forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 16:49:29

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660426 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Trądzik
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Trądzik  (Przeczytany 59857 razy)
samsun
Go


Email
Trądzik
« : 2006-04-27, 16:08:20 »

Witam,

Mam 18 lat , mam problemy z trądzikiem już kilka lat , wiem że duża częsc ze go mam to złe odzywianie, ( pozatym dojzewanie) - czy dieta Pana Dr. Kwasniewskiego moze mi pomóc? czy jedzenie optymalne moze okazać sie przełomem w walce z tą chorobą? , przez ostatni miesiąc byłem na diecie optymalnej - zauwazylem sporą poprawę- niestety zaprzestałem jej stosowania z braku czasu. Zastanawiam sie czy nie powrócic do niej...

powrzechnie uwaza sie ze tluszcze zwierzece są trądzikowtwórcze, mysle ze to mit ... w polączeniu z węglowodonami - szczera prawda...
p.s czy jest na forum osoba która jest na diecie i ma trądzik lub sie z niego wyleczyła dzięki tej diecie?


*pozdrawiam serdecznie
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Trądzik
« Odpowiedz #1 : 2006-04-27, 17:21:36 »

                          Samsun, wiesz co ? Trafiłeś idealnie. Miałem z tym problem, który właściwie zniknął. Zniknął TYLKO  przy tym żywieniu. Żadne inne eksperymenty nie działały, łącznie z asortymentem pieprzonej medycyny pospołu z antybiotykami. Coś Ci powiem.
                  Gdy miałem 18 lat, byłem posiadaczem o wiele gęstszych włosów niż te na zdjęciu.
    Przyplątało się zapalenie mieszków włosowych. Było bardzo rozległe, dokuczliwe i bolesne. Małe guzki w centrum włosa przy skórze. Brrrrrr !! Nie cofało się, więc odwiedziłem dermatologa. Przyjmowała w domu i w sym pokoju miała całą bibliotekę fachowych książek akademickich na temat ludzkiej skóry i jej patologii. I wiesz , co mi powiedziała po oględzinach ? Najpierw się przeraziła, a potem stwierdziła, że tego nie da się wyleczyć. Że będę z tym żył.
          Człowieku ! MIałem 18 lat, na nic nie chorowałem, tylko na te cholerne mieszki , a potem miałem trądzik na twarzy i plecach.  Ten babsztyl zapisał mi Dalacin wewnętrznie w dawce okropnie wysokiej !! Dopiero po latach dowiedziałem się, co to za antybiotyk. O tym, że można go stosować tylko w ekstremalnych przypadkach, jak obustronne , ciężkie zapalenie płuc czy mózgu.
          No, ale zażywałem, bo ...nie znałem pewnej barrrdzo mądrej książki z banalnym tytułem.
   Nie pomogło, za to wypolerowałem z flory bakteryjnej jelita (o tym nawet nie będę pisał, bo te wspomnienia to trauma).
      Zapalenie mieszków stało się chroniczne no i dołączył trądzik. Bywały też spore wykwity, czopy ropne. Próbowałem maści, mydeł, płynów i innych dupereli, które można wrzucić do kosza na śmieci.
       Książkę "Dieta Optymalna" zaproponował mi mój nieżyjący już Dziadek, który dzięki niej przedłużył sobie o kilka lat życie i wstał z łóżka, z którego nie mógł się prawie podnieść, ponieważ miał ciężką dusznicę bolesną, przebyte zapalenie osierdzia (pomylone z zapaleniem gardła) i dwa zawały..
       Okazało się, że TO JEST JEDYNY SPOSÓB. Jedyny właściwy, a zapewniam, że dogmatów nie znoszę. To nie był metafizyczny bełkot, a czysta prawda.
        Kłopoty ze skórą ustąpiły całkowicie z pleców po kilku tygodniach.
                Twarz oczyściła się nieco później , nawet z przebarwień.
     Co do mieszków włosowych. Wyzdrowiały.
         Potem kilka razy rezygnowałem z zupełnie irracjonalnych powodów z żywienia i za każdym razem problemy zaczynały znowu się pojawiać. Wtedy zrozumiałem, że jest tylko jedna droga. Nie wolno z niej zbaczać, zwłaszcza jak się ma dermatologicznie przerąbane. Tyle lat patologii musiało coś utrwalić.
           
Ps: Proponuję zapoznać się z tym rodzajem wiedzy i jak najszybciej rozpocząć przebudowę.
               Ze swojego doświadczenia wiem, że szkoda czasu.
       Wystarczająco zapłaciłem za swą potężną głupotę.

pozdrawiam !

Tomek
         
Zapisane
samsun
Go


Email
Odp: Trądzik
« Odpowiedz #2 : 2006-04-27, 17:42:52 »

Własnie bardzo wazne jest samo zaparcie i nie zbaczanie z wczesniej ustalonej drogi... no cuż mi silna wola wystarczyła na miesiąc stosowania DO, teraz przechodze na długgiiiii okres tego żywienia.
dzięki za słowa wsparcia - z trądzikiem już sobie częsciowo poradziłem ok 60% , noale pozostaje 40 % no i przebarwienia - mam nadzieje ze dzięki tej diecie poprawie ogólny stan mojej skóry

p.s. mozesz zaponać sie z moim przykładowym dziennym jadlospisem i powiedziec co jest ok a co nalezalo by zmienić;)

ot więc:

Sniadanie: zwykle jest to jajecznica z 4 jajek na duzej ilosci smalcu do tego pol pomidora
2 sniadanie w sql to albo kabanos albo parówka

obiad- tu jest róznie - dzis zjadlem kluski serowo jajeczne , z sosem pomidorowym i z miesem mielonym + kawałek masła natualnego

innym dniem znowu 2 łyzki kaszy jeczmiennej z wątróbka usmazoną na masle i sałatą z 30% smietaną + herbata zielona

innym dniem znowu usmazony kawalek miesa na smalcu np udo do tego salatka ( mala porcja) z pora  ogórka  i majonezu

na podwieczorek zjadam odrobine owoców posypaną otrębami i siemiem lnianym  owoce to ( 1/6 pomarancza, 1/3 banana , 1/3 jabka, 1/2 kiwi )

kolacji albo nie jadam albo zjem np parówki ugotowane z dodatkiem masła + herbata zielona



czasami zjadam troche nabiału z reguły wieczorem , uzupelniam suplementy w postaci b complex tranu cynku

no i wypijam ok 2-3 litórw wody niegazowanej dziennie

pozrdawiam i prosze o sugetsie dotyczące mojej diety Wink
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Trądzik
« Odpowiedz #3 : 2006-04-27, 17:55:47 »

 Każdy je wedle własnego zapotrzebowania na ilość. Proporcja między składnikami jest najistotniejsza. Nie rozumiem tylko, po co Ci te otręby ? Wydaje mi się, że drażnią tylko jelita.
     A czy te kilka litrów wody pijesz z samoprzymusu, czy z potrzeby ?  Zbyt duże ilości wody mogą być niepotrzebnym obciążeniem dla układu pokarmowego .

   Przeliczaj ww, jedz tylko do syta. Nie przeginaj z białkiem, a ww jesz przeciętnie 0,8 gr na kilogram właściwej wagi ciała.  Albo powiem inaczej, słuchaj pilnie potrzeb własnego organizmu. Sam się złapałem na tym, że już nie odczuwam głodu "emocjami", a jedynie tylko wówczas, kiedy jestem naprawdę głodny. Jadłospisu nie ustalam, jem rzeczy bardzo proste, jak najmniej przetworzone.
                   Zrezygnowałem z wędlin. Natychmiast pojawiła się reakcja na chemię tam zawartą.

Tomek

ps : Pewnie coś jeszcze napiszę.

       
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Trądzik
« Odpowiedz #4 : 2006-04-27, 18:00:51 »

Z tego co czytam to nalezy Cie zaliczyc do optymalnych poczatkujacych.
Wiec najlepszym rozwiazaniem jest zakup "KSIAZKI KUCHARSKIEJ" dra J. Kwasniewskiego
Tam znajdziesz prawie wszystko o zywieniu optymalnym +jadlospis na caly miesiac.
  Hana
Zapisane
samsun
Go


Email
Odp: Trądzik
« Odpowiedz #5 : 2006-04-27, 18:04:18 »

Woda raczej z przyzwyczajenia i też potrzebuje jej sporo poniewaz trenuje, od jutra zaczynam diete na całego zalezało by mi na tym aby zacząc jak najbardziej fachowo- co za tym idzie jestem głodny wiedzy na temat DO. Otręby odstawie.
Węglowodany przeliczam rzecz jasna. A proszę powiedz jak to jest , trzeba jeśc w ustalonych godzinach? czy np jestem głodny to jem...

ponadto jak to jest z warzywami i owocami - jesc jak najbardziej tylko pamietac o liczeniu ww? - to tyle?

nie jesz wędlin? ja jem i widze że to duży bląd- no nic czlowiek uczy sie na bledach, a ja widze ze jeszcze mimo wszystko malo jestem zorientowany w tej diecie...

wiem ze pisales ze nie ukladasz sobie jadlospisu- ale proszę podaj jak wygląda twój przykladowy dzien , tak mniej wiecej co jesz.
w jakie produkty jestes zaopatrzony

jesz produkty mleczne?


p.s sorki że Cie tak męcze- zdesperowany chyba troche jestem Sad
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Trądzik
« Odpowiedz #6 : 2006-04-27, 18:36:06 »

  Jesz, kiedy jesteś głodny. KIEDYKOLWIEK. Ostatnio zjadłem pierwszy posiłek dopiero po 15-tej.

  Prowadzę aktywny tryb życia. Barrrrrdzo często wsiadam na rower. Generalnie jeżdżę cały rok - nieważne czy zima, czy cokolwiek. NIe odczuwam często pragnienia. NIe wiem, co jest grane ze mną, ale pragnienie odczułem w skali roku kilka razy !!! Piję, bo czuję, że śluzówka tego potrzebuje, a nie mój mózg. Albo inaczej, pragnienie jest tak liche, że muszę dobrze mu się przysłuchać. Nie wiem, o co chodzi. Przejechałem kilka lat temu jednorazowo 120 km na rowerze ze średnią ok 25 km/h  w terenie średniogórzystym latem.... i musiałem pić na siłę.
       
Przykładowy mój dzień:

"rano"  placki serowo-jajeczne plus 30 gr masła  w okolicach środka dnia jakieś 20 dk karczku lub 10 dk wątroby drobiowej plus frytki czy też ziemniaki w maśle. Jem ogórki kiszone, wszystko popijam sokiem pomidorowym. Po jakimś czasie czekolady nieco. Jem często późnym wieczorem, bo od sześciu lat pracuję popołudniami, a od urodzenia jestem dzieckiem nocy. Biały ser zatopiony w prawdziwej 30% śmietance lub żółty. Owoce rzadko, bo nawet nie będąc na żo po prostu ich nie znosiłem. Został sentyment do banana i kiwi. Uwielbiam podroby !!! Bardziej niż mięso. Liczę cukry proste i złożone.
    Liczę dla ciekawości białko, a jako , że jem tylko to wartościowe, mój organizm zaczął sam ustalać normę na jakieś 40-70 gr na dobę. Z tłuszczy opycham się przetopioną słoniną, prawie całkiem tłustym, dobrze zmasowanym i twardym boczkiem. Ubóstwiam masło !!!! Objadam się pieczarkami. JAko, że zawierają tylko kilka gr cukru, to dokładam je do jajecznic, podrobów, mięs.
                    Jest jeszcze gotowany sernik. Schładzasz, pakujesz w pojemnik i jedziesz do pracy. Teraz szykuje mi się praca kinooperatora, a zatem sernik będzie musowo, bo jest sycący i łatwy w zjedzeniu Smile 
   Produkty mleczne. Nie piję w ogóle mleka. Mleko dostępne w handlu to (tu wulgaryzm , jaki chcesz).
                 Opijam się śmietanką którą albo kwaszę albo piję na słodko. Sery białe to jest królweski smak  Smile Z żółtymi jest gorzej, bo nie są najlepszej jakości, ale i tak je jem. Tyle, że dużo w nich dodatków chemicznych. Topionych nie używam, ani takich twarogów białych w pięknych , kolorowych opakowaniach. Polecam biały ser z Hajnówki, jak i śmietanę. Polecam także ser biały "Mocarz" . Ma 40 % tł. w suchej masie. 

  Poczytaj też dokładnie książki i odpowiedzi na listy ludzi szczęśliwych, bo wyleczonych. Zapoznaj się z biochemią na poziomie dla Ciebie przydatnym. Podejrzewam, że to jest lub może być ważne, jeśłi chcesz zrozumieć pewne mechanizmy.

Tomek
Zapisane
samsun
Go


Email
Odp: Trądzik
« Odpowiedz #7 : 2006-04-27, 19:02:07 »

Dzięki za info i pomoc Wink

za kilka dni napisze jak mi idzie...

p.s. w sumie jestem od 3 dni na tej diecie, z moją twarzą nie było dobrze ale też nie było źle... od tak nijak... no ale przez te 3 dni--->>> katastrofa, nie miałem takiego wysypu i ropnych pryszczy od bardzo bardzo dawna, zbieg okolicznosci, forma przejscia organizmu na ta diete i wywalenie niepotrzebnych produktów min przez skóre? nie wiem:( budzi to we mnie pewne obawy- ale napewno nie zrezygnuje.... a moze zupelnie co innego a mianowicie spedzenie za duzo czasu na sloncu ( a stosuje lek fotouczulajacy - no ale tylko na noc , rano zostaje zmyty), no ale ... kto to wie, mam nadzieje ze teraz bedzie juz tylko lepiej....

pozdro
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Trądzik
« Odpowiedz #8 : 2006-04-27, 19:05:42 »

Moge prosic o przepis na "gotowany sernik"?


Ja bym jednak polecala na poczatek jadlospis z "Ksiazki Kucharskiej",chodzi tu o poczatkowe przestrojenie organizmu.
Po 2-3 miesiacach mozna improwizowac.Ale same poczatki sa wazne.
    Hana
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Trądzik
« Odpowiedz #9 : 2006-04-27, 19:10:48 »

Duze prawdopodobienstwo, ze organizm (przez ten wysyp) zaczyna sie czyscic !!!
 
Powodzenia na drodze nowego stylu zycia!!!
               
                     Hana
Zapisane
samsun
Go


Email
Odp: Trądzik
« Odpowiedz #10 : 2006-04-27, 19:22:29 »

Duze prawdopodobienstwo, ze organizm (przez ten wysyp) zaczyna sie czyscic !!!
 
Powodzenia na drodze nowego stylu zycia!!!
               
                     Hana
Też tak sądzę Wink i oby tak było...
dziękuję

a no i co do tego co napsiałas wczesniej, wbrew pozorom i i postom które napisałem nie jestem taki od początkujący, z dietą mam już coś wspolnego od jakich 3 miesiecy i przez ten czas duzo studiowałem rozne tematy dotyczace DO no i sam dobrze sobie radzilem przez 1 miesiąc... nie długo ale zawsze coś

a co do ksiązki jak najbardziej była by odpowiednia- niestety moje pieniądze na najblizszy miesiąc są bardzo ograniczone - ostatnio duzeee wydatki:/ i nie moge sobie niestety pozwolić na jej zakup Sad- sprawdze w bibliotece czy jest dostepna ( wątpię)
pozdrawiam


p.s dobrze ze istnieją min. takie fora jak to! jestem pełen podziwu dla ludzi którzy potrafią doradzić i podzielic sie info z innymi dla ich dobra i z dobrego serca....
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Trądzik
« Odpowiedz #11 : 2006-04-27, 20:09:31 »

Sprostowanie.
Przepis na "sernik gotowany" znalazlam w KSIAZCE KUCHARSKIEJ
 Hana
Zapisane
kristan
Go


Email
Odp: Trądzik
« Odpowiedz #12 : 2006-04-28, 11:16:32 »

Bezinwazyjne i skuteczne eliminowanie z organizmu infekcji bakteryjnych
i wirusowych, grzybów, pleśni i pasożytów metodą Dr Clark
TRWAŁA LIKWIDACJA TRĄDZIKU SKUTECZNOŚĆ 99% - ZAPRASZAMY


Zapisane
samsun
Go


Email
Odp: Trądzik
« Odpowiedz #13 : 2006-05-04, 14:06:02 »

Początkowe 2-3 dni byly bardzo ladne , skóra sie w miare oczyscila, wchlonily sie niektore pryszcze....

po tygodniu - wysyp niesamowity- nie mialem takiego od ok 2-3 miesiecy ;( -
zalamalem sie...


p.s czy ksiazke "zywienie optymalne" dr. Kwasniewskiego mozna wyporzycyc w bibliotece?

Zapisane
SzymonNM100
Go


Email
Odp: Trądzik
« Odpowiedz #14 : 2006-05-04, 14:18:01 »

Myślę, że za wcześnie oczekujesz na rewelacyjne efekty. A one przyjdą z czasem. Ja początkowo liczyłem bardzo na zmniejszenie długości snu i byłem odrobinę rozczarowany, że po kilku miesiącach nie widać żadnych zmian w tej kwestii. Obecnie po blisko 2 latach śpię 1, bywa że 1,5 godz. krócej niż niegdyś...
Cierpliwości życzę  Smile
Zapisane
samsun
Go


Email
Odp: Trądzik
« Odpowiedz #15 : 2006-05-04, 14:27:35 »

Szymon mysle ze nie rozumiesz, z moją skórą było w już w miare ok, wiedzialem ze w poczatkowych dniach moge miec lekki wysyp, no ale terazjest tragedia- teraz kiedy prawie uporałem sie z tym gównem, po przejsciu na tą diete sie pogorszylo, nie widzialem takie masakry na mojej twarzy juz od bardzo dawna, moje pytanie czy dostane  ksiazke Jana Kwasniweskiego w bibliotece wiarze sie z tym watkiem poniewaz moze ja robie cos nie tak, zle sie odrzywiam, zle układam btw, jem za duzo badz za malo produktów, przesadzam z białkiem... poprostu nie mam pojecia - jenyyy no poprostu rece zalamywac:(... ponadto pojawiły mi sie krostki na ramieniach takie cos podobnego do tzw. potówki ale w nasilnym stopniu- przesadzam z czyms, i pewnie nie umiem ulozyc dobrej diety Sad

pozdrawiam  Sad
Zapisane
SzymonNM100
Go


Email
Odp: Trądzik
« Odpowiedz #16 : 2006-05-04, 15:39:02 »

Co do książki i jej dostępności w bibliotece- to najlepiej zapytać pani bibliotekarki, ona jest najlepiej poinformowana w tym względzie Smile
Jeśli nie ma, to warto spróbować na Allegro. Udało mi się zdobyć Tłuste Życie za 1 zł (plus oczywiście koszty przesyłki).
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Trądzik
« Odpowiedz #17 : 2006-05-04, 16:34:15 »

z moją skórą było w już w miare ok, wiedzialem ze w poczatkowych dniach moge miec lekki wysyp, no ale terazjest tragedia- teraz kiedy prawie uporałem sie z tym gównem, po przejsciu na tą diete sie pogorszylo

Ale tak naprawdę nawet Ty nie wiesz, czy stosujesz ŻO, czy tylko eksperymentujesz ze swoją własna interpretacją ŻO. Z innego Twojego postu wyraźnie wynikało, że nie dbasz o proporcje, a to może nawet oznaczać, że zjadasz więcej węglowodanów niz innych składników. Poza tym, jak można tak pochopnie zabierać się za ŻO, nie znając podstaw i nie czytając nawet książki? Ja bym się bardzo bała. Nie rozumiejąc o co chodzi w tym wszystkim, można sobie zaszkodzić. Nie zdziwiłabym się, gdyby okazało się, że na przykład zjadasz BTW w zbliżonych do siebie proporcjach. A to już nie jest ŻO.

Przeczytaj najpierw książke, poczytaj inne artykuły, listy, to forum chociażby, a dopiero wtedy świadomie i rozsądnie bierz się za żywienie. I kup sobie wagę, tą do ważenia żywności.

Marishka

P.S. Szymon ma rację, zamiast pytać na forum o bibliotekę, poprostu się tam przejdź i zapytaj się TAM.
Zapisane
samsun
Go


Email
Odp: Trądzik
« Odpowiedz #18 : 2006-05-04, 17:20:50 »

Oj oj sie porobiło i wyszło na to ze jestem jednym ze zdeserowanych , niedoswidczonych i malo oczytanych gówniarzy ktorzy nie wiedzac co to ZO biorą sie za nie: no więc tak: poza ksiazką w internecie są rowniez obszerne informacje na temat tej diety, niespozywam btw w nieodpowiednim stosunku- do obliczania uzywam http://optymal-btw.webpark.pl/kalkulator.html , proporcje obliczam, pewnie chodzi ci o ten post dotyczace wysilku fizycznego, fakt wtedy troche zamieszałem i za to przepraszam,

pozatym co do ksiązki jak sie ma biblioteke 5 km od domu to wygodniej jest stworzyc posta na forum niz do niej poprostu isc !

a wracajac do tradziku , wysyp mam, nie wiem z czego i jakie są temu przyczyny- no cuż tak czy siak sie nie poddaje i ciagle bede udoskonal swoje zywienie

samsun
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Trądzik
« Odpowiedz #19 : 2006-05-04, 17:51:21 »

pozatym co do ksiązki jak sie ma biblioteke 5 km od domu to wygodniej jest stworzyc posta na forum niz do niej poprostu isc !

5 km to mniej więcej godzina na piechotę zwykłym tempem. Lub 10 minut na rowerze. Przy tak pięknej wiosennej pogodzie jak teraz, to sama przyjemność. Jest jeszcze... telefon.  Poza tym, skąd my na forum możemy wiedzieć, czy ta pozycja może być dostępna w Twojej bibliotece? Coś tu logika szwankuje...

A "wysyp" możesz mieć z wielu powodów, nie wiedząc co dokładnie robisz/zjadasz każdego dnia, jak można ocenić sytuację? Zapisuj to, co jesz, co robisz inaczej, SŁUCHAJ SWOJEGO ORGANIZMU i zauważaj zachodzące zmiany. Może masz uczulenie na jakiś owoc/warzywo/słodycz, a może na płyn po goleniu lub mydło. Najlepiej jeśli zaczniesz słuchać swojego organizmu i obserwować zmiany.

Marishka

Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 17 zapytaniami.