forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 14:59:09

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
660637 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  Sport
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 1167 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Sport  (Przeczytany 4479891 razy)
toan
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #160 : 2008-11-16, 15:31:13 »

moze ten co napisal " O szczegolach bitwy " jadl grzyby halucynki 

A to już jest niemożliwe dziś do ustalenia, jeśli masz na myśli Herodota, a jeśli dogadza ci tekst z wiki - http://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_pod_Maratonem - to pewnie możesz się zapytać autora tekstu osobiście!
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #161 : 2008-11-16, 15:32:35 »

To są tylko legendy, a chodzi o to, że w Grecji na tych wypalonych ziemiach, to tylko oliwę można produkować. Dieta śródziemnomorska na niej bazuje. Dodajmy do tego, że to przeważnie pasterze. co też ma wpływ na kondycję.

Ps.
Tomek, kiedy zamierzasz przebiec swój pierwszy maraton, bo już od dawna jesteś na to przygotowany? Może pobiegniemy razem?
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #162 : 2008-11-16, 15:49:08 »

To nie jest już na moje lata. Biegam około 12km pięć razy w tygodniu i do tego raz w tygodniu godzina pływania - to mi wystarczy.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #163 : 2008-11-16, 16:31:23 »

To są tylko legendy,

Jasne, gdyby piramid dziś nie było, nikt by nie uwierzył, że kiedykolwiek istniały.
Za Herodotem:
"Tak daleko w swej podłości miał zajść Cheops, że potrzebując pieniędzy, własną córkę osadził w lunaparze i rozkazał jej, żeby zarobiła sobie pewna sumę srebrników (nie podawali ile), i ona wykonywała rozkaz ojca, ale i o tym myślała, żeby po sobie samej zostawić pamiątkę, i prosiła każdego, kto ja odwiedził, żeby jej podarował jeden kamień do tego dzieła. Z tych kamieni — mówili — wybudowała piramidę, stojąca pośrodku trzech innych, a przed wielką piramidą, każdy jej bok wynosił półtora pletra".
Kto dziś uwierzyłby w legendę, że z nierządu jednej kobiety powstała jakaś "piramida"...
Przecież wiadomo, że "piramid" nie ma!.  Wink
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #164 : 2008-11-16, 17:18:37 »

To nie jest już na moje lata. Biegam około 12km pięć razy w tygodniu i do tego raz w tygodniu godzina pływania - to mi wystarczy.

Dopóki słowa się nie zmaterializują pozostaną tylko słowami.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #165 : 2008-11-17, 00:51:33 »

...To jest Twoje podpisane motto – ja proszę i pytam, do jakiego lekarza optymalnego ?...  w imieniu swoim i śp. Jurka, który też o to prosił byś wymienił ich z nazwiska, o jakich lekarzy chodziło?
Tylko nie pisz zaś,  że chodziło o takich którzy mają jakieś "spektakularne " wyniki...

Zbynku, Zbynku....!!! Czy to tak trudno odpowiedziec na proste pytanie??? Shocked Shocked Shocked
Boisz sie? Cool Czy odpowiedz musi byc "politycznie poprawna"???  Shocked Cool

Co do Twojego pytania? To doskonale wiesz,
ze pytasz o kwestie "zycia lub smierci" !!! Shocked Shocked Shocked

Wiele osob dalo by wiele za "takie informacje" Cool

Moge Tobie obiecac, ze gdy zreflektujesz sie i postanowisz "zatrzymac opadajace wieko  trumny"
oraz spelnisz dwa podstawowe warunki, to bramy "medycznego edenu"
beda dla Ciebie otwarte. Obiecuje!!! Cool

Ale uwazaj!!! aby nie bylo za pozno!!!
Obys sie nie obudzil z "reka w nocniku" !!!  Shocked Cool

Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #166 : 2008-11-17, 01:20:47 »

...Zbynek, Grizzly to troll i nie ma żadnej wiedzy...

No pieknie!!! A mialo nie byc "osobistych wycieczek"? Shocked Crying or Very sad

Jesli juz "ulewasz jadem" to nie badz "goloslowny"
i precyzyjnie wskaz "dowody" na swoje pomowienia!!!!  Shocked Shocked Shocked

Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #167 : 2008-11-17, 07:30:47 »

wprowadza w błąd czytających...

Wprowadza, ale to nie moja sprawa!.
Dla zaintersowanych podaję, że obecnie przyjmuje się w biochemii (dane z 2002r.), że ze jednego mola glukozy (180g) w glkolizie beztlenowej powstają 2 mole ATP, a w glikolizie tlenowej od 6-8 moli ATP - czyli "śmieszne" ilości - dla "sportu" nieistotne. Jeśli nawet roztranowany sportowiec ma pół kg cukru do dyspozycji (a nie ma) w organizmie, to co może sobie wyczynić na 6 molach ATP z mleczanu?, czy 24 molach ATP z utlenienia?.

PS
według najnowszych danych - w dalszym ciącu utlenienie mola palmitynianu (255g) daje 106 moli ATP - netto
A więc z grama mieszanki węgla i wody można uzyskać 0,04 mola ATP, a z grama mieszanki węgla i wodoru 0,42 mola ATP (10,5 x więcej!)
Jak to mówią gram gramowi nie równy, a może z kcal "pomyliłem"? Laughing
Wyliczanki "na szybko" w pamięci i bez sprawdzenia!. Jeśli coś nie tak - można samodzielnie sobie wyliczyć.

Teraz dalej dam trochę niektórym do myślenia. Czy te mole ATP można jakoś zweryfikować w inny sposób?
A można, bo w kilku w nowych, wydanych po 2000r. biochemiach raczej nigdzie już nie piszą tego idiotyzmu pokutującego latami, że mol (180g) utlenionej glukozy daje 30 moli ATP, a nawet w mądrzejszych nie piszą już o 120g glukozy dla posłodzenia "herbaty" Wink - bo cukier z braku wiedzy przestaje być na topie Sad
A co piszą? a, że wyszło badaczom, że "przeciętny, zdrowy człowiek o wadze 70 kg produkuje na dobę (w obrocie) od 35 do 70 kg ATP. Przypominam, że przyjmuje się, że ogólna fizyczna zawartość ATP w organizmie człowieka to zaledwie 50g! Jaki wysiłek mogą zrobić mięśnie człowieka na 0,1 mola ATP?. Myśleć do jasnego łoju!  Wink
A więc w przeliczeniu na mole ATP przeciętny człowiek produkuje i zużywa na dobę od 70 do 140 moli ATP w zależności od ilości wysiłku fizycznego. Przyjmuje się, że bieg maratoński to około 150 moli ATP!, a więc można go przelecieć albo na około 320 g tłuszczu, albo jak się dawniej (i dziś jeszcze) głupcom roi (przyjmujemy zakwaszenie - czyli 2 mole ATP z mola glukozy) - 150:2=75moli glukozy - zgadza się. No dobra, a ile waży 75 moli glukozy? Shocked Coś prawie ze 14 kilogramów  Laughing
Czy widział ktoś maratończyka żrącego 14 kg cukru podczas biegu maratońskiego? Shocked
Że, co?, a że nie wszystko poszło na zakwas, a widział ktoś maratończyka jedzącego 3,5 kg cukru podczas biegu maratońskeigo?.
A ile tłuszczu zapasowego z ciała maratończyka pobierze wątroba i mięśnie, aby wyprodukować 150 moli ATP?. Myśleć do jasnej słoniny  Laughing Laughing Laughing
Że, co?, że betaoksyadcja za wolno zachodzi  Shocked to skąd tyle zakwaszających, nieutlenionych protonów?. A, bo tlenu brakuje...
Że, co?, a, że głupoty piszę?.
No trudno, niektórym musi się wydać to głupotą, bo nie każdy głupca zrozumie Laughing Laughing Laughing

PS
do czego służy cukier w wysiłku fizycznym już raz tu pisałem na tym Forum. Wystarczy sobie poszukać, jeśli ktoś jeszcze nie wie.

Dobrze, wracając do opty-sportu.
Ponieważ zgodnie ze współczesna wiedzą biochemiczą okazuje się, że u normalnego, zdrowego człowieka węglowodany z pożywienia w ogóle nie wchodzą na cykl kwasu cytrynowego (bo nie dają już 30 moli ATP z mola glukozy - co też było błędnym założeniem) - wniosek może być już tylko jeden - z wyjątkiem niezbędnej ilości glukozy do budowy i regeneracji, cała reszta egzogennych węglowodanów zamieniana jest w procesie glikolizy na acetylo-CoA, a ten kondensuje na tłuszcz energetyczny i zapasowy. I tak jest
Dlaczego tak jest nie napiszę, bo przyznam, że "nie wiem" Wink, ale gdy tylko się dowiem, napiszę o tym w ...  Cool
A Ci, którzy lubią i potrafią myśleć: przedstawiłem Wam tu tyle danych, że powinniście już sami do tego dojść.  Very Happy
Przypomnę tylko, że z heksozy powastają tylko dwie cząstki acetylo-CoA, bo po jednym węglu, ucieka bezenergetycznie przy przejściu pirogronianu w acetylo-CoA  Cool

PS
to, że RQ=1 - nie oznacza, że "spala się" glukoza! tylko, że...
A i najważniejsze! - tę wiedzę (i nie tylko!) zgromadził lek. med. Jan Kwaśniewski i była już dostępna dla wszystkich od 1968 ...
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #168 : 2008-11-17, 17:10:46 »


... bramy "medycznego edenu"



Do motylej nogi nędzy ,co to jest?,a chyba nawet nie chce wiedzieć  Cool
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #169 : 2008-11-17, 18:24:15 »

(...)
oraz spelnisz dwa podstawowe warunki, to bramy "medycznego edenu"
beda dla Ciebie otwarte. Obiecuje!!! Cool
(...)

Niech zgadnę co by napisał w tym miejscu użytkownik młotkowego CUNu:

Warunki:
1.) Posiadanie tytułu nauk medycznych uprawniającego do oferowania usług medycznych.
2.) Nic za darmo.

Cool
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #170 : 2008-11-17, 20:44:39 »


Dobrze, wracając do opty-sportu.
Ponieważ zgodnie ze współczesna wiedzą biochemiczą okazuje się, że u normalnego, zdrowego człowieka węglowodany z pożywienia w ogóle nie wchodzą na cykl kwasu cytrynowego (bo nie dają już 30 moli ATP z mola glukozy - co też było błędnym założeniem) - wniosek może być już tylko jeden - z wyjątkiem niezbędnej ilości glukozy do budowy i regeneracji, cała reszta egzogennych węglowodanów zamieniana jest w procesie glikolizy na acetylo-CoA, a ten kondensuje na tłuszcz energetyczny i zapasowy. I tak jest
Witam
Podreczniki od biologi jeszcze o tym nie wiedza.
Corka /1 liceum na biologi zwyklej/ wlasnie przerabiala cykl krebsa, i to podobno  glukoza zamienia sie /taki myk ma/w  kwas pirogranowy  - acetylo COa - cykl krebsa. Wyobraz sobie czego ucza na biologi rozszerzonej.
Pozdr
maf
Zapisane
vigo
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #171 : 2008-11-19, 11:47:32 »

Zbynek:
Cytuj
w imieniu swoim i śp. Jurka

mam rozumieć że Jurek z Twojego posta i Jurek1946 z nicka tego forum i "dobrej diety" to ta sama osoba i już nieżyjąca ???
Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #172 : 2008-11-19, 12:27:59 »

Zbynek:
Cytuj
w imieniu swoim i śp. Jurka

mam rozumieć że Jurek z Twojego posta i Jurek1946 z nicka tego forum i "dobrej diety" to ta sama osoba i już nieżyjąca ???
Oczywiście tak, że to ta sama osoba którą miałem na myśli a to że nieżyjaca, to o tym "wszyscy" wiedzą. Confused
Zapisane
vigo
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #173 : 2008-11-19, 13:01:25 »

Szok.
"Wszyscy" wiedzą ? Być może. Ja akurat tutaj zbyt często się nie udzielam, aczkolwiek wpadam i poczytuję. Częściej się udzielałem na "dobrej diecie" jako Kevo. Ale już mi się przejadł Pan Witold J. i jego niechęć (nienawiść, zawiść ?) do DO i wszytsko co z nią związane. Przejadły mi się też posty osób skłaniające w każdym niemal temacie do surowizny (taki spam "surowy"  Smile)
Jurka znałem głównie z tamtego forum, trochę razem korespondowaliśmy. Był zagorzałym obrońcą obroncą DO. Ale swoją drogą wnerwiało mnie jak małolaci jeździli sobie po nim. Posty niejakiego grizzliego aż żal d... ściskało (i ściska) za brak szacunku wobec starszego schorowanego człowieka. A nie był w tym odosobniony.
No cóż trudno, takie jest życie - że tak zakończę filozoficznie.

Pozdr.
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #174 : 2008-11-19, 14:19:18 »

Vigo:
Cytuj
Szok.
"Wszyscy" wiedzą ? Być może. Ja akurat tutaj zbyt często się nie udzielam, aczkolwiek wpadam i poczytuję. Częściej się udzielałem na "dobrej diecie" jako Kevo. Ale już mi się przejadł Pan Witold J. i jego niechęć (nienawiść, zawiść ?) do DO i wszytsko co z nią związane. Przejadły mi się też posty osób skłaniające w każdym niemal temacie do surowizny (taki spam "surowy"  )

Kiedyś tamta strona dotyczyła tylko Diety Optymalnej. Eh... łezka się kręci, jakie to było fajne, konstruktywne forum (a jeszcze wcześniej była to grupa dyskusyjna)...   Smile
...dopóki nie przyciągnęło kilku trolli, zapiekłych wrogów DO (m.in. z pobudek osobistych)...  Evil or Very Mad
Już poprzedni właściciel "DobrejDiety" podryfował w nieoptymalne kierunki, co dla mnie (i innych optymalnych) jest nie do strawienia, nawet w czytaniu...  Razz
A kolejny "mondry"?... no cóż... równie niestrawny jak błonnikowa surowizna 4S...  Wink  Mr. Green

Cytuj
Jurka znałem głównie z tamtego forum, trochę razem korespondowaliśmy. Był zagorzałym obrońcą obroncą DO. Ale swoją drogą wnerwiało mnie jak małolaci jeździli sobie po nim. Posty niejakiego grizzliego aż żal d... ściskało (i ściska) za brak szacunku wobec starszego schorowanego człowieka. A nie był w tym odosobniony.
No cóż trudno, takie jest życie - że tak zakończę filozoficznie.

Też jest mi bardzo przykro, że Jurka już nie ma...  Sad  i że doświadczał takich przykrości...  Sad

Tu, na tym forum od niedawna próbujemy walczyć z chamstwem i właśnie z brakiem szacunku do ludzi, zresztą nie tylko starszych i schorowanych.

Pozdrawiam
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #175 : 2008-11-19, 14:27:21 »

Vigo, niech Cię nie zmyli moje info pod nazwą użytkownika, jako nowicjuszki na tym forum. Swego czasu się wylogowałam właśnie z powodu rozpasanego tutaj chamstwa wiadomokogo...
Ale zabłysnęła iskierka nadziei... więc wróciłam. Zobaczymy, co będzie dalej  Question
Zapisane
vigo
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #176 : 2008-11-19, 15:29:30 »

4S is the best  Wink

Nie przejmuj się, ilość Twoich postów i dzień zapisania się na forum nie robi na mnie wrażenia. Very Happy "Znam Cię" z innych for i z tego obecnego już znacznie dawniej.
A że chamstwo ? Cóż zawsze znajdzie się w przeciętnej setce przeciętnych osób conajmniej 3-4% osób nieprzęcietnych (po internetowemu - trolli) Smile. Statystyka jest nieubłagana.

Pozdr.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #177 : 2008-11-26, 19:49:05 »

Wroce na sekunde do tego tematu, po to aby ponownie potwierdzic teorie Dr. J. Kwasniewskiego i T. kwasniewskiego.
25 ml smietanki na godz. przed treningiem, w moim przypadku plywanie.
Trafile na trening " pingwinow", lokalny klub plywacki i zaczelismy plywac na "wytrzymalosc". Ja zrobilem 120 dl. basenu i bylo nas 7-miu, najstarszy mial 19 lat!!!!
Mam na mysli tych, ktorzy podazali za mna.!!!
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #178 : 2009-01-22, 09:43:39 »

Biegam około 12km pięć razy w tygodniu i do tego raz w tygodniu godzina pływania - to mi wystarczy.

http://biol-chem.uwb.edu.pl/IP/POL/BIOLOGIA/pdf/otylosc2006.pdf

istotny cytat:
"Na ich typowy rozkład tygodniowych zajęć składa się polowanie prowadzone w ciągu 3-4, zwykle nienastępujących po sobie dni. Oddzielone są one okresami odpoczynku, niebędącymi jednak czasem zupełnego braku aktywności.
W wielu kulturach są one bowiem wypełnione, na przykład całonocnymi wyczerpującym rytualnymi tańcami, mającymi zapewnić powodzenie w zbliżających się łowach. W ciągu przeciętnego polowania myśliwi przemierzają dzienny dystans wynoszący 14-19 km
(Sahlins 1968). Kobiety zaś zajmują się zbieractwem prowadzonym co drugi bądź co trzeci dzień. Są one również obarczone noszeniem najmłodszego potomstwa. Na rękach matek w pierwszych dwóch latach życia dzieci przenoszone są na średni dystans 1500 km (Lee 1979).
Wysoka aktywność fizyczna naszych paleolitycznych przodków nie byłaby możliwa bez wielu niezwykłych adaptacji charakteryzujących ludzkie ciało, odgrywających szczególną rolę w trakcie długotrwałego wysiłku fizycznego. W czasie marszu bądź truchtania ludzki organizm jest pod względem energetycznym równie wydajny jak czworonogi (Carrier 1984, Bramble i in. 2004).

 Dlatego też mało które zwierzę potrafi nam dorównać w biegu liczącym dziesiątki kilometrów, szczególnie jeśli odbywa się on w promieniach palącego słońca.

Przy wysokiej temperaturze otoczenia zasadniczym wyzwaniem dla każdego poruszającego się zwierzęcia jest przede wszystkim pozbywanie się nadmiaru ciepła. W tym względzie ludzki organizm wydaje się być bezkonkurencyjny."

     Wracając do Filipidesa i przekazu historycznego: wielokrotnie i wielu autorów antycznych podkreśla, że: przeciętny dystans pokonywany przez posłańca-biegacza w starożytnej Grecji wynosił 80-100km, a rekordziści pokonywali od wschodu do zachodu słońca około 200km - niezależnie od tego co plecie na ten temat przeciętny współczesny...
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Sport
« Odpowiedz #179 : 2009-01-22, 12:25:41 »

Biegam około 12km pięć razy w tygodniu i do tego raz w tygodniu godzina pływania - to mi wystarczy.

http://biol-chem.uwb.edu.pl/IP/POL/BIOLOGIA/pdf/otylosc2006.pdf

 Dlatego też mało które zwierzę potrafi nam dorównać w biegu liczącym dziesiątki kilometrów, szczególnie jeśli odbywa się on w promieniach palącego słońca.

Przy wysokiej temperaturze otoczenia zasadniczym wyzwaniem dla każdego poruszającego się zwierzęcia jest przede wszystkim pozbywanie się nadmiaru ciepła. W tym względzie ludzki organizm wydaje się być bezkonkurencyjny."

     Wracając do Filipidesa i przekazu historycznego: wielokrotnie i wielu autorów antycznych podkreśla, że: przeciętny dystans pokonywany przez posłańca-biegacza w starożytnej Grecji wynosił 80-100km, a rekordziści pokonywali od wschodu do zachodu słońca około 200km - niezależnie od tego co plecie na ten temat przeciętny współczesny...

Jako ciekawe uzupełnienie tematu:

http://archiwum.wiz.pl/1996/96081500.asp   - (kliknąć na ilustracje)

http://archiwum.wiz.pl/1997/97022800.asp  - uwagi odnośnie autorstwa.
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 1167 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.041 sekund z 17 zapytaniami.