www.t-nation.com/workouts/10000-swing-kettlebell-workout

pod kątem budowania ogólnej wytrzymałości?

Powiem może, co ideą pytania. Chodzi o plan ogólnorozwojowy, plan a nie luźne wariacje, której do tej pory robię. Spodobało mi się trzymanie się planów. Swing oburącz, bo dosyć uniwersalny i angażuje dużo mięśni. Odpadają dla mnie stosunkowo kontuzjogenny MC /słaba technika/ i rwanie jednorącz /mam wrażenie, że kiedy używam tylko jednej strony ciała, jednej ręki to jest gorzej. Może krótsza jedna noga? Prawa z reguły się psuje. Może machać 16tka?/, wolałbym się skupić na ćwiczeniach na obie ręce. A uważam, że może mi to pomóc w bieganiu. Jak zatem poukładać to w plan?
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: Blade - dziennik treningowy
« Odpowiedz #1468 : 2014-03-21, 18:30:15 »

Na serio myślisz, że zastępując część biegania niebieganiem, będziesz lepszym biegaczem?!
Jestes pewien? Wink Czytales "4 godzinne cialo" Tima Ferrissa i jego przygotowania do maratonu?  Cool
Absolutnie nie jestem pewien.
To nie moja działka.
Są trójboiści, którzy np. w ogóle nie robią ciągu lub przysiadu, a na zawodach są fenomenalni w tych właśnie bojach.
O ile ktoś doświadczony i dobrzedogadującysię ze swoim ciałem może takie rzeczy robić, o tyle większość bardziej skorzysta z przetartych szlaków.
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: Blade - dziennik treningowy
« Odpowiedz #1469 : 2014-03-21, 18:37:54 »

Gavro co ogólnie sadzisz o tego typu planach?
https://www.t-nation.com/workouts/10000-swing-kettlebell-workout

pod kątem budowania ogólnej wytrzymałości?

Powiem może, co ideą pytania. Chodzi o plan ogólnorozwojowy, plan a nie luźne wariacje, której do tej pory robię. Spodobało mi się trzymanie się planów. Swing oburącz, bo dosyć uniwersalny i angażuje dużo mięśni. Odpadają dla mnie stosunkowo kontuzjogenny MC /słaba technika/ i rwanie jednorącz /mam wrażenie, że kiedy używam tylko jednej strony ciała, jednej ręki to jest gorzej. Może krótsza jedna noga? Prawa z reguły się psuje. Może machać 16tka?/, wolałbym się skupić na ćwiczeniach na obie ręce. A uważam, że może mi to pomóc w bieganiu. Jak zatem poukładać to w plan?
Ok.
Wybacz, że odpowiem pytaniem, ale czego oczekujesz na tym etapie przygotowań od treningu ogólnorozwojowego?
Co może być takiego w treningu wytrzymałości siłowej i może progu mleczanowego, co pomoże Ci przygotować formę na Rzeźnika?
Bo robienie planu dla samego planu, to fajne ok, tylko jaki ma cel?
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25596

pindżar ryskow wyszy


Odp: Blade - dziennik treningowy
« Odpowiedz #1470 : 2014-03-21, 18:53:26 »

Ten Dan John to nie jest koles od Caculina przypadkliem?
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: Blade - dziennik treningowy
« Odpowiedz #1471 : 2014-03-21, 19:07:17 »

Ten Dan John to nie jest koles od Caculina przypadkliem?
Też mi się tak kojarzy.
Był jeszcze jeden co podobnym planem strasznie dużo schudł.
Teraz jak się ociupinkę zapuściłem w giriewoj sport, to Caculin taki odległy się wydaje i śmieszny czasem.
Nie, nie, że niezdatny, dla odważników pod sztuki walki, trójbój czy ogólnorozwojówkę domatora jest spoko.
Girievoy sport to dyscyplina z zupełnie innym podejściem, techniką, przekonaniami Very Happy
Musiałem się nauczyć od nowa rwania w ich stylu, a podrzutu oburącz na takim poziomie to chyba nigdy nie zrobię Laughing
Zapisane
Blade
Go


Email
Odp: Blade - dziennik treningowy
« Odpowiedz #1472 : 2014-03-21, 19:35:11 »

Gavro co ogólnie sadzisz o tego typu planach?
https://www.t-nation.com/workouts/10000-swing-kettlebell-workout

pod kątem budowania ogólnej wytrzymałości?

Powiem może, co ideą pytania. Chodzi o plan ogólnorozwojowy, plan a nie luźne wariacje, której do tej pory robię. Spodobało mi się trzymanie się planów. Swing oburącz, bo dosyć uniwersalny i angażuje dużo mięśni. Odpadają dla mnie stosunkowo kontuzjogenny MC /słaba technika/ i rwanie jednorącz /mam wrażenie, że kiedy używam tylko jednej strony ciała, jednej ręki to jest gorzej. Może krótsza jedna noga? Prawa z reguły się psuje. Może machać 16tka?/, wolałbym się skupić na ćwiczeniach na obie ręce. A uważam, że może mi to pomóc w bieganiu. Jak zatem poukładać to w plan?
Ok.
Wybacz, że odpowiem pytaniem, ale czego oczekujesz na tym etapie przygotowań od treningu ogólnorozwojowego?
Co może być takiego w treningu wytrzymałości siłowej i może progu mleczanowego, co pomoże Ci przygotować formę na Rzeźnika?
Bo robienie planu dla samego planu, to fajne ok, tylko jaki ma cel?
Silnych mięśni brzucha i pleców, które niewytrenowane z reguły bolą w trakcie długiego biegu, wzmocnienia mięśni pośladków, z którymi mam problemy i mięśni nóg pod kątem zbiegów i podbiegów. Stąd pomysł na swing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: Blade - dziennik treningowy
« Odpowiedz #1473 : 2014-03-21, 19:51:01 »

Pytam, bo nie bardzo się znam na bieganiu Very Happy
Ja to chętniej bym widział proste, 3 ćwiczeniowe FBW 3x3 @ 85% dwa razy na tydzień plus bieganie.
Czemu? (naturalnie, sam kombinuję)
Bo wytrzymałość siłowa kettlem w znacznej mierze pokrywa się z bieganiem, więc jest duże pasmo wspólne dla obu, bez wniesienia dodatkowej jakości.
Ale mogę się mylić.
Mówiłeś kiedyś, że wśród biegaczy coraz popularniejsza jest siłówka, jaki jej rodzaj?

Wracając do 10.000 swingów, to można by to znacznie mniejszym zużyciem zrobić.
Określić Twój maks dla swingu, załóżmy, że 200 dla 24 kg, rozpocząć od połowy tej wartości dwukrotnie w tygodniu w dwóch długich seriach, dodając co tydzień 10 powtórzeń. Po 10 tygodniach ćwiczyłbyś już ze swoim starym maksem i kto wie co dalej...
Przypuszczam jednak, że to dla Ciebie za proste, wolisz bajeranckie, po angielsku Laughing
Zapisane
Blade
Go


Email
Odp: Blade - dziennik treningowy
« Odpowiedz #1474 : 2014-03-21, 21:13:22 »

Przejrzałem parę książek, i proponują z reguły typowe porady z Mens Health, typu ogólnorozwojowy trening całego ciała, 3 x 15 powtórzeń, takie tam. jedynie Mckenzie proponuje crossfit.

A nie, nie wole po angielsku, ma być krótko i brutalnie Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: Blade - dziennik treningowy
« Odpowiedz #1475 : 2014-03-21, 22:07:45 »

Przejrzałem parę książek, i proponują z reguły typowe porady z Mens Health, typu ogólnorozwojowy trening całego ciała, 3 x 15 powtórzeń, takie tam. jedynie Mckenzie proponuje crossfit.

A nie, nie wole po angielsku, ma być krótko i brutalnie Wink
Też uważam, że krótko i brutalnie, a nie 500 swingów Very Happy
Tu coś:
http://www.fitnow.pl/pl/3/626/1777/Trening-silowy-dla-maratonczyka
Ja bym jeszcze uprościł.
Cytuj
W takim razie jeśli mówimy o treningu siłowym to różni się on jakoś u Pana od treningu siłowego w klasycznym maratonie płaskim?
W przypadku trasy w dół – trochę, ale nie jakoś znacznie. Nie używam żadnych obciążeń, głównie praca z obciążeniem własnego ciała – wyskoki, praca przy drabinkach.

http://bieganie.pl/?show=1&cat=2&id=3685

Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: Blade - dziennik treningowy
« Odpowiedz #1476 : 2014-03-21, 22:15:30 »

Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: Blade - dziennik treningowy
« Odpowiedz #1477 : 2014-03-21, 22:28:14 »

Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: Blade - dziennik treningowy
« Odpowiedz #1478 : 2014-03-21, 22:35:37 »

Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41574


Odp: Blade - dziennik treningowy
« Odpowiedz #1479 : 2014-03-21, 22:47:30 »

Zapisane
Strony: 1 ... 69 70 71 72 73 [74] 75 76 77 78 79 ... 92 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.12 sekund z 20 zapytaniami.