forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 15:57:57

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Skutki zaniżonego białka w diecie.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Skutki zaniżonego białka w diecie.  (Przeczytany 62440 razy)
adampio
Go


Email
Odp: Skutki zaniżonego białka w diecie.
« Odpowiedz #60 : 2009-02-06, 21:33:51 »

admapio no miej litość nade mna Very Happy, tak czy siak wszystkich obowiazuje złota reguła, to miałam na mysli. Very Happy a tę regułe mozna modyfikować w zaleznosci od tych wszystkich opcji ktore mi przedstawiles.


To znaczy, ze mialas na mysli standard dla kazdego osobnika w zleznosci od jego pracy, stanu fizycznego, wykonywanego zawodu itd w danej chwili.Tak? Jezeli tak, to sie z Toba zgadzam, i mam litosc nad Toba.  Very Happy Nie wspominajac juz innych spraw.
Po prostu nie generalizujmy!!!!

Nie mozna powiedziec, ze adampio i viola, poniewaz maja tyle samo wzrostu i sa tej samej budowy ciala, waza tyle samo to powinni jesc dziennie: B 59 T: 180  W: 41...?
zapominajac  o tym, ze viola siedzi w domu a adampio plynie 21 km w tygodniu!!!!!!!!!!!

adampio pije ..........3 litry smietany w tygodniu!!!!

 Wink
Zapisane
viola44
Go


Email
Odp: Skutki zaniżonego białka w diecie.
« Odpowiedz #61 : 2009-02-06, 21:44:46 »

adampio, powiedz mi jeszcze jedno, po przebudowie nie musimy jesc mniej wegli niz bialka po proporcja sie zmienia 1;1 czyli mozna jesc mniej wiecej tyle samo bialka co wegli prawda? ale ich ilosc zalezy od trybu zycia czy dobrze rozumuje?
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Skutki zaniżonego białka w diecie.
« Odpowiedz #62 : 2009-02-06, 22:32:11 »

   

Krystyna, juz chyba wszyscy wiedza, ze czepiasz sie mnie jak tramwaju. To teraz powiedz mi w czym sek? Prosze o odpowiedz.

Ja ?   Confused
To przecież czesio się Ciebie "czepia", że nie rozumie tego ostatniego zdanka. I to on raczej mógłby napisać, że ten uroczy skecz - to ode mnie aluzju do niego... Wink

Adampio, ja naprawdę nic do Ciebie nie mam.  Cool
Fajnie, że chce Ci się być aktywnym na forum, dzielić się róznymi własnymi doświadczeniami i podawać różne, ciekawe przepisy kulinarne! Smile
Po prostu czasem zdarzają Ci się drobne pomyłki (a komu się nie zdarzają, niech pierwszy rzuci kamień... Wink - jak mówi mądre powiedzonko)...  Wink Wink Wink

Już kiedyś to wyjaśniałam, ale powtórzę.
Chodzi tylko o to, żeby jednak ktoś taki błąd poprawił, dla dobra innych czytających, zwłaszcza dla tych, co się dopiero uczą stosowania DO. I tu nie chodzi o Ciebie. Ja na przykład nigdy nie biorę nikomu za złe, jeśli poprawia jakiś mój błąd, bo przecież błędy robimy zupełnie nieświadomie...  Smile

Chyba zauważyłeś, że w sumie ostatnio mało się odzywam. Strach tu się odezwać, bo czesio mnie zaraz zgłosi do admina "za trolling"... Wink
A najgorsze jest to, że ja nie wiem, co mi wolno napisać, a co wg admina i czesia jest trollowaniem (?)
Ale już nie pytam, bo i tak nie dostanę odpowiedzi.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Skutki zaniżonego białka w diecie.
« Odpowiedz #63 : 2009-02-06, 22:36:47 »

adampio, powiedz mi jeszcze jedno, po przebudowie nie musimy jesc mniej wegli niz bialka po proporcja sie zmienia 1;1 czyli mozna jesc mniej wiecej tyle samo bialka co wegli prawda? ale ich ilosc zalezy od trybu zycia czy dobrze rozumuje?
 

Ja pojmuje to tak. Po przbuduwie organizmu, jedzac najlepsze bialko ( zoltka i podroby ) i nie uprawiajac sportu "wyczynowo", stosujac zasade, ze min bialka to 0,8 x waga, powinno sie jjesc B:W jak 1:1 a nawet, jak mowi Dr. Kwasniewski 1:1,5, ale to pod warunkiem, ze jjemy to najlepsze bialko. Malo tego, musimy uwzglednic to, ze jedzac nawet to najlepsze bialko w minimalnych albo nazwijmy to optymalnych proporcjach, z tej ilosci bialka zostanie przerobiona na weglowodany okolo 25 gr. Czyli jedzac zgodnie z zasadami BTW, majac tak jak ja 186 wzrostu, wagi 82 kg, zjadam dziennie ( wg normy ) okolo 64 gr B z czego otrzymuje 25 gr weglowodanow, czyli rachunek jest prosty,biore tu pod uwage tylko  B:W
B: 65 gr ( to co mowi biochemia : Waga x 0,8) ( z tego mam 25 gr weglowodanow)
W: zgodnie z zasada ZO, osma czesc spozytego bialka, czyli: 65 x 0,8= 52
Do 52 nalezy dodac 25 gr weglowodanow przerobionych z bialka= otrzymujemy sume 77 gr

To jest teoria
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Skutki zaniżonego białka w diecie.
« Odpowiedz #64 : 2009-02-06, 22:40:21 »

   

Krystyna, juz chyba wszyscy wiedza, ze czepiasz sie mnie jak tramwaju. To teraz powiedz mi w czym sek? Prosze o odpowiedz.

Ja ?   Confused
To przecież czesio się Ciebie "czepia", że nie rozumie tego ostatniego zdanka. I to on raczej mógłby napisać, że ten uroczy skecz - to ode mnie aluzju do niego... Wink

Adampio, ja naprawdę nic do Ciebie nie mam.  Cool
Fajnie, że chce Ci się być aktywnym na forum, dzielić się róznymi własnymi doświadczeniami i podawać różne, ciekawe przepisy kulinarne! Smile
Po prostu czasem zdarzają Ci się drobne pomyłki (a komu się nie zdarzają, niech pierwszy rzuci kamień... Wink - jak mówi mądre powiedzonko)...  Wink Wink Wink

Już kiedyś to wyjaśniałam, ale powtórzę.
Chodzi tylko o to, żeby jednak ktoś taki błąd poprawił, dla dobra innych czytających, zwłaszcza dla tych, co się dopiero uczą stosowania DO. I tu nie chodzi o Ciebie. Ja na przykład nigdy nie biorę nikomu za złe, jeśli poprawia jakiś mój błąd, bo przecież błędy robimy zupełnie nieświadomie...  Smile

Chyba zauważyłeś, że w sumie ostatnio mało się odzywam. Strach tu się odezwać, bo czesio mnie zaraz zgłosi do admina "za trolling"... Wink
A najgorsze jest to, że ja nie wiem, co mi wolno napisać, a co wg admina i czesia jest trollowaniem (?)
Ale już nie pytam, bo i tak nie dostanę odpowiedzi.


Wlasnie, Krystyno, i dlatego Cie tu wezwalem!!!!

Sorry, jezeli przeszkodzilem w jakeijs uroczystosci rodzinnej, ale dawno Cie tu nie bylo!!!

Sorry, za ten ostatni post, teraz widze, ze to nie od Ciebie. Przepraszam
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Skutki zaniżonego białka w diecie.
« Odpowiedz #65 : 2014-03-27, 21:44:09 »

adampio, powiedz mi jeszcze jedno, po przebudowie nie musimy jesc mniej wegli niz bialka po proporcja sie zmienia 1;1 czyli mozna jesc mniej wiecej tyle samo bialka co wegli prawda? ale ich ilosc zalezy od trybu zycia czy dobrze rozumuje?
 

Ja pojmuje to tak. Po przbuduwie organizmu, jedzac najlepsze bialko ( zoltka i podroby ) i nie uprawiajac sportu "wyczynowo", stosujac zasade, ze min bialka to 0,8 x waga, powinno sie jjesc B:W jak 1:1 a nawet, jak mowi Dr. Kwasniewski 1:1,5, ale to pod warunkiem, ze jjemy to najlepsze bialko. Malo tego, musimy uwzglednic to, ze jedzac nawet to najlepsze bialko w minimalnych albo nazwijmy to optymalnych proporcjach, z tej ilosci bialka zostanie przerobiona na weglowodany okolo 25 gr. Czyli jedzac zgodnie z zasadami BTW, majac tak jak ja 186 wzrostu, wagi 82 kg, zjadam dziennie ( wg normy ) okolo 64 gr B z czego otrzymuje 25 gr weglowodanow, czyli rachunek jest prosty,biore tu pod uwage tylko  B:W
B: 65 gr ( to co mowi biochemia : Waga x 0,8) ( z tego mam 25 gr weglowodanow)
W: zgodnie z zasada ZO, osma czesc spozytego bialka, czyli: 65 x 0,8= 52
Do 52 nalezy dodac 25 gr weglowodanow przerobionych z bialka= otrzymujemy sume 77 gr

To jest teoria

Teoretycznie zimą powinniśmy się permanentnie wałkonić, ale to moja teoria. Smile
A nocą jednak spać, czego zarówno sobie, jak i Państwu życzę. O! Very Happy
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Skutki zaniżonego białka w diecie.
« Odpowiedz #66 : 2014-03-27, 21:52:02 »

W skarpetkach oczywiście Laughing

A nocą jednak spać, czego zarówno sobie,
Jesteś niczym szpieg z krainy deszczowców.... Smile śledzisz ludzi Razz
Stare przyzwyczajenia?  Cool
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Skutki zaniżonego białka w diecie.
« Odpowiedz #67 : 2014-03-27, 21:55:26 »

Gonię ich myśli. Laughing Wink Razz
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Skutki zaniżonego białka w diecie.
« Odpowiedz #68 : 2014-03-27, 21:57:47 »

Bez skarpetek. Laughing Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Skutki zaniżonego białka w diecie.
« Odpowiedz #69 : 2014-03-27, 22:08:05 »

Bez skarpetek. Laughing Laughing
Po rżysku.
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Skutki zaniżonego białka w diecie.
« Odpowiedz #70 : 2014-03-27, 22:11:13 »

Bez problemu. Wądołki to tylko las i rżysko. Very Happy
A skarpetki są do ... innej bajki.  Laughing Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Skutki zaniżonego białka w diecie.
« Odpowiedz #71 : 2014-03-27, 22:18:23 »

Bez problemu. Wądołki to tylko las i rżysko. Very Happy
A skarpetki są do ... innej bajki.  Laughing Laughing
Na galowo, znaczy reprezentacyjnej Laughing
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Skutki zaniżonego białka w diecie.
« Odpowiedz #72 : 2014-03-28, 06:29:56 »

porzadny rozruch to podstawa*
8h snu
8zoltek
1/2 kostki wiejskiego twarogu
maslo
i
koniecznie cukier do tego. Bez cukru nie ma zycia... B-)
A wszystko wyliczone pod wage dnia praca trening i kawalerzysci Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Skutki zaniżonego białka w diecie.
« Odpowiedz #73 : 2014-03-28, 08:31:50 »

porzadny rozruch to podstawa*
8h snu
8zoltek
1/2 kostki wiejskiego twarogu
maslo
i
koniecznie cukier do tego. Bez cukru nie ma zycia... B-)
A wszystko wyliczone pod wage dnia praca trening i kawalerzysci Very Happy
Takie coś było:
8 godzin pracy,
8 godzin snu,
8 godzin odpoczynku Very Happy
Ale wtedy to mieli zaniżone białko w diecie...
Inaczej, małowartościowe, chociaż jaja, twaróg, masło i cukier były...
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Skutki zaniżonego białka w diecie.
« Odpowiedz #74 : 2014-03-28, 12:13:39 »

porzadny rozruch to podstawa*
8h snu
8zoltek
1/2 kostki wiejskiego twarogu
maslo
i
koniecznie cukier do tego. Bez cukru nie ma zycia... B-)
A wszystko wyliczone pod wage dnia praca trening i kawalerzysci Very Happy

Przepraszam za szczerość, ale nie dorosłem wszak jeszcze. Do dupy jest taki plan, który nie uwzględnia biochemii. Wink Laughing Razz
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Skutki zaniżonego białka w diecie.
« Odpowiedz #75 : 2014-03-28, 15:39:38 »

to nie moj problem Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Skutki zaniżonego białka w diecie.
« Odpowiedz #76 : 2014-03-28, 17:47:18 »

"No to Ci pomogę". Laughing Laughing Razz
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Skutki zaniżonego białka w diecie.
« Odpowiedz #77 : 2015-02-27, 20:18:03 »

adampio, powiedz mi jeszcze jedno, po przebudowie nie musimy jesc mniej wegli niz bialka po proporcja sie zmienia 1;1 czyli mozna jesc mniej wiecej tyle samo bialka co wegli prawda? ale ich ilosc zalezy od trybu zycia czy dobrze rozumuje?
 

Ja pojmuje to tak. Po przbuduwie organizmu, jedzac najlepsze bialko ( zoltka i podroby ) i nie uprawiajac sportu "wyczynowo", stosujac zasade, ze min bialka to 0,8 x waga, powinno sie jjesc B:W jak 1:1 a nawet, jak mowi Dr. Kwasniewski 1:1,5, ale to pod warunkiem, ze jjemy to najlepsze bialko. Malo tego, musimy uwzglednic to, ze jedzac nawet to najlepsze bialko w minimalnych albo nazwijmy to optymalnych proporcjach, z tej ilosci bialka zostanie przerobiona na weglowodany okolo 25 gr. Czyli jedzac zgodnie z zasadami BTW, majac tak jak ja 186 wzrostu, wagi 82 kg, zjadam dziennie ( wg normy ) okolo 64 gr B z czego otrzymuje 25 gr weglowodanow, czyli rachunek jest prosty,biore tu pod uwage tylko  B:W
B: 65 gr ( to co mowi biochemia : Waga x 0,8) ( z tego mam 25 gr weglowodanow)
W: zgodnie z zasada ZO, osma czesc spozytego bialka, czyli: 65 x 0,8= 52
Do 52 nalezy dodac 25 gr weglowodanow przerobionych z bialka= otrzymujemy sume 77 gr

To jest teoria

Teoretycznie zimą powinniśmy się permanentnie wałkonić, ale to moja teoria. Smile
A nocą jednak spać, czego zarówno sobie, jak i Państwu życzę. O! Very Happy

Podbijam! Praktycznie podbijam. Laughing Życzenia też! Laughing Laughing Laughing
Zapisane
JTKirk
Go


Email
Odp: Skutki zaniżonego białka w diecie.
« Odpowiedz #78 : 2015-02-28, 21:16:08 »

Radzio, jak dla mnie fajnie że podbijasz, bo wpadają mi ciekawe rzeczy do czytania Smile
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Skutki zaniżonego białka w diecie.
« Odpowiedz #79 : 2015-03-01, 08:20:22 »

 Very Happy
To przypadłość taka, jakbym chciał czas cofnąć, a ... przecież się nie da. Wink Very Happy Na szczęście. Laughing
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 20 zapytaniami.