forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 19:49:42

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
660431 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  Sport
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 1166 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Sport  (Przeczytany 4474670 razy)
_flo
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #120 : 2008-11-14, 12:03:56 »

Krzysztof Michalak, jest  lekarzem neurologiem i jak wynika z uczelnianych dyplomów  biochemikiem  oraz  informatykiem.

 Shocked to jakis gjeniusz
sorry, nie doczytalam
(btw, wszyscy informatycy to rowne chlopaki)
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #121 : 2008-11-14, 14:18:23 »

Raz mi smakuje po wysiłku ser ,a innym razem mam ochote na czekolade  Cool ,to pewnie potrzeba  węglowodanów ,o których wspomniałaś (po wysiłku)  Cool

yyy? no nie bawmy sie juz w kotka i myszka, napisz co masz na mysli, wierze w twoja wiedze w temacie ŻO
ja wiem tylko tyle, ze dobrze jest po cwiczeniach wypic izo-toanik, a osobiscie w 1-2h po zjadam glowny posilek dnia - i tak jakos to mniej wiecej funkcjonuje

Mnie sie po wysilku nie chce jesc, dlatego glowny posilek zjadam na 2 h przed treningiem. Zawsze duzo tluszczu i malo wegla.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #122 : 2008-11-14, 14:31:29 »

Raz mi smakuje po wysiłku ser ,a innym razem mam ochote na czekolade  Cool ,to pewnie potrzeba  węglowodanów ,o których wspomniałaś (po wysiłku)  Cool

yyy? no nie bawmy sie juz w kotka i myszka, napisz co masz na mysli, wierze w twoja wiedze w temacie ŻO
ja wiem tylko tyle, ze dobrze jest po cwiczeniach wypic izo-toanik, a osobiscie w 1-2h po zjadam glowny posilek dnia - i tak jakos to mniej wiecej funkcjonuje

Mnie sie po wysilku nie chce jesc, dlatego glowny posilek zjadam na 2 h przed treningiem. Zawsze duzo tluszczu i malo wegla.

Czasem po basenie chce mi sie pić  Cool
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #123 : 2008-11-14, 18:50:00 »

No więc tak  Very Happy Rozpiera mnie niesamowicie energia,bo pewne rzeczy poszły po mojej mysli i jestem szcześliwa jak nie wiem co!  Very Happy
To wszystko ma niesamowity wpływ na moje wyczyny na basenie!  Very Happy Dziś mianowicie przepłynęłam prawie (moze bez 2m) całą długość basenu  Very Happy ,z czym wczesniej miałam problem   Shocked Smile
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #124 : 2008-11-14, 19:45:17 »

procentowy podział rozpadu pirogronianu pomiędzy acetylo-CoA i szczawiooctan. O tym, która z tych dwóch reakcji przeważa, decyduje szereg czynników
Shocked

Przemiana pirogronianu w szczawiooctan to nic innego jak "pierwszy krok" do glukoneogenezy. Im więcej insuliny tym mniej pirogronianu zamienia się w szczawiooctan, a im więcej glukagonu i adrenaliny, tym więcej pirogronianu zamienia się w acetylo-CoA.

PS
Zapytaj, jeśli możesz, tego Michalaka o te wiele czynników - ciekawe co jeszcze w/g niego...?
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #125 : 2008-11-14, 20:15:05 »

... istotna jest tak na prawdę suma białek i węglowodanów, która zależy od szybkości uciekania jabłczanu z mitochondrium
Shocked

Ponieważ szczawiooctan nie może przenikać przez błonę mitochondrialną musi być zamieniony w jabłczan, który z kolei może przejść do cytozolu i przez cytozolową dehydrogenazę jabłczanową staje się znów szczawiooctanem. O tym decyduje potencjał cytozolu, regulowany pośrednio humoralnie: poziomem insuliny, glukagonu i adrenaliny i bezpośrednio niehumoralnie, przez stężrnie jonów wodorowęglanowych, więc co do tego ma jakaś suma i jakich "białek" i "węglowodanów".?  Shocked
Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #126 : 2008-11-14, 21:07:34 »

Zapytaj, jeśli możesz, tego Michalaka o te wiele czynników - ciekawe co jeszcze w/g niego...?
Czy znaczy to, że ‘Biochemia w pigułce’ straciła na wiarygodności? Cool Szkoda bo w Poznaniu o tym jeszcze nie wiedzą. Confused

http://www.optymalni.poznan.pl/artykuly-18-p.html
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #127 : 2008-11-14, 22:45:16 »

(...)
Ponieważ szczawiooctan nie może przenikać przez błonę mitochondrialną musi być zamieniony w jabłczan, który z kolei może przejść do cytozolu i przez cytozolową dehydrogenazę jabłczanową staje się znów szczawiooctanem. O tym decyduje potencjał cytozolu, regulowany pośrednio humoralnie: poziomem insuliny, glukagonu i adrenaliny i bezpośrednio niehumoralnie, przez stężrnie jonów wodorowęglanowych, więc co do tego ma jakaś suma i jakich "białek" i "węglowodanów".?  Shocked
(...)
Zawsze jak czytam taki biochemiczny wywód to się martwię, żeby nam to wspominane „CUŚ” nie umknęło, które stanowi na przykład przewagę słoniny nad smalcem.

Żeby być lepiej zrozumianym:
Dmuchana bułka b.grubo posmarowana masłem z plaserkiem białego sera spełnia proporcje ŻO, ale nie polecam takiego zestawu jako podstawę diety.

Raczej polegam na bogatym w „CUŚ” żółtku i mięsie wieprzowym.

Jan Kwaśniewski podkreśla proporcję jako główną zasadę, ale także podkreśla najlepsze źródła BT, co jest nieraz omijane przez zestawianie Diety głównie z sera i Optymalnych wypieków, czy serników. Chyba bym się skłaniał do określenia minimalne ilości żółtek i porcji kolagenu dla zwolenników Diety niskomięsnej/niskożółtkowej by nie było nieporozumień.
Cool
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #128 : 2008-11-15, 08:01:31 »

Jaka dmuchana bułka? Shocked
Nie wyjaśniam podstaw DO - od tego są inni Very Happy
Mogę wyjaśnić chętnie w jakich warunkach większość pirogronianu jest zamieniana na acetylo-CoA, który nie wchodzi na cykl cytrynowy, a jest zamianiany na tłuszcz w większości zapasowy, a nie energetyczny lub (i) cholesterol i przy jakiej proporcji GSO się to dzieje, a kiedy jest inaczej, ale to nie jest miejsce, ani czas na takie wywody. Sad
To pisze w "Jak nie chorować?" - każdy może sobie przeczytać.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #129 : 2008-11-15, 08:31:39 »

Zapytaj, jeśli możesz, tego Michalaka o te wiele czynników - ciekawe co jeszcze w/g niego...?
Czy znaczy to, że ‘Biochemia w pigułce’ straciła na wiarygodności? Cool Szkoda bo w Poznaniu o tym jeszcze nie wiedzą. Confused

http://www.optymalni.poznan.pl/artykuly-18-p.html

zbynku!
piszesz tak zawile, że nie wiem o co ci chodzi?. W cytowanym artykule przez ciebie jakiś Michalak (którego nie znam) stara się wyjaśnić przystępnie podstawy przemian biochemicznych białek, tłuszczy i weglowodanów. Co ma wspólnego z Dietą Optymalną? Shocked
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #130 : 2008-11-15, 08:56:54 »

...  jakiś Michalak (którego nie znam) stara się wyjaśnić przystępnie podstawy przemian biochemicznych białek, tłuszczy i weglowodanów. Co ma wspólnego z Dietą Optymalną? Shocked
Ten "jakiś Michalak" jest lekarzem. Za czasów J.Turostowskiego przyjmował w Arkadii w Poznaniu. Był moim pierwszym lekarzem opty.
Jest neurologiem dlatego myślałam, że mi bardzo pomoże. Przy każdej wizycie zapisywał prądy selektywne, a potem zaproponował mi preparat ANRY za 50 zł. Straciłam zaufanie do niego i przeszłam do 'samonaucznia' i zrozumienia jaki ma wpływ odżywianie namój organizm.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #131 : 2008-11-15, 09:03:26 »

A, to bardzo dużo mi wyjaśniło, jak mówisz "Turostowski". Szkoda słów!.
Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #132 : 2008-11-15, 10:25:49 »

Zapytaj, je¶li możesz, tego Michalaka o te wiele czynników - ciekawe co jeszcze w/g niego...?
Czy znaczy to, że ‘Biochemia w pigułce’ straciła na wiarygodno¶ci? Cool Szkoda bo w Poznaniu o tym jeszcze nie wiedz±. Confused

http://www.optymalni.poznan.pl/artykuly-18-p.html

zbynku!
piszesz tak zawile, że nie wiem o co ci chodzi?. W cytowanym artykule przez ciebie jaki¶ Michalak (którego nie znam) stara się wyja¶nić przystępnie podstawy przemian biochemicznych białek, tłuszczy i weglowodanów. Co ma wspólnego z Diet± Optymaln±? Shocked
Przecież w Twojej pierwszej wersji odpowiedzi, tej  potem edytowanej pisało że : „głupstwa pisze”. A skoro głupoty pisze, to wprowadza w błąd czytających i naraża zarazem na śmieszność Bractwo Optymalnych w Poznaniu  z logo Optymalni . Confused

 
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #133 : 2008-11-15, 10:28:45 »

A co to ma wspólnego ze mną, czy moim Tatą, czy tym Forum? Rolling Eyes
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #134 : 2008-11-15, 10:31:12 »

Szkoda słów!.

Chociaż nie!. To dzięki Turostowskiemu poznałem wspaniałych ludzi - Reginę i Dariusza Janickich Very Happy.
Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #135 : 2008-11-15, 10:34:04 »

A co to ma wspólnego ze mną, czy moim Tatą, czy tym Forum? Rolling Eyes
No tak racja. Wspólnego...  nic ponadto, o czym napisałem. Cool Very Happy
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #136 : 2008-11-15, 10:37:54 »

Czyli - nic.  Very Happy
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #137 : 2008-11-15, 12:28:59 »

wprowadza w błąd czytających...

Wprowadza, ale to nie moja sprawa!.
Dla zaintersowanych podaję, że obecnie przyjmuje się w biochemii (dane z 2002r.), że ze jednego mola glukozy (180g) w glkolizie beztlenowej powstają 2 mole ATP, a w glikolizie tlenowej od 6-8 moli ATP - czyli "śmieszne" ilości - dla "sportu" nieistotne. Jeśli nawet roztranowany sportowiec ma pół kg cukru do dyspozycji (a nie ma) w organizmie, to co może sobie wyczynić na 6 molach ATP z mleczanu?, czy 24 molach ATP z utlenienia?.

PS
według najnowszych danych - w dalszym ciącu utlenienie mola palmitynianu (255g) daje 106 moli ATP - netto
A więc z grama mieszanki węgla i wody można uzyskać 0,04 mola ATP, a z grama mieszanki węgla i wodoru 0,42 mola ATP (10,5 x więcej!)
Jak to mówią gram gramowi nie równy, a może z kcal "pomyliłem"? Laughing
Wyliczanki "na szybko" w pamięci i bez sprawdzenia!. Jeśli coś nie tak - można samodzielnie sobie wyliczyć.
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #138 : 2008-11-15, 13:07:08 »

Zapytaj, je¶li możesz, tego Michalaka o te wiele czynników - ciekawe co jeszcze w/g niego...?
Czy znaczy to, że ‘Biochemia w pigułce’ straciła na wiarygodno¶ci? Cool Szkoda bo w Poznaniu o tym jeszcze nie wiedz±. Confused

http://www.optymalni.poznan.pl/artykuly-18-p.html

zbynku!
piszesz tak zawile, że nie wiem o co ci chodzi?. W cytowanym artykule przez ciebie jaki¶ Michalak (którego nie znam) stara się wyja¶nić przystępnie podstawy przemian biochemicznych białek, tłuszczy i weglowodanów. Co ma wspólnego z Diet± Optymaln±? Shocked
Przecież w Twojej pierwszej wersji odpowiedzi, tej  potem edytowanej pisało że : „głupstwa pisze”. A skoro głupoty pisze, to wprowadza w błąd czytających i naraża zarazem na śmieszność Bractwo Optymalnych w Poznaniu  z logo Optymalni . Confused

 

Czyli wynikaloby z tego,że lekarze posiadający certyfikat uprawniający ich do udzielania porad w zakresie Diety Optymalnej wcale nie muszą radzić zgodnie z zasadami DO/ŻO ? Dobrze toto rozumuje?  Shocked
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #139 : 2008-11-15, 13:08:36 »

Bardzo dobrze!.
Aktualną listę ma Pan Prezes OSBO - Adam Jany.
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 1166 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 17 zapytaniami.