forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 13:20:08

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
659907 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Skutki zaniżonego białka w diecie.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Skutki zaniżonego białka w diecie.  (Przeczytany 62697 razy)
Czesław
Go


Email
Odp: Skutki zaniżonego białka w diecie.
« Odpowiedz #40 : 2009-02-06, 15:29:44 »

ze proporcja 1: 2-3: 0,5  to nie dla nas.

Ale czy wy musicie zdrowi być?
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Skutki zaniżonego białka w diecie.
« Odpowiedz #41 : 2009-02-06, 15:35:16 »

Słuchajcie kochani! ja myślę ze to jest tak:

BIAŁKO(g)  -------   1/0,5  na kg wagi należnej , początkujący 1g lub mniej w zależnosci od jakosci białek,  po przebudowie 0,5g,  
TŁUSZCZ(g) -----    2,5-3,5   w proporcji do białka
WĘGLE(g)   -------  0,8g na kg wagi naleznej

czyli na początku diety proporcja będzie się kształtowac -----1 do 2,5-3,5 do 0,5
po przebudowie proporcja będzie się kształtowac  -------------1 do 2,5-3,5 do 1        

Wielkości te powinny być korygowane w zależnosci od stanu zdrowia, zmian organizmu, potrzeb energetycznych(wysilek fizyczny). Ja to tak rozumiem. Jesli ktoś nie zrozumiał, wytlumacze jeszcze raz.

Jesli to nie jest tak , proszę admina o reprymendę, z uwagi na robienie zamętu w głowach optymalnych.


Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Skutki zaniżonego białka w diecie.
« Odpowiedz #42 : 2009-02-06, 15:37:27 »

korekta TŁUSZCZE bez g, tylko w proporcji do białka to wazne!
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Skutki zaniżonego białka w diecie.
« Odpowiedz #43 : 2009-02-06, 15:42:03 »

No tekst jest fajny i zrozumiały, w związku z tym mam pytanie?:
Jak można zrozumieć, że doktor Kwaśniewski zaleca "30g", albo "regułę 0,8x", albo inne głupstwa typu "masz jeść 99,999, jak ważysz 100.
Ułomność chyba jakaś, czy co to jest?.

czesław co to za pytania? albo tekst fajny i zrozumiały albo ułomny, zdecyduj sie.
Zapisane
Czesław
Go


Email
Odp: Skutki zaniżonego białka w diecie.
« Odpowiedz #44 : 2009-02-06, 17:40:53 »

viola, tekst jest fajny i zrozumiały, ułomne jest zupełnie coś innego.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Skutki zaniżonego białka w diecie.
« Odpowiedz #45 : 2009-02-06, 17:45:42 »


świetny artykuł , niby człowiek to wszystko wie, ale czasami isnieje taka potrzeba przeczytania, zeby rozjasniło sie w głowie, myślę iz to normalne zwłaszcza na początku stosowania diety kiedy szczegóły jeszcze ulatują z głowy.

cyt z tego linku mysle ze baaardzo wazny...
Czyli nie należy wyznaczać, ile człowiek ma zjeść białka, czy tłuszczu, a należy zalecać utrzymanie proporcji między składnikami odżywczymi.
 

Viola, to jest "temat", ktory byl tu walkowany 1000000000000000 razy. Osobiscie tez bylem zwolennikiem ustalania "z gory" ile moge albo mam zjesc nie patrzac na potrzeby organizmu.
Ale....ale, w koncu zrozumialem (chyba) o co tu chodzi i zjadam tylko posilki zbilansowane i tylko wtedy kiedy jestem glodny i tylko w takich ilosciach, na ktore moj organizm ma ochote.

Stad moja wczesniejsza wypowiedz na temat Twojej wagi. Mysle, ze wlasnie starasz sie utrzymac pewien poziom BTW, ktory niekoniecznie jest OK dla Twoich potrzeb, to tylko sugestia!
Zapisane
kangur
Go


Email
Odp: Skutki zaniżonego białka w diecie.
« Odpowiedz #46 : 2009-02-06, 17:49:22 »

Ale sama widzisz , ze proporcja 1: 2-3: 0,5  to nie dla nas. Ja tez zdecydowanie lepiej czuje się przy proporcji 1: 3: 1-2. Moze dlatego, że pracuję umysłowo. Zdecydowanie poprawiło mi sie zdrowie po wprowadzeniu warzyw , kiwi i powrocie do żółtek.Jakis czas uczulały mnie.
Te żółtka pewnie powoduja, ze zmienia sie proporcja , moze trzeba je traktowac jako białko do kwadratu. Wazne że zdrowiejemy.Pozdrawiam.

Afmfo.
Ja mysle ze tobie szkodzily zoltka z powodu amalgamatowych plomb.
Zoltka zawieraja siarke. Juz w ustach rtec wchodzi w reakcje z siiarka i nastepuje przemieszczanie sie po organizmie tego trujacego zwiazku.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Skutki zaniżonego białka w diecie.
« Odpowiedz #47 : 2009-02-06, 17:55:45 »

Słuchajcie kochani! ja myślę ze to jest tak:

BIAŁKO(g)  -------   1/0,5  na kg wagi należnej , początkujący 1g lub mniej w zależnosci od jakosci białek,  po przebudowie 0,5g,  
TŁUSZCZ(g) -----    2,5-3,5   w proporcji do białka
WĘGLE(g)   -------  0,8g na kg wagi naleznej

czyli na początku diety proporcja będzie się kształtowac -----1 do 2,5-3,5 do 0,5
po przebudowie proporcja będzie się kształtowac  -------------1 do 2,5-3,5 do 1        

Wielkości te powinny być korygowane w zależnosci od stanu zdrowia, zmian organizmu, potrzeb energetycznych(wysilek fizyczny). Ja to tak rozumiem. Jesli ktoś nie zrozumiał, wytlumacze jeszcze raz.

Jesli to nie jest tak , proszę admina o reprymendę, z uwagi na robienie zamętu w głowach optymalnych.
 

Wiecej zametu, jak to nazywasz, to Ty juz tu nie zrobisz.
Widzisz, ja cenie Dr. Jana Kwasniewskiego za wiedze, a nie za to co mysli. Wiec prosze, nie zaczynaj swoich wypowiedzi od "mysle, ze to jest tak....."
Wypowiedac nalezy sie na bazie wiedzy a nie wiary albo "mysle"....

Kazdy jest inny i nie mozna tu, na tym forum ustalic jednego standardu dla wszystkich!!!

Popatrz na mnie, wczoraj mialem dzien wolny od plywania. Zjedlem jeden posilek, omleta typu tortilla (moge podac przepis ) i to byl moj calodzienny posilek. Siedzialem przy zonie, ktora jadla super lososia, ktorego nota bene sam robilem, i co? i nic......nie chcialo mi sie jjesc!!!
Zjadlem razem 30 gr B T: 80 W: 50

W normalny dzien  ( kiedy plywam) zjadam 60-70 gr B, 200 - 250 gr T i 70-80 gr W !!!!

A jak byle przeziebiony to...
 a jak.....
itd itp

Nie zaczynaj standardow
Zapisane
Czesław
Go


Email
Odp: Skutki zaniżonego białka w diecie.
« Odpowiedz #48 : 2009-02-06, 18:08:31 »

Więcej zamętu nic nie zaszkodzi, a plewy odsieje. Tak być musi jakem Czesław!
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Skutki zaniżonego białka w diecie.
« Odpowiedz #49 : 2009-02-06, 18:52:52 »

Więcej zamętu nic nie zaszkodzi, a plewy odsieje. Tak być musi jakem Czesław!


Robic zamet dla zametu to tak jak czesac wlosy na wietrze Shocked

Komu to potrzebne, CZESIU!!!?????
A s kany zes tu sie wzion?
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Skutki zaniżonego białka w diecie.
« Odpowiedz #50 : 2009-02-06, 19:49:15 »

Słuchajcie kochani! ja myślę ze to jest tak:

BIAŁKO(g)  -------   1/0,5  na kg wagi należnej , początkujący 1g lub mniej w zależnosci od jakosci białek,  po przebudowie 0,5g,  
TŁUSZCZ(g) -----    2,5-3,5   w proporcji do białka
WĘGLE(g)   -------  0,8g na kg wagi naleznej

czyli na początku diety proporcja będzie się kształtowac -----1 do 2,5-3,5 do 0,5
po przebudowie proporcja będzie się kształtowac  -------------1 do 2,5-3,5 do 1        

Wielkości te powinny być korygowane w zależnosci od stanu zdrowia, zmian organizmu, potrzeb energetycznych(wysilek fizyczny). Ja to tak rozumiem. Jesli ktoś nie zrozumiał, wytlumacze jeszcze raz.

Jesli to nie jest tak , proszę admina o reprymendę, z uwagi na robienie zamętu w głowach optymalnych.
 

Wiecej zametu, jak to nazywasz, to Ty juz tu nie zrobisz.
Widzisz, ja cenie Dr. Jana Kwasniewskiego za wiedze, a nie za to co mysli. Wiec prosze, nie zaczynaj swoich wypowiedzi od "mysle, ze to jest tak....."
Wypowiedac nalezy sie na bazie wiedzy a nie wiary albo "mysle"....

Kazdy jest inny i nie mozna tu, na tym forum ustalic jednego standardu dla wszystkich!!!

Popatrz na mnie, wczoraj mialem dzien wolny od plywania. Zjedlem jeden posilek, omleta typu tortilla (moge podac przepis ) i to byl moj calodzienny posilek. Siedzialem przy zonie, ktora jadla super lososia, ktorego nota bene sam robilem, i co? i nic......nie chcialo mi sie jjesc!!!
Zjadlem razem 30 gr B T: 80 W: 50

W normalny dzien  ( kiedy plywam) zjadam 60-70 gr B, 200 - 250 gr T i 70-80 gr W !!!!

A jak byle przeziebiony to...
 a jak.....
itd itp

Nie zaczynaj standardow

adampio nie zrozumiales głebi mojej wypowiedzi :)więc wyjasniam;
1 pisząc cyt.myslę ze to jest tak, zastanawiałam sie jak przedstawic w klarowny sposób to co dr Kwasniewski napisal a co dla niektórych osob jest w dalszym ciagu niezrozumiale,
2 to ze wałkowaliscie miloin razy ten temat nie znaczy ze nie warto przypomniec chocby dla tych którzy tutaj są od niedawna
3 to co napisales na temat menu w spoczynku i po wysiłku jest dla mnie bardzo cenna wskazówka i zgadzam sie  z Tobą.
4 jesli chodzi o standarty postępowania to tutaj pozwolę się nie zgodzić z Tobą, poniewaz wzorzec powinien byc i tym wzorcem jest własnie proporcja składników pokarmowych ustalona przez dr Kwasniewskiego. pozdrawiam
Zapisane
czesio
Go


Email
Odp: Skutki zaniżonego białka w diecie.
« Odpowiedz #51 : 2009-02-06, 20:02:22 »

Więcej zamętu nic nie zaszkodzi, a plewy odsieje. Tak być musi jakem Czesław!


Robic zamet dla zametu to tak jak czesac wlosy na wietrze Shocked

Komu to potrzebne, CZESIU!!!?????
A s kany zes tu sie wzion?

Dzień dobry adampio,
to ja jestem czesio, a Czesław, to Czesław.
A, czy ty masz kłopot z polszczyzną?, bo nie rozumiem ostatniego zdanka.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Skutki zaniżonego białka w diecie.
« Odpowiedz #52 : 2009-02-06, 20:15:56 »

Moze i mam klopoty z polszczyzna, mieszkam 21 lat na obczyznie....ale jak sie troche zastanowisz, to zrozumiesz jak mozna uczesac wklosy podczas halnego. Halny to taki wiatr w gorach.
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Skutki zaniżonego białka w diecie.
« Odpowiedz #53 : 2009-02-06, 20:22:56 »

Zapisane
czesio
Go


Email
Odp: Skutki zaniżonego białka w diecie.
« Odpowiedz #54 : 2009-02-06, 20:26:43 »

Dzień dobry adampio,
jestem czesio i chodzi mi o tę "pseudosłowiańszczyznę", a nie halny w łysinie cyt:
A s kany zes tu sie wzion?
Zapisane
Czesław
Go


Email
Odp: Skutki zaniżonego białka w diecie.
« Odpowiedz #55 : 2009-02-06, 20:46:30 »

Dzień dobry czesio,
Mnie też już raz tu z Tobą pomylono. Damy radę.
Zapisane
czesio
Go


Email
Odp: Skutki zaniżonego białka w diecie.
« Odpowiedz #56 : 2009-02-06, 20:53:20 »

Dzień dobry Czesław,
no pewnie, że damy. Wklejam dla Ciebie linka w "Muzyka...", bo jestem pod wrażeniem eyes.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Skutki zaniżonego białka w diecie.
« Odpowiedz #57 : 2009-02-06, 21:02:45 »

   

Krystyna, juz chyba wszyscy wiedza, ze czepiasz sie mnie jak tramwaju. To teraz powiedz mi w czym sek? Prosze o odpowiedz.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Skutki zaniżonego białka w diecie.
« Odpowiedz #58 : 2009-02-06, 21:16:33 »

Cytuj
jesli chodzi o standarty postępowania to tutaj pozwolę się nie zgodzić z Tobą, poniewaz wzorzec powinien byc i tym wzorcem jest własnie proporcja składników pokarmowych ustalona przez dr Kwasniewskiego. pozdrawiam
Viola:

W takimrazie poprosze o standard ZO dla nastepujacy osob:

1. Ja, prosze o standard w dniu kiedy nie plywam ( raz w tygodniu ) ..........................
2. Ja, w dniach kiedy plywam a) kiedy olewam b) kiedy mam ochote C) kiedy plywam jak na olimpiadzie
3. Moj kolega podnosi ciazary, wazy 120 kg, ma 170 wzrostu, cwiczy kazdego dnia 5 godz
4. Mojej zony kolezanka, technik laborant, 110 kg, 180 wrostu

prosze Cie o standarty.

 Wink
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Skutki zaniżonego białka w diecie.
« Odpowiedz #59 : 2009-02-06, 21:24:42 »

admapio no miej litość nade mna Very Happy, tak czy siak wszystkich obowiazuje złota reguła, to miałam na mysli. Very Happy a tę regułe mozna modyfikować w zaleznosci od tych wszystkich opcji ktore mi przedstawiles.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.059 sekund z 17 zapytaniami.