forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 19:10:35

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
10. Nie wolno głodzić się ani pościć.
660589 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Smalec ze skwarkami
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Smalec ze skwarkami  (Przeczytany 11346 razy)
Teresa Stachurska
Go


Email
Smalec ze skwarkami
« : 2013-01-17, 18:27:25 »

Zapisane
RG
Go


Email
Odp: Smalec ze skwarkami
« Odpowiedz #1 : 2013-05-10, 11:46:36 »

Ja właśnie sobie robie taki smalczyk, tylko z 500g pachwiny wędzonej. Pokroiłem w drobną kostkę i smażę na wolnym ogniu, dodałem wody i zastanawiam się czy dodawać cebulę? Majeranek na pewno dodam pod koniec.

Musi wyjść dobry bo to mój jedyny posiłek na jutro, jak już wspominałem jadę jutro na ślub i wesele wegetariański Smile

Może ktoś ma sposób sprawdzony jak podjadać na takim weselu smalec "spod stołu" aby gospodarze i inni goście nie skumali co się dzieje? Very Happy

Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25520

pindżar ryskow wyszy


Odp: Smalec ze skwarkami
« Odpowiedz #2 : 2013-05-10, 11:50:51 »

A nie wystarczy wodka? Very Happy Jezeli czytales zalecenia admina to na alkoholowej imprezie tez mozna zrobic sobie dobrze, aby jesc bialko dobre (moze chociaz jajka beda) i sama wodke.

Ja przetestowalem w ostatnia sobite i dziala elegancko, wypilem morze wodki i zupelnie nic mi nie bylo na 2 dzien, z rana wstalem rzeski i wypoczety kiedy inni umierali.
Smalcu w to nie mieszaj, wyprodukuj sobie trojglicerydy z alkoholu Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
RG
Go


Email
Odp: Smalec ze skwarkami
« Odpowiedz #3 : 2013-05-10, 12:01:50 »

Dobry pomysł ale niestety wodka odpada bo w niedzielę ok. 12 bede wracał do Warszawy a to prawie 400 km, więc wolę nie ryzykować Very Happy Może ze 4 x 25g wychylę i to wszystko Smile

Biorę ze sobą placki serowe i sernik optymalny mocno maślany, do tego smalczyk i bezie klawo Very Happy

Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Smalec ze skwarkami
« Odpowiedz #4 : 2013-05-10, 12:08:37 »

Kubek śmietany przed może też dobry? I drugi w trakcie. Po 200 ml.

A wódka - http://www.stachurska.eu/?p=8609 Wink 
Zapisane
RG
Go


Email
Odp: Smalec ze skwarkami
« Odpowiedz #5 : 2013-05-10, 12:13:30 »

Po śmietanie czasami boli mnie brzuch, więc nie nadużywam Smile

Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25520

pindżar ryskow wyszy


Odp: Smalec ze skwarkami
« Odpowiedz #6 : 2013-05-10, 12:24:09 »

Dobry pomysł ale niestety wodka odpada bo w niedzielę ok. 12 bede wracał do Warszawy a to prawie 400 km, więc wolę nie ryzykować Very Happy Może ze 4 x 25g wychylę i to wszystko Smile
No to rzeczywiscie lipa, mnie by nikt nie zmusil zeby isc na wesele gdzie sie nie najem i przede wszystkim nie napije  Shocked Chcieli mnie wrobic w kierowanie na ostatnim ale od razu na wejscie chlapnalem sobie szklaneczke bimbru zeby nie mieli watpliwosci  Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
RG
Go


Email
Odp: Smalec ze skwarkami
« Odpowiedz #7 : 2013-05-10, 12:36:23 »

Normalnie tez bym sie wymigał ale to ślub siostry, więc nie mogę Smile
Zapisane
grenis
Go


Email
Odp: Smalec ze skwarkami
« Odpowiedz #8 : 2013-05-10, 12:48:18 »

To siostra jest wege ?
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25520

pindżar ryskow wyszy


Odp: Smalec ze skwarkami
« Odpowiedz #9 : 2013-05-10, 12:49:13 »

Z drugiej strony to niezly faszyzm zmuszac gosci do tego samego, cieszyc sie wypada sie, ze nie sa breatharianami  Laughing Laughing Laughing Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25520

pindżar ryskow wyszy


Odp: Smalec ze skwarkami
« Odpowiedz #10 : 2013-05-10, 12:50:44 »

"Podajemy teraz pierwsze danie  - kelnerzy otwieraja szeroko okna sali i wszyscy jemy do syta energii z kosmosu. Na deser energia podana przez okienka w suficie"  Laughing Laughing Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
RG
Go


Email
Odp: Smalec ze skwarkami
« Odpowiedz #11 : 2013-05-10, 13:00:58 »

Tak, siostra i jej narzeczony są wegetarianami.

Zyon, jestem dokłądnie takiego samego zdania jak Ty Smile

Jakoś się przemęcze... za miast kwiatków ma być karma dla zwierząt ale już do tego nie przyłoże ręki aby biedne zwierzęta karmic chemikaliami...
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25520

pindżar ryskow wyszy


Odp: Smalec ze skwarkami
« Odpowiedz #12 : 2013-05-10, 13:12:31 »

No ja bym w tym wypadku sie wcale nie ukrywal i osttentacyjnie ten smalczyl wyciagnal, wlozyl do niego rurke od drinkow i powoli sobie popilal  Laughing Laughing

No chyba, ze jaja w majonezie, to dobra weselna potrawa jest.

Albo salatka wielowarzywan, ta z groszkiem, ogorkiem, ziemniakiem, jablkiem, marchewka, groszkiem, ogorkiem kiszonym, jajkiem i majonezem. Tylko holender jak tak sobie nawet w myslach komponuje to jakas szynka albo boczek do tego pasuje sam z siebie  Confused
Zapisane

Work Buy Consume Die
RG
Go


Email
Odp: Smalec ze skwarkami
« Odpowiedz #13 : 2013-05-10, 13:23:38 »

Jak znam życie to będzie szynka, kiełbaski, krakowska sucha i wiele tego typu "wędliny" tylko tyle, że to będą z soi i zamiast wędzenia będą wymoczone w koncentracie dymu wędzarniczego... w takim razie liczę na jajka w majonezie, no i może faktycznie bedzie taka sałatka z majonezem Smile

Smalczyk załatwie zaraz przed i zaraz po Smile

Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25520

pindżar ryskow wyszy


Odp: Smalec ze skwarkami
« Odpowiedz #14 : 2013-05-10, 13:30:03 »

W takim wypadku smietanka w kartoniku zalatwia sprawe elegancko Wink Nawet legalnie do kawki mozesz sobie dolewac Very Happy

Ja jak wiedzialem, ze jade na jakies szkolenia gdzie nie bede mial czasu zjesc a podadza conajwyzej paluszki, ciasteczka i cole to sobie pakowalem do marynary 5-6 zoltek zawinietych w folie aluminiowa kazde, wygladalo jak cukierek Very Happy A w kieszen druga 250ml smietanki i po zawodach.
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Smalec ze skwarkami
« Odpowiedz #15 : 2013-05-10, 13:36:04 »

W takim wypadku smietanka w kartoniku zalatwia sprawe elegancko Wink Nawet legalnie do kawki mozesz sobie dolewac Very Happy

Ja jak wiedzialem, ze jade na jakies szkolenia gdzie nie bede mial czasu zjesc a podadza conajwyzej paluszki, ciasteczka i cole to sobie pakowalem do marynary 5-6 zoltek zawinietych w folie aluminiowa kazde, wygladalo jak cukierek Very Happy A w kieszen druga 250ml smietanki i po zawodach.
Laughing
Zapisane
RG
Go


Email
Odp: Smalec ze skwarkami
« Odpowiedz #16 : 2013-05-10, 13:36:40 »

Ja liczę na to, że w tej knajpie gdzie będzie wesele to będzie można zamówić sobie na przykład kubeczek śmietany Smile Byłem właśnie w sklepie i mieli tylko taką 18% i to ze skrobią modyfikowaną jako zagęstnik, więc odpuściłem zakup Smile
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25520

pindżar ryskow wyszy


Odp: Smalec ze skwarkami
« Odpowiedz #17 : 2013-05-10, 13:42:02 »

Pewnie Piatnica, bo tam sypia jakies biale proszki do zageszczania. Ale moze kup smietanke nie smietane, taka w kwadratowym karotniku z nakretka. Szybkie, wygodne i skuteczne jak piersiowka na dzikim zachodzie  Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
RG
Go


Email
Odp: Smalec ze skwarkami
« Odpowiedz #18 : 2013-05-10, 13:44:42 »

Już mi się nie chciało iść do mlekowity, pozostanę przy smalcu a ze śmietanką bedę improwizował on-line na miejscu Very Happy
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.041 sekund z 19 zapytaniami.